Pravila foruma in ostalo

Povej svoje mneje o Kvarkadabri!
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Pravila foruma in ostalo

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:To je sedaj že tretje črtanje postov!!
In bo prišlo tudi do četrtega, ker se ne držiš teme (to je osnovno pravilo vsakega foruma).
Rock napisal/-a:Shrink, ali potrebuješ tujo pomoč za nadaljnje eksistiranje?
Si že kdaj gledal kakšno debato na TV (recimo Trenja)? Tam imajo voditelji vlogo moderatorja; tako kot na internetnih forumih. Voditelj Trenj Slak je recimo zadnjič v kali zatrl sodnika (gosta oddaje), rekoč: "Na sodišču imate zadnjo besedo vi, tukaj pa jo imam jaz."

Sprijazni se že enkrat, da ima tukaj zadnjo besedo moderator foruma.
Rock napisal/-a:(Moralo bi biti razumljivo samo po sebi:
1) na izjavo ima vsak pravico do proti-izjave /audiatur at altera pars/
2) če komu možnost do proti-izjave ni dana, kaže to na sebičnost
3) moderator foruma bi moral vzeti besedo tistemu, ki se ponavlja ali ki govori o irelevantnih stvareh)
V izbrisanem postu sem ti že rekel (če si uspel prebrati), da so pravila foruma dejansko zakon foruma, moderator pa sodnik. V tem smislu ne more biti nobenega kršenja pravic ali sebičnosti.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Pravila foruma in ostalo

Odgovor Napisal/-a Rock »

Upam, da bo beseda moderatorja modra in pravična.

Tebe pa pozivam, da svojo energijo usmeriš v bistvo, ne v marginalije.



LP R.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Pravila foruma in ostalo

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:Tebe pa pozivam, da svojo energijo usmeriš v bistvo, ne v marginalije.
Pometi najprej pred svojim pragom. Naj ti osvežim spomin z eno od tvojih marginalij:
Rock napisal/-a:Čestitam za poskus začetka, govoriti slovensko!

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Pravila foruma in ostalo

Odgovor Napisal/-a shrink »

amrit, preberi si najprej pravila foruma:

viewtopic.php?f=21&t=559.

Mimogrede, internetni forum je klepetalnica in kot taka ni javni medij, zato se ga medijski zakon ne zadeva:
Kakor pravi Ivan Pal, edini inšpektor za medije na ministrstvu za kulturo, spletne klepetalnice zagotovo niso javni medij, zato jih medijski zakon ne zadeva. Ti forumi nimajo uredniško oblikovanih programskih vsebin, prav tako pri njih ne gre za sporočanje informacij in mnenj javnega značaja, ampak zgolj za neka osebna stališča posameznikov.
http://www.gore-ljudje.net/novosti/606/

Zato nimaš zagotovljene pravice do odgovora, moderator pa ima diskrecijsko pravico, da neprimerne poste (po njegovem mnenju) briše brez obrazložitve (kakor tudi sledi iz samih pravil foruma).

P.S. Sicer pa se mi je zdelo, da boš prej ali slej začel groziti. Na koga se boš tokrat obrnil? Na varuhinjo človekovih pravic morda? :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Pravila foruma in ostalo

Odgovor Napisal/-a shrink »

Kaj ti ni jasno, amrit?

Za svojo pravico do popravka oz. odgovora po Zakonu o medijih se lahko obrišeš pod nosom, ker spletne klepetalnice ne sodijo v ta okvir. Kapish?
Zadnjič spremenil shrink, dne 13.2.2009 15:33, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Pravila foruma in ostalo

Odgovor Napisal/-a shrink »

amrit napisal/-a:moderator jaz pravila foruma spoštujem le vi jih ne

da je čas le mera gibanja in
da čas ni osnova, temelj gibanja
v tem ni nič narobe, vsi znanstveni experimenti potrjujejo mojo tezo

zato vi nimate nobene pravice blokirati mojih mailov, da ste to naredili pa kaže veliko pomankanje kulture in znanstvene etike
In o kulturi razpreda nekdo, ki rad zmerja (z idiotom) in grozi (s tožbami). Višek tvoje znanstvene etike pa je pritožba na Ameriško ambasado, da je bila blatena šarlatanska revija "Frontier Perspectives" in pritožba na SAZU, da se nekdo posmehuje tvojemu eksperimentu s črvi. Ja, šarlatanom, katerim je znanstveni dialog španska vas, ne preostane drugega, kot da se poslužujejo takšnih prijemov.

moderator
Prispevkov: 165
Pridružen: 5.2.2004 10:01

Re: Pravila foruma in ostalo

Odgovor Napisal/-a moderator »

Obrazložitev izbrisanih odgovorov: Vedno so izbrisani le odgovori, ki zelo očitno ne spadajo na ta forum (PRAVILA) ter nimajo povezave s temo, kjer se nahajajo. Za kakršnekoli osebne pogovore ali obrazložitve izbrisa je na voljo funkcija "zasebna sporočila".

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Pravila foruma in ostalo

Odgovor Napisal/-a Rock »

Obrazložitev izbrisanih odgovorov: Vedno so izbrisani le odgovori, ki zelo očitno ne spadajo na ta forum (PRAVILA) ter nimajo povezave s temo, kjer se nahajajo. Za kakršnekoli osebne pogovore ali obrazložitve izbrisa je na voljo funkcija "zasebna sporočila".


Bimboti!

(Slučajno sem danes pogledal forum. Čutim določeno solidarnost do amrit-a, ki vam očita pomanjkanje kulture in etike. - Namreč, niso pravna pravila in mnenje inšpektorja edini kriterij za pravno odločanje: za pravno odločanje je bolj temeljni kriterij to, kar se v pravnem jeziku imenuje splošna načela, ki jih priznavajo civilizirani narodi. - Izven prava pa v tej zvezi lahko govorimo o na primer: da vprašanje zahteva odgovor; da socialni diskurz predpostavlja zrelost; da je danes zanimiv predvsem interdisciplinaren pristop; da nihče ni popoln (in zato vprašanje ni nikoli tako neumno, kot je lahko odgovor; in da je v socialnem diskurzu potrebna strpnost, posebno pri razgovoru interdisciplinarne narave; če pa je vprašanje zadelo vprašanega, ker je odkrilo ignoranco, je bolje, da vprašani pojasni, da ne ve - kajti poskus izgovarjanja prinese slabe rezultate, ker se iz načina odgovora hitro sprevidi, kaj je v resnici na stvari).

Rock.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Pravila foruma in ostalo

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:
Obrazložitev izbrisanih odgovorov: Vedno so izbrisani le odgovori, ki zelo očitno ne spadajo na ta forum (PRAVILA) ter nimajo povezave s temo, kjer se nahajajo. Za kakršnekoli osebne pogovore ali obrazložitve izbrisa je na voljo funkcija "zasebna sporočila".


Bimboti!
Yeah, Rock Me Baby!
Rock napisal/-a:Slučajno sem danes pogledal forum. Čutim določeno solidarnost do amrit-a, ki vam očita pomanjkanje kulture in etike. - Namreč, niso pravna pravila in mnenje inšpektorja edini kriterij za pravno odločanje: za pravno odločanje je bolj temeljni kriterij to, kar se v pravnem jeziku imenuje splošna načela, ki jih priznavajo civilizirani narodi.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Vsak pravnik (in študent prava) se ti smeje. Kako lahko "splošna načela, ki jih priznavajo civilizirani narodi" postavljaš nad ustavo in zakone določene države?

Ne nakladaj, prosim te. Svoboda govora je sicer ena od temeljnih pravic zagotovljenih s slovensko ustavo, vendar to ne pomeni pravice, da se lahko vsakdo kjerkoli svobodno in neomejeno izraža. Če ne gre za javni medij in javni prostor, potem ta pravica ni nujno zagotovljena. Kvarkadabrin forum recimo ni ne javni medij, ne javni prostor. Je forum namenjen poljudnim razpravam o znanosti (to tudi piše jasno v pravilih). Določeni uporabniki pa bi radi na njem širili egocentrično naravnano šarlatansko znanost (recimo amrit) ali brezplodno razpravljali, kot to počneš sam. In potem se taki "misleci" počutijo/počutite še užaljene, ko je njihovo/vaše početje v kali zatrto, saj ni v skladu s pričakovanimi normami tega foruma.

Kar se tiče samega amrita, pa je popolnoma jasno, da sam etike in kulture ne premore. To je nedvoumno dokazal tako z lastnim obnašanjem (žaljenjem, grožnjami) in pristopom (repetitivnim posiljevanjem z lastnimi idejami).
Rock napisal/-a:- Izven prava pa v tej zvezi lahko govorimo o na primer: da vprašanje zahteva odgovor; da socialni diskurz predpostavlja zrelost; da je danes zanimiv predvsem interdisciplinaren pristop; da nihče ni popoln (in zato vprašanje ni nikoli tako neumno, kot je lahko odgovor; in da je v socialnem diskurzu potrebna strpnost, posebno pri razgovoru interdisciplinarne narave; če pa je vprašanje zadelo vprašanega, ker je odkrilo ignoranco, je bolje, da vprašani pojasni, da ne ve - kajti poskus izgovarjanja prinese slabe rezultate, ker se iz načina odgovora hitro sprevidi, kaj je v resnici na stvari).
Na ta tvoja nakladanja sem že odgovoril, zato ni potrebe, da bi se tukaj ponavljal.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Pravila foruma in ostalo

Odgovor Napisal/-a Rock »

Shrink!

Če bo vaša združba priredila kako predavanje (v Lj.) in boš prisoten (pa še npr. moderator, zdrava pamet, aniviller), me prosim obvesti! Bi vas rad videl v živo! - Želel bi si pa, da pride tudi Roman.
-----------------

Še vedno ne deluje avtomatsko obveščanje?!

LP

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Pravila foruma in ostalo

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:Shrink!

Če bo vaša združba priredila kako predavanje (v Lj.) in boš prisoten (pa še npr. moderator, zdrava pamet, aniviller), me prosim obvesti! Bi vas rad videl v živo! - Želel bi si pa, da pride tudi Roman.
Spet (že videno) tipično obnašanje pripadnikov tvojega kova - tudi Rozman npr. je zahteval soočenje itd. Očitno je vam - velemislecem - skupna lastnost pričakovanje, da bo ugodeno vašim zahtevam (zahteval si npr., da kontaktiram Strnada in naj ga povprašam, kaj si misli o "interdisciplinarnosti" :lol: ), da se bomo uklonili vašim veleidejam ("Če se ne boste uklonili, boste ostali v dekadentni avtarkiji" :lol: ), da bomo komentirali, tako kot je vam po godu in da bomo reševali tvoje/vaše probleme ("Res želim rešiti nek problem" :lol: ), ki to sploh niso.

Pripadnikom tvojega kova odgovarjam vselej na enak način: Občevanje z vami ni v mojem interesu.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Pravila foruma in ostalo

Odgovor Napisal/-a Roman »

Rock, bi me rad samo videl, ali bi se rad tudi kaj pomenil? Slednje lahko tudi po ZS, če za forum ni primerno.

Avtomatika obveščanja pa res ne deluje.

Uporabniški avatar
fogl
Prispevkov: 546
Pridružen: 7.11.2004 20:25
Kraj: Radovljica

Re: Pravila foruma in ostalo

Odgovor Napisal/-a fogl »

Pomoje bi bil kar zanimiv en tak debatni krožek v živo, jaz bi tudi prišel navijat :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Pravila foruma in ostalo

Odgovor Napisal/-a Rock »

Roman napisal/-a:Rock, bi me rad samo videl, ali bi se rad tudi kaj pomenil? Slednje lahko tudi po ZS, če za forum ni primerno.

Avtomatika obveščanja pa res ne deluje.
Zgleda, da je bilo zopet nekaj črtano. Lahko zagotoviš objavo (ali pa mi vsaj moj brisani tekst pošlji na moje ZS)?

Sem trenutno še vedno zainteresiran za razpravo, tudi na ZS: vprašanje je že bilo postavljeno: razlika med enakim, podobnim, identičnim.

LP

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Pravila foruma in ostalo

Odgovor Napisal/-a Roman »

Če imaš kaj izbrisanega, to pač ni pri meni, pa tudi nisem administrator. Si prepričan, da se ti ni kaj ponesrečilo?

Pri pojmih pa jaz najprej pogledam v SSKJ:
identičen ki se po lastnostih, značilnostih ujema z drugim, ne razlikuje od drugega; istoveten, enak
enak ki se po lastnostih, značilnostih ujema, ne razlikuje
podoben ki se ujema med seboj po a) nekaterih (bistvenih) lastnostih, b) kaki lastnosti

Zaenkrat mi to zadošča. Pa tebi? Sicer pa zdaj nisva več v pravi temi.

Zaklenjeno