fizika

Zanima me...
Odgovori
Uporabniški avatar
gema
Prispevkov: 3
Pridružen: 11.2.2009 20:26
Kraj: Ajdovščina

fizika

Odgovor Napisal/-a gema »

Za fiziko bi rada naredila raziskovalno nalogo. Zanima pa me katera tema bi vključevala čim več praktičnega dela in bi bila primerna za osnovnošolko (8. raz.).
Ne bi me motilo,če bi imla kakšno povezavo s astronomijo. :)

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: fizika

Odgovor Napisal/-a shrink »

Kar se tiče astronomije na osnovnošolskem nivoju, si oglej:

http://astronomija.ledina.org

P.S. Sicer pa ti bo lahko NIKKI dal kakšno konkretno idejo za raziskovalno nalogo iz področja astronomije, ki bi bila primerna zate. Kolikor vem, je zelo izkušen pri delu z mladimi astronomi, saj redno vodi astronomske tabore.

Uporabniški avatar
gema
Prispevkov: 3
Pridružen: 11.2.2009 20:26
Kraj: Ajdovščina

Re: fizika

Odgovor Napisal/-a gema »

Hvala! :D

NIKKI
Prispevkov: 743
Pridružen: 24.3.2006 20:22

Re: fizika

Odgovor Napisal/-a NIKKI »

Se opravičujem, ker nisem prej odgovoril. Če znaš vsaj malo risati, lahko poiščeš kraterje na Luni. Vemo, da velja za odkritelja kraterjev na Luni Galileo Galilei, ravno sedaj praznujemo 400 let njegove uporabe teleskopa in zato mednarodno leto astronomije.
Vprašanje, ki mene muči, zakaj že prej niso odkrili kraterjev na Luni.
S prostim očesom opazuj Luno. Nariši zelo natančno terminator- to je ločnica med dnevom in nočjo, posebej natančno nariši morebitne "zobe" ali "škrbine". To počneš vsak dan. Na koncu "sešteješ" vse slike. To lahko narediš s prozornim papirjem ali z računalnikom.
Seveda morajo biti vse risbe enako velike! Mislim, da bi v 2-3 mesecih dobila vse velike kraterje!

Odgovori