Nova oblika foruma!

Povej svoje mneje o Kvarkadabri!
Uporabniški avatar
saso
Član strokovnega sveta Kvarkadabre.
Prispevkov: 179
Pridružen: 30.9.2002 15:52
Kontakt:

Re: Nova oblika foruma!

Odgovor Napisal/-a saso »

Da bi bil prehod iz phpBB2 na phpBB3 do uporabnikov foruma čim bolj prijazen, smo omogočili opcijo, da si uporabniki sami izberete stil prikaza foruma preko uporabniške nadzorne plošče (->> Nastavitve foruma ->> Moj stil foruma). Stil subsilver2 je približek prejšnje verzije foruma (phpBB2), prosilver pa je novejši stil.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nova oblika foruma!

Odgovor Napisal/-a shrink »

Aniviller napisal/-a:Saj o kolescku je bilo govora.
Hehe, pa res: Čisto sem pozabil na to, da lahko kolešček tudi stiskam (klik nanj res po defaultu prikaže link v novem tabu). Sem pač še "old school" (oz. navada je železna srajca): tudi pri starih miškah s tremi gumbi (brez koleščka) sem uporabljal zgolj levi in desni gumb. 8)

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nova oblika foruma!

Odgovor Napisal/-a shrink »

Opazil sem, da novejši stil (prosilver) prevelike slike odreže.

Tudi zaradi tega (predvsem pa zaradi navajenosti), sem si nastavil približek prejšnjega (subsilver2).

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Nova oblika foruma!

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Še nekaj sem opazil. Subsilver2 ima probleme s črko Č v naslovih tem.

Uporabniški avatar
saso
Član strokovnega sveta Kvarkadabre.
Prispevkov: 179
Pridružen: 30.9.2002 15:52
Kontakt:

Re: Nova oblika foruma!

Odgovor Napisal/-a saso »

Ste opazili novo možnost dodajanja priponk k objavam :lol:
Tule testiram s sliko:
Astronomska slika dneva 5. 1. 2008.
Astronomska slika dneva 5. 1. 2008.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Nova oblika foruma!

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Samo z dobrimi nameni ... Zdajle sem opazil, da obvestilca o novih komentarjih na forumu ne prihajajo več z istega naslova. Prej sem jih dobival s kvarkadabra@gmail.com, zdaj pa, kot kaže, s tvojega maila, saso. Najbrž napakica ...

Uporabniški avatar
saso
Član strokovnega sveta Kvarkadabre.
Prispevkov: 179
Pridružen: 30.9.2002 15:52
Kontakt:

Re: Nova oblika foruma!

Odgovor Napisal/-a saso »

ZdravaPamet napisal/-a:Samo z dobrimi nameni ... Zdajle sem opazil, da obvestilca o novih komentarjih na forumu ne prihajajo več z istega naslova. Prej sem jih dobival s kvarkadabra@gmail.com, zdaj pa, kot kaže, s tvojega maila, saso. Najbrž napakica ...
Hvala za opozorilo. Sem spremenil v nastavitvah. Upam, da je zdaj spet po starem.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Nova oblika foruma!

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

ZdravaPamet napisal/-a:Še nekaj sem opazil. Subsilver2 ima probleme s črko Č v naslovih tem.
Ampak kot kaže samo v Internet Explorerju. V Firefoxu se Č-ji vidijo.

Uporabniški avatar
Mephisto
Prispevkov: 268
Pridružen: 31.1.2006 14:15
Kraj: Skopo

Re: Nova oblika foruma!

Odgovor Napisal/-a Mephisto »

Fajn bi bilo če bi vsaj malo "poosebili" temo za phpBB...vsaj tisti phpBB logo na vrhu izbrišite :)

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Re: Nova oblika foruma!

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Kolikor jaz vem je prepovedano odstraniti vse elemente, ki kažejo na avtorstvo foruma (v tem primeru phpbb) zaradi tega je pa zastonj forum.

Kaj smo ljudje zahtevni, a? Mam sam tudi nekaj forumov in poznam to:). Eden bi mel to, drugi ono v glavnem nikol niso vsi zadovoljni kljub vsemu trudu, ki ga vložiš:). Ponavadi se pa glih na pol-pol razdelijo pol si pa tam, ko še glasovanja ne moreš naredit. Zato pa eni pravijo boljš dobra diktatura kot slaba demokracija, hehe.

Forum je res sedaj tak nežen, minimalističen pripravljen za 22. stoletje! Jasno pa da je vse v rokah lastnika (ene pripombe se da hitro upoštevati, dtuge spet vzamejo precej časa in truda) mislim pa da je važna vsebina, ki jo ustvarjamo MI!

Vse pohvale še enkrat ustvarjalcem in lastnikom!


PS: Tudi jaz sem prestavil na stari stil, kot je že shrink dejal: "Navada je železna srajica."

Uporabniški avatar
saso
Član strokovnega sveta Kvarkadabre.
Prispevkov: 179
Pridružen: 30.9.2002 15:52
Kontakt:

Re: Nova oblika foruma!

Odgovor Napisal/-a saso »

Definitivno bomo forum oblikovno še dodelali, da se bo zlil s podobo Kvarkadabre. Tudi phpBB ikona zgoraj bo šla vsekakor stran. Samo rabim za vse skupaj malo več časa, kot sem sprva predvideval. Vse ideje, pripombe in komentarji so vsekakor zelo dobrodošli.

Uporabniški avatar
Mephisto
Prispevkov: 268
Pridružen: 31.1.2006 14:15
Kraj: Skopo

Re: Nova oblika foruma!

Odgovor Napisal/-a Mephisto »

MAVER|CK napisal/-a:Kolikor jaz vem je prepovedano odstraniti vse elemente, ki kažejo na avtorstvo foruma (v tem primeru phpbb) zaradi tega je pa zastonj forum.
Nikakor ni nujno. Če je recimo neka programska koda pod GNU licenco jo lahko uporabljaš kakor hočeš, tudi prodajaš jo lahko.
Pa veliko forumov sem vidu da imajo
No, še phpBB konkretno:
Because phpBB is released under the GNU General Public License, you may make changes to the code without first having to obtain permission from the phpBB Group.
http://www.phpbb.com/about/

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Re: Nova oblika foruma!

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Hm na mojem forumu piše, da naj nebi odstranil linka do njihove strani in njihovega (c), tako kot je tukaj:

Powered by phpBB © phpBB Group

Že zaradi spoštovanja do avtorjev.

Uporabniški avatar
saso
Član strokovnega sveta Kvarkadabre.
Prispevkov: 179
Pridružen: 30.9.2002 15:52
Kontakt:

Re: Nova oblika foruma!

Odgovor Napisal/-a saso »

Vse, ki ste si začasno nastavili približek starega stila subsilver2 obveščam, da lahko poskusijo novi stil prosilver, ki ima zdaj tudi klasično Kvarkadabra glavo.
saso napisal/-a:Da bi bil prehod iz phpBB2 na phpBB3 do uporabnikov foruma čim bolj prijazen, smo omogočili opcijo, da si uporabniki sami izberete stil prikaza foruma preko uporabniške nadzorne plošče (->> Nastavitve foruma ->> Moj stil foruma). Stil subsilver2 je približek prejšnje verzije foruma (phpBB2), prosilver pa je novejši stil.

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Re: Nova oblika foruma!

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Mnogo lepse:)!

Odgovori