Študij

Zanima me...
Odgovori
brglez
Prispevkov: 27
Pridružen: 8.9.2013 8:42

Študij

Odgovor Napisal/-a brglez »

Zdravo

Sem dijak 4. letnika in kmalu se bom moral odločiti kam bom šel na študij.
Vleče me na fiziko vendar ne vem če bom naredil saj hodim na srednjo tehniško šolo ki je usmerjena predvem na družboslovje.
Fiziko smo imeli le v 1. letniku in eno polletje v 2. letniku
Matematika mi gre kar dobro vendar mislim da zato ker imamo matematiko na dokaj nizki ravni

Zanima me če se mi splača iti na študij fizike.
Predvsem sem razmišljal o študiju na FNM in FMF
ali sta ti fakulteti pretežki zame glede tega da nisem hodil na gimnazijo in naj raje razmišljam o kakšnem lažjem študiju

Hvala za odgovore :D

Uporabniški avatar
Aniviller
Prispevkov: 7263
Pridružen: 15.11.2004 18:16

Re: Študij

Odgovor Napisal/-a Aniviller »

Tukaj sem pa zelo skepticen... res je, da studij zacne s fiziko od zacetka, ampak pride v dveh tednih skozi gimnazijsko snov, tako da brez predznanja bo tezko slo (tisti prvi letnik lahko mirno zanemaris). Matematiki pa ze gimnazijci marsikdaj zelo tezko sledijo. Seveda predznanje ni toliko pomembno, ce imas res obcutek za fiziko (in obratno, ce nisi po dusi fizik se ti ne glede na predhodno izobrazbo zelo slabo godi). Tako da cisto direktno te ne bom odvrnil. Na sreco je pa zelo enostavno preverit direktno kako se bos znasel: poglej si zapiske iz Fizike 1 in 2 (predavanja, vaje) in Matematike 1 in 2 na http://zapiski.fmf.si/view?type=1&cat=1

Uporabniški avatar
pilot
Prispevkov: 234
Pridružen: 2.7.2009 20:27

Re: Študij

Odgovor Napisal/-a pilot »

Jaz sem prišel iz srednje elektro šole(elektrotehnik elektronike povprečje 3) na FMF(splošno fiziko), s tem da sem se ob začetku 4 letnika srednje takoj začel učiti predmete iz fmf-ja. Ko sem prišel iz šole sem se začel takoj učiti. Dan sem zaključil ob polnoči. Za vikende sem se zaprl v svojo sobo in od 9.00 do 24.00 delal vaje in kolokvijske naloge. Na začetku sem kako kolokvijsko nalogo iz fizike 1 delal tudi po 2 dneva. V času študija se urnik ni preveč spremenil. Za doseg cilja sem si moral spremeniti življenje in osebnost. Z svojim pridobljenim znanjem sem zelo zadovoljen in mi študij ne predstavlja velikih problemov.

Lahko rečem da je srednja elektro šola (vegova) najboljša naravoslovna srednja šola vendar me za faks ni ničesar naučila, razen za 2 izbirna predmeta(Elektronika 1, Elektronika 2).

Upal da sem ti malce osvetljil pot na katero se misliš podati.

Opis mojih nasvetov za priprave na fiziko(FMF) imaš tu (4 odgovor posta) viewtopic.php?t=5187&p=74006

Uporabniški avatar
Aniviller
Prispevkov: 7263
Pridružen: 15.11.2004 18:16

Re: Študij

Odgovor Napisal/-a Aniviller »

No tole je malo hudo, pilot :) Ne strasit ljudi - to kar govoris je bolj malo odvisno od predznanja ampak bolj od tega koliko se ti "usede". Fizika naceloma ne pride od resevanja nalog ampak od tega, da ti "klikne" in razumes kako stvari delujejo. Ko to dosezes, potem je dovolj, da spremljas resevanje primerov na tabli (na vajah) in da ne delas neumnih racunskih napak.
Seveda ti matematika pri tem ne sme delat tezav, tako da to ti pa ne uide. To je tisti del, ki mora bit podzavesten - da se posvetis fiziki, ne pa da se spotikas ob obracanje enacb. Samo tudi tukaj ni treba pretiravat :)

@brglez ce si 4. letnik imas vec kot dovolj casa da si malo pogledas stvari za nazaj in za naprej. S tem bos tudi hitro videl ali te fizika pritegne in dobiš žarnico nad glavo, ali ti vse izgleda kot slepo premlevanje racunov. To je tisto kar doloci ali lahko prezivis studij :)

Uporabniški avatar
pilot
Prispevkov: 234
Pridružen: 2.7.2009 20:27

Re: Študij

Odgovor Napisal/-a pilot »

:D Nočem nobenega strašiti samo opisal sem mojo pot. Spoznal sem veliko ljudi (gimnazijcev), iz vseh mogočih šol tudi iz bežigrada in lahko povem, da jih je veliko med njimi odpovedalo ravno zaradi neresnosti. Niso bili pripravljeni odpovedovanju prostega časa za učenje. Na faks moraš priti popolnoma pripravljen drugače se spotikaš. Poznat moraš svoje postopke kako se učiti, in maksimalno izkoristiti čas za učenje in še in še. Mogoče res malce pretiravam, ampak jaz bom naredil študij.

Odgovori