Razprava o knjigi: Zakaj je nebo modro?

Pogovori o knjižnih izdajah Kvarkadabre.
Uporabniški avatar
saso
Član strokovnega sveta Kvarkadabre.
Prispevkov: 179
Pridružen: 30.9.2002 15:52
Kontakt:

Razprava o knjigi: Zakaj je nebo modro?

Odgovor Napisal/-a saso »

Tule odpiramo razpravo o vsebini knjige
Zakaj je nebo modro?
Začasni odgovori na večna vprašanja
(Več podatkov o knjigi.)

Uporabniški avatar
Palčka
Prispevkov: 13
Pridružen: 16.10.2004 11:14
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Palčka »

hej!

jst mam knjigico že doma, sm na neki 25. strani :)
ideja je ful fina, sploh so fajn vprašanja, ki so notri... men se zdi knjiga ful koristna tut zame, ker nameravam bit enga dne prof. ma in fiz in se mi zdi, da je not dost vprašanj, ki jih znajo postavljat tut učenci oz. dijaki. Sam mi je čist bed, k me je knjiga s5 prpelala do tega, da vem, da nč ne vem :) kar je pa tut ql..

aja, mam pa tut kkšno vprašanje o prebranem... na koga se pa lahko obrnem? kr smle? na autorje?
LP

Uporabniški avatar
Pentium
Prispevkov: 431
Pridružen: 10.11.2003 19:59
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pentium »

Sam mi je čist bed, k me je knjiga s5 prpelala do tega, da vem, da nč ne vem
Pravzaprav se to začne bolj proti 200. strani

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Odgovor Napisal/-a shrink »

Kot vidim iz vsebine je to dejansko knjižna izdaja člankov iz elektronske revije Kvarkadabra in odgovorov na vprašanja, ki so jih postavljali obiskovalci spletne strani, preden je bil uveden forum.

Vsekakor vzpodbudno. Upam, da bo imela knjiga sequel in sicer z najbolj reprezentativnimi temami, ki so objavljene na tem forumu. Zavedam se, da je to jalovo početje, ker bi mogli uredniki detajlno pregledat vse poste in iz njih izbrati najboljše odgovore. Na koncu pa bi se pri določenih temah verjetno izkazalo, da bi (zaradi pomanjkljive strokovne utemeljenosti postov) nanje mogli sami odgovarjati.

No, upam da bo portal vztrajal v svojem poslanstvu.

Marjan
Prispevkov: 320
Pridružen: 25.12.2002 17:01

Odgovor Napisal/-a Marjan »

Tudi jaz trenutno berem Kvarkadabrino knjigo, čeprav sem večino člankov že prebral na internetu, vendar je od tega že tako dolgo, da sem že pozabil...

Najbolj všeč so mi članki Jureta Zupana. Če pozorno berete, najdete celo kanček humorja notri ("2Pi je tu samo zato, da zmede laike" :lol: ). Vsi članki pa so odlični v smislu, da vzbudijo radovednost, zanimanje! Pomoje bi celo tisti, ki niso naravoslovno usmerjeni, začeli razumeti in se spraševati o tem kako in zakaj svet tako deluje.

Članki so pa zelo raznoliki med sabo, ponekod je razlaga zelo obširna z enačbami, drugod pa kod da bi avtor iz nekih razlogov ne želel iti globje. Slednje me moti predvsem v "Paradoksu dvojčkov" in "Zakaj je hitrost svetlobe 300.000km/s?". Pri drugem me zelo zanima kako so omenjene sklopitvene konstante odvisne od temperature! Ampak bom informacijo že sam poiskal!

-----
Pentium napisal/-a:
Sam mi je čist bed, k me je knjiga s5 prpelala do tega, da vem, da nč ne vem
Pravzaprav se to začne bolj proti 200. strani
Ja, tam nekje je preskok v zahtevnosti kar velik. Ampak nekje pa mora biti!

-----

Shrink: Ja, vprašanja / odgovori so še iz prvotne oblike Kvarkadabre (vmes se je zgodila temeljita posodobitev strani). Vprašanja smo postavljali tukaj: http://www.kvarkadabra.net/staticpages/ ... /vprasanja na njih pa je odgovarjal strokovni svet Kvarkadabre. Forum je sedaj seveda drugačen koncept delovanja => diskusija.

Gost

Odgovor Napisal/-a Gost »

Marjan napisal/-a: Shrink: Ja, vprašanja / odgovori so še iz prvotne oblike Kvarkadabre (vmes se je zgodila temeljita posodobitev strani). Vprašanja smo postavljali tukaj: http://www.kvarkadabra.net/staticpages/ ... /vprasanja na njih pa je odgovarjal strokovni svet Kvarkadabre. Forum je sedaj seveda drugačen koncept delovanja => diskusija.
S kvarkadabro sem na tekočem že od njenega samega nastanka, čeprav sem se forumu pridružil šele pred kratkim. Že pred leti, ko sem bil bruc v LJ, sem se udeleževal predavanj v ŠKUC-u in moram reči, da me je takrat v marsičem razsvetlila.

Samo idejo foruma podpiram, pa čeprav se mi v določenem pogledu zdijo direktni (dobro napisani) odgovori od enega samega avtorja dosti boljši. Diskusija se včasih lahko oddalji od same teme, kar ima za posledico, da se razpravlja o vsem drugem, samo o prvo postavljenem vprašanju ne.

Gost

Odgovor Napisal/-a Gost »

Če notri najdem vprašanje, ki sem ga jaz nekoč postavil uredništvu Kvarkadabre, dobim kak tolar od prodaje knjig?

nyx
Prispevkov: 4
Pridružen: 4.1.2005 18:20
Kraj: Šempeter pri Gorici

Odgovor Napisal/-a nyx »

Zakaj že?

Uporabniški avatar
Palčka
Prispevkov: 13
Pridružen: 16.10.2004 11:14
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Palčka »

Jst bi jo pa rada reklamirala... a to gre?

Mislm k tole ne pelje nikamor, vi mislte, da odgovarjate na eno vprašanje, u bistvu mi pa 10 novih nardite na usaki strani!!! kaj nej pa z njimi?!?!??!

Heh, sej vem, da boste to uzel, kot je mišljeno; kot kompliment torej :)

snezinka

Odgovor Napisal/-a snezinka »

sej vem da je tale odgovor mal pozn, ampak bols kasnej kot nikol, ane? :D skratka, knjiga je super, jst bi sla kr fizko studirat k jo berem 8)

Uporabniški avatar
nymphya
Prispevkov: 29
Pridružen: 18.5.2005 19:19
Kraj: Slovenj Gradec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a nymphya »

Jz sem prav srečna, da mi je oko padlo na to knjigo ko sem se zadnjič mudila po knjižnici. Prav mi je povzdignilo malo mnenje o fiziki, čeprav se tukaj obravnava en delček kvantne fizike in nasploh takšne stvari, ki se jih ne učimo v šoli. Seveda je malo težje brat bralcu, ki nima kakšnih osnov, tako da sem morala naprimer še malo povprašat kaj je foton in kaj kvark. Ampak ti ponudi še malo drugačne poglede na različne stvari in celotno dogajanje. :wink: Torej pohvale.

Uporabniški avatar
Nekra
Prispevkov: 61
Pridružen: 26.4.2005 15:52
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Nekra »

js sm si dons sposodila tole knigico :) na dost višjem nivoju od mojga znanja sam okej :lol: ful fajn stvar :wink:

mihadijak
Prispevkov: 1
Pridružen: 27.10.2004 21:37
Kraj: krško
Kontakt:

Re: Razprava o knjigi: Zakaj je nebo modro?

Odgovor Napisal/-a mihadijak »

[quote="saso"]Tule odpiramo razpravo o vsebini knjige
Zakaj je nebo modro?
ZaÄ

Uporabniški avatar
Nekra
Prispevkov: 61
Pridružen: 26.4.2005 15:52
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Nekra »

js sm jo za rojstn dan dobila Slika Slika

Radio
Prispevkov: 9
Pridružen: 19.10.2015 21:19

Re: Razprava o knjigi: Zakaj je nebo modro?

Odgovor Napisal/-a Radio »

Zdravo, zanima me, če se da še kje dobiti to knjigo? Povosd, kjer sem gledal je že razprodano, zato je ne najdem...

Odgovori