Demineralizirana voda

Zanima me...
Odgovori
mihaBASTA
Prispevkov: 3
Pridružen: 10.11.2012 17:19

Demineralizirana voda

Odgovor Napisal/-a mihaBASTA »

V industriji se uporablja demineralizirana voda (Demi voda) v različne namene, njeno čistost se meri v S (siemens) kar je prevodnost. Na podlagi tega vedo koliko je voda prevodna in posledično koliko je čista... Sedaj me pa zanima kaj se zgodi, če vodo očistimo da ni več prevodna oziroma da ni v njen nič delcev. Po eni strani sem slišal, da je huje kot kislina vendar mi nihče ni znal argumentirati zakaj je tako. Zanima me če mi zna kdo odgovoriti na to vprašanje...

Hvala.

Uporabniški avatar
Aniviller
Prispevkov: 7263
Pridružen: 15.11.2004 18:16

Re: Demineralizirana voda

Odgovor Napisal/-a Aniviller »

Kemicno ni nic posebnega, je pa zaradi pomanjkanja elektrolitov nevarna za uživanje, ker je osmotsko neustrezna.

Na forumu je bilo ze dosti debat o tem. Beri
viewtopic.php?f=32&t=5177&p=73426
viewtopic.php?f=15&t=863

*=X
Prispevkov: 69
Pridružen: 15.9.2006 18:48

Re: Demineralizirana voda

Odgovor Napisal/-a *=X »

Huje kot kislina? V kaksnem smislu?

Ce bi uzival samo destilirano vodo, bi, prej kot ne, verjetno dehidriral. Ce mi ponudis deci v puscavi, bi ga z veseljem popil. Za zdravljenje oz. ciscenje telesa, pomoje humbuk.

Skodljiva je lahko tudi vsaka 'navadna' voda (naravna, izvirska, radenska...), ce je popijes prevec (ali premalo) na 1x. Sledi lahko mozganski endem.

Elektricna prevodnost vode je dovolj dobro merilo cistosti v industriji, tudi el. neprevodna voda pa se lahko vsebuje marsikaj.

Odgovori