Posodobitev foruma

Povej svoje mneje o Kvarkadabri!
Odgovori
Uporabniški avatar
saso
Član strokovnega sveta Kvarkadabre.
Prispevkov: 179
Pridružen: 30.9.2002 15:52
Kontakt:

Posodobitev foruma

Odgovor Napisal/-a saso »

Ponoči smo posodobili phpBB na zadnjo verzijo, ki je med drugim tudi bolj prijazna do tablic in pametnih telefonov.

Če kaj ne deluje, prosim javite!

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Posodobitev foruma

Odgovor Napisal/-a problemi »

Že mogoče, da je bolj prijazna do tablic in "pametnih" telefonov, je pa gotovo manj prijazna do uporabnikov foruma.

Uporabniški avatar
saso
Član strokovnega sveta Kvarkadabre.
Prispevkov: 179
Pridružen: 30.9.2002 15:52
Kontakt:

Re: Posodobitev foruma

Odgovor Napisal/-a saso »

problemi napisal/-a:Že mogoče, da je bolj prijazna do tablic in "pametnih" telefonov, je pa gotovo manj prijazna do uporabnikov foruma.
Zakaj?

derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

Re: Posodobitev foruma

Odgovor Napisal/-a derik »

Zdaj je na telefonu bolj čitljivo, hvala! Pogrešam pa gumb do zadnjega posta v določeni témi (in ime avtorja), ki je bil prej na skrajni desni. Nisem še odkril, kaj ga zdaj nadomešča.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Posodobitev foruma

Odgovor Napisal/-a problemi »

saso napisal/-a:Zakaj?
No, lahko da to zgolj mene moti, ampak vse se mi zdi bolj stisnjeno, manj pregledno ... sploh se mi zdi to problem pri daljših tekstih ali več citiranjih.

Ampak, se bom že navadil :)

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Posodobitev foruma

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Kaj naj pritisnem, da mi pokaže seznam zadnjih objav forumu? Ne vidim gumba neprebrano.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Posodobitev foruma

Odgovor Napisal/-a shrink »

ZdravaPamet napisal/-a:Kaj naj pritisnem, da mi pokaže seznam zadnjih objav forumu? Ne vidim gumba neprebrano.
"Hitre povezave" (levo zgoraj) --> "Neprebrani prispevki"

***

Forum ima še nekaj težav:

- občasno (na vrhu) javlja napake tipa "PHP error";
- včasih objavljen post ni takoj viden s klikom na "Nove teme";
- ravno tako se odjava s foruma včasih ne odraža takoj: odjava je sicer uspešna, a s ponovnim klikom na kakšno od hitrih povezav se še vedno kaže stanje prijavljenosti - verjetno obstaja kakšen zamik pri osveževanju stanja foruma.

sale28
Prispevkov: 1
Pridružen: 23.9.2009 9:45

Re: Posodobitev foruma

Odgovor Napisal/-a sale28 »

Mi lahko kdo pove kako posodobiti forum, imam staro verzijo 3.0.12 in bi rad posodobil na 3.0.14
Imam veliko tega gor in se bojim da ne bi kakšen error bil :)

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Posodobitev foruma

Odgovor Napisal/-a problemi »

Spoštovani,

opažam, da mi ob prebiranju različnih tem, takoj za uvodnim postom odpre neko "reklamno sporočilo". Ali obstaja razlog za ta sporočila, ki so vsaj meni moteča?

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Posodobitev foruma

Odgovor Napisal/-a Rock »

Tudi jaz imam pripombe:

- reklame so moteče (prej jih sploh ni bilo; upam, da ne pomenijo vpliva pridobitništva)
- dodajte gumb za hitro vrnitev na začetek strani
- če avtor (prepozno) popravi svoj prispevek, se pojavi smešna (nerazumljiva) zabeležba (še Enigma ne bi znala dešifrirati)
- imam občutek, da novi modul 'hitre povezave' ne predstavlja izboljšave. Čemu sprememba (kaj naj bi bila pomanjkljivost prejšnje strukture)?
- pač pa bi jaz predlagal delno drugačno poimenovanje oddelkov 'foruma'
- in še en vsebinski predlog za spremembo: v navodilih konkretizirajte, kaj pomeni sprejemljiva diskusija / kaj pomeni prepoved žaljenja (nekateri ne znajo ločiti med polemiko in prostaštvom; to je še bolj moteče, kot so reklame)

Lp

derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

Re: Posodobitev foruma

Odgovor Napisal/-a derik »

Mene take drobne pasivne reklame motijo precej manj, kot pa cela vrsta neprimernih postov.

Če hočete prispevati k vzdrževalnim stroškom, potem pridno klikajte po reklamah, ker od vsakega klika pride vzdrževalcem strani nekaj centov. To je verjetno tudi razlog za reklame, ker če ni sponzorjev, potem je pač treba z nečem pokrivati stroške. Ne vem sicer, koliko finančnega učinka dejansko imajo te reklame. Mogoče bi lahko uvedli tudi prostovoljne prispevke. Kadar študent dobi dober odgovor, bi mogoče prostovoljno prispeval nekaj drobiža. Ali pa po branju odličnega članka, bi bralci po želji lahko prispevali.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Posodobitev foruma

Odgovor Napisal/-a vojko »

derik napisal/-a:Mene take drobne pasivne reklame motijo precej manj, kot pa cela vrsta neprimernih postov.

Če hočete prispevati k vzdrževalnim stroškom, potem pridno klikajte po reklamah, ker od vsakega klika pride vzdrževalcem strani nekaj centov. To je verjetno tudi razlog za reklame, ker če ni sponzorjev, potem je pač treba z nečem pokrivati stroške. Ne vem sicer, koliko finančnega učinka dejansko imajo te reklame. Mogoče bi lahko uvedli tudi prostovoljne prispevke. Kadar študent dobi dober odgovor, bi mogoče prostovoljno prispeval nekaj drobiža. Ali pa po branju odličnega članka, bi bralci po želji lahko prispevali.
Se strinjam. Je pa to tudi priznanje forumu, kajti oglaševalcem ne bi bil zanimiv, če bi imel le nekaj sto obiskov. Ko pa jih je nekaj sto tisoč, postane komercialno zanimiv...

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Posodobitev foruma

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
derik napisal/-a:Mene take drobne pasivne reklame motijo precej manj, kot pa cela vrsta neprimernih postov.
Če hočete prispevati k vzdrževalnim stroškom, potem pridno klikajte po reklamah, ker od vsakega klika pride vzdrževalcem strani nekaj centov. To je verjetno tudi razlog za reklame, ker če ni sponzorjev, potem je pač treba z nečem pokrivati stroške. Ne vem sicer, koliko finančnega učinka dejansko imajo te reklame. Mogoče bi lahko uvedli tudi prostovoljne prispevke. Kadar študent dobi dober odgovor, bi mogoče prostovoljno prispeval nekaj drobiža. Ali pa po branju odličnega članka, bi bralci po želji lahko prispevali.
Se strinjam. Je pa to tudi priznanje forumu, kajti oglaševalcem ne bi bil zanimiv, če bi imel le nekaj sto obiskov. Ko pa jih je nekaj sto tisoč, postane komercialno zanimiv...
In kompromitiran.
Tak način financiranja pomeni, da si 'ugled znanosti' sam sebi reže svojo vejo.
Znanstveniki sami bi morali skrbeti, da so dejansko nepristranski, in da obstaja tudi videz nepristranskosti.

Pač pa se strinjam z drugim delom, o prostovoljstvu. Toda le, če so sponzorstva, donacije javne. Sicer lahko pride do zlorabe 'prostovoljnosti'.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Posodobitev foruma

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:
derik napisal/-a:Mene take drobne pasivne reklame motijo precej manj, kot pa cela vrsta neprimernih postov.
Če hočete prispevati k vzdrževalnim stroškom, potem pridno klikajte po reklamah, ker od vsakega klika pride vzdrževalcem strani nekaj centov. To je verjetno tudi razlog za reklame, ker če ni sponzorjev, potem je pač treba z nečem pokrivati stroške. Ne vem sicer, koliko finančnega učinka dejansko imajo te reklame. Mogoče bi lahko uvedli tudi prostovoljne prispevke. Kadar študent dobi dober odgovor, bi mogoče prostovoljno prispeval nekaj drobiža. Ali pa po branju odličnega članka, bi bralci po želji lahko prispevali.
Se strinjam. Je pa to tudi priznanje forumu, kajti oglaševalcem ne bi bil zanimiv, če bi imel le nekaj sto obiskov. Ko pa jih je nekaj sto tisoč, postane komercialno zanimiv...
In kompromitiran.
Tak način financiranja pomeni, da si 'ugled znanosti' sam sebi reže svojo vejo.
Znanstveniki sami bi morali skrbeti, da so dejansko nepristranski, in da obstaja tudi videz nepristranskosti.

Pač pa se strinjam z drugim delom, o prostovoljstvu. Toda le, če so sponzorstva, donacije javne. Sicer lahko pride do zlorabe 'prostovoljnosti'.
Kompromitiran?! Saj morebitni dohodki od oglasov ne gredo za podkupnine nam forumašem ali pa adminom, ki bi izvajali cenzuro! Občutiš kakšen pritisk pri pisanju postov? :lol:

derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

Re: Posodobitev foruma

Odgovor Napisal/-a derik »

vojko napisal/-a: Se strinjam. Je pa to tudi priznanje forumu, kajti oglaševalcem ne bi bil zanimiv, če bi imel le nekaj sto obiskov. Ko pa jih je nekaj sto tisoč, postane komercialno zanimiv...
Oglaševalci niso izbrali foruma, pač pa profil uporabnika, tako da ti ne vidiš istih reklam kot jaz. Če se ne motim, je lastnik foruma dal Googlu v uporabo prostor za reklame, Google pa jih deli po določenem algoritmu. Tako, da reklame same še niso priznanje forumu.

Odgovori