delovanje foruma

Povej svoje mneje o Kvarkadabri!
Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Re: delovanje foruma

Odgovor Napisal/-a mriz »

problemi napisal/-a:Mriz, kaj ko bi se malo zbral? Zakaj bi moral biti fer do omenjenih? Kaj fer, o čemu sploh govoriš?
O enakopravni obravnavi. Ne vem tudi, zakaj se tako zavzemaš za tista dva kvazifilozofa, ko pa gre pri tem bojda za izmišljen označevalec.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: delovanje foruma

Odgovor Napisal/-a problemi »

mriz napisal/-a:
problemi napisal/-a:Mriz, kaj ko bi se malo zbral? Zakaj bi moral biti fer do omenjenih? Kaj fer, o čemu sploh govoriš?
O enakopravni obravnavi. Ne vem tudi, zakaj se tako zavzemaš za tista dva kvazifilozofa, ko pa gre pri tem bojda za izmišljen označevalec.
Vsak označevalec je izmišljen!

Al je od Boga dan? Kaj misliš?

No, ko že omenjaš enakopravno obravnavo, pa se je potem le držimo, vsaj skupino "Fantje, ki Vedo"* je potrebno vključiti v obravnavo. Mogoče imaš celo prav, bodimo enakopravni.

*sicer je naslov daljši, nadaljuje se: "... in so z drugega brega ..." :)

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Re: delovanje foruma

Odgovor Napisal/-a mriz »

problemi napisal/-a:Vsak označevalec je izmišljen!

Al je od Boga dan? Kaj misliš?
Okej, torej lahko po vzoru ene tvoje nedavne izave rečemo tudi, da 'psihoanaliza sploh ni sistem, ampak je označevalec, ki si ga je izmislil neki kvazifilozof'.

To je pravzaprav kar ustrezno, hehe.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: delovanje foruma

Odgovor Napisal/-a problemi »

mriz napisal/-a:
problemi napisal/-a:Vsak označevalec je izmišljen!

Al je od Boga dan? Kaj misliš?
Okej, torej lahko po vzoru ene tvoje nedavne izave rečemo tudi, da 'psihoanaliza sploh ni sistem, ampak je označevalec, ki si ga je izmislil neki kvazifilozof'.

To je pravzaprav kar ustrezno, hehe.
Ne vem, kaj te bega. Mogoče beseda izmislil? Jaz jo razumem, v primeru, da je "problem" v tem, tako, izmísliti si -im si tudi zmísliti si -im si dov. (í ȋ) 1. z razmišljanjem izoblikovati, ustvariti (SSKJ).

Moram priznati, da nimam pojma, kaj me zgoraj sprašuješ oziroma kaj želiš reči. Me sprašuješ po besedi psihoanaliza (označevalec) ali po Freudovi teoriji (vednost/sistem)?

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Re: delovanje foruma

Odgovor Napisal/-a mriz »

problemi napisal/-a:Moram priznati, da nimam pojma, kaj me zgoraj sprašuješ oziroma kaj želiš reči. Me sprašuješ po besedi psihoanaliza (označevalec) ali po Freudovi teoriji (vednost/sistem)?
Bolj med zanima domnevna razlika med obema izjavama.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: delovanje foruma

Odgovor Napisal/-a problemi »

mriz napisal/-a:
problemi napisal/-a:Moram priznati, da nimam pojma, kaj me zgoraj sprašuješ oziroma kaj želiš reči. Me sprašuješ po besedi psihoanaliza (označevalec) ali po Freudovi teoriji (vednost/sistem)?
Bolj med zanima domnevna razlika med obema izjavama.
Ja za božjo voljo, menda ne primerjaš psihoanalize/psihoanalitik (vednost/sistem) in pa kvazifilozofije/kvazifilozof (kr neki). O kakšnem sistemu je govora pri kvazifilozofiji - kaj naj bi ta sploh pomenila, razen tega, da je govora o nekomu, ki ni formalno izobražen na Filozofski fakulteti, to je, nima diplome iz filozofije. Kaj je tu za primerjati?

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Re: delovanje foruma

Odgovor Napisal/-a mriz »

problemi napisal/-a:Ja za božjo voljo, menda ne primerjaš psihoanalize/psihoanalitik (vednost/sistem) in pa kvazifilozofije/kvazifilozof (kr neki). O kakšnem sistemu je govora pri kvazifilozofiji - kaj naj bi ta sploh pomenila, razen tega, da je govora o nekomu, ki ni formalno izobražen na Filozofski fakulteti, to je, nima diplome iz filozofije. Kaj je tu za primerjati?
Glede na to, da psihoanaliza je kvazifilozofija, gre bolj za primerjavo statusa označevalcev. Torej - če lahko rečeš, da kvazifilozofija ni sistem, ampak označevalec, ki si ga je izmislil shrink, lahko rečemo tudi, da psihoanaliza ni sistem, ampak označevalec, ki si ga je izmislil nek kvazifilozof.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: delovanje foruma

Odgovor Napisal/-a problemi »

mriz napisal/-a:
problemi napisal/-a:Ja za božjo voljo, menda ne primerjaš psihoanalize/psihoanalitik (vednost/sistem) in pa kvazifilozofije/kvazifilozof (kr neki). O kakšnem sistemu je govora pri kvazifilozofiji - kaj naj bi ta sploh pomenila, razen tega, da je govora o nekomu, ki ni formalno izobražen na Filozofski fakulteti, to je, nima diplome iz filozofije. Kaj je tu za primerjati?
Glede na to, da psihoanaliza je kvazifilozofija, gre bolj za primerjavo statusa označevalcev. Torej - če lahko rečeš, da kvazifilozofija ni sistem, ampak označevalec, ki si ga je izmislil shrink, lahko rečemo tudi, da psihoanaliza ni sistem, ampak označevalec, ki si ga je izmislil nek kvazifilozof.
Ko mi pojasniš zakaj naj bi bila psihoanaliza kvazifilozofija ti bom lahko odgovoril na to vprašanje. Torej, tvojo trditev/sklep (poenostavljeno) lahko zapišemo: psihoanaliza=kvazifilozofija. Dokaži!

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Re: delovanje foruma

Odgovor Napisal/-a mriz »

problemi napisal/-a:Ko mi pojasniš zakaj naj bi bila psihoanaliza kvazifilozofija ti bom lahko odgovoril na to vprašanje. Torej, tvojo trditev/sklep (poenostavljeno) lahko zapišemo: psihoanaliza=kvazifilozofija. Dokaži!
To breme je nase prevzela že sama psihoanaliza.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: delovanje foruma

Odgovor Napisal/-a problemi »

mriz napisal/-a:
problemi napisal/-a:Ko mi pojasniš zakaj naj bi bila psihoanaliza kvazifilozofija ti bom lahko odgovoril na to vprašanje. Torej, tvojo trditev/sklep (poenostavljeno) lahko zapišemo: psihoanaliza=kvazifilozofija. Dokaži!
To breme je nase prevzela že sama psihoanaliza.
Naj ta odgovor razumem kot, sicer duhovit, poziv k temu, da preneham drezati v to, da dokažeš psihoanaliza=kvazifilozofija. Če je temu tako, OK. Resnično bi bilo nesramno pozivati nekoga naj nekaj dokaže, ko pa je jasno/evidentno, da tega ne more storiti.

Sicer obvisi vprašanje, zakaj za vraga pa potemtakem nekdo podaja takšne sklepe ..., ampka OK.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Re: delovanje foruma

Odgovor Napisal/-a mriz »

problemi napisal/-a:Naj ta odgovor razumem kot, sicer duhovit, poziv k temu, da preneham drezati v to, da dokažeš psihoanaliza=kvazifilozofija. Če je temu tako, OK. Resnično bi bilo nesramno pozivati nekoga naj nekaj dokaže, ko pa je jasno/evidentno, da tega ne more storiti.
Morda pa odgovor zgolj nakazuje odnos v stilu, da če ti ni takoj jasno, kakšne traparije recimo pišeta agata in kren, ti pač ni pomoči.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: delovanje foruma

Odgovor Napisal/-a problemi »

mriz napisal/-a:Morda pa odgovor zgolj nakazuje odnos v stilu, da če ti ni takoj jasno, kakšne traparije recimo pišeta agata in kren, ti pač ni pomoči.
Moram priznati, da ne poznam tekstov, katere naj bi pisala agata in kren in ki naj bi bili traparija.

Odgovori