Posodobitev foruma

Povej svoje mneje o Kvarkadabri!
Odgovori
Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Posodobitev foruma

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:- in še en vsebinski predlog za spremembo: v navodilih konkretizirajte, kaj pomeni sprejemljiva diskusija / kaj pomeni prepoved žaljenja (nekateri ne znajo ločiti med polemiko in prostaštvom; to je še bolj moteče, kot so reklame)
Pometi najprej pred lastnim pragom.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Posodobitev foruma

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:Je pa to tudi priznanje forumu, kajti oglaševalcem ne bi bil zanimiv, če bi imel le nekaj sto obiskov. Ko pa jih je nekaj sto tisoč, postane komercialno zanimiv...

Rock
In kompromitiran.
Tak način financiranja pomeni, da si 'ugled znanosti' sam sebi reže svojo vejo.
Znanstveniki sami bi morali skrbeti, da so dejansko nepristranski, in da obstaja tudi videz nepristranskosti.
Pač pa se strinjam z drugim delom, o prostovoljstvu. Toda le, če so sponzorstva, donacije javne. Sicer lahko pride do zlorabe 'prostovoljnosti'.

Vojko
Kompromitiran?! Saj morebitni dohodki od oglasov ne gredo za podkupnine nam forumašem ali pa adminom, ki bi izvajali cenzuro! Občutiš kakšen pritisk pri pisanju postov? :lol:
Je Marx izračunal, kakšna je 'vrednost', 'uporabna vrednost' in 'cena' oglasov - oglasov, ki služijo pridobitništvu?

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Posodobitev foruma

Odgovor Napisal/-a Rock »

derik napisal/-a:
vojko napisal/-a: Se strinjam. Je pa to tudi priznanje forumu, kajti oglaševalcem ne bi bil zanimiv, če bi imel le nekaj sto obiskov. Ko pa jih je nekaj sto tisoč, postane komercialno zanimiv...
Oglaševalci niso izbrali foruma, pač pa profil uporabnika, tako da ti ne vidiš istih reklam kot jaz. Če se ne motim, je lastnik foruma dal Googlu v uporabo prostor za reklame, Google pa jih deli po določenem algoritmu. Tako, da reklame same še niso priznanje forumu.
Koliko obiskov dnevno ima forum?

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Posodobitev foruma

Odgovor Napisal/-a Rock »

shrink napisal/-a:
Rock napisal/-a:- in še en vsebinski predlog za spremembo: v navodilih konkretizirajte, kaj pomeni sprejemljiva diskusija / kaj pomeni prepoved žaljenja (nekateri ne znajo ločiti med polemiko in prostaštvom; to je še bolj moteče, kot so reklame)
Pometi najprej pred lastnim pragom.
Si se prepoznal v kritiki? Lepo, da si se oglasil.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Posodobitev foruma

Odgovor Napisal/-a problemi »

derik napisal/-a:pač pa profil uporabnika, tako da ti ne vidiš istih reklam kot jaz.
A to je potem razlog zakaj meni objavlja zgolj oglase amsterdamskih coffeeshop-ov :)

Kaj pa ti vidiš?

BrezTraveNiSprave press

derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

Re: Posodobitev foruma

Odgovor Napisal/-a derik »

Rock napisal/-a:
derik napisal/-a:
vojko napisal/-a: Se strinjam. Je pa to tudi priznanje forumu, kajti oglaševalcem ne bi bil zanimiv, če bi imel le nekaj sto obiskov. Ko pa jih je nekaj sto tisoč, postane komercialno zanimiv...
Oglaševalci niso izbrali foruma, pač pa profil uporabnika, tako da ti ne vidiš istih reklam kot jaz. Če se ne motim, je lastnik foruma dal Googlu v uporabo prostor za reklame, Google pa jih deli po določenem algoritmu. Tako, da reklame same še niso priznanje forumu.
Koliko obiskov dnevno ima forum?
Nimam pojma.

derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

Re: Posodobitev foruma

Odgovor Napisal/-a derik »

problemi napisal/-a:
derik napisal/-a:pač pa profil uporabnika, tako da ti ne vidiš istih reklam kot jaz.
A to je potem razlog zakaj meni objavlja zgolj oglase amsterdamskih coffeeshop-ov :)

Kaj pa ti vidiš?

BrezTraveNiSprave press
Počitnice v Grčiji :D :D

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Posodobitev foruma

Odgovor Napisal/-a problemi »

derik napisal/-a:Počitnice v Grčiji :D :D
:)

Počakaj na drahme, bo ceneje :)

Motore
Prispevkov: 1107
Pridružen: 9.9.2009 23:28

Re: Posodobitev foruma

Odgovor Napisal/-a Motore »

Jaz imam vedno vklopljen blokator oglasov, tako da jih ne vidim. 8)

derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

Re: Posodobitev foruma

Odgovor Napisal/-a derik »

Motore napisal/-a:Jaz imam vedno vklopljen blokator oglasov, tako da jih ne vidim. 8)
Kako pa potem veš, kaj je treba kupiti? :|

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Posodobitev foruma

Odgovor Napisal/-a problemi »

Motore napisal/-a:Jaz imam vedno vklopljen blokator oglasov, tako da jih ne vidim. 8)
Za božjo voljo, inštruiraj me, kako to storiti ... :D

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Posodobitev foruma

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:Je pa to tudi priznanje forumu, kajti oglaševalcem ne bi bil zanimiv, če bi imel le nekaj sto obiskov. Ko pa jih je nekaj sto tisoč, postane komercialno zanimiv...

Rock
In kompromitiran.
Tak način financiranja pomeni, da si 'ugled znanosti' sam sebi reže svojo vejo.
Znanstveniki sami bi morali skrbeti, da so dejansko nepristranski, in da obstaja tudi videz nepristranskosti.
Pač pa se strinjam z drugim delom, o prostovoljstvu. Toda le, če so sponzorstva, donacije javne. Sicer lahko pride do zlorabe 'prostovoljnosti'.

Vojko
Kompromitiran?! Saj morebitni dohodki od oglasov ne gredo za podkupnine nam forumašem ali pa adminom, ki bi izvajali cenzuro! Občutiš kakšen pritisk pri pisanju postov? :lol:
Je Marx izračunal, kakšna je 'vrednost', 'uporabna vrednost' in 'cena' oglasov - oglasov, ki služijo pridobitništvu?
Marx je bil makroekonomist, zato se ni ukvarjal s profanostmi kot so cene... :lol:
Ampak, kaj bi to tebi, ki imaš težave pri razločevanju Karla Maya od Karla Marxa... :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Posodobitev foruma

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a:
Rock napisal/-a:- in še en vsebinski predlog za spremembo: v navodilih konkretizirajte, kaj pomeni sprejemljiva diskusija / kaj pomeni prepoved žaljenja (nekateri ne znajo ločiti med polemiko in prostaštvom; to je še bolj moteče, kot so reklame)
Pometi najprej pred lastnim pragom.
Si se prepoznal v kritiki? Lepo, da si se oglasil.
Kot ponavadi ne razumeš, nedeljskih pravnik - naj ti pomagam doumeti s serijo tvojih "prostaških" oglašanj:
Rock napisal/-a:Sluzasti Otrob, /.../
Rock napisal/-a:Obmolkni, trapasti kvazinaravoslovec, /.../
Rock napisal/-a:Ne oglašaj se, imbecilni kvazinaravoslovec. /.../
In pa seveda klasično nedeljskopravno "prostaštvo" začinjeno z živalskimi analogijami:
Rock napisal/-a:Nisem. Ampak dementnost ti lahko oprostim.
Pa tudi malinovca v resnici ne maram preveč. Toda časi se spreminjajo. Sporoči shrinku, da se spodobi dati aro. (Sprejmem pa tudi araro: baje so zelo učljive; jaz jo bom naučil njegovih tekstov, potem bosta par z onim psetom s piščalko.)
Kar metlo v roke, nedeljski pravnik. :lol:

Motore
Prispevkov: 1107
Pridružen: 9.9.2009 23:28

Re: Posodobitev foruma

Odgovor Napisal/-a Motore »

derik napisal/-a:Kako pa potem veš, kaj je treba kupiti?
Poiščem v googlu ali pa zaidem po naključju v trgovino :D
problemi napisal/-a:Za božjo voljo, inštruiraj me, kako to storiti ...
Kakšno razširitev za brskalnik (AdBlock, uBlock, ...) :wink:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Posodobitev foruma

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a: Marx je bil makroekonomist, zato se ni ukvarjal s profanostmi kot so cene... :lol:
Ampak, kaj bi to tebi, ki imaš težave pri razločevanju Karla Maya od Karla Marxa... :lol:
Če si res kdaj bil kumrovški predavatelj - ubogi slušatelji. Marxa ne poznaš niti formalno, kaj šele stvarno.

Odgovori