Samopremikajoči se miškin kazalec...

Zanima me...
Odgovori
Uporabniški avatar
mit
Prispevkov: 38
Pridružen: 4.6.2006 20:28
Kraj: Velenje

Samopremikajoči se miškin kazalec...

Odgovor Napisal/-a mit »

Mene pa zanima če kdo ve zakaj se mi miškin kazalec po ekranu monitorja premika sem pa tja kar sam od sebe, brez da bi jaz kakorkoli premikal miško??? :roll: :roll: :?: :?: :roll:

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Ker senzor v miški misli, da se kroglica obrača.

nejko
Prispevkov: 19
Pridružen: 15.12.2006 13:54

Odgovor Napisal/-a nejko »

Meni se to dogaja tudi pri prenosnem računalniku. Ampak ko pa miško izklopim in priklopim nazaj pa vse spet špila čist dobro. V mislih imam seveda miško po kateri drsiš s prstom. Tako, da ne vem v čem je problem.

Uporabniški avatar
Aniviller
Prispevkov: 7263
Pridružen: 15.11.2004 18:16

Odgovor Napisal/-a Aniviller »

Resitev: kupi novo misko. Tistih nekaj evrov pa res ni tak strosek.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Samopremikajoči se miškin kazalec...

Odgovor Napisal/-a shrink »

mit napisal/-a:Mene pa zanima če kdo ve zakaj se mi miškin kazalec po ekranu monitorja premika sem pa tja kar sam od sebe, brez da bi jaz kakorkoli premikal miško??? :roll: :roll: :?: :?: :roll:
Obstaja več razlogov za premikanje kazalca miške:

- spyware --> skeniranje sistema
- gonilnik (driver) miške v povezavi z OS --> ponovna instalacija gonilnikov oz. samega OS
- USB port/kabel --> preverjanje delovanja porta oz. kabla (npr. priključitev miške na drug računalnik)
- pri optičnih miškah določenih proizvajalcev (npr. Logitech) je pod Win XP lahko vzrok vklopljena opcija "enhance pointer precision" --> izključitev opcije
- pri optičnih miškah je lahko vzrok neprimerna (npr. raznobarvna) podlaga (mouse pad) --> zamenjava podlage
- pri brezžičnih (wireless) miškah so lahko vzrok interference drugih brezžičnih naprav --> odprava interference
- okvara --> zamenjava miške
itd.

Sicer pa se to tudi meni dogaja, odkar imam Logitech-ovo optično miško (prej s klasično miško s kroglico teh problemov ni bilo). Pravega vzroka zaenkrat še nisem uspel najti (je pa res, da imam "fancy" reklamno podlago in je mogoče to vzrok 8) ).
nejko napisal/-a:Meni se to dogaja tudi pri prenosnem računalniku. Ampak ko pa miško izklopim in priklopim nazaj pa vse spet špila čist dobro. V mislih imam seveda miško po kateri drsiš s prstom. Tako, da ne vem v čem je problem.
Pri touchpad-ih na laptopih določenih proizvajalcev (npr. Dell) je to znan problem. Ugotovljeno je bilo, da premike touchpad-a (in s tem premike kazalca) povzročajo vibracije trdega diska.
Zadnjič spremenil shrink, dne 25.1.2007 15:32, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
mit
Prispevkov: 38
Pridružen: 4.6.2006 20:28
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mit »

ja hvala za izčrpne informacije. No ker sam sem že imel pomisleke da je že računalniku oziroma miški mal zaflešalo al pa men-da že mal narobe vidim :lol: :lol:

Uporabniški avatar
mit
Prispevkov: 38
Pridružen: 4.6.2006 20:28
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mit »

mislim pa da bo res po vsej verjetnosti podlaga kriva

Uporabniški avatar
Aniviller
Prispevkov: 7263
Pridružen: 15.11.2004 18:16

Odgovor Napisal/-a Aniviller »

Zdaj sem se spomnil da meni v bistvu tudi vcasih miska nagaja. Zanimiv artefakt opticne miske je namrec "teleport" kazalca cez pol zaslona. Obnasa se torej normalno, le da kar naenkrat kazalec najdes cisto drugje kot si pricakoval. Pac, napake optike.

Odgovori