delovanje foruma

Povej svoje mneje o Kvarkadabri!
Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: delovanje foruma

Odgovor Napisal/-a shrink »

problemi napisal/-a:
shrink napisal/-a:Kvazifilozofi si tudi zaslužijo zgolj posmeh. :lol:


Zakaj pa si kvazifilozofi, in če me spomin ne vara, sva s tem terminov označena zgolj midva s krenom, zaslužijo zgolj posmeh?
Pojem "kvazifilozofa" sem že večkrat pojasnil, pa tudi razloge, zakaj si kvazifilozofska megla zasluži zgolj posmeh.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: delovanje foruma

Odgovor Napisal/-a problemi »

shrink napisal/-a:Pojem "kvazifilozofa" sem že večkrat pojasnil, pa tudi razloge, zakaj si kvazifilozofska megla zasluži zgolj posmeh.
Nisem mislil na pojem "kvazifilozof", katerega si resnično večkrat pojasnil, in sem, glede tega, tudi sam večkrat rekel, da me ne moti.

Gre za zgolj posmeh. Verjetno sva na tem forumu napisala tudi kaj, kar si ne zasluži zgolj posmeh?

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Re: delovanje foruma

Odgovor Napisal/-a mriz »

Motore napisal/-a:Po mojem mnenju bi morali za "čistočo" še najbolj poskrbet moderatorji. Nekako jih pogrešam in zato je ta forum postal smetišče za vse vrste šarlatanov, spamerjev, ....
Mene pa zelo zabava to, da ravno šarlatani na veliko obljubljajo čistočo - namreč s tem, ko se užaljeno poslavljajo s foruma. Škoda sicer, da gre pri tem samo za cmeravo iskanje pozornosti.

qg
Prispevkov: 786
Pridružen: 13.1.2006 20:05

Re: delovanje foruma

Odgovor Napisal/-a qg »

mriz napisal/-a:
Motore napisal/-a:Po mojem mnenju bi morali za "čistočo" še najbolj poskrbet moderatorji. Nekako jih pogrešam in zato je ta forum postal smetišče za vse vrste šarlatanov, spamerjev, ....
Mene pa zelo zabava to, da ravno šarlatani na veliko obljubljajo čistočo - namreč s tem, ko se užaljeno poslavljajo s foruma. Škoda sicer, da gre pri tem samo za cmeravo iskanje pozornosti.
Vsaj nek minumum človeške komunikacije se lahko zahteva in še najmanj, kar je, je reagiranje z užaljenostjo.

Sicer pa ta forum je tako majhen, da si, mislim, ne more privosciti politike, kot Physics Forums. Lahko pa so razni nivoji, kjer lahko pisejo tudi manj izobrazeni, ter, da se to ve. Ce ne drugega, nekaj podobnega, kot je imel Landau, ki je zahteval poznavanje njegovih zapovedi, da si lahko govoril z njim.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Re: delovanje foruma

Odgovor Napisal/-a mriz »

qg napisal/-a:Vsaj nek minumum človeške komunikacije se lahko zahteva in še najmanj, kar je, je reagiranje z užaljenostjo.
Mislim, da si tega ne zaslužijo.

Sicer pa ta forum je tako majhen, da si, mislim, ne more privosciti politike, kot Physics Forums. Lahko pa so razni nivoji, kjer lahko pisejo tudi manj izobrazeni, ter, da se to ve.
Nisem vedel, da mora ta forum dosegati neko kvoto postov, zaradi česar bi naj dopuščal smetenje. Ločeni nivoji oz. posebni podforumi oz. ena skupna tema za šarlatanske izpade pa bi lahko bili zabavni dodatek - če ne drugega zaradi povečane možnosti, da se stolčeta dva šarlatana.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: delovanje foruma

Odgovor Napisal/-a problemi »

mriz napisal/-a:Nisem vedel, da mora ta forum dosegati neko kvoto postov, zaradi česar bi naj dopuščal smetenje. Ločeni nivoji oz. posebni podforumi oz. ena skupna tema za šarlatanske izpade pa bi lahko bili zabavni dodatek - če ne drugega zaradi povečane možnosti, da se stolčeta dva šarlatana.
:?:

A jih zaprosimo, da tudi kamere naštimajo, da jih gledamo, ko se tolčejo?

Motore
Prispevkov: 1107
Pridružen: 9.9.2009 23:28

Re: delovanje foruma

Odgovor Napisal/-a Motore »

Jaz pa imam občutek, da se ne bi tepli. Kmalu bi namreč ugotovili, da imajo nekaj skupnega, namreč šarlatanstvo (oni bi temu rekli open mind :lol: ). Mogoče bi skupaj sestavili njihovo teorijo vsega :D. Sicer pa ja zabavno bi bilo, doker se ne bi naveličali in začeli nazaj smetit preostali forum.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Re: delovanje foruma

Odgovor Napisal/-a mriz »

Motore napisal/-a:Jaz pa imam občutek, da se ne bi tepli. Kmalu bi namreč ugotovili, da imajo nekaj skupnega, namreč šarlatanstvo (oni bi temu rekli open mind :lol: ). Mogoče bi skupaj sestavili njihovo teorijo vsega :D.
Ta open mind je v bistvu samo nekaj, kar morajo imeti drugi - dva šarlatana / kvazifilozofa / duhovna razsvetljenca pa bi verjetno hitro ugotovila, da se njuni absolutni Resnici majčkeno razlikujeta. No, ampak res - vsekakor je zelo zanimivo, da se med seboj posebno ne napadajo.

Sicer pa ja zabavno bi bilo, doker se ne bi naveličali in začeli nazaj smetit preostali forum.
Mogoče pa bi se užaljeno s foruma poslavljala drug od drugega :lol:

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: delovanje foruma

Odgovor Napisal/-a problemi »

mriz napisal/-a:Ta open mind je v bistvu samo nekaj, kar morajo imeti drugi - dva šarlatana / kvazifilozofa / duhovna razsvetljenca pa bi verjetno hitro ugotovila, da se njuni absolutni Resnici majčkeno razlikujeta. No, ampak res - vsekakor je zelo zanimivo, da se med seboj posebno ne napadajo.


Ali lahko poveš o kateri absolutni Resnici naj bi dva kvazifilozofa kadar koli govorila in pa od kje ti ideja, da se dva kvazifilozofa ne zavedata da njuni Resnici nista abolutni in da se seveda mestoma bolj mestoma manj razlikujeta - dinamični sta namreč. Zakaj podtikaš neke stvari, ko dobro veš, da dva kvazifilozofa ves čas poudarjata, da absolutne Resnice ni, da je Resnica vedno ne-cela - pred časom sem govoril tudi o temu, da četudi je matematični dokaz najbolji dokaz "glede opisa Resnice/resničnosti", tudi pri tem ne moremo reči, da je ta dokaz skladen z Resnico - ni absolutna Resnica (Goedel). Ali ni tudi to ena od Lacanovih for?

Poleg tega, na podlagi česa si uvrstil dva kvazifilozofa med dva šarlatana in dva duhovna razsvetljenca?

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Re: delovanje foruma

Odgovor Napisal/-a mriz »

problemi napisal/-a:Poleg tega, na podlagi česa si uvrstil dva kvazifilozofa med dva šarlatana in dva duhovna razsvetljenca?
Zakaj pa tebe to tako jezi - mar priznaš, da si kvazifilozof?

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: delovanje foruma

Odgovor Napisal/-a problemi »

mriz napisal/-a:
problemi napisal/-a:Poleg tega, na podlagi česa si uvrstil dva kvazifilozofa med dva šarlatana in dva duhovna razsvetljenca?
Zakaj pa tebe to tako jezi - mar priznaš, da si kvazifilozof?
Sicer se zelo nerad deklariram, vendar nima nič proti tudi če me imenuješ kvazifilozof.

Glede tega, da govorimo o tem forumu in da se dobro ve, katera dva sta označena za kvazifilozofa ..., torej raje odgovori na vprašanja, ki sem ti jih zastavil zgoraj. Menda se ne boš zopet izmikal?

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Re: delovanje foruma

Odgovor Napisal/-a mriz »

problemi napisal/-a:Glede tega, da govorimo o tem forumu in da se dobro ve, katera dva sta označena za kvazifilozofa ..., torej raje odgovori na vprašanja, ki sem ti jih zastavil zgoraj. Menda se ne boš zopet izmikal?
No, iz tvojega očitka sledi, da sta na tem forumu očitno tudi točno in samo dva šarlatana, ter dva duhovna razsvetljenca. Dokaj skromna ocena, se ti ne zdi?

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: delovanje foruma

Odgovor Napisal/-a problemi »

mriz napisal/-a:No, iz tvojega očitka sledi, da sta na tem forumu očitno tudi točno in samo dva šarlatana, ter dva duhovna razsvetljenca. Dokaj skromna ocena, se ti ne zdi?
Sicer je tvoj branje/sklep povsem legitimen, vendar iz mojega očitka (tudi) sledi, in to je tisto, kar je (meni) relevantno, torej, da vem da sva dva - nisem šel raziskovati, če je slučajno še kdo - in da me število šarlatanov in duhovnih razsvetljencev ne zanima. Tudi števila vas, ki (bojda) Veste, ne poznam.

Ampak tudi če "moj očitek" bereva, kot to storiš ti, ostane vprašanje, na podlagi česa si (katera koli) dva kvazifilozofa umestil med šarlatana-e in duhovna-e razsvetljenca-e?

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Re: delovanje foruma

Odgovor Napisal/-a mriz »

problemi napisal/-a:Sicer je tvoj branje/sklep povsem legitimen, vendar iz mojega očitka (tudi) sledi, in to je tisto, kar je (meni) relevantno, torej, da vem da sva dva - nisem šel raziskovati, če je slučajno še kdo - in da me število šarlatanov in duhovnih razsvetljencev ne zanima.
Potem na nisi fer do šarlatanov in duhovnih razsvetljencev.
Ampak tudi če "moj očitek" bereva, kot to storiš ti, ostane vprašanje, na podlagi česa si (katera koli) dva kvazifilozofa umestil med šarlatana-e in duhovna-e razsvetljenca-e?
Lahko po želji zamenjaš vrstni red, me ne moti.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: delovanje foruma

Odgovor Napisal/-a problemi »

mriz napisal/-a:Potem na nisi fer do šarlatanov in duhovnih razsvetljencev.
Mriz, kaj ko bi se malo zbral? Zakaj bi moral biti fer do omenjenih? Kaj fer, o čemu sploh govoriš?
Lahko po želji zamenjaš vrstni red, me ne moti.
Kot ponavadi.

Se strinjam, bova nehala.

Odgovori