električni adapter

Zanima me...
Odgovori
vecKt
Prispevkov: 10
Pridružen: 11.5.2006 18:30

električni adapter

Odgovor Napisal/-a vecKt »

A se kdo tuki spozna na štrom?
Mam eno vprašanje... Zgubil sem adapter za filat diskman, in sem pač šel kupit univerzalnega. Pazil sem, ima adapter isto napetost, a se diskman noče filat. A ma pri adapterju tudi tok veze? Ker originalni je 600mA, ta novi pa je 300mA. Je to mogoče razlog da ne dela, in morm it v trgovino nabavit en 600mA adapter?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Odgovor Napisal/-a shrink »

Vsekakor. Tvoja naprava namreč potrebuje za delovanje nominalni tok 600 mA, kljub enaki nominalni napetosti. Razlog se skriva v enačbi:

\(P = UI\)

kjer je \(P\) moč, \(U\) napetost in \(I\) tok.

Sklepaš lahko, da nov adapter napravi ne zagotavlja dovolj moči.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: električni adapter

Odgovor Napisal/-a GJ »

vecKt napisal/-a:Je to mogoče razlog da ne dela, in morm it v trgovino nabavit en 600mA adapter?
Dvomim...
Oziroma ni nujno.
Le čas polnjenja mora biti ustrezno (še enkart) daljši.
Poglej, če si adapter pravilno priklopil, torej vtič ima lahko pozitivni pol v sredini ali pa na ohišju. Če ima adapter polariteto na vtiču obrnjeno ti ponavadi tok preprečuje (ščiti pred uničenjem) zaporedna aumulatorjem vezana dioda. Torej preveri polatiteto!
Si preveril, če prejšni adapter res ne dela?

Lahko noč..

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Odgovor Napisal/-a shrink »

Aja, nisem dobro prebral: gre za polnilec in ne za napajalnik naprave.

Potem je tako, kot je rekel GJ.

vecKt
Prispevkov: 10
Pridružen: 11.5.2006 18:30

Odgovor Napisal/-a vecKt »

adapter ma pozitivni pol v sredini. je to kul?
zadeva je taka... ubistvu adapter priključiš v isti vhod kot napajalnik (da dela brez akumulatorja), pol pa pritisniš tipko, da se začne polniti akumulator diskmana. lučka da se baterija polne gori cca pol minute, pol se pa ugasne. originalno je pač gorela dlje časa, dokler pač ni bila napolnjena. akumulator očitno ni napolnjen ker zadeva predvaja sam 10 min ali manj.
prejšni adapter pa 100% ne dela več, ker ni več v enem kosu :)

Odgovori