Kalkulatorji na izpitih (FMF)

Zanima me...
Odgovori
Vitamin-B
Prispevkov: 8
Pridružen: 26.1.2008 19:56

Kalkulatorji na izpitih (FMF)

Odgovor Napisal/-a Vitamin-B »

Zdravo,

moj kalkulator mi bo kmalu svoje odračunal, zato razmišljam da bi si kupil novega (razmišljal sem o TI-89 Titanium, pač ko bom mel dovolj €)

to leto se bom vpisal na fmf (fizika), pa me zanima, če so tovrstni kalkulatorji na izpitih dovoljeni?

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Kalkulatorji na izpitih (FMF)

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Tale ponuja celo risanje funkcij, kajne? Vsaj v prvem letniku ga ne boš smel imeti.
Roko na srce: kalkulator mora znati seštevati, odštevati, deliti, množiti, potencirati, poznati mora e, pi, kosinuse, sinuse, tangense, arkuse, logaritem, po možnosti hiperbolične funkcije to pa je to. Nikar ne pretiravaj s kalkulatorjem.

Uporabniški avatar
Aniviller
Prispevkov: 7263
Pridružen: 15.11.2004 18:16

Re: Kalkulatorji na izpitih (FMF)

Odgovor Napisal/-a Aniviller »

Se strinjam. Dlje si v tem, manj funkcij na kalkulatorju potrebujes. Jaz nisem nikoli pogresal risanja grafov ali kakrsnih koli carovnij s kalkulatorji. Osnovni kurz fizike ti vcepi znanje, da si poljubno zapletene funkcije lahko vizualiziras na pamet (tudi brez papirja), celo brez kotnih funkcij in korenov se teoreticno znas prebiti (se mi je ze zgodilo da ni bilo kalkulatorja blizu ko je bilo treba izracunati \(e^{-0.25}\)). Itak pa prej ko slej prides do funkcij, ki jih tudi taki kalkulatorji nimajo, tako da ti itak nic ne pomaga. Takega kalkulatorja so bolj potrebni tisti, ki bolj povrsno poznajo osnove, jih pa vseeno potrebujejo - gozdarstvo, elektrotehnika, ekonomija,...

Takole bom rekel: nabavi si navadnega sharpa/TI/karkoli ti pac bolj ustreza. Za resne izracune (integracija, matrike, vektorske zadeve) bos itak vedno potreboval racunalnik.

Vitamin-B
Prispevkov: 8
Pridružen: 26.1.2008 19:56

Re: Kalkulatorji na izpitih (FMF)

Odgovor Napisal/-a Vitamin-B »

Da, torej, hvala za poduk.

Uporabniški avatar
Marsovec
Prispevkov: 74
Pridružen: 7.6.2006 15:13

Re: Kalkulatorji na izpitih (FMF)

Odgovor Napisal/-a Marsovec »

Prihranjen denar pa raje porabi za lahek prenosnik z dobro baterijo...

Mafijec
Prispevkov: 472
Pridružen: 12.12.2005 21:36

Re: Kalkulatorji na izpitih (FMF)

Odgovor Napisal/-a Mafijec »

Jaz uporabljam taisti kalkulator že od leta 1996. Z isto baterijo :). In z njim sem opravil vso SŠ, delam izpite na faksu, maturo, tekmovanja, itd. In ja, grafov ne zna risati, zna pa pač vse, kar je napisal ZdravaPamet. Rajši si kupi laptop, gor pa si inštaliraj Mathematica & Matlab.

Rorschach
Prispevkov: 95
Pridružen: 2.6.2009 20:00

Re: Kalkulatorji na izpitih (FMF)

Odgovor Napisal/-a Rorschach »

Lep pozdrav!

Imam kalkulator TI-89. Zanima me, če ga kdo uporablja in pozna kakšno orodje za pisanje programov za ta kalkulator (kot je visual studio za visual basic), tako da bi se dalo program napisat na računalniku in občasno preveriti če deluje.

Odgovori