Kje se je izgubil 1 euro?

Zanima me...
ZdravaPamet

Re: Kje se je izgubil 1 euro?

Post by ZdravaPamet » 18.3.2011 20:03

Rock wrote:Saj...Kaj pa lahko pričakuješ od vernika in njegovega vzvišenega in edino resničnega načina razmišljanja...Za njih smo le ovce v takšni in drugačni obliki.... :D
Čeprav je to zanimivo, ker običajno slišim, da so verniki ovčice.

Roberto11.

Post by Roberto11. » 19.3.2011 8:20

ZdravaPamet wrote:
Rock wrote:Saj...Kaj pa lahko pričakuješ od vernika in njegovega vzvišenega in edino resničnega načina razmišljanja...Za njih smo le ovce v takšni in drugačni obliki.... :D
Saj so, ker je pa to njihov način razmišljanja, tako delujejo in pričakujejo, da bomo vsi tako razmišljali, kot oni mislijo, da je prav.
Vsi bi se morali podrediti "božji" volji....Ko slišim njihove pridige, mi gre na bruhanje.

Roberto11.

Post by Roberto11. » 19.3.2011 8:33

Rock wrote:Morda manjka le še prašič, pa bo nastala resnična živalska farma.
Kam pa sebe uvrščaš ?
Propozicja je bila:
Da je nedotakljivo (sc. cerkveno pravo), je prav, ali ne? Saj imamo ustavno ločitev Cerkve od države?
Kar še manjka, je konkordat.

2.
Robertu11 očitno moja propozicija ni bila všeč. (Kar ni seveda nič narobe.)

Toda namesto stvarnih ugovorov, je napisal:
Bla, bla, bla..... (Kar pa je nedopustna žalitev.)
Moj odogovor je bil zelo stvaren. In sicer, da je tvoje pisanje blebetanje, ki nima nobene realne osnove.
Dejansko stanje je takšno, da cerkev in država nista tako ločena, kot bi ti rad prikazal ali si želiš, da bi bilo.
Moja reakcija (moja samoobramba) je bila:
Pozdravljena, ovca.
Ta tvoja reakcija je pa žalitev. Saj si me s tem označil za ovco. Kar je pa kaznivo.

ZdravaPamet

Post by ZdravaPamet » 19.3.2011 12:36

Roberto11. wrote:Saj so, ker je pa to njihov način razmišljanja, tako delujejo in pričakujejo, da bomo vsi tako razmišljali, kot oni mislijo, da je prav.
Vsi bi se morali podrediti "božji" volji....Ko slišim njihove pridige, mi gre na bruhanje.
Pred kakšnimi petimi leti bi se verjetno strinjal s tem, kar praviš. Ampak bolj ko sem na jedilniku sveta, manj razumevanja imam za to. Pridigajo o tej neverjetni božji zabavi, na zemlji in v nebesih. O zabavi, na kateri se moraš imeti dobro. Na zabavi, na kateri ti je ukazano uživati itd. Organizator te zabave je bog, nekoč vladar, danes v njihovih očeh samo še guru, prijatelj v stiski. In tako naprej. Toda zato niso ovce, naj se sliši še tako privlačno.

Rock

Post by Rock » 21.3.2011 18:48

ZdravaPamet wrote:
Naj premislim.... Ne!

a) Trdimo (vsaj jaz), da je vsaka kritika mogoča.
b) Prvič, mi ne smatramo "bla bla bla" za žalitev. Drugič, jaz niti I.A. ne smatram kot žalitev, kot tudi ne tvoje ovce. Deluješ mi namreč zelo komično in klovnovsko..
c) Sploh ne. Izhajaš iz predpostavke, da bi se sploh še šli kakšen diskurz s teboj. To je osnova tvoje zmote.
č) Ne, to ni naša etika. Če pa smem nadaljevati. Le-te nam ne narekuje nebeški diktator. Spet: predpostavljaš, da smo v dialogu s teboj. Si v zmoti.
Praviš, da odklanjaš dialog. To je asocialno.

Če pa boš napravil še en korak več in boš postal antisocialen, boš pristal v zaporu ali v duševni bolnišnici.

Rock

Post by Rock » 21.3.2011 18:50

ZdravaPamet wrote:
Ponovo si napačno citiral.

Rock

Post by Rock » 21.3.2011 18:53

Roberto11. wrote:
ZdravaPamet wrote:
Saj so, ker je pa to njihov način razmišljanja, tako delujejo in pričakujejo, da bomo vsi tako razmišljali, kot oni mislijo, da je prav.
Neetični ateistični materialisti spadajo na rob družbe, da služijo drugim za negativen primer.

Rock

Post by Rock » 21.3.2011 19:00

Roberto11. wrote:
Rock wrote: Moja reakcija (moja samoobramba) je bila:
Pozdravljena, ovca.
Ta tvoja reakcija je pa žalitev. Saj si me s tem označil za ovco. Kar je pa kaznivo.
Na mestu bi bila tudi naslednja formulacija:
Proč, garjava ovca!

shrink

Post by shrink » 21.3.2011 20:08

Rock wrote:
Roberto11. wrote:
Rock wrote: Moja reakcija (moja samoobramba) je bila:
Pozdravljena, ovca.
Na mestu bi bila tudi naslednja formulacija:
Proč, garjava ovca!
"Životinjsko carstvo" ad nauseam. :lol:

Roman

Post by Roman » 22.3.2011 7:41

Rock wrote:Neetični ateistični materialisti spadajo na rob družbe, da služijo drugim za negativen primer.
Ko bi bilo pri vernikih vsaj polovico toliko etike, bi bil svet lepši.

problemi

Post by problemi » 22.3.2011 11:13

Rock wrote:Neetični ateistični materialisti spadajo na rob družbe, da služijo drugim za negativen primer.
Kam spadajo etični ateistični materialisti in komu oni služijo za primer?

problemi

Post by problemi » 22.3.2011 11:15

ZdravaPamet wrote:Pred kakšnimi petimi leti bi se verjetno strinjal s tem, kar praviš. Ampak bolj ko sem na jedilniku sveta, manj razumevanja imam za to. Pridigajo o tej neverjetni božji zabavi, na zemlji in v nebesih. O zabavi, na kateri se moraš imeti dobro. Na zabavi, na kateri ti je ukazano uživati itd. Organizator te zabave je bog, nekoč vladar, danes v njihovih očeh samo še guru, prijatelj v stiski. In tako naprej. Toda zato niso ovce, naj se sliši še tako privlačno.
Si bom dovolil to brati, kot tvoj zasuk z anti... na a....

ZdravaPamet

Post by ZdravaPamet » 22.3.2011 11:27

Rock wrote:Praviš, da odklanjaš dialog. To je asocialno.
Res? Kje pa vidiš, da ga odklanjam?
Rock wrote:Če pa boš napravil še en korak več in boš postal antisocialen, boš pristal v zaporu ali v duševni bolnišnici.
Grožnja ali dejstvo?
Rock wrote:
zdravapamet wrote:Čeprav je to zanimivo, ker običajno slišim, da so verniki ovčice.

Ponovo si napačno citiral.
Nikogar nisem citiral.
Se strinjam, ampak ne vem, zakaj to omenjaš. Takih tukaj ni.
problemi wrote:Si bom dovolil to brati, kot tvoj zasuk z anti... na a....
Ne vem, če bo prav. Še vedno sem anti***. Ovčice mi pač ne dišijo več. Raje imam težje besede in vprašanja. V končni fazi, jaz sem pomirjen. Če mojega kolega vernika boli, ko ga vprašam po smiselnosti njegove religije/vere, si mislim, da je moj anti*** aktualiziran.

Rock

Post by Rock » 22.3.2011 19:09

Roman wrote:
Ko bi bilo pri vernikih vsaj polovico toliko etike, bi bil svet lepši.
Vera je vrh človekove intelektualnosti.
Kdor ljubi zgolj znanost, je invalid.
Sicer pa, znanost po tvojem mn. sovraži moralo.

Rock

Post by Rock » 22.3.2011 19:11

problemi wrote:
Kam spadajo etični ateistični materialisti in komu oni služijo za primer?
Kdor spoštuje moralo, zasluži spoštovanje, ne glede na ostalo nazorsko opredelitev.

Post Reply