Življenska doba motorja z notranjim izgorevanjem.

Zanima me...
Odgovori
Celeron
Prispevkov: 168
Pridružen: 12.12.2007 13:52

Življenska doba motorja z notranjim izgorevanjem.

Odgovor Napisal/-a Celeron »

Konkretno me zanima koliko let je npr. življenska doba vrtne rotacijske kosilnice?

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Re: Življenska doba motorja z notranjim izgorevanjem.

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Redko kera življenska doba (mogoče le razbad jedrskih snovi) ima točno določeno življensko dobo in je vse povezano s statistiko. Tako lahko en motor crkne že v prvem letu med tem ko drug deluje preko 10 let (važno je tudi koliko ur deluje in ne koliko je stara)! Nisem še slišal, da bi kdo menjal kosilnico zaradi motorja, prej crknejo druge stvari... saj deluje motor le kakšno uro na teden. Torej je to komaj 54 ur na leto, z avtom pa to obdelam v enem mescu:).

Celeron
Prispevkov: 168
Pridružen: 12.12.2007 13:52

Re: Življenska doba motorja z notranjim izgorevanjem.

Odgovor Napisal/-a Celeron »

Ja to je res........jes pri kosilnici ki jo mam že kar nekaj časa po vsaki uporabi vse očistim in tudi olje menjam po vsaki uporabi pa bencin tudi.....tako da pričakujem da bo delala krepko čez 10 let.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Življenska doba motorja z notranjim izgorevanjem.

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Celeron napisal/-a:Ja to je res........jes pri kosilnici ki jo mam že kar nekaj časa po vsaki uporabi vse očistim in tudi olje menjam po vsaki uporabi pa bencin tudi.....tako da pričakujem da bo delala krepko čez 10 let.
Olje menjaš po vsaki uporabi? Bencin menjaš po vsaki uporabi? Ali voziš tank, da se toliko obrabi?

Kensei
Prispevkov: 45
Pridružen: 27.9.2005 20:25

Re: Življenska doba motorja z notranjim izgorevanjem.

Odgovor Napisal/-a Kensei »

Bencin že saj je en tank v povprečju za 2 uri košnje, to meni glih zadostuje na koncu ostane 0,5 dcl v tanku in pa hlapi seveda.

Kar se pa tiče oleja vprašanje za Celerona: Ti maš preveč denarja?
Olja ni najbolj zdravo menjavati po 2h saj le to potrebuje določen čas da doseže določeno stopnjo viskoznost, da lepo maže dele motorja. Da ne govorim o problemih za okolje, če to res počenjaš.

Lp.Mico

Celeron
Prispevkov: 168
Pridružen: 12.12.2007 13:52

Re: Življenska doba motorja z notranjim izgorevanjem.

Odgovor Napisal/-a Celeron »

Ja nevem....jes to tko delam........to pa zato da ina motor ves čas na voljo novo olje...... tko sm jes nekje bral.....evo na internetu sem našel sliko od olja ki ga uporabljam.
Priponke
olje.jpg
olje.jpg (34.27 KiB) Pogledano 7470 krat

Kensei
Prispevkov: 45
Pridružen: 27.9.2005 20:25

Re: Življenska doba motorja z notranjim izgorevanjem.

Odgovor Napisal/-a Kensei »

Poglej pri teh kosilnicah je obraba v motorju zelo majhna, tako da se ne splača menjavat olja po 2 urah košenja, škoda na denarnice času in okolju.

Če maš parcelo pod 300ar za kosit je 1x na leto, recimo pred začetkom košnje, dovolj menjat olje in naredid manjši servis( spucat filtre, svečko...).

Malo poračunaj kolk denarja porabiš za olje na leto in če stvar res deluje za koliko let podaljša življensko dobo kosilnice. In na koncu primerjaj stroške olja za 1/2 cene nove kosilnice. Tako na hitro bi se zadeve kar ujemale če nebi cena olja krepko presegla cene 1/2 kosilnice. V glavnem ne splača se.
Pa naj še omenim da je po 10 letih kosilnica že kar fanj razruka in se začne kvarit neglede na nego, ki si jo ji posvečal.

Lp.Mico

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Življenska doba motorja z notranjim izgorevanjem.

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Celeron, to olje je namenjeno pripravi mešanice za dvotaktne motorje. Je tvoja kosilnica nastala pred drugo svetovno vojno?

Celeron
Prispevkov: 168
Pridružen: 12.12.2007 13:52

Re: Življenska doba motorja z notranjim izgorevanjem.

Odgovor Napisal/-a Celeron »

Kako dvotaktnih....nej mi en razloži bi prosu.......... Ne kje pa....moja kosilnica je od lanskega leta je nova.

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Re: Življenska doba motorja z notranjim izgorevanjem.

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Ene kosilnice imajo štiritaktne motorje (kot avtomobili) ene pa imajo pač dvotaktne motroje (kot avtomatik, štirka...), vendar ker so ti motorji novejše generacije si mešanico olja in goriva pripravijo same (kot skuterji). Tako, da ti samo dolivaj olje kolikor ga porabi kosilnica in verjami mi, da bo kosilnica držala preko 10 let:). Če ni glih neka kitajska roba, hehe!

PS: Poraba olja ne sme biti več kot 5% goriva, torej kvečjemu deci na dva liter bencina:).

Celeron
Prispevkov: 168
Pridružen: 12.12.2007 13:52

Re: Življenska doba motorja z notranjim izgorevanjem.

Odgovor Napisal/-a Celeron »

Aha hvala za odgovor

Ja ne sej jese morem olje zamenjat......se pomojem nič ne meša z bencinom. Drgač pa moja kosilnica ma čist drugače zvok kot pa moped.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Življenska doba motorja z notranjim izgorevanjem.

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Ja ne sej jese morem olje zamenjat......se pomojem nič ne meša z bencinom.
Če pa ne mešaš z bencinom, kaj pa potem počneš z mešanico za dvotaktne motorje?

Celeron
Prispevkov: 168
Pridružen: 12.12.2007 13:52

Re: Življenska doba motorja z notranjim izgorevanjem.

Odgovor Napisal/-a Celeron »

Ja nevem......sej jest nisem vedel da je za mešanice. Pa saj.......a ni vseeno katero olje uporabljaš?

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Življenska doba motorja z notranjim izgorevanjem.

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Pa saj.......a ni vseeno katero olje uporabljaš?
Zakaj potem ne kupiš sončničnega?

Celeron
Prispevkov: 168
Pridružen: 12.12.2007 13:52

Re: Življenska doba motorja z notranjim izgorevanjem.

Odgovor Napisal/-a Celeron »

Aja ne....to ne.... zato ker je le-to primerno za gospodinjska opravila.

Odgovori