Študij naravoslovnih ved ( pomoč )

Zanima me...
Odgovori
Nerock

Študij naravoslovnih ved ( pomoč )

Odgovor Napisal/-a Nerock »

-------------------
Zadnjič spremenil Nerock, dne 21.6.2007 14:05, skupaj popravljeno 1 krat.

m_h
Kraj: Nova Gorica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a m_h »

Mogoče bi bolj natančno povedal kaj te zanima.

Nerock

Odgovor Napisal/-a Nerock »

----------------------
Zadnjič spremenil Nerock, dne 21.6.2007 14:05, skupaj popravljeno 1 krat.

m_h
Kraj: Nova Gorica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a m_h »

Mislila sem predvsem na to, ali te zanima bolj matematika, ali bolj kemija. Lahko da je meni všeč fizika, pa tebi ni. Zato sem napisala, da bi malo bolj razložil, kaj te zanima. Lahko da te pa zanima astronomija. Ne vem.

seenamojca

Odgovor Napisal/-a seenamojca »

Nekoc so nam rekli, da se studij izbere na podlagi dveh idej: prva - studiraj nekaj, kar ti je res vsec, da se bos imel med casom studija fajn. Druga - poglej, kaj bos potem s tem poklicem dejansko pocel v zivljenju.

Primer: lahko sanjas, kako bos kot farmacevt v laboratorijih razvijal zdravilo proti pticji gripi - potem pa koncas kot trgovski potnik. Lahko studiras geologijo, ker so ti vsec ledeniki, koncas pa v soli.

Saj vem, da v srednji soli niti pod razno ne ves, kaj bos pocel, ampak mogoce vsaj malo razmisli, kaj te bolj veseli. Na gimnazijah imajo razne fakultete tudi predstavitvene dneve (vsaj fiziki), pa jih pojdi takrat poslusat, poglej, kaj delajo in jih kaj konkretno povprasaj.

Se strinjam, da je ta odlocitev precej pomemba, ampak .. veliko ljudo po prvem letniku zamenja studij, ker ugotovijo, da to pac ni za njih. Povsem normalen proces. Pomembno je, da to ugotovis pravocasno, ne pa sele ob odhodu v penzijo, da si celo zivljene pocel nekaj, kar se v bistvu sploh ni zanimalo.

ZdravaPamet

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Mislim, da s FMF ne bi zgrešil. Praktično vse smeri že v prvem letniku dajo okus po naravoslovju, tako da hitro izveš, kam težiš. Mogoče matematični program ni zelo fizikalno ali kemijsko obarvan je pa zato fizikalni matematično skozi vsa leta. Še bolje je pa morda matmatično-fizikalna smer, tam še kar dosti naučiš.

Odgovori