Analiza (matematika) na (FE/FRI/FS) UNI

Zanima me...
Mafijec
Prispevkov: 472
Pridružen: 12.12.2005 21:36

Analiza (matematika) na (FE/FRI/FS) UNI

Odgovor Napisal/-a Mafijec »

Ima kdo kak izpit s teh faxov?

Da vidim, če je tam kaj manj ubijalsko kot na FMF UNI.

jekosn
Prispevkov: 47
Pridružen: 21.5.2005 18:24
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a jekosn »

Spodaj maš matematiko od strojnikov a se lahko kosa z analizo I,II


http://valjhun.fmf.uni-lj.si/~mihael/fs/fs.html

Mafijec
Prispevkov: 472
Pridružen: 12.12.2005 21:36

Odgovor Napisal/-a Mafijec »

Pa to je UNI ali VSŠ program?

jekosn
Prispevkov: 47
Pridružen: 21.5.2005 18:24
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a jekosn »

UNI :?

Maedhros
Prispevkov: 162
Pridružen: 16.1.2004 23:57

Odgovor Napisal/-a Maedhros »

Vsaj na FRI je skoraj zagotovo lažja. Primerke izpitov si pa lahko pogledaš tule:
http://www.fri-info.net/fri-uni/fri.php

Aja, ne bi bilo odveč omenit, da se sedaj na FRI izvaja nov program računalništva in informatike, v katerem je precej manj matematike kot v starem programu, po katerem študiram...
Temu je sedaj bolj podoben interdisciplinarni študij rač. in informatike, ki so ga uvedli na novo.

Mafijec
Prispevkov: 472
Pridružen: 12.12.2005 21:36

Odgovor Napisal/-a Mafijec »

Mogoče se pa vidimo na FRI/FE 8) .

Maedhros
Prispevkov: 162
Pridružen: 16.1.2004 23:57

Odgovor Napisal/-a Maedhros »

Veš da si dobrodošel. :)

Čeprav ti predlagam da si še mal ogledaš program Interdisciplinarnega študija rač. in matematike: http://mat.fmf.uni-lj.si/studij_dodiplomski_info.php

Meni se zdi precej zanimiv. Mogoče zato ker imam rad matematiko...

Uporabniški avatar
Marsovec
Prispevkov: 74
Pridružen: 7.6.2006 15:13

Odgovor Napisal/-a Marsovec »

Moj nasvet pa je takle:

Najprej premisli, kako resno si letos študiral. Če si se zares trudil in ti je šlo na FMF vseeno slabo (in recimo Algebre in Analize I sploh nisi opravil), boš imel po moje težave tudi pri matematičnih predmetih na FRI, FER ali na interdisciplinarnem študiju MARA. Težji predmeti na FMF se namreč začnejo šele v drugem in višjih letnikih.

Če misliš, da bi lahko delal veliko bolj resno, potem poskusi znova na FMF ali na omenjenih študijih.

Če pa misliš, da si dal vse od sebe že doslej in vseeno hočeš študirati kaj v povezavi z matematiko in računalništvom, ti svetujem recimo smer MaRa na Pedagoški fakulteti. Tam je nivo zares občutno nižji in poznam kar nekaj ljudi, ki so po neuspešnem začetku na FMF na PeF naravnost briljirali (in dobili celo kakšno Prešernovo nagrado...).

No, pa da ne bo zvenelo preveč podcenjevalno, poznam tudi dosti takih, ki so se s FMF prepisali na PeF, pa jim tam ni šlo nič bolje... Tudi študija matematike na PeF se je treba lotiti resno.


Aja, še ena pripomba. Po svoje bi se splačalo počakati tudi na prenovljene bolonjske programe, saj bodo po mojih informacijah najbrž precej lažji (vsaj na prvi, dodiplomski stopnji).

Pa vso srečo, kakorkoli se boš odločil.

jekosn
Prispevkov: 47
Pridružen: 21.5.2005 18:24
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a jekosn »

jest sa pa v dvomih med izbiro študija na FMF ali na strojni, v srednji šoli matematika mi ni bila problem,pa bi vprašal ali se je bolj za bat matematiko na strojni ali na fiziki govorim za UNI študij

Uporabniški avatar
kren
Prispevkov: 1651
Pridružen: 17.2.2005 12:54

Odgovor Napisal/-a kren »

Težji predmeti na FMF se namreč začnejo šele v drugem in višjih letnikih.
Katere imas v mislih?
pa bi vprašal ali se je bolj za bat matematiko na strojni ali na fiziki govorim za UNI študij
Iz tega kar mi razni znanci recejo (pa se kaksne bliznje izkusnje z mat. na strojni), mislim da je na strojni nekoliko lazja matematika. Na fiziki je v prvem letniku pravzaprav skoraj ista kot na matematiki.

Mafijec
Prispevkov: 472
Pridružen: 12.12.2005 21:36

Odgovor Napisal/-a Mafijec »

Najtežja matematika je menda pri nas, na FMF Fiziki. Drgač pa ja, na predavanja sem bolj malo hodil.

Mogoče bi se splačalo biti še eno leto na FMF? V 2. letniku bo pa odločitev padla, ako so predmeti res težji...

Uporabniški avatar
Aniviller
Prispevkov: 7263
Pridružen: 15.11.2004 18:16

Odgovor Napisal/-a Aniviller »

Ja, pocakaj se eno leto, pa bos videl. V 2. letniku mislim da analiza ni vec tako preteca, tudi ker nima "temacnega obdobja linearne algebre" :? Z dobrimi zapiski ne bi smelo biti tezav. Mislim da je za Fiziko II precej vec dela, ce hoces na izpit. Se najvec tezav je pri Mafiji (& termodinamiki), ampak to itak lahko odlozis za pozneje.
:wink:

Uporabniški avatar
kren
Prispevkov: 1651
Pridružen: 17.2.2005 12:54

Odgovor Napisal/-a kren »

Se najvec tezav je pri Mafiji (& termodinamiki), ampak to itak lahko odlozis za pozneje.
Kaksni Mafiji?

Mafijec
Prispevkov: 472
Pridružen: 12.12.2005 21:36

Odgovor Napisal/-a Mafijec »

kren napisal/-a:Kaksni Mafiji?
Matematična fizika 1, predmet FMF Fizika UNI 2. letnik, Alojz Koder, Mojster za vse :D .

Uporabniški avatar
kren
Prispevkov: 1651
Pridružen: 17.2.2005 12:54

Odgovor Napisal/-a kren »

Ce se ne motim je to tisti, ki pride z brisaco okrog vratu v sluzbo, ko je svetovni dan brisace? (iz stoparskega vodnika po galaksiji) :)

Odgovori