dve vprasanji...

Zanima me...
Odgovori
me_
Prispevkov: 138
Pridružen: 6.10.2006 8:59

dve vprasanji...

Odgovor Napisal/-a me_ »

...
Zadnjič spremenil me_, dne 29.8.2009 5:45, skupaj popravljeno 1 krat.

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

glede 2. vprašanja, kaj točno to misliš??
papež gregor XIII. je nekje med leti 1572-185 uvedel ta gregor. koledar,
vendar to ni to kar bir ad izvedel, ne?

me_
Prispevkov: 138
Pridružen: 6.10.2006 8:59

Odgovor Napisal/-a me_ »

...
Zadnjič spremenil me_, dne 29.8.2009 5:46, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
Buschi
Prispevkov: 30
Pridružen: 18.2.2004 0:18

Odgovor Napisal/-a Buschi »

Citat iz foruma karantanska zaveza:

V daljno Indijo so Indoevropejci (kakor kaže, pretežno Veneti) v drugem tisočletju pr. Kr. prinesli svoj jezik (sanskrt), ki je presenetljivo podoben slovenskemu jeziku, kakor priča sam naslov prve knjige na svetu VEDA, ki je še čisto slovenska beseda. Pa ne samo ta. Skoraj vse temeljne besede te knjige so enake ali podobne slovenskim. Vzemimo kot primer nekatere od sto in sto takih sanskrtskih besed: patha (pot), ihita (ihta), karpata (krpa), knuy (gnoj), laghuta (lahkota), sapha (sapa), vaja (veja). In še nekaj glagolov v sanskrtski 3. osebi ednine: besati (bezati), hodati (hoditi), pesati (peš iti), ratati (rotiti), varati (varati), dravati (drveti), lagati (lagati), mahati (mahati) itd.. Enakost je očitna tudi v dvojini in drugih morfoloških oblikah. Slovenski in indijski jezikoslovci potrjujejo izredno podobnost med sanskrtom in slovenščino, ki si je ne moremo razlagati drugače, kakor z dejstvom, da je slovenski jezik še najbolj povezan z nosilci kulture žarnih grobišč, ki jih poznamo pod imenom Veneti.

me_
Prispevkov: 138
Pridružen: 6.10.2006 8:59

Odgovor Napisal/-a me_ »

...

Odgovori