Primerjava med študiji

Zanima me...
Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: Bog ne kocka!

Odgovor Napisal/-a =) »

hehe...če te še spoštujem? :wink: kaj misliš? :D
Pri tem se trudim, da misli ne bi trgal iz konteksta.
to ti zaenkrat dobro uspeva.
Saj tudi jaz citiram. Ampak ne zato, da bi se nad nekom izživljala ampak, zaradi lažjega razumevanja.

Ja, imaš prav...res me je shrink že večkrat užalil. Tisti odstavek je bil bolj primer odgovarjanja. Jaz tega drugače ne počnem in sama bi v svojem stavku-klobasi najdla še več nasprotij in neresnic kot ste jih omenjali.
Zanimivo, da ste se (vsi) spotaknili ob stavek, da ima vse, svoj ego in svoj prav. :idea: a nima tega vsak?
Ali pa komu kaj manjka? :?
p.s. je pa že res da je zelo važno kako končaš.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Bog ne kocka!

Odgovor Napisal/-a Roman »

Dodal bi samo še to: Za vsakega pravega znanstvenika velja, da dobi izpuščaje ob mešanju megle, in prav je tako. Saj ne, da bi bilo v znanosti vse kristalno jasno, tudi megla je tam, vendar se vsi trudijo videti skozi in tega ne počnejo z mešanjem.

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: Bog ne kocka!

Odgovor Napisal/-a =) »

Izpuščaje lahko razumem. :D

Ne razumem pa, kje sem jaz v znanosti mešala meglo. Možno pa seveda je.
In se ti opravičujem če sem ti morda mešala meglo. Pa ostalim tudi, če morajo zdej zaradi mene plavati v kalni vodi.

Zdi pa se mi, da mi nisi hotel tega povedat in sem te narobe razumela...

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Re: Bog ne kocka!

Odgovor Napisal/-a mriz »

=) napisal/-a:Ne zavračam tistih brez zadržkov ampak se distanciram od tistih ki zadržke delajo, ali drugače povedano nič nimam proti dvomljivcem ali nasprotno mislečim, moti me pa če govorijo na način - jaz vem vse...mislim, da zadržke delajo oni.
Se ti zdi, da je kdo govoril na način, kot da ve vse? Taki očitki so popularni že za samo pozicijo dvoma ali nasprotovanja, kje je potem šele omenjanje kakih resnih raziskav oz. izpostavljanje očitnih nesmislov v določenih razlagah. Če mene vprašaš, največ problemov (in posledično tudi dejanskih ali samo namišljenih zadržkov) dela čustveni element, ki je tako nepogrešljiv (kar pa ne pomeni, da je nerazložljiv) pri verskih razlagah oz. vernikih.

Dobro jutri tudi tebi, pa glej da ne boš spet zamujala na faks :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Bog ne kocka!

Odgovor Napisal/-a shrink »

=) napisal/-a:moti me pa če govorijo na način - jaz vem vse...mislim, da zadržke delajo oni.
Odvisno na koga misliš: Če govoriš o šarlatanih in raznih "wanna be" filozofih, potem to vsekakor velja. Za ostale sodelujoče na tem forumu je to povsem zgrešena ocena.
=) napisal/-a:Saj tudi jaz citiram. Ampak ne zato, da bi se nad nekom izživljala ampak, zaradi lažjega razumevanja.
Moj stil komentiranja ne pomeni izživljanja nad komerkoli, ampak verjamem, da ti to tako dojemaš. Verjetno bo pri tebi res posredi - tako kot pravi mriz - pretirana čustvena komponenta.
=) napisal/-a:Ja, imaš prav...res me je shrink že večkrat užalil.
Očitno Romana nisi razumela najbolje: Ne gre za to, da te žalim (saj te sploh ne), ampak za to, da se delaš užaljeno.
=) napisal/-a:Zanimivo, da ste se (vsi) spotaknili ob stavek, da ima vse, svoj ego in svoj prav. :idea: a nima tega vsak?
Da ima vsak svoj prav, kvečjemu velja za filozofe, ne pa za naravoslovce. Ego pa je - kakor je nekoč dejal ZdravaPamet - najbolje pustiti pred vrati.
=) napisal/-a:Ali pa komu kaj manjka? :?
Retorično vprašanje? :lol:

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: Bog ne kocka!

Odgovor Napisal/-a =) »

Dobro jutri tudi tebi, pa glej da ne boš spet zamujala na faks :lol:
haha... :lol: so že navajeni, da sem vedno točno tri minute prepozna... (nekako se težko spravim od doma :D ali pa "bolje" rečeno zjutraj točno tri minute prepozno vstanem, pa se mi vse zavleče... :lol:

shrink, ne delam se užaljeno, če pa me kdo užali to ne pomeni da sem "žrtev" , res pa je da morda preveč čustveno odreagiram...zato pa sem umetnik :oops:
Aja, mimogrede... ste kdaj opazili, kako se načini pogovora od faksa do faksa razlikujejo? Res so zanimivi. Na nekaterih hodiš s profesorji na kavo, k njim domov, poznaš njegovo ženo, otroke, imena psa in mačke, poznaš njegove največje tragedije, njihov pogled na svet; s sošolci preživljaš ure in ure skupnega ustvarjanja, sodelovanja, prilagajanja;
na drugih je pa ravno obratno poznaš dvajset, trideset sošolcev, z ostalimi nimaš nič...Kličeš za zapiske in isti hip dobiš skeniran zvezek, ali pa internetno stran...če profesor pove, da je doma iz Novega mesta, so že vsi prepričani, da je faca. Profesor bo vedno točen na uri in nikoli ti ne bo rekel nič pretreslivejšega, na njegovi uri se ne boš nikoli zjokal ali videl koga oditi iz razreda na "ohlajanje", nihče te ne bo klical na mobitel, nato še domov če je treba, češ kje pa hodiš in zakaj nisi na predavanjih, on bo zate le eden izmed...

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Bog ne kocka!

Odgovor Napisal/-a Roman »

=) napisal/-a:Zdi pa se mi, da mi nisi hotel tega povedat in sem te narobe razumela...
Mislim, da je prav preprosto (ali pa tudi ne). V pogovoru med na eni strani znanstvenikom, pa tudi bolj tehnično usmerjenim človekom, takim, ki se naslanja pretežno na razum, na drugi strani pa vernikom ali pesnikom ali kako drugo romantično dušo, pride sicer normalno do nerazumevanja, že jezik, ki ga obe strani govorita, ni isti. Ampak to ni razlog, da se obe strani ne bi mogli družiti in pogovarjati. Komunikacija pa postane nemogoča, kadar začne romantik (ta hip se mi zdi oznaka kar primerna) brez utemeljitve govoriti o omejitvah spoznanja, o višjih stanjih zavesti, o onostranstvu, presežnem, o tem, kako se znanost moti, kako se znanost igra boga in podobno, eh, no, saj razumeš. Prvi pogoj, da kakršenkoli očitek vzamem zares, je, da je upravičen. Pa je pogosto (večinoma) kar iz trte izvit.
=) napisal/-a:Profesor bo vedno točen na uri in nikoli ti ne bo rekel nič pretreslivejšega, na njegovi uri se ne boš nikoli zjokal ali videl koga oditi iz razreda na "ohlajanje", nihče te ne bo klical na mobitel, nato še domov če je treba, češ kje pa hodiš in zakaj nisi na predavanjih, on bo zate le eden izmed...
Hm, odločiti se boš morala, po kaj hodiš na faks. Te zanima znanje ali samo druženje? Morda je res lažje posredovati znanje v tesnejši povezavi med učiteljem in učencem, ampak po drugi strani pa je osnovna šola že za teboj in imaš lahko do "tovarne znanja" manj oseben odnos. Za druženje imaš prijatelje, sošolci pa so to lahko, lahko pa tudi ne. Pa ni ustanova nič kriva za to.

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: Bog ne kocka!

Odgovor Napisal/-a =) »

Roman napisal/-a:
=) napisal/-a:Zdi pa se mi, da mi nisi hotel tega povedat in sem te narobe razumela...
Mislim, da je prav preprosto (ali pa tudi ne). V pogovoru med na eni strani znanstvenikom, pa tudi bolj tehnično usmerjenim človekom, takim, ki se naslanja pretežno na razum, na drugi strani pa vernikom ali pesnikom ali kako drugo romantično dušo, pride sicer normalno do nerazumevanja, že jezik, ki ga obe strani govorita, ni isti. Ampak to ni razlog, da se obe strani ne bi mogli družiti in pogovarjati. Komunikacija pa postane nemogoča, kadar začne romantik (ta hip se mi zdi oznaka kar primerna) brez utemeljitve govoriti o omejitvah spoznanja, o višjih stanjih zavesti, o onostranstvu, presežnem, o tem, kako se znanost moti, kako se znanost igra boga in podobno, eh, no, saj razumeš. Prvi pogoj, da kakršenkoli očitek vzamem zares, je, da je upravičen. Pa je pogosto (večinoma) kar iz trte izvit.
Razumem in se strinjam. Edino nekaj mislim da bi moral bolj posplošit - tole kar je povdarjeno in situacijo tudi obrnit, če hočeš zajeti resnico.
=) je napisal:Profesor bo vedno točen na uri in nikoli ti ne bo rekel nič pretreslivejšega, na njegovi uri se ne boš nikoli zjokal ali videl koga oditi iz razreda na "ohlajanje", nihče te ne bo klical na mobitel, nato še domov če je treba, češ kje pa hodiš in zakaj nisi na predavanjih, on bo zate le eden izmed...

Hm, odločiti se boš morala, po kaj hodiš na faks. Te zanima znanje ali samo druženje? Morda je res lažje posredovati znanje v tesnejši povezavi med učiteljem in učencem, ampak po drugi strani pa je osnovna šola že za teboj in imaš lahko do "tovarne znanja" manj oseben odnos. Za druženje imaš prijatelje, sošolci pa so to lahko, lahko pa tudi ne. Pa ni ustanova nič kriva za to.
Vem po kaj hodim na faks. Na enega hodim z željo po izobraževanju in izpopolnjevanju na umetniškem področju, na drugem sem pa zaradi zanimanja in veselja nad naravoslovjem. Na oba hodim rada, sta mi zanimiva, pri pouku sodelujem, in oba sistema sta mi simpatična-pravzaprav skorajda nujna.
Drugače pa ne spominja niti na OŠ, prej na vrtec kar se taga tiče. :D ... Spet drugič smo pa izpostavljeni takim stresom ki jih drugi niti ne slutijo :? ,... ni važno ali je petek, sobota, nedelja, velika noč...če se spomnejo bomo imeli pouk....tudi po 10 ur na dan močne koncentracije z dvemi petnajstminutnimi pavzami in eno polurno. Tako da tudi to lahko primerjam da tu skoraj nimam sošolca, ki ob faksu ne bi "redno" delal skupaj s profesionalci na istem področju ali učil druge na kakšni šoli, tečajih, izvajal seminarje...in se seveda tudi sam redno izobraževal v tujini (tja do hamburga) tudi izven šolskega leta.
Na drugem pa po končanem faksu, kljub temu da si "matematični genij" :D (da se komu ne zaleti) še 5 let pojma nimaš kaj točno je tvoje delo, na koga se lahko obrneš in kaj ti ustreza...seveda od študenta do študenta različno...z mano že ne bo tako.... :wink:
Ampak meni sta oba super. :D In težko bi mi bilo izbrati boljšega ali bolj zanimivega...

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Bog ne kocka!

Odgovor Napisal/-a shrink »

=) napisal/-a:shrink, ne delam se užaljeno, če pa me kdo užali to ne pomeni da sem "žrtev" , res pa je da morda preveč čustveno odreagiram...
Saj, debate doživljaš preveč čustveno in določene replike jemlješ kot žalitve (kar pa sploh niso) ter se počutiš/delaš/whatever užaljeno.
=) napisal/-a:zato pa sem umetnik :oops:
In ker si najprej umetnik in zatem šele vse ostalo, naj s tabo delam v rokavicah, ali kako?
=) napisal/-a:Spet drugič smo pa izpostavljeni takim stresom ki jih drugi niti ne slutijo :? ,... ni važno ali je petek, sobota, nedelja, velika noč...če se spomnejo bomo imeli pouk....tudi po 10 ur na dan močne koncentracije z dvemi petnajstminutnimi pavzami in eno polurno. Tako da tudi to lahko primerjam da tu skoraj nimam sošolca, ki ob faksu ne bi "redno" delal skupaj s profesionalci na istem področju ali učil druge na kakšni šoli, tečajih, izvajal seminarje...in se seveda tudi sam redno izobraževal v tujini (tja do hamburga) tudi izven šolskega leta.
Na drugem pa po končanem faksu, kljub temu da si "matematični genij" :D (da se komu ne zaleti) še 5 let pojma nimaš kaj točno je tvoje delo, na koga se lahko obrneš in kaj ti ustreza...
Tipičen pristranski pogled. Na vsakem faksu lahko točno veš, kaj bo tvoje delo, veš, na koga se lahko obrneš in veš, kaj ti ustreza. Ti si se pač odločila, da si/boš umetnica in de facto preferiraš umetniški faks pred drugim, pa čeprav praviš, da ne. Če bi obiskovala zgolj en faks, bi po nekaj letih točno vedela, čemu si na njem, razen če bi ugotovila, da ti ne ustreza.

P.S. Tudi na naravoslovnem faksu lahko kot študent "redno" delaš s profesionalci, če si seveda to želiš.

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: Bog ne kocka!

Odgovor Napisal/-a =) »

daj no shrink, saj ti ne delaš razlik med ljudmi...zaenkrat nisi pretirano garal v rokavicah, pa ti tudi ni treba...sam potem se ne čudit če odreagiram ...
:wink: se hecam, dej...

Nisem najprej umetnik nato vse ostalo. Povedati ti hočem, da smo umetniki prej "vrženi" v vodo, kot ostali zato se ti morda zdi da to preferiram (ker o tem več vem)...
P.S. Tudi na naravoslovnem faksu lahko kot študent "redno" delaš s profesionalci, če si seveda to želiš.
preberi še enkrat moj odgovor...
še 5 let pojma nimaš kaj točno je tvoje delo, na koga se lahko obrneš in kaj ti ustreza...seveda od študenta do študenta različno...z mano že ne bo tako.... :wink:
Ti si se pač odločila, da si/boš umetnica in de facto preferiraš umetniški faks pred drugim, pa čeprav praviš, da ne.
prvi del je res(vendar ne izključuje ničesar drugega), za drugi del stavka... pa ni ravno tako kot si misliš. Dejstvo je da sem v umetnosti pravzaprav že več časa kot znam brat male tiskane črke (natančneje skoraj 17 let) in da sem na akademijo stopila že pred koncem OŠ. Redno hodila vanjo pa cel 3 in 4 letnik gimnazije. ... vendar sem vedno vedela da grem študirat naravoslovje (od sredine OŠ)... :arrow: takrat sicer za ta faks nisem niti slišala... :D
To da sem najprej naredila sprejemce na akademijo je pa splet okoliščin in dobrega premisleka. Mimogrede v prvem letniku še ne moreš vpisat vzporednega študija, pa tudi v drugem rabiš povprečje in soglasje matične fakultete. Sploh pa sem na (naravoslovnem) faksu delala izpite vnaprej (še preden sem bila vpisana)...in sem opazila da mi študij res leži...

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Bog ne kocka!

Odgovor Napisal/-a shrink »

=) napisal/-a:daj no shrink, saj ti ne delaš razlik med ljudmi...
Natanko tako, saj moji komentarji niso uperjeni na osebe.
=) napisal/-a:zaenkrat nisi pretirano garal v rokavicah, pa ti tudi ni treba...
Pravilno moraš razumeti moj odgovor: Na forumu ravnam z vsemi enako - brez rokavic namreč.
=) napisal/-a:sam potem se ne čudit če odreagiram ...
Tvoje reakcije me sploh ne čudijo, čudi me bolj to, zakaj si si izbrala za tako čustvene debate ta forum.
=) napisal/-a: :wink: se hecam, dej...
Sam pa se ne.
=) napisal/-a:Nisem najprej umetnik nato vse ostalo. Povedati ti hočem, da smo umetniki prej "vrženi" v vodo, kot ostali zato se ti morda zdi da to preferiram (ker o tem več vem)...
Iz tvojega posta je moč jasno razbrati, da na umetniškem faksu veste, kaj počnete, na naravoslovnem pa da ne. To ne ustreza resnici oz. gre za pristransko mnenje.
=) napisal/-a:
shrink napisal/-a: P.S. Tudi na naravoslovnem faksu lahko kot študent "redno" delaš s profesionalci, če si seveda to želiš.
preberi še enkrat moj odgovor...
=) napisal/-a:še 5 let pojma nimaš kaj točno je tvoje delo, na koga se lahko obrneš in kaj ti ustreza...seveda od študenta do študenta različno...z mano že ne bo tako.... :wink:
Vendar kljub temu posplošuješ, da večinoma študenti na naravoslovju ne vedo, kaj tam počnejo. To je seveda pristranski in napačen pogled.
=) napisal/-a:To da sem najprej naredila sprejemce na akademijo je pa splet okoliščin in dobrega premisleka. Mimogrede v prvem letniku še ne moreš vpisat vzporednega študija, pa tudi v drugem rabiš povprečje in soglasje matične fakultete.


Mogoče si pa pozabila, da sem omenil, da sem tudi sam vzporedno študiral in da - očitno - vem, kako je s tem.
=) napisal/-a:Sploh pa sem na (naravoslovnem) faksu delala izpite vnaprej (še preden sem bila vpisana)...in sem opazila da mi študij res leži...
Kar pa očitno ne spremeni dejstva, da imaš o naravoslovnem faksu oz. njegovih študentih slabše mnenje kot o umetniškem.

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: Bog ne kocka!

Odgovor Napisal/-a =) »

nisem pozabila: nekaj takega si napisal: "Če ti bo kaj lažje, tudi sam sem študiral vzporedno..."

Lahko se ti zdi da lažem. Pa se ne. Dejstvo je da hodim na oba in imam sošolce na obeh (lahko jih primerjam...verjetno bolj objektivno kot ti). Na področju tesno vezanim z akademijo sem zaslužila več kot 100E že v 7. razredu na drugem niti centa... Pa ne gre za denar. Nočem ti tega povedat. Ne kritiziram nobene fakultete. Samo opozarjam na razlike. Če (pazi to!) dobro pomislim, si tudi sama ne bi upala iti k 20-letnemu kirurgu... :D Zato to ni kritika in ni laž. Medtem ko na akademiji točno (v detajle) vemo kaj nas čaka...(seveda vedno lahko doživiš še kaj novega)... en arhitekt, strojnik, fizik,matematik tega ne more vedet...
Npr. Vsi vemo kaj pomeni biti učitelj matematike v srednji šoli. Vendar tisti ki tega nismo izvajali ne moremo vedet kako je DEJANSKO stati od 8 do 14 pred tablo, snov razlagati enako dobro ne glede na to ali si zdrav/bolan, srečen/žalosten..., kako je kadar imaš pred sabo težaven razred, koliko časa ti poberejo priprave na uro, kakšen bo kolektiv, kaj narediti ko ti na dan zažiga cveka ali maturantske parade avto oplemenitijo s smetano in pričakujejo, da se bo tudi tebi zdelo zabavno,..., kako odreagirati na določena provokativna vprašanja, kako učencem približati težko snov, najti dobro hitrost/težavnost in povezati snov med - tistimi ki jih zanima ali tistimi, ki jim ne gre......ne bom več naštevala, tega je na kilometre......in za take stvari rabiš izkušnje ki jih na naravoslovnem faksu (še dobro da je tako :P ) težje dobit...
Se strinjaš?

Tvoja hipoteza, da imam o enih študentih boljše mnenje od drugih, pa absolutno ne drži. Če bi me osebno poznal, mislim, da mi tega ne bi mogel prisoditi. Drži pa, da so različni njihovi pogovori, življenjske situacije, karakter, želja po načinu druženja... Vprašaj koga če opazi razliko med brucovanjem na akademiji, filozofski ali naravoslovnem faksu. ( :D :D hehehe...ne moreš si predstavljat kako pestro je brucovanje, kjer so na odru tvoji sošolci... ali pa ko ti v hostelu kjer poješ kakšno slovensko narodno skupaj z par profesorji pride en kontrabasist, drugi povleče ven flavto, tretji violino, pa stopi profesor do študentke,jo prosi za ples... :D ...meni se še zdej reži, ko se spomnem...)
...tega drugje (še dobro) da ni...si misliš, da bi na hodniku skupaj v zboru potencirali število 2 :lol:...

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Bog ne kocka!

Odgovor Napisal/-a shrink »

=) napisal/-a:Samo opozarjam na razlike. Če (pazi to!) dobro pomislim, si tudi sama ne bi upala iti k 20-letnemu kirurgu... :D Zato to ni kritika in ni laž.
Seveda so razlike, ampak to še ne pomeni, da študenti, npr. fizike, prav nič ne vedo, kaj jih čaka.
=) napisal/-a:Medtem ko na akademiji točno (v detajle) vemo kaj nas čaka...(seveda vedno lahko doživiš še kaj novega)... en arhitekt, strojnik, fizik,matematik tega ne more vedet...
Pa si prepričana, da v detajle točno veš, kaj te čaka v življenju v tvoji potencialni karieri glasbenice?
=) napisal/-a:Npr. Vsi vemo kaj pomeni biti učitelj matematike v srednji šoli. Vendar tisti ki tega nismo izvajali ne moremo vedet kako je DEJANSKO stati od 8 do 14 pred tablo, snov razlagati enako dobro ne glede na to ali si zdrav/bolan, srečen/žalosten..., kako je kadar imaš pred sabo težaven razred, koliko časa ti poberejo priprave na uro, kakšen bo kolektiv, kaj narediti ko ti na dan zažiga cveka ali maturantske parade avto oplemenitijo s smetano in pričakujejo, da se bo tudi tebi zdelo zabavno,..., kako odreagirati na določena provokativna vprašanja, kako učencem približati težko snov, najti dobro hitrost/težavnost in povezati snov med - tistimi ki jih zanima ali tistimi, ki jim ne gre......ne bom več naštevala, tega je na kilometre......in za take stvari rabiš izkušnje ki jih na naravoslovnem faksu (še dobro da je tako :P ) težje dobit...
Se strinjaš?
Spet posplošuješ: vsi naravoslovci le ne bodo srednješolski učitelji. In izkušnje potrebuje vsak, tudi glasbenik: Nekdo, ki je pred kratkim končal akademijo, ima ponavadi manj izkušenj kot nekdo, ki jo je končal npr. pred desetletjem. Dvomim tudi, da vsak, ki konča glasbeno akademijo, ve, kaj bo točno delal. Naj navedem samo primer znanca, ki je končal glasbeno akademijo v Avstriji, pa dolgo časa ni vedel, kako bo z njegovo kariero: na koncu je - razočaran - končal kot učitelj glasbe na OŠ.
=) napisal/-a:Tvoja hipoteza, da imam o enih študentih boljše mnenje od drugih, pa absolutno ne drži. Če bi me osebno poznal, mislim, da mi tega ne bi mogel prisoditi. Drži pa, da so različni njihovi pogovori, življenjske situacije, karakter, želja po načinu druženja...Vprašaj koga če opazi razliko med brucovanjem na akademiji, filozofski ali naravoslovnem faksu. ( :D :D hehehe...ne moreš si predstavljat kako pestro je brucovanje, kjer so na odru tvoji sošolci... ali pa ko ti v hostelu kjer poješ kakšno slovensko narodno skupaj z par profesorji pride en kontrabasist, drugi povleče ven flavto, tretji violino, pa stopi profesor do študentke,jo prosi za ples... :D ...meni se še zdej reži, ko se spomnem...)
...tega drugje (še dobro) da ni...
Te razlike prav nič ne pomenijo. Naravoslovci se znajo prav tako zabavati kot glasbeniki, ampak sama si si tako in tako ustvarila neke predsodke.
=) napisal/-a:si misliš, da bi na hodniku skupaj v zboru potencirali število 2 :lol:...
No, to pa pove vse o tvoji pristranskosti.

Si slišala že kdaj za "Mafijski žur" na FMF? Očitno ne. Naj ti kakšen sedanji študent fizike pove o tradiciji tega žura in katero himno zapojejo na vsakem takem žuru.

Skratka: mislim, da imaš zelo omejeno predstavo o zabavanju neumetnikov, seveda pa povsem verjamem (pač glede na to, da si najprej in predvsem umetnica), da se bolje počutiš med umetniki kot med naravoslovci (kakršnikoli že so).

Popotnik
Prispevkov: 532
Pridružen: 12.11.2008 18:35

Re: Bog ne kocka!

Odgovor Napisal/-a Popotnik »

shrink napisal/-a:Si slišala že kdaj za "Mafijski žur" na FMF? Očitno ne. Naj ti kakšen sedanji študent fizike pove o tradiciji tega žura in katero himno zapojejo na vsakem takem žuru.
Klik, klik :lol: :lol: :lol:

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: Primerjava med študiji

Odgovor Napisal/-a =) »

hahaha....no dobro če ti tako misliš pa naj bom zate najprej in predvsem umetnica... :lol:
Iz tvojega stališča gledano te popolnoma razumem da mi to pripisuješ...


Ja, Avstrijci imajo drugačen sistem kot je pri nas...Katero akademijo? Ali si morda mislil konservatorij?
Sistem in nivo zahtevanega znanja je po moje slabši (kolikor poznam), profesorji pa (po moje) boljši - ker je tam za spoznanje manj "kuhinje" kot pri nas...Na naši akademiji so namreč prav znani po tem, da imajo izjemen talent kar se tiče svetovno znanih slovenske glasbenikov alla Irena Grafenauer, Igor Ozim...
Tvoj prijatelj je študiral glasbeno pedagogiko? - sklepam.

Ne posplošujem... dala sem primer poklica, ki ga vsi poznamo pa vendar dokler nisi noter nimaš dovolj dobrega vtisa. Jaz in moji sošolci pa dejansko nastopamo v filharmoniji, CD, učimo po glasbenih šolah, vodimo seminarje... Ne razumem zakaj tega nočeš razumeti. :roll:

Seveda se znajo naravoslovci zabavati, samo na drugačen način. Tudi vici so drugačni.... :D Ko je moja mama prišla na naš faks...ker sem jaz na dan izpita iz fizike pozabila kalkulator v avtu se ji je zdelo zelo fascinantno o čem vse so se študentje pogovarjali na hodnikih in je o tem govorila še cel teden :D :D :D ... poleg tega so naravoslovni faksi bolj "logični" in "urejeni"...ker akademija je kar se tega tiče v razsulu...(včasih verjet ne morem)...lani smo imeli izpit iz dirigiranja na hodniku... :lol:
Si slišala že kdaj za "Mafijski žur" na FMF? Očitno ne. Naj ti kakšen sedanji študent fizike pove o tradiciji tega žura in katero himno zapojejo na vsakem takem žuru.
no, povej mi...

Tu quoque, popotnik?

Odgovori