naše Zalivke?!?

Zanima me...
always_??_
Prispevkov: 11
Pridružen: 4.5.2009 22:45

naše Zalivke?!?

Odgovor Napisal/-a always_??_ »

V našem telesu potekajo številne funkcije in ena izmed njih je zastrupljanje in razstrupljanje organizma.Vendar telo ne more izločiti težkih kovin kot so Živo srebro, Kadmij, Svinec..... ter da naše zobne plombe ,ki so iz amalgama, vsebujejo pretežno polovica živega srebra :shock: .Ta mikroelement se veže predvsem živčne celice in druge dele tkiva.Zdaj bi lahko to vplivalo na naš način razmišljanja, na našo presojo, lahko bi postali bolj debilni.Torej bi imeli težje delo kot jo imamo nasploh.Zdaj kaj mislilite,a je tokaj res ali pa malo pretiravam in naj grem na 4 pire in bo vse fajn??????

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: naše Zalivke?!?

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Še kakšnega zraven. Pa taksi si potem pokliči, da me ne zbiješ na cesti!

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: naše Zalivke?!?

Odgovor Napisal/-a =) »

always_??_ napisal/-a:V našem telesu potekajo številne funkcije in ena izmed njih je zastrupljanje in razstrupljanje organizma.Vendar telo ne more izločiti težkih kovin kot so Živo srebro, Kadmij, Svinec..... ter da naše zobne plombe ,ki so iz amalgama, vsebujejo pretežno polovica živega srebra :shock: .Ta mikroelement se veže predvsem živčne celice in druge dele tkiva.Zdaj bi lahko to vplivalo na naš način razmišljanja, na našo presojo, lahko bi postali bolj debilni.Torej bi imeli težje delo kot jo imamo nasploh.Zdaj kaj mislilite,a je tokaj res ali pa malo pretiravam in naj grem na 4 pire in bo vse fajn??????
Pozdravljen na forumu!
glede plomb ne vem, čeprav sem zobarjeva hči (lahko pa vprašam), vem pa (sem gledala neko oddajo), da je Ludwig van Beethoven zadnjih šest mesecev življenja trpel za zastrupitvijo s svincem (baje so ga vsebovala tudi neka zdravila, ki jih je jedel). In da so to raziskovali naprej kakšen vpliv bi to lahko imelo na skladatelja, ki je bil zadnja leta svojega življenja čisto gluh, čemeren, čustveno nestabilen, imel probleme s prebavo, tečen...in našli še ene par primerkov ljudi,ki so delali v rudnikih (zastrupljeni s svincem) in so imeli podobne znake.
S svincem je bil zastrupljen tudi Handel...
:lol: :lol: :lol: haha, po tem članku bi lahko rekli, da se zastrupljajo samo glasbeniki, sam ni fora v tem, ampak da samo za njih vem...

Na pir pa vseeno lahko greš, čeprav raje ne pretiravat. Svet je lep. Zakaj bi ga gledali motnega?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: naše Zalivke?!?

Odgovor Napisal/-a shrink »

=) napisal/-a: :lol: :lol: :lol: haha, po tem članku bi lahko rekli, da se zastrupljajo samo glasbeniki, sam ni fora v tem, ampak da samo za njih vem...
Sklepam, da še nisi slišala za na stara leta tečnega, čudnega in hudobnega Newtona (ampak bojda je bil hudoben celo življenje). Domnevajo, da je bila to posledica njegovega ukvarjanja z alkimijo in posledične zastrupitve s težkimi kovinami (raztelešenje po njegovi smrti naj bi v njegovem telesu pokazalo velike količine živega srebra).

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: naše Zalivke?!?

Odgovor Napisal/-a =) »

shrink napisal/-a:
=) napisal/-a: :lol: :lol: :lol: haha, po tem članku bi lahko rekli, da se zastrupljajo samo glasbeniki, sam ni fora v tem, ampak da samo za njih vem...
Sklepam, da še nisi slišala za na stara leta tečnega, čudnega in hudobnega Newtona (ampak bojda je bil hudoben celo življenje). Domnevajo, da je bila to posledica njegovega ukvarjanja z alkimijo in posledične zastrupitve s težkimi kovinami (raztelešenje po njegovi smrti naj bi v njegovem telesu pokazalo velike količine živega srebra).
Ne, nisem vedela, da je bil tak...Meni se je vedno zdel prijazen stric, ki sedi pod drevesom pred svojo hiško in razmišlja... :lol:

8) mogoče pa je še kdo zastrupljen...kaj misliš, bi ga morali opozorit? Zadnjič sem za dve minuti parkirala na ulici (šla sem iskat torbo v dom), pa pride ena ženska name kričat: "Bom klicala pajka, bom klicala pajka, bom klicala pajka, bom klicala pajka, bom..."
Se da to zastrupljenost ozdraviti? :roll:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: naše Zalivke?!?

Odgovor Napisal/-a shrink »

=) napisal/-a:
shrink napisal/-a:
=) napisal/-a: :lol: :lol: :lol: haha, po tem članku bi lahko rekli, da se zastrupljajo samo glasbeniki, sam ni fora v tem, ampak da samo za njih vem...
Sklepam, da še nisi slišala za na stara leta tečnega, čudnega in hudobnega Newtona (ampak bojda je bil hudoben celo življenje). Domnevajo, da je bila to posledica njegovega ukvarjanja z alkimijo in posledične zastrupitve s težkimi kovinami (raztelešenje po njegovi smrti naj bi v njegovem telesu pokazalo velike količine živega srebra).
Ne, nisem vedela, da je bil tak...Meni se je vedno zdel prijazen stric, ki sedi pod drevesom pred svojo hiško in razmišlja... :lol:
Resda je nekaj let (ko je razsajala kuga in je bila univerza zaprta) bil na podeželju in imel obilo časa za razmišljanje (in se ravno v tem času dokopal do svojih največjih odkritij), ampak to ga ni naredilo nič bolj prijaznega. Njegovi spori s sodelavci in sodobniki (npr. z Leibnizom) so namreč del Newtonove legende.
=) napisal/-a:Zadnjič sem za dve minuti parkirala na ulici (šla sem iskat torbo v dom), pa pride ena ženska name kričat: "Bom klicala pajka, bom klicala pajka, bom klicala pajka, bom klicala pajka, bom..."
Se da to zastrupljenost ozdraviti? :roll:
Drugič jo prosi, naj ti odpre usta, pa si boš na jasnem. :lol:

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: naše Zalivke?!?

Odgovor Napisal/-a =) »

shrink napisal/-a:
Resda je nekaj let (ko je razsajala kuga in je bila univerza zaprta) bil na podeželju in imel obilo časa za razmišljanje (in se ravno v tem času dokopal do svojih največjih odkritij), ampak to ga ni naredilo nič bolj prijaznega. Njegovi spori s sodelavci in sodobniki (npr. z Leibnizom) so namreč del Newtonove legende.
A poznaš kakšno dobro stran (knjigo?) s podobnimi zgodbami o znanstvenikih (če se da v slovenščini,...(ali ruščini, hehehe)) da se malo izobrazim, saj veš... 8)
shrink napisal/-a:
=) napisal/-a:Zadnjič sem za dve minuti parkirala na ulici (šla sem iskat torbo v dom), pa pride ena ženska name kričat: "Bom klicala pajka, bom klicala pajka, bom klicala pajka, bom klicala pajka, bom..."
Se da to zastrupljenost ozdraviti? :roll:
Drugič jo prosi, naj ti odpre usta, pa si boš na jasnem. :lol:
Kaaaaj? da me ugrizne? ne, ne...hvala... :wink:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: naše Zalivke?!?

Odgovor Napisal/-a shrink »

=) napisal/-a:
shrink napisal/-a:
Resda je nekaj let (ko je razsajala kuga in je bila univerza zaprta) bil na podeželju in imel obilo časa za razmišljanje (in se ravno v tem času dokopal do svojih največjih odkritij), ampak to ga ni naredilo nič bolj prijaznega. Njegovi spori s sodelavci in sodobniki (npr. z Leibnizom) so namreč del Newtonove legende.
A poznaš kakšno dobro stran (knjigo?) s podobnimi zgodbami o znanstvenikih (če se da v slovenščini,...(ali ruščini, hehehe)) da se malo izobrazim, saj veš... 8)
https://www.cangura.com/knjigarna/narav ... torder=ASC

noragaza
Prispevkov: 79
Pridružen: 5.12.2008 22:56

Re: naše Zalivke?!?

Odgovor Napisal/-a noragaza »

Živo srebro je res poznan, kot živčni strup, vendar kot takšna zlitina, ki jo dajejo v zobe, je notri prvič zelo malo živega srebra, kot drugič ga pa skozi plombo absorbiraš v telo izredno malo, bolj se imaš za bati kakšnih rib, ki so bile ulovljene kje na Kitajskem, oz. v oneznaženih delih morja/rek.

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: naše Zalivke?!?

Odgovor Napisal/-a =) »

shrink,hvala,bom prelistala :P

always_??_
Prispevkov: 11
Pridružen: 4.5.2009 22:45

Re: naše Zalivke?!?

Odgovor Napisal/-a always_??_ »

noragaza napisal/-a:Živo srebro je res poznan, kot živčni strup, vendar kot takšna zlitina, ki jo dajejo v zobe, je notri prvič zelo malo živega srebra, kot drugič ga pa skozi plombo absorbiraš v telo izredno malo, bolj se imaš za bati kakšnih rib, ki so bile ulovljene kje na Kitajskem, oz. v oneznaženih delih morja/rek.
TO pa ni čisto res :?.Ribe imajo selen in ta nas raztruplja,no,omili posledice,celo kitajci so glede na celotno prebivalstvo dokaj zdravi ,kar se tiče zastrupljenosti z Hg.
Je res da požiramo majhne količine živega srebra, samo iz majhnega nastane veliko ,povrhu je še zahrbten, brez vonja in okusa ter telo ga samo ne more izločit.Inkubacijski čas :) ,če smem tak rečti ,je zato par let.Vpričo mi govori ta članek
http://www.orgon.si/index.php?option=co ... Itemid=169
in še ta
http://www.vivalis.si/index.php?option= ... view&id=48 malo je dolg
Vsekakor so posledice,samo kakšne???????? this is the question

P.S. Hvala za dobro došlico :)

always_??_
Prispevkov: 11
Pridružen: 4.5.2009 22:45

Re: naše Zalivke?!?

Odgovor Napisal/-a always_??_ »

Napisal/-a =) dne 5.5.2009 0:41

Zlata ribica :) .........ne vem kak ti naj rečem drugače ,ker maš slikco.Praviš ,da imaš očeta ,ki je zobozdravnik,a bi ga lahko malo vprašala za njegovo mnenje o amalgamu.Me prav zanima ,kaj ti bo odgovoril.

P.S. ti izpolnjuješ 3 želje ,kljub temu da recesija????

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: naše Zalivke?!?

Odgovor Napisal/-a =) »

Ja, ga bom vprašala (čez vikend). Morda mu bom kar stran pokazala in če bo imel čas ti bo kar sam odgovoril...

Always, hecen si. Katere želje pa bi rad, da se ti izpolnejo? :wink:

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: naše Zalivke?!?

Odgovor Napisal/-a GJ »

ZdravaPamet napisal/-a:Še kakšnega zraven. Pa taksi si potem pokliči, da me ne zbiješ na cesti!
Govoriš iz lastnih izkušenj???
Sliši se zanimivo: spil sem pet piv in povozil ZdravoPamet.. :D

Lep dan...

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: naše Zalivke?!?

Odgovor Napisal/-a GJ »

Aha živo srebro..
V posamezni plombi je cca 50% živega srebra, sledi srebro, kositer...
Torej: zalivka, ki ima volumen enega kubičnega centimetra vsebuje več kot 7g živega srebra! :cry:

Link: Amalgan

Lep dan..

Odgovori