Po končanem študiju fizike...

Zanima me...
Odgovori
Anononimen2

Po končanem študiju fizike...

Odgovor Napisal/-a Anononimen2 »

Živjo

Mene pa zanima, kje se lahko zaposlim po končani fiziki. V slovenskih podjetjih ne bi rad delal (kot so npr. telekomunikacijska podjetja.. sem že več poletij bil tam na praksi, pa mi je dolgočasno, na mobitelu ni nobenga izziva, ostalo me pa ne zanima), kot profesor sploh ne, na faksu je tudi brezveze, na inštitutu me pa ne zanima kaj dosti. Zanima me, je kakšna možnost dobiti službu kje izven Slovenije, npr. v naši bodoči državi EU? Npr. ESA.. v evropski vesoljski agenciji? Stvar je res precej utopična, zato sprašujem, kaj vse je potrebno naredit poleg uspešno z visokimi ocenami dokončati študij?

Hvala.

LP

koki
Kraj: Slovenj Gradec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a koki »

Ja tudi mene to zanima!Kje sploh v Sloveniji (in po evropi) se kot fizik lahko zaposliš..V Sloveniji vrejetno kje v NEK pa Jožef Stefan..še kje?Pa kakšna so sploh povpraševanja pa fizikih?Katere veje fizike so najbolj perspektivne za pridobitev zaposlitve?

hvala za odgovore
martin

Gost

Odgovor Napisal/-a Gost »

Mislim, da je pri ESI-i zelo težko sodelovati, sploh ce nisi iz držav članic. In ker Slovenija ne sodeluje v nobeni večji kolaboraciji, pač šit.

Uporabniški avatar
Japi

Odgovor Napisal/-a Japi »

A mogoče kdo ve, kje bi se dal v Kopru opravljat prakso na fiz. področju? Thanks

qg

Odgovor Napisal/-a qg »

Japi napisal/-a:A mogoče kdo ve, kje bi se dal v Kopru opravljat prakso na fiz. področju? Thanks
Inštitut Mira Mare v Trstu. Pa tudi drugje, če iščeš.

Uporabniški avatar
sstone

Odgovor Napisal/-a sstone »

V Trstu je tudi Area di ricerca... za Koper Koper pa nebi vedu.

Mafijec

Odgovor Napisal/-a Mafijec »

Fino je iti za asistenta na medicino npr. (študentke medicine in to).

Uporabniški avatar
shrink

Odgovor Napisal/-a shrink »

Še dobro, da je to Japi-ja zanimalo pred 2 leti. :lol:
Mafijec napisal/-a:Fino je iti za asistenta na medicino npr. (študentke medicine in to).
Heh: Bolje, da na lastni koži ne izkusiš gnjavatorskih študentk. 8)

Odgovori