delovanje foruma

Povej svoje mneje o Kvarkadabri!
Uporabniški avatar
Aniviller
Prispevkov: 7263
Pridružen: 15.11.2004 18:16

Re: delovanje foruma

Odgovor Napisal/-a Aniviller »

LaTeX na forumu je ze dva dni pokvarjen. Formulo izrise samo za trivialne primere kot je a^2, za kakrsnokoli resno formulo pa vrze kup php defektov in pravi da je formula nevarna/neprikazljiva.
\(a^2\)

Tole pa ne dela:

Koda: Izberi vse

a^2+b^2+c^2=0
\(a^2+b^2+c^2=0\)

Kosho
Prispevkov: 125
Pridružen: 13.2.2008 17:45

Re: delovanje foruma

Odgovor Napisal/-a Kosho »

To sem opazil tudi jaz da LaTex ne fukcionira kot bi moral, izpise to: [unparseable or potentially dangerous latex formula]

razen ce gre za nek zelo preprost primer kot je napisal ze Aniviller ali pa npr. \(\sqrt{2}\), kaj bolj kompleksnega pa ne gre

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: delovanje foruma

Odgovor Napisal/-a shrink »

Hmmm, ja, nedelovanje interpreterja za LaTex je kar hud hendikep za forum. Upam, da se to čimprej uredi.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: delovanje foruma

Odgovor Napisal/-a shrink »

Sicer to ni problem foruma, ker moderator sproti ukrepa, ampak vseeno:

V zadnjem času je Kvarkadabra tarča spam botov. V komentarjih pod članki se je tako nabralo veliko spam vsebine, ki je že kar moteča. Skrbnikom/adminom predlagam, da jo izbrišejo.

P.S. LaTex na forumu še vedno ne dela. Upam, da ne gre za kak hujši problem, ki ga ni moč odpraviti.

Uporabniški avatar
saso
Član strokovnega sveta Kvarkadabre.
Prispevkov: 179
Pridružen: 30.9.2002 15:52
Kontakt:

Re: delovanje foruma

Odgovor Napisal/-a saso »

Ravnokar me je skrbnik strežnika obvestil, da je končno uspel popraviti LaTeX :)

\(\displaystyle\int_{0}^{1}\frac{x^{4}\left(1-x)^{4}}{1+x^{2}}dx=
\frac{22}{7}-\pi\)

Uporabniški avatar
Aniviller
Prispevkov: 7263
Pridružen: 15.11.2004 18:16

Re: delovanje foruma

Odgovor Napisal/-a Aniviller »

Odlicno. Je tako dolgo trajalo da so se ljudje ze nazaj navadili na grdo pisanje.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: delovanje foruma

Odgovor Napisal/-a shrink »

Super.

Uporabniški avatar
kren
Prispevkov: 1651
Pridružen: 17.2.2005 12:54

Re: delovanje foruma

Odgovor Napisal/-a kren »

Zadnje dni je bilo pa nekaj več spamanja na forumu (mislim na tiste spambote) kot prej.

noragaza
Prispevkov: 79
Pridružen: 5.12.2008 22:56

Re: delovanje foruma

Odgovor Napisal/-a noragaza »

Zakaj se ne blokira kvazi tako imenovane šarlatante ... Razumem da je treba spoštovati mnenja drugih ampak to je forum o ZNANOSTI ,če bi me zanimale kakšne druge teorije bi šev na temu primeren forum/spletno stran! Pridem prebirat prispevke kvarkadabrovcev in v VSAKI TEMI naletim na kreganje shrinka in nekih bumbarjev katerih več kot očiten namen je obisk te strani zafrkavanje, podbjebavanje,širjenje nečesa nedokazljivega, stvari ki nikakor niso povezani z fiziko našega vesolja (mogoče živijo v kakšnem paralelnem vesolju :lol: ) !!! Poudarjam: razumel bi če bi imeli ti kvazi znanstveniki namen opozoriti na neke smiselne alternative, če bi se obnašali normalno, ne pa da smetijo celoten forum in tratijo čas bralcev, ki se zanimajo za znanost !!!

Zaradi teh norcev imam močno previsok pritisk za ta lep praznični čas !

Lep pozdrav :)

NIKKI
Prispevkov: 743
Pridružen: 24.3.2006 20:22

Re: delovanje foruma

Odgovor Napisal/-a NIKKI »

noragaza napisal/-a:! Pridem prebirat prispevke kvarkadabrovcev in v VSAKI TEMI naletim na kreganje shrinka in nekih bumbarjev katerih več kot očiten namen je obisk te strani zafrkavanje, podbjebavanje,širjenje nečesa nedokazljivega, ...:)
shirink ni opazovalec! Je izreden kritik (od spredaj k od zadaj K :) ). Nasprotno, šteka stvari!!!!Seveda goni intelekt do konca matematike, poleg tega do njemu znanih meritev, vsega pa tudi ne smeš verjeti na prvo žogo. Kar je normalno, ne vtika se v zadeve, ki mu niso znane. Kar je prav, saj ni vsak narejen za vse.
Recimo glede mene, jaz nimam pojma o zgradbi jeder (vem, da so neke lupine ...- voodoo science), ravno tako vem , da shrinki včasih nima pojma o določenih meritvah oziroma opazovanjih, ter zaključkih (e.g, npr. o gravitacijskem lečenju- morda se motim), dovolj zaupa drugim, kar tudi prizna. Torej je pozitivna figura, ker v glavnem pozna svoje omejitve in tudi drugih, morda celotnega človeštva! Sicer pa se da ugotoviti, kako je nekdo uspešen na tem forumu z dolžino njegovega pošiljanja!. Nekdo, ki samo kratko uspeva ni uspešen in samo gnoji! Ali pa samo skače kot mala kuzla! Vendar tukaj smo, govorim zase in upam, da so ostali enaki; pripravljeni dati znanje, ki ga imamo, drugim (shrink je tudi tak). Pa čeprav so nekateri "čudni". Tu ne gre kdo višje ščije (malo mora biti tudi tega- zakaj ne?), samo znanje in vedenje ob danem času je nekaj vredno. Vse ostalo je samo preglasitev drugih!

Motore
Prispevkov: 1107
Pridružen: 9.9.2009 23:28

Re: delovanje foruma

Odgovor Napisal/-a Motore »

Po mojem mnenju bi morali za "čistočo" še najbolj poskrbet moderatorji. Nekako jih pogrešam in zato je ta forum postal smetišče za vse vrste šarlatanov, spamerjev, .... Strinjam se, da ima lahko vsak svoje mnenje in idejo, ampak v vsakem primeru jo mora dobro, spoštljivo in pametno argumentirat ne pa se vleči ven z raličnimi žalitvami in smetenjem. Malo poostrit nadzor in to je to...

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: delovanje foruma

Odgovor Napisal/-a shrink »

noragaza, saj je razumljivo, kaj želiš povedati; ampak sam se s šarlatani ne kregam, ne razpravljam(no, morda na začetku, ampak se takoj pokaže, da nima smisla), pravzaprav se jim le posmehujem, ker je to edino, kar si zaslužijo. Pa da ne boš mislil, da je (bilo) na drugih forumih drugače. amrit, ki se tudi tu pojavlja, je bil znan spammer na nekaterih angleško govorečih forumih, kjer je bil kmalu deležen posmehovanja in celo zmerjanja, ker jim je pač presedel. Zaradi takšnih "genijev" so marsikje spremenili pravila(npr. da ni dovoljeno razpravljati o psevdoznanstvenih zadevah, še posebej pa ne o "osebnih" teorijah). Pravila tukaj so takšna, kakršna so, moderatorji se trudijo, kolikor se pač trudijo, osebno pa bi take osebke najraje ignoriral, ampak žal bi si s tem delali zgolj medvedjo uslugo, kar lepo dokazuje primer amrita, ki "špila" vrhunskega znanstvenika in če Kvarkadabre ne bi bilo, bi bil še bolj uspešen pri prodajanju svoje megle.

Uporabniški avatar
kren
Prispevkov: 1651
Pridružen: 17.2.2005 12:54

Re: delovanje foruma

Odgovor Napisal/-a kren »

NIKKI napisal/-a:Kar je normalno, ne vtika se v zadeve, ki mu niso znane.
Ha ha.
NIKKI napisal/-a: Sicer pa se da ugotoviti, kako je nekdo uspešen na tem forumu z dolžino njegovega pošiljanja!
Narobe, prispevki Krmarja, Vedeža, amrita, ipd, so velikokrat daljši kot večina ostalih prispevkov.
Motore napisal/-a:Strinjam se, da ima lahko vsak svoje mnenje in idejo, ampak v vsakem primeru jo mora dobro, spoštljivo in pametno argumentirat ne pa se vleči ven z raličnimi žalitvami in smetenjem.
Pomoje pa do žalitev in smetenja prihaja tudi zaradi shrinkovega odnosa.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: delovanje foruma

Odgovor Napisal/-a shrink »

kren napisal/-a:
NIKKI napisal/-a:Kar je normalno, ne vtika se v zadeve, ki mu niso znane.
Ha ha.

Kvazifilozofi si tudi zaslužijo zgolj posmeh. :lol:
kren napisal/-a:
Motore napisal/-a:Strinjam se, da ima lahko vsak svoje mnenje in idejo, ampak v vsakem primeru jo mora dobro, spoštljivo in pametno argumentirat ne pa se vleči ven z raličnimi žalitvami in smetenjem.
Pomoje pa do žalitev in smetenja prihaja tudi zaradi shrinkovega odnosa.
Oglaša se kvazifilozof, ki zaudarja po prepotenci, že odkar se je pojavil na forumu. Seveda pa ni nič novega, da skuša braniti šarlatane. In verjetno tudi za žalitve Krmarja do ostalih vidi vzrok v mojem "odnosu" (škoda le, da je ostale ta CENZURA žalil, še preden sem mu prvič repliciral), pa tudi za njegovo smetenje na začetku, še preden mu je kdo sploh repliciral. Pa verjetno za smetenje drugod kvazifilozof tudi vidi vzrok v mojem "odnosu". Ampak po kvazifilozofski logiki se pač takemu šarlatanu godi krivica. :lol:

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: delovanje foruma

Odgovor Napisal/-a problemi »

shrink napisal/-a:Kvazifilozofi si tudi zaslužijo zgolj posmeh. :lol:


Zakaj pa si kvazifilozofi, in če me spomin ne vara, sva s tem terminov označena zgolj midva s krenom, zaslužijo zgolj posmeh?

Odgovori