Kje se je izgubil 1 euro?

Zanima me...
Odgovori
Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Kje se je izgubil 1 euro?

Odgovor Napisal/-a Rock »

ZdravaPamet napisal/-a:A sem ugovarjal prekvalifikaciji? V bistvu me veseli. Vedno večje živali izbiraš. Kar je dobro zame, zate pa malo manj. Zlasti, ker verjameš v naravno pravo. Veš, moraš paziti, da se ne boš znašel na mojem jedilniku.
Po naravnem redu stvari se morem kosati s poljubnim bitjem, ker sem bivol po kitajskem horoskopu.

P.S.: Kaj če se ti zataknem v grlu?

Roberto11.
Prispevkov: 391
Pridružen: 30.12.2010 20:18
Kraj: Dolenjska

Re: Kje se je izgubil 1 euro?

Odgovor Napisal/-a Roberto11. »

Rock napisal/-a: Morda je kaka vera taka. Toda RKC doktrina je dovolj imenitna: Fides & Ratio (lahko bereš tudi: Razum in vera). In takemu nazoru pač težko kaj očitaš. - Tudi znanost (prava znanost) je v bistvu povsem taka.
Ne bom ti ugovarjal, da se običajno jedrnato izražam. A problem je zopet interpretacija: tekst in njegov pomen namreč še zdaleč ni eno in isto.
:)

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Kje se je izgubil 1 euro?

Odgovor Napisal/-a Rock »

Roberto11. napisal/-a:
Rock napisal/-a: Morda je kaka vera taka. Toda RKC doktrina je dovolj imenitna: Fides & Ratio (lahko bereš tudi: Razum in vera). In takemu nazoru pač težko kaj očitaš. - Tudi znanost (prava znanost) je v bistvu povsem taka.
Ne bom ti ugovarjal, da se običajno jedrnato izražam. A problem je zopet interpretacija: tekst in njegov pomen namreč še zdaleč ni eno in isto.
:)
Ali tvoj smeško govori, da si opazil kako protislovje? (Zgleda, da imaš absolutni primat v jedrnatosti. - A filozofske dokazne "razvidnosti" pa ne priznavaš?)

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Kje se je izgubil 1 euro?

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Rock napisal/-a:P.S.: Kaj če se ti zataknem v grlu?
Potem te bom izpljunil ven. Vem, da pravniki niste užitni.

Roberto11.
Prispevkov: 391
Pridružen: 30.12.2010 20:18
Kraj: Dolenjska

Re: Kje se je izgubil 1 euro?

Odgovor Napisal/-a Roberto11. »

A filozofske dokazne "razvidnosti" pa ne priznavaš?
Zakaj ne ?
A ni razvidno, da sta pisarija in udejanjena interpretacija, dva različna pojma ?

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Kje se je izgubil 1 euro?

Odgovor Napisal/-a Rock »

ZdravaPamet napisal/-a:
Rock napisal/-a:P.S.: Kaj če se ti zataknem v grlu?
Potem te bom izpljunil ven. Vem, da pravniki niste užitni.
Je bolje, da pristaneš na koeksistenco, sicer boš utrpel ireverzibilno hripavost.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Kje se je izgubil 1 euro?

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Kako? Saj bom bivol!

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Kje se je izgubil 1 euro?

Odgovor Napisal/-a Rock »

Roberto11. napisal/-a:
A filozofske dokazne "razvidnosti" pa ne priznavaš?
Zakaj ne ?
A ni razvidno, da sta pisarija in udejanjena interpretacija, dva različna pojma ?
Počasi.

Najprej zadostuje, če pojasniš, ali priznavaš "razvidnost".

Pusti pa "udejanjeno" interpretacijo: to je nepotrebna širitev diskusije, ker razpravljamo le o dvojici na primer tekst - pomen teksta.

Ali pa moraš predhodno pojasniti, kaj naj bi bila interpretacija, in kaj udejanjena interpretacija.

Roberto11.
Prispevkov: 391
Pridružen: 30.12.2010 20:18
Kraj: Dolenjska

Re: Kje se je izgubil 1 euro?

Odgovor Napisal/-a Roberto11. »

Rock napisal/-a:Najprej zadostuje, če pojasniš, ali priznavaš "razvidnost".
Za pojasnitev, najprej rabim razlago tega, kaj si mislil pod "filozofske dokazne razvidnosti". Če te interperetacija še ne zanima.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Kje se je izgubil 1 euro?

Odgovor Napisal/-a Rock »

Roberto11. napisal/-a:
Rock napisal/-a:Najprej zadostuje, če pojasniš, ali priznavaš "razvidnost".
Za pojasnitev, najprej rabim razlago tega, kaj si mislil pod "filozofske dokazne razvidnosti". Če te interperetacija še ne zanima.
Zanima me, kaj ti razumeš pod pojmom "razvidnost". Tega Roman npr. ne priznava. - Jaz menim, da je razvidnost najvišja mgoča stopnja dokaza, in sicer je apriorne narave. - Vse drugo je manj: ti. znanstveni dokazi (empirični dokazi) so le bolj ali manj utemeljena mnenja (ter se ta mnenja tekom časa spreminjajo, skladno z napredkom znanstvenih dognanj).

Potem pa ne pozabi na glavno temo: tvoj smeško in protislovje.

Roberto11.
Prispevkov: 391
Pridružen: 30.12.2010 20:18
Kraj: Dolenjska

Re: Kje se je izgubil 1 euro?

Odgovor Napisal/-a Roberto11. »

Rock napisal/-a: Zanima me, kaj ti razumeš pod pojmom "razvidnost".
Razvidnost je na splošno vsako spoznanje, ki izhaja iz primerjave določenih dejstev.
ti. znanstveni dokazi (empirični dokazi) so le bolj ali manj utemeljena mnenja (ter se ta mnenja tekom časa spreminjajo, skladno z napredkom znanstvenih dognanj).
Tudi naša spoznanja, razumevanje dejstev in s tem pogledi se spreminjajo.
Razvidnost je lahko popolnoma subjektivna, dočim znanstven dokaz pa presega neko osebno spoznanje.
Potem pa ne pozabi na glavno temo: tvoj smeško in protislovje.
Nanašal se je na to, da je beseda v bibliji, povsem nekaj drugega, kot pa interpretacija. In to je tisto protislovje.
"imenitnost" RKC-ja, kot pisane besede, se v realnosti ne kaže ravno imenitno. :)
A ne vidiš protislovja ?

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Kje se je izgubil 1 euro?

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

problemi napisal/-a:Si bom dovolil to brati, kot tvoj zasuk z anti... na a....
Še malo sem razmišljal o tem. Zelo sem se spremenil od tistih mladostniških časov (časov liberalizma, pacifizma, internacionalizma, mehkega agnosticizma, časov na a***). Tudi na Kvarkadabri, če boš prebrskal moje najstarejše poste. Včasih sem bil blazno zatežen in enostranski, ni bilo dobro, če ni bilo po moje (rečeno, napisano, narejeno...). Danes sem bolj principialen in umirjen. In zato me tudi preganja občutek, da sem nekaj prodal, izdal, ker nisem več to, kar sem nekoč mislil, da vedno bom in da bi tudi drugi morali biti. Kar je po svoje smešno, saj ne morem verjeti, da sem tak sploh kdaj bil.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Kje se je izgubil 1 euro?

Odgovor Napisal/-a Rock »

Roberto11. napisal/-a:
Rock napisal/-a: Zanima me, kaj ti razumeš pod pojmom "razvidnost".
Razvidnost je na splošno vsako spoznanje, ki izhaja iz primerjave določenih dejstev.
Razvidnost je nekaj povsem drugega. To je specialni filozofski pojem s področja gnozeologije. Razvidnost je največji možen dokaz. Ni subjektivne narave. - Ti. "znanstveni dokaz" (empirični dokaz) je manj.

Kar zadeva RKC:
O Bibliji obstaja tako rekoč nešteto razprav, kaj pomeni njen tekst. Toda ni brez razloga "svet tekst": v Bibliji so opisane resnice (skrivnosti), zaradi česar je Biblija svetovni bestseller.

Krščanstvo je v svoji 2000-letni zgodovini storilo mnogo napak. Toda če pogledaš na drugo stran, na države: je njihova krivda večja.
Poleg tega je krščanstvo proizvedlo (mimo Biblije) mnogo odličnih tekstov ter je RKC (omenjena tekstna dela) za človeštvo v mnogih pomembnih zadevah izredna in edina opora v igri življenja.
In ne glede na omenjeno: doktrina RKC ali pa naravno pravo, oboje je v nekem smislu primerljivo. Oboje je, vsako na svojem področju, namreč optimalen vzorec, h kateremu človeštvo teži. In čim bolje človeku uspe ravnati skladno z navedenima modeloma, tem bolje se mu godi - in obratno.

Roberto11.
Prispevkov: 391
Pridružen: 30.12.2010 20:18
Kraj: Dolenjska

Re: Kje se je izgubil 1 euro?

Odgovor Napisal/-a Roberto11. »

Rock napisal/-a: Razvidnost je nekaj povsem drugega. To je specialni filozofski pojem s področja gnozeologije. Razvidnost je največji možen dokaz. Ni subjektivne narave. - Ti. "znanstveni dokaz" (empirični dokaz) je manj.
To mi pa res ni jasno....Da je filozofski pojem, ni pa subjektivne narave..... :)
A to pomeni, da računalniki filozofirajo in izražajo razvidnost ? :)
O Bibliji obstaja tako rekoč nešteto razprav, kaj pomeni njen tekst. Toda ni brez razloga "svet tekst": v Bibliji so opisane resnice (skrivnosti), zaradi česar je Biblija svetovni bestseller.
Da je nekaj "bestseller", še to ne pogojuje njegove resnične vsebine.

Pred časom je nekdo izdal knjigo: "O čem razmišljajo moški, ko ne misljo na seks"...In ta knjga je postala prava uspešnica...Pa čeprav vsebuje 200 popolnoma praznih listov. :)

Da je Bibilija tako razširjena, je dokaz tega, da je vera v nek ideal, neka tipična človeška značilnost in psihološka potreba. Ljudje v njej vidijo uteho, ne iščejo pa resnice.

Uporabniški avatar
kren
Prispevkov: 1651
Pridružen: 17.2.2005 12:54

Re: Kje se je izgubil 1 euro?

Odgovor Napisal/-a kren »

Roberto11. napisal/-a:Ljudje v njej vidijo uteho, ne iščejo pa resnice.
Uteho pred čim?

Odgovori