POMEMBNO! Stanje foruma in ukrepi za dvig nivoja razprav

Povej svoje mneje o Kvarkadabri!
problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: POMEMBNO! Stanje foruma in ukrepi za dvig nivoja razprav

Odgovor Napisal/-a problemi »

Smisla (mogoče bolje razloga) ni, vse dokler ga človek ne (us)misli.

Verjetno pa Roman, dobro ve, kaj prinese s seboj to usmisljevanje. :)

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: POMEMBNO! Stanje foruma in ukrepi za dvig nivoja razprav

Odgovor Napisal/-a Roman »

GJ napisal/-a:Pa saj nisi Bog.
Prav imaš. Ampak ustvarjanje smisla ne potrebuje božje vsemogočnosti.
Smisla ni mogoče neposredno ustvariti, lahko pa se ga zaveš, oziroma ga odkriješ!
Tu pa nimaš prav. Lahko pa mi razložiš, kje naj bi smisel, ki naj bi ga odkril, sploh bil in od kod naj bi prišel.
problemi napisal/-a:Verjetno pa Roman, dobro ve, kaj prinese s seboj to usmisljevanje.
Na primer prepucavanje, kakršnim smo priče na internetnih forumih?

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: POMEMBNO! Stanje foruma in ukrepi za dvig nivoja razprav

Odgovor Napisal/-a problemi »

Roman napisal/-a:Na primer prepucavanje, kakršnim smo priče na internetnih forumih?
:) Tudi med drugim, čeprav sem bolj ciljal na znanost v najširšem smislu. Ha GJ, vidiš, v najširšem smislu, katerega smo uspeli usmisliti. :)

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: POMEMBNO! Stanje foruma in ukrepi za dvig nivoja razprav

Odgovor Napisal/-a GJ »

Roman napisal/-a:
Smisla ni mogoče neposredno ustvariti, lahko pa se ga zaveš, oziroma ga odkriješ!
Tu pa nimaš prav. Lahko pa mi razložiš, kje naj bi smisel, ki naj bi ga odkril, sploh bil in od kod naj bi prišel.
Roman, kaj nimam prav? :wink:

Smisel je produkt procesa razmišljanja oziroma zavedanja možganov.

Lep dan...

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: POMEMBNO! Stanje foruma in ukrepi za dvig nivoja razprav

Odgovor Napisal/-a GJ »

problemi napisal/-a: :) Tudi med drugim, čeprav sem bolj ciljal na znanost v najširšem smislu. Ha GJ, vidiš, v najširšem smislu, katerega smo uspeli usmisliti. :)
Za začetek boš moral meni in ostalim razložiti besedo usmisliti.
Če pa si imel v mislih besedo osmisliti potem to religiozno pomeni: dati smisel duši oziroma, da je nekdo našel/odkril smisel.

Lep dan...

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: POMEMBNO! Stanje foruma in ukrepi za dvig nivoja razprav

Odgovor Napisal/-a problemi »

GJ napisal/-a:Smisel je produkt procesa razmišljanja oziroma zavedanja možganov.

Lep dan...
Ja saj, "produkt procesa razmišljanja". Mimo tega konteksta je o smislu nesmiselno govoriti. :) Ni drugega usmisljevalca od usmisljevalca človeka.
Zadnjič spremenil problemi, dne 16.1.2012 16:06, skupaj popravljeno 1 krat.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: POMEMBNO! Stanje foruma in ukrepi za dvig nivoja razprav

Odgovor Napisal/-a problemi »

GJ napisal/-a:
problemi napisal/-a: :) Tudi med drugim, čeprav sem bolj ciljal na znanost v najširšem smislu. Ha GJ, vidiš, v najširšem smislu, katerega smo uspeli usmisliti. :)
Za začetek boš moral meni in ostalim razložiti besedo usmisliti.
Če pa si imel v mislih besedo osmisliti potem to religiozno pomeni: dati smisel duši oziroma, da je nekdo našel/odkril smisel.

Lep dan...
Gj sorry, nisme videl tega posta.

Ne imaš prav, pravilno, po SSKJ, je osmisliti, vendar meni lepše zveni usmisliti. Sorry, lahko bi takoj povedal kakšen je smisel/pomen besede usmisliti. :)

GJ, pri teh stvareh je dobro iti na izhodišče. Začeti govoriti o smislu nekje na sredi nekega procesa je nesmiselno. Pojdi na začetek nastanka našega vesolja in v tem najdi smisel oziroma razlog. Ga ni, smisila namreč, v tem da je vesolje nastalo. Lahko temu "dogodku" zgolj (u-os)mislimo smisel. In to konec koncev tudi počnemo/počnejo ali da ne poskoči kak naravoslovec, so to počele religije.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: POMEMBNO! Stanje foruma in ukrepi za dvig nivoja razprav

Odgovor Napisal/-a GJ »

problemi napisal/-a: GJ, pri teh stvareh je dobro iti na izhodišče. Začeti govoriti o smislu nekje na sredi nekega procesa je nesmiselno. Pojdi na začetek nastanka našega vesolja in v tem najdi smisel oziroma razlog. Ga ni, smisila namreč, v tem da je vesolje nastalo. Lahko temu "dogodku" zgolj (u-os)mislimo smisel. In to konec koncev tudi počnemo/počnejo ali da ne poskoči kak naravoslovec, so to počele religije.
Smisel je povsem abstraktne narave... :wink:

Smisel in osmišljanje ima ponavadi čisto filozofsko osnovo oziroma ozadje.
Pri abstraktnih pojmih je ponavadi smisel povsem nedvoumen.
Recimo smisel števil je določanje nekega zaporedja.

Ko pa preskočimo na stvarne predmete, (torej čisto tehnične narave) se smisel nekoliko zakoplicira, saj je posledično vezan na čas oziroma dogodek.

Recimo smisel električne varovalke pri električni napeljavi je lahko varovanje pred pred kratkim stikom, oziroma pred preveliko tokovno porabo.
Vendar, ko varovalka pregori, oziroma se uniči je varovalka izgubila svoje poslanstvo in ni več smiselna, no vsaj prvotnega smisla ne izpolnjuje več!

Kot sedaj vidiš se smisel lahko posredno dodeli, vendar le ne-abstraktnim stvarem, kljub vsemu pa še vedno ne moremo trditi, da smo ustvarili smisel.

Roman pač enači ustvarjanje z odkrivanjem oziroma spoznavanjem!

Lep dan še naprej...

Motore
Prispevkov: 1107
Pridružen: 9.9.2009 23:28

Re: POMEMBNO! Stanje foruma in ukrepi za dvig nivoja razprav

Odgovor Napisal/-a Motore »

To kar govoriš je bistvo ne pa smisel. Mislim, da je treba tukaj razlikovati.

Uporabniški avatar
NoSee
Prispevkov: 609
Pridružen: 7.11.2010 17:04

Re: POMEMBNO! Stanje foruma in ukrepi za dvig nivoja razprav

Odgovor Napisal/-a NoSee »

Mislim, da je smisel v tem, da se debatira v okviru zastavljenega naslova teme. Vsaj na forumu.

V bistvu je ta tema se en odraz stanja foruma; po prebranem naslovu nikakor nebi pricakoval tega, kar tukaj berem.

Nesmisel.


:roll:

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: POMEMBNO! Stanje foruma in ukrepi za dvig nivoja razprav

Odgovor Napisal/-a GJ »

NoSee napisal/-a:Mislim, da je smisel v tem, da se debatira v okviru zastavljenega naslova teme. Vsaj na forumu.

Natanko tako, vendar kako to doseči.
Po moje bi moral moderator razvejati/razcepiti (odpreti nove teme), da ohrani smisel osnovne teme.
Vendar to pomeni veliko dela za moderatorja.

Lep večer...

agata
Prispevkov: 609
Pridružen: 19.1.2011 5:32

Re: POMEMBNO! Stanje foruma in ukrepi za dvig nivoja razprav

Odgovor Napisal/-a agata »

Rada bi odprla novo temo, da bi odgovorila Romanu, a se mi ne pokaže obrazec "nova tema". Prosim za pomoč.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: POMEMBNO! Stanje foruma in ukrepi za dvig nivoja razprav

Odgovor Napisal/-a problemi »

Agata odpro "izbo" (pač katero hočeš) in zgoraj boš videla "Nova tema".

agata
Prispevkov: 609
Pridružen: 19.1.2011 5:32

Re: POMEMBNO! Stanje foruma in ukrepi za dvig nivoja razprav

Odgovor Napisal/-a agata »

kaj je izba-?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: POMEMBNO! Stanje foruma in ukrepi za dvig nivoja razprav

Odgovor Napisal/-a shrink »

agata napisal/-a:Shrink, ta teorija o kargo kultu jje, ne vem.. Zakaj naj bi bila merodajna? Sploh pa kako se tiče psihoanalize in drugih družboslovnih teorij? Res ne vidim povezave.
Preberite še enkrat besedilo na Kvarkadabri.

Odgovori