posodobitev spletne strani

Zanima me...
Odgovori
algebra1
Prispevkov: 54
Pridružen: 25.12.2007 10:12
Kontakt:

posodobitev spletne strani

Odgovor Napisal/-a algebra1 »

Pozdravljeni,
mene zanima ali bo mi kdo znal pomagati.
Dobila sem nalogo posodobiti spletno stran, zraven dobila geslo in uporabniško ime, vendar ne znam nikakor in ne vem kje notr prit.Ali bi kdo znal napisati kje in kako?
hvala

Roman
Prispevkov: 6602
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: posodobitev spletne strani

Odgovor Napisal/-a Roman »

Prvi pogoj, da lahko spletno stran vidiš, je ta, da veš, kje je, torej poznaš njen internetni naslov (URL) oziroma ime datoteke (tipa HTML), če jo imaš nekje v intranetnem okolju. Uporabniško ime in geslo je šele naslednji korak.

algebra1
Prispevkov: 54
Pridružen: 25.12.2007 10:12
Kontakt:

Re: posodobitev spletne strani

Odgovor Napisal/-a algebra1 »

Seveda poznam spletni naslov :lol:

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: posodobitev spletne strani

Odgovor Napisal/-a GJ »

algebra1 napisal/-a:Seveda poznam spletni naslov :lol:
Če server podpira ftp (file transfere protocol) greš v explorer-jevo naslovno vrstico in odtipkaš, primer:
"ftp://username@freeweb.siol.net/"

Pri čemer je username tvoje uporabniško ime, freeweb.siol.net pa spletni naslov!
Za geslo te potem vpraša server/explorer v pogovornem oknu. Če je prijava uspela v explorerju zagledaš odaljenje datoteke.

To velja za MS-Windowse, v nasprotnem rabiš nek ftp manager, ki ga lahko free snameš z neta. 8)

Veliko sreče..

algebra1
Prispevkov: 54
Pridružen: 25.12.2007 10:12
Kontakt:

Re: posodobitev spletne strani

Odgovor Napisal/-a algebra1 »

Probala, vendar mi sporoča login incorect.
kaj to pomeni, kako dalje

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: posodobitev spletne strani

Odgovor Napisal/-a GJ »

algebra1 napisal/-a:Probala, vendar mi sporoča login incorect.
kaj to pomeni, kako dalje
To pomeni, da ti prijava ni uspela, ker je nekaj narobe.. :mrgreen:
Se ti prikaže v explorerju prijavno okno?
Razlogov je lahko več, od napačnega gesla pa do nastavitve požarnega zidu!
Si se pozanimala, če server podpira dostop ftp?
Pokliči administratorja omenjenega strežnika!

Lep dan..

algebra1
Prispevkov: 54
Pridružen: 25.12.2007 10:12
Kontakt:

Re: posodobitev spletne strani

Odgovor Napisal/-a algebra1 »

helo,
mi je uspelo priti notr, je bila pomota pri geslu.
vendar imam se eno vprasanje.
za posodabljanje(spreminjanje) odprem kodo v notepadu, prekopiram, da lahko spreminjam in potem kam shranim, da bo dejansko stran spremenjena?al kako to gre?
hvala za odgovor

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: posodobitev spletne strani

Odgovor Napisal/-a GJ »

algebra1 napisal/-a:helo,
mi je uspelo priti notr, je bila pomota pri geslu.
vendar imam se eno vprasanje.
za posodabljanje(spreminjanje) odprem kodo v notepadu, prekopiram, da lahko spreminjam in potem kam shranim, da bo dejansko stran spremenjena?al kako to gre?
hvala za odgovor
Haja to je čisto preprosto..
Vendar z notepadom tebi to verjetno ne bo šlo!
Rabiš vsaj MS Word oziroma kakšen drug hrml urejevalnik.
(Če pa je stran pisana še v kakšnem drugem jeziku recimo Java pa bo še težje.)
V Wordu moraš tekst shraniti kot spletna stran, torej moraš izbrati v oknu 'Save as' oziroma 'shrani kot' format htm oziroma html.

Strežnik v tvojem osnovnem direktoriju, ko se konektaš na tvojo stran ponavadi kliče datoteko z naslovom 'default.html' ali pa 'index.html' lahko ima tudi kakšeno drugo ime, poglej!

Preden spreminjaš obstoječe datoteke si na svojem računalniku naredi varnostne kopije, ker ko boš enkrat povozila datoteke jih boš povozila/zbrisala za zmerom (no administrator jo lahko prikliče še vedno nazaj, ampak to traja)!

Nakar ustvari na svojem računalnik nov delovni direktorij in še enkrat skopiraš vanj trenutno veljavne datoteke, jih odpreš, spremeniš in shraniš.

Nakar preneseš z eksplorerjem iz delovnega direktorija datoteke v odaljeni direktorij.

In stran na serverju/internetu je spremenjena!

Lep dan želim..

Uporabniški avatar
Aniviller
Prispevkov: 7263
Pridružen: 15.11.2004 18:16

Re: posodobitev spletne strani

Odgovor Napisal/-a Aniviller »

No ja, GJ, glede Worda se ne strinjam. Ce imas s cim tezave, potem imas s tem. Spletna stran narejena z njim ne ustreza nobenemu standardu in ima notri toliko sranja da se nihce vec ne znajde. Ce ne bo slo z notepadom (ce ne poznas dobro html kode), potem priporocam resne html urejevalnike - glej pod odsek WYSIWYG (graficni urejevalniki): spisek. Ne se ustrasit novih programov, povsod je delo podobno - oznacujes, spreminjas lastnosti, vpisujes itd.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: posodobitev spletne strani

Odgovor Napisal/-a GJ »

Aniviller napisal/-a:No ja, GJ, glede Worda se ne strinjam. Ce imas s cim tezave, potem imas s tem. Spletna stran narejena z njim ne ustreza nobenemu standardu in ima notri toliko sranja da se nihce vec ne znajde. Ce ne bo slo z notepadom (ce ne poznas dobro html kode), potem priporocam resne html urejevalnike - glej pod odsek WYSIWYG (graficni urejevalniki): spisek. Ne se ustrasit novih programov, povsod je delo podobno - oznacujes, spreminjas lastnosti, vpisujes itd.
Ja to je povsem res, Word je za večje in zahtevnejše strani eno veliko... :oops:
Za manjše preproste strani pa nekako še vedno deluje in ga pozna večina navadnih uporabnikov prav zaradi svoje preprostosti in razširjenosti.
Za resne aplikacije oziroma internetne strani in zaradi kompatibilnosti z ostalimi brskalniki tudi jaz priporočam kaj bolj resnega.
Ampak za začetek, da dobiš občutek..

Lep dan še naprej..

algebra1
Prispevkov: 54
Pridružen: 25.12.2007 10:12
Kontakt:

Re: posodobitev spletne strani

Odgovor Napisal/-a algebra1 »

pozdravljeni,
ko spreminjam stran, mi jo spremeni, vendar ko grem nazaj ali pa v drugo datoteko, mi ne spremeni nic.kaj naj naredim?
kako to naredim:Nakar preneseš z eksplorerjem iz delovnega direktorija datoteke v odaljeni direktorij.
hvala

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: posodobitev spletne strani

Odgovor Napisal/-a GJ »

algebra1 napisal/-a:kako to naredim:Nakar preneseš z eksplorerjem iz delovnega direktorija datoteke v odaljeni direktorij.
Amm..
Tako skopa si s svojimi opisi..

Kako prenesemo datoteke..
(Nekateri koraki niso nujno potrebni, oziroma jih lahko združimo, kar pa zavisi od programa/orodja na tvoji strani, kot tudi od odaljenega serverja.)

1)Odpreš v raziskovalcu/explorer-ju odaljeni direktorij. Z miško klikneš (pritisneš desno miškino tipko) na datoteko, ki jo želiš prepisati, tako da se ti odpre okno v katerem izbereš briši/delete. Potrdiš pojavno sporočilo s pritiskom na gumb DA/OK.
2)Odpreš novo explorer-jevo okno in se sprehodiš v svoj delovni direktorij. Z miško klikneš (pritisneš desno miškino tipko) na popravljeno datoteko, ki jo želiš kopirati, tako da se ti odpre okno v katerem izbereš kopiraj/copy.
3)Preklopiš na prejšnjo raziskovalčevo/explorer-jevo okno in v oknu z odaljenimi datotekami klikneš (pritisneš desno miškino tipko) tako, da se ti odpre okno v katerem izbereš prilepi/paste.

Tako si prekopirala eno datoteko!

Lep večer..

Odgovori