Kje se je izgubil 1 euro?

Zanima me...
Odgovori
ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Kje se je izgubil 1 euro?

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Rock napisal/-a:Saj...Kaj pa lahko pričakuješ od vernika in njegovega vzvišenega in edino resničnega načina razmišljanja...Za njih smo le ovce v takšni in drugačni obliki.... :D
Čeprav je to zanimivo, ker običajno slišim, da so verniki ovčice.

Roberto11.
Prispevkov: 391
Pridružen: 30.12.2010 20:18
Kraj: Dolenjska

Re: Kje se je izgubil 1 euro?

Odgovor Napisal/-a Roberto11. »

ZdravaPamet napisal/-a:
Rock napisal/-a:Saj...Kaj pa lahko pričakuješ od vernika in njegovega vzvišenega in edino resničnega načina razmišljanja...Za njih smo le ovce v takšni in drugačni obliki.... :D
Čeprav je to zanimivo, ker običajno slišim, da so verniki ovčice.
Saj so, ker je pa to njihov način razmišljanja, tako delujejo in pričakujejo, da bomo vsi tako razmišljali, kot oni mislijo, da je prav.
Vsi bi se morali podrediti "božji" volji....Ko slišim njihove pridige, mi gre na bruhanje.

Roberto11.
Prispevkov: 391
Pridružen: 30.12.2010 20:18
Kraj: Dolenjska

Re: Kje se je izgubil 1 euro?

Odgovor Napisal/-a Roberto11. »

Rock napisal/-a:Morda manjka le še prašič, pa bo nastala resnična živalska farma.
Kam pa sebe uvrščaš ?
Propozicja je bila:
Da je nedotakljivo (sc. cerkveno pravo), je prav, ali ne? Saj imamo ustavno ločitev Cerkve od države?
Kar še manjka, je konkordat.

2.
Robertu11 očitno moja propozicija ni bila všeč. (Kar ni seveda nič narobe.)

Toda namesto stvarnih ugovorov, je napisal:
Bla, bla, bla..... (Kar pa je nedopustna žalitev.)
Moj odogovor je bil zelo stvaren. In sicer, da je tvoje pisanje blebetanje, ki nima nobene realne osnove.
Dejansko stanje je takšno, da cerkev in država nista tako ločena, kot bi ti rad prikazal ali si želiš, da bi bilo.
Moja reakcija (moja samoobramba) je bila:
Pozdravljena, ovca.
Ta tvoja reakcija je pa žalitev. Saj si me s tem označil za ovco. Kar je pa kaznivo.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Kje se je izgubil 1 euro?

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Roberto11. napisal/-a:Saj so, ker je pa to njihov način razmišljanja, tako delujejo in pričakujejo, da bomo vsi tako razmišljali, kot oni mislijo, da je prav.
Vsi bi se morali podrediti "božji" volji....Ko slišim njihove pridige, mi gre na bruhanje.
Pred kakšnimi petimi leti bi se verjetno strinjal s tem, kar praviš. Ampak bolj ko sem na jedilniku sveta, manj razumevanja imam za to. Pridigajo o tej neverjetni božji zabavi, na zemlji in v nebesih. O zabavi, na kateri se moraš imeti dobro. Na zabavi, na kateri ti je ukazano uživati itd. Organizator te zabave je bog, nekoč vladar, danes v njihovih očeh samo še guru, prijatelj v stiski. In tako naprej. Toda zato niso ovce, naj se sliši še tako privlačno.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Kje se je izgubil 1 euro?

Odgovor Napisal/-a Rock »

ZdravaPamet napisal/-a:
Naj premislim.... Ne!

a) Trdimo (vsaj jaz), da je vsaka kritika mogoča.
b) Prvič, mi ne smatramo "bla bla bla" za žalitev. Drugič, jaz niti I.A. ne smatram kot žalitev, kot tudi ne tvoje ovce. Deluješ mi namreč zelo komično in klovnovsko..
c) Sploh ne. Izhajaš iz predpostavke, da bi se sploh še šli kakšen diskurz s teboj. To je osnova tvoje zmote.
č) Ne, to ni naša etika. Če pa smem nadaljevati. Le-te nam ne narekuje nebeški diktator. Spet: predpostavljaš, da smo v dialogu s teboj. Si v zmoti.
Praviš, da odklanjaš dialog. To je asocialno.

Če pa boš napravil še en korak več in boš postal antisocialen, boš pristal v zaporu ali v duševni bolnišnici.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Kje se je izgubil 1 euro?

Odgovor Napisal/-a Rock »

ZdravaPamet napisal/-a:
Rock napisal/-a:Saj...Kaj pa lahko pričakuješ od vernika in njegovega vzvišenega in edino resničnega načina razmišljanja...Za njih smo le ovce v takšni in drugačni obliki.... :D
Čeprav je to zanimivo, ker običajno slišim, da so verniki ovčice.
Ponovo si napačno citiral.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Kje se je izgubil 1 euro?

Odgovor Napisal/-a Rock »

Roberto11. napisal/-a:
ZdravaPamet napisal/-a:
Rock napisal/-a:Saj...Kaj pa lahko pričakuješ od vernika in njegovega vzvišenega in edino resničnega načina razmišljanja...Za njih smo le ovce v takšni in drugačni obliki.... :D
Čeprav je to zanimivo, ker običajno slišim, da so verniki ovčice.
Saj so, ker je pa to njihov način razmišljanja, tako delujejo in pričakujejo, da bomo vsi tako razmišljali, kot oni mislijo, da je prav.
Vsi bi se morali podrediti "božji" volji....Ko slišim njihove pridige, mi gre na bruhanje.
Neetični ateistični materialisti spadajo na rob družbe, da služijo drugim za negativen primer.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Kje se je izgubil 1 euro?

Odgovor Napisal/-a Rock »

Roberto11. napisal/-a:
Rock napisal/-a: Moja reakcija (moja samoobramba) je bila:
Pozdravljena, ovca.
Ta tvoja reakcija je pa žalitev. Saj si me s tem označil za ovco. Kar je pa kaznivo.
Na mestu bi bila tudi naslednja formulacija:
Proč, garjava ovca!

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Kje se je izgubil 1 euro?

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:
Roberto11. napisal/-a:
Rock napisal/-a: Moja reakcija (moja samoobramba) je bila:
Pozdravljena, ovca.
Ta tvoja reakcija je pa žalitev. Saj si me s tem označil za ovco. Kar je pa kaznivo.
Na mestu bi bila tudi naslednja formulacija:
Proč, garjava ovca!
"Životinjsko carstvo" ad nauseam. :lol:

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Kje se je izgubil 1 euro?

Odgovor Napisal/-a Roman »

Rock napisal/-a:Neetični ateistični materialisti spadajo na rob družbe, da služijo drugim za negativen primer.
Ko bi bilo pri vernikih vsaj polovico toliko etike, bi bil svet lepši.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Kje se je izgubil 1 euro?

Odgovor Napisal/-a problemi »

Rock napisal/-a:Neetični ateistični materialisti spadajo na rob družbe, da služijo drugim za negativen primer.
Kam spadajo etični ateistični materialisti in komu oni služijo za primer?

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Kje se je izgubil 1 euro?

Odgovor Napisal/-a problemi »

ZdravaPamet napisal/-a:Pred kakšnimi petimi leti bi se verjetno strinjal s tem, kar praviš. Ampak bolj ko sem na jedilniku sveta, manj razumevanja imam za to. Pridigajo o tej neverjetni božji zabavi, na zemlji in v nebesih. O zabavi, na kateri se moraš imeti dobro. Na zabavi, na kateri ti je ukazano uživati itd. Organizator te zabave je bog, nekoč vladar, danes v njihovih očeh samo še guru, prijatelj v stiski. In tako naprej. Toda zato niso ovce, naj se sliši še tako privlačno.
Si bom dovolil to brati, kot tvoj zasuk z anti... na a....

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Kje se je izgubil 1 euro?

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Rock napisal/-a:Praviš, da odklanjaš dialog. To je asocialno.
Res? Kje pa vidiš, da ga odklanjam?
Rock napisal/-a:Če pa boš napravil še en korak več in boš postal antisocialen, boš pristal v zaporu ali v duševni bolnišnici.
Grožnja ali dejstvo?
Rock napisal/-a:
zdravapamet napisal/-a:Čeprav je to zanimivo, ker običajno slišim, da so verniki ovčice.

Ponovo si napačno citiral.
Nikogar nisem citiral.
Rock napisal/-a:Neetični ateistični materialisti spadajo na rob družbe, da služijo drugim za negativen primer.
Se strinjam, ampak ne vem, zakaj to omenjaš. Takih tukaj ni.
problemi napisal/-a:Si bom dovolil to brati, kot tvoj zasuk z anti... na a....
Ne vem, če bo prav. Še vedno sem anti***. Ovčice mi pač ne dišijo več. Raje imam težje besede in vprašanja. V končni fazi, jaz sem pomirjen. Če mojega kolega vernika boli, ko ga vprašam po smiselnosti njegove religije/vere, si mislim, da je moj anti*** aktualiziran.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Kje se je izgubil 1 euro?

Odgovor Napisal/-a Rock »

Roman napisal/-a:
Rock napisal/-a:Neetični ateistični materialisti spadajo na rob družbe, da služijo drugim za negativen primer.
Ko bi bilo pri vernikih vsaj polovico toliko etike, bi bil svet lepši.
Vera je vrh človekove intelektualnosti.
Kdor ljubi zgolj znanost, je invalid.
Sicer pa, znanost po tvojem mn. sovraži moralo.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Kje se je izgubil 1 euro?

Odgovor Napisal/-a Rock »

problemi napisal/-a:
Rock napisal/-a:Neetični ateistični materialisti spadajo na rob družbe, da služijo drugim za negativen primer.
Kam spadajo etični ateistični materialisti in komu oni služijo za primer?
Kdor spoštuje moralo, zasluži spoštovanje, ne glede na ostalo nazorsko opredelitev.

Odgovori