KVARK blog = odličen KVARK zgled

Zanima me...
Odgovori
bkarlin
Prispevkov: 3
Pridružen: 4.4.2011 22:43

KVARK blog = odličen KVARK zgled

Odgovor Napisal/-a bkarlin »

Živjo1

Kar redno spremljam vaš odlični blog na http://blog.kvarkadabra.net/, ker pa sedaj postavljam svojega, imam nekaj tehničnih vprašanj, in vas prosim za pomoč.

Če je mogoče, mi prosim na blaz.karlin@gmail.com pošljite html kodo za naslednje menije v stranski vrstici:
- ZADNJI KOMENTARJI;
- BLOG PIŠEJO; in
- SORODNE STRANI.

Pri vsej stvari me najbolj zanima, kako vam je uspelo npr. med posamezne "zadnje komentarje" vstaviti ločilne črtice? Hmmm ... Kot rečeno, pa prosim zlasti za html kodo.

Hvala za pomoč,
Blaž

Uporabniški avatar
Aniviller
Prispevkov: 7263
Pridružen: 15.11.2004 18:16

Re: KVARK blog = odličen KVARK zgled

Odgovor Napisal/-a Aniviller »

1) Kodo lahko pogledas v vsakem browserju.
2) E-mail naslov v tekstu je odlicna vaba za spamerje.

bkarlin
Prispevkov: 3
Pridružen: 4.4.2011 22:43

Re: KVARK blog = odličen KVARK zgled

Odgovor Napisal/-a bkarlin »

Aniviller napisal/-a:1) Kodo lahko pogledas v vsakem browserju.
2) E-mail naslov v tekstu je odlicna vaba za spamerje.
@1) Predvidevam, da obstaja html gadget za omenjene aplikacije v stranski vrstici, in za to bi bil vesel. Html-ja sicer nisem najbolj vešč ... in ne bi točno vedel, kaj in kam vpisati v Bloggerjev Edit HTML.
@2) Ja, se še učim ... hvala. Vpisa se popraviti ne da?

Res bi bil vesel teh gadgetov, če obstajajo, ali pa vsaj navodila kateri HTML in kam v izvorno kodo ga vpišem.

Hvala, Blaž

Uporabniški avatar
kren
Prispevkov: 1651
Pridružen: 17.2.2005 12:54

Re: KVARK blog = odličen KVARK zgled

Odgovor Napisal/-a kren »

Če imaš Firefox pritisni ctrl+u in pokaže ti html kodo. Samo to ni vedno vse, lahko je tudi kaj php kode (kot recimo na tem forumu), ki pa je tako ne boš mogel videti. Ampak če je tvoj namen samo pisati blog je mogoče boljše da se registriraš na kakšno spletno stran (tudi med neplačljivimi je dovolj izbire, tudi urediš si ga lahko po svoje), kjer se ti ni treba ukvarjati s postavljanjem bloga, ampak ga lahko kar začneš pisati.

bkarlin
Prispevkov: 3
Pridružen: 4.4.2011 22:43

Re: KVARK blog = odličen KVARK zgled

Odgovor Napisal/-a bkarlin »

Tole je naslov mojega bloga:
http://civitasloka.blogspot.com/

Pravzaprav je tako, da predelujem en template,
pa so mi na KVARK blogu všeč nekatere stvari,
in bi bil vesel, če bi jih lahko uporabil tudi pri sebi.
Zato bi potreboval tiste widgete.

Lp, Blaž

so7il
Prispevkov: 268
Pridružen: 23.9.2005 20:08

Re: KVARK blog = odličen KVARK zgled

Odgovor Napisal/-a so7il »

Mislim, da ne potrebuješ nobenih "widgetov", ampak samo vsaj osnovno znanje o html. Za začetek vsaj védenje, kaj se s html (da) ureja(ti).
Skoraj vse, o čemer tu pišeš da si glede bloga želiš spremeniti ali dodati, se da namreč doseči s css predlogami.


Ker nima smisla teh zadev pisati v prazno, se ponovno javi, če te seveda tisto po čem sprašuješ še zanima.

Odgovori