Bargo

Zanima me...
Odgovori
Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Bargo

Odgovor Napisal/-a bargo »

Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a: Od kar smo izumili denar, kot veličino za merjenje uspeha in ne pozabili na besedo, dano besedo, cveti trgovina z blagom.
To je podlo zavajanje.
Izum denarja (merilo vrednosti in menjalno sredstvo) je izredno pozitivno.
"... in ne pozabili na besedo ...." - tu bo morda pomota, 'ne' je odveč.
Ne, ne, bo kar prav. Sam ne pozabljam besede, TI pa jo kar pogoltneš. No mogoče je, da se niti ne zavedaš tega goltanja besed.
Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a: Vse je blago, tudi denar.
To ne drži, ne eno, ne drugo.
Boš argumentiral, ali samo ostajaš pri ocenjevanju.
Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a: In če kupujemo podjetja zato, da bi jih prodali po delih in ustvarili vrednost, zaslužili,
Pripombe:

- 'podjetje' ni stvar, zato ga ne prodajamo, kupujemo.
Podjetje je blago, kot sem dejal. Kakšna pa naj bi bila razlika med stvarjo in blagom?
Rock napisal/-a: Ampak to je strogo strokovna napaka, sedaj ne zahtevamo natančnega razmišljanja pravnikov, v poljudni govorici je povsem sprejemljivo.
Zato to alineo lahko prezreš. (Bom tudi sam v načelu nadaljeval poljudno.)
Ne, ti ostani pri strokovnosti, samo takšne vrste, da se ne greš profesorja, temveč bodi študent, ki zagovarja svoje domislice. Veš, potem bo lažje.
Rock napisal/-a: - nakup, prodaja podjetja; v celoti ali po delih; z namenom zaslužka (profita); nič od tega ni napačno. (Napačna je radikalno levičarska presoja.)
Kdo pa pravi, da je kaj napačno, razen tebe seveda?
Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a: potem pot do človeka in ledvic ni niti tako daleč, kot bi si nekdo mislil.
Tudi to ne drži. Danes je življenje izredno pestro, vsako administrativno omejevanje pomeni omejitev naravne človekove svobode. Zato, vse je odvisno od vrednot.
Vrednote pa imajo svojo ceno, merjeno v denarju, a ne?
Rock napisal/-a: Ni pravilna ne prepoved zasebne lastnine, in tudi ne prepoved profita, a izkoriščanje je prav tako prepovedano.
Bejž no, bi rekel prijatelj problemi. :D
Zadnjič spremenil bargo, dne 9.5.2016 18:07, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Bargo

Odgovor Napisal/-a bargo »

Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a: Sprašuješ vojka?
NE, sprašujem tebe.
Zakaj vendar?
Kakšno sprenevedanje, Rock, za božjo voljo no! Misliš, da bi bilo potrebno nalepiti črvino, bi kaj pomagalo?
Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a: Torej kako napreduje Max
Kaj točno prav za prav želiš vedeti?
Ne želim vedeti, rad pa bi videl dostavljeno njegovo predmetno misel v slovenščini, ki bi jo ti dostavil, kot Slovenec, ki trenira nemščino.
Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a: in trening nemščine?
Sem obupal. vojko ne ljubi poglabljanja v slovnico.
Aja, sedaj se pa sklicuješ na Vojka! On je že zdavnaj povedal, da s tvojo dostavo ne bo nič, celo stavo je dobil, kot veš, je moje upanje vate unovčil z mojim denarjem.
Rock napisal/-a: Recimo, da si nekdo sposodi veliko denarja od nekoga. Sposojevalec pristane na pogoje posojevalca, da v primeru nevračila dolga v dogovorjenem roku, posojevalcu pripada kila mesa iz telesa sposojevalca.
Dogovor zapišeta in podpišeta in posojevalec izvede svoj del posla. - Rok poteče, sposojevalec ne uspe vrniti niti beliča. Sedaj posojevalec terja svoj/njegov kos mesa, po črki zakona in pravici, ne odstopa od svojih načel, ne pozna pomislekov, .... Z odločnimi koraki po izbrani poti, vse do cilja. - Pater Karel Gržan bi dejal tako:
Tega srditeža v katerega so ga našemili je treba osvoboditi in [tudi misel je treba] osvoboditi, kajti misel vodi tudi dejansko prakso, ravnanje. [Moja opomba: zaradi dosege boljše razumljivosti sem malce redakcijsko spremenil, čeprav še vedno nisem zadovoljen.]
-------------------
Si slučajno bral knjigo od patra dr. K. Gržana (Le kaj počne Bog v nebesih, ko ...)? Tam je ena zagonetna fraza o 'biti', za katero trdi, da se tisti, ki bo menil, da jo je razrešil, zanesljivo moti.
Poznaš, si rešil, te zanima?
---------------------
Nisem in ne poznam, zagotovo pa jo bom prebral. Hvala Rock. 8) Torej, kakšna je uganka?
---------------------
Ah, dokaj enostavno. Predmet pr. posla (1 kg iz telesa) je nedopusten, tak pr. posel je ničen.
------------------
No ja, pustimo to meso človeško. Spraševal sem te po uganki patra Karla.
------------------
Ah, tako.
Ni mi povsem jasno, ali te zanima fizika, ali nemščina, ali pesnjenje, ali pravo, ali vse in nič.
Nikar se ne poglabljaj v moje zanimanje, raje se poglobi v moja vprašanja in odgovarjaj na njih. Če ti je to pretežavno potem je bolje da končava. Torej, še enkrat in zadnjič: Zanima me tista, kot praviš sam "zagonetna fraza", ki jo je zapisal pater Karel, jo lahko objaviš, da vidimo in preberemo to zagonetko? :roll:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Bargo

Odgovor Napisal/-a Rock »

bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a: Od kar smo izumili denar, kot veličino za merjenje uspeha in ne pozabili na besedo, dano besedo, cveti trgovina z blagom.
"... in ne pozabili na besedo ...." - tu bo morda pomota, 'ne' je odveč.
Ne, ne, bo kar prav.
Potem sem napačno razumel in se ponižno opravičujem.
Ampak boš moral najprej dokazati. Kajti če nismo pozabili na besedo - potem tvoje tugovanje nima smisla.
Vse je blago, tudi denar.
---------------
To ne drži, ne eno, ne drugo.
-----------------
Boš argumentiral, ali samo ostajaš pri ocenjevanju.
Resničnost moje nasprotne trditve je očitna. Smeš pa dokazovati svoj prav.
In če kupujemo podjetja zato, da bi jih prodali po delih in ustvarili vrednost, zaslužili
--------------
Pripombe:
- 'podjetje' ni stvar, zato ga ne prodajamo, kupujemo.
------------------
Podjetje je blago, kot sem dejal. Kakšna pa naj bi bila razlika med stvarjo in blagom?
Velika.
Pojma se delno prekrivata. Ampak sta v obsegu ujemanja neprimerljiva, ker vsak izraz izvira iz drugega področja.
Kolikor pa se ne ujemata, pa nista primerljiva iz tega razloga.
Ampak to je strogo strokovna napaka, sedaj ne zahtevamo natančnega razmišljanja pravnikov, v poljudni govorici je povsem sprejemljivo.
Zato to alineo lahko prezreš. (Bom tudi sam v načelu nadaljeval poljudno.)
------------------
Ne, ti ostani pri strokovnosti, samo takšne vrste, da se ne greš profesorja, temveč bodi študent, ki zagovarja svoje domislice. Veš, potem bo lažje.
Rekel bi, da si se dotaknil žalostne resnice, ki nerazumljivo velja za preveč udeležencev tega foruma.
- nakup, prodaja podjetja; v celoti ali po delih; z namenom zaslužka (profita); nič od tega ni napačno. (Napačna je radikalno levičarska presoja.)
------------------
Kdo pa pravi, da je kaj napačno, razen tebe seveda?
Uživaš, ker je bilo toliko nepotrebnih stečajev, ker socialni prispevki za delavce niso bili plačani, ker je pri istih cenah minimalna plača za polovico nižja od nemške, itd., a je naša U RS lepo primerljiva z GG (ki nam sicer služi za ['diletantsko'] kopiranje)?
potem pot do človeka in ledvic ni niti tako daleč, kot bi si nekdo mislil.
-------------
Tudi to ne drži. Danes je življenje izredno pestro, vsako administrativno omejevanje pomeni omejitev naravne človekove svobode. Zato, vse je odvisno od vrednot.
-------------------
Vrednote pa imajo svojo ceno, merjeno v denarju, a ne?
To velja za koruptivne ljudi, koruptivnost pa vodi v propad družbe.
Ni pravilna ne prepoved zasebne lastnine, in tudi ne prepoved profita, a izkoriščanje je prav tako prepovedano.
-------------------
Bejž no, bi rekel prijatelj problemi. :D
V kalnem ribari tisti, ki ne ljubi čistih računov (lažnik, goljuf, pohlepnež, grabežljivec - in kar je še podobnih prodaj trajnih družbenih vrednot za kratkoročni ekonomski učinek).

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Bargo

Odgovor Napisal/-a Rock »

bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a: NE, sprašujem tebe.
Zakaj vendar?
Kakšno sprenevedanje, Rock, za božjo voljo no!
Kakšno sprenevedanje vendar?
Misliš, da bi bilo potrebno nalepiti črvino, bi kaj pomagalo?
Črvine boš uporabljal pri fizikalnih špekulativnostih.
Torej kako napreduje Max
--------------
Kaj točno prav za prav želiš vedeti?
-------------------
Ne želim vedeti, rad pa bi videl dostavljeno njegovo predmetno misel v slovenščini, ki bi jo ti dostavil, kot Slovenec, ki trenira nemščino.
Precej nerealna želja.
in trening nemščine?
--------------
Sem obupal. vojko ne ljubi poglabljanja v slovnico.
----------------
Aja, sedaj se pa sklicuješ na Vojka!
Odličen grešni kozel.
On je že zdavnaj povedal, da s tvojo dostavo ne bo nič, celo stavo je dobil, kot veš, je moje upanje vate unovčil z mojim denarjem.
Očitno si špekulant nesrečne usode. - Mogoče bi te rešila kaka časovna črvina?
Recimo, da si nekdo sposodi veliko denarja od nekoga. Sposojevalec pristane na pogoje posojevalca, da v primeru nevračila dolga v dogovorjenem roku, posojevalcu pripada kila mesa iz telesa sposojevalca.
Dogovor zapišeta in podpišeta in posojevalec izvede svoj del posla. - Rok poteče, sposojevalec ne uspe vrniti niti beliča. Sedaj posojevalec terja svoj/njegov kos mesa, po črki zakona in pravici, ne odstopa od svojih načel, ne pozna pomislekov, .... Z odločnimi koraki po izbrani poti, vse do cilja. - Pater Karel Gržan bi dejal tako:
Tega srditeža v katerega so ga našemili je treba osvoboditi in [tudi misel je treba] osvoboditi, kajti misel vodi tudi dejansko prakso, ravnanje.
------------------
[Moja opomba: zaradi dosege boljše razumljivosti sem malce redakcijsko spremenil, čeprav še vedno nisem zadovoljen.]
Si slučajno bral knjigo od patra dr. K. Gržana (Le kaj počne Bog v nebesih, ko ...)? Tam je ena zagonetna fraza o 'biti', za katero trdi, da se tisti, ki bo menil, da jo je razrešil, zanesljivo moti.
Poznaš, si rešil, te zanima?
---------------------
Nisem in ne poznam, zagotovo pa jo bom prebral. Hvala Rock. 8) Torej, kakšna je uganka?
---------------------
Ah, dokaj enostavno. Predmet pr. posla (1 kg iz telesa) je nedopusten, tak pr. posel je ničen.
------------------
No ja, pustimo to meso človeško. Spraševal sem te po uganki patra Karla.
------------------
Ah, tako.
Ni mi povsem jasno, ali te zanima fizika, ali nemščina, ali pesnjenje, ali pravo, ali vse in nič.
---------------
Nikar se ne poglabljaj v moje zanimanje, raje se poglobi v moja vprašanja in odgovarjaj na njih. Če ti je to pretežavno potem je bolje da končava. Torej, še enkrat in zadnjič: Zanima me tista, kot praviš sam "zagonetna fraza", ki jo je zapisal pater Karel, jo lahko objaviš, da vidimo in preberemo to zagonetko? :roll:
Z veseljem, ob prvi priliki. Spomni me, če pozabim.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Bargo

Odgovor Napisal/-a vojko »

Preprosti je napisal:
Ni pravilna ne prepoved zasebne lastnine, in tudi ne prepoved profita, a izkoriščanje je prav tako prepovedano.
Moral nam boš pojasniti tale contradictio in adjecto, ki si ga spesnil v potu svojega obraza. Torej, po tvoje gre ekonomija takole: dovoljeno je grabiti profit, prepovedano pa je izkoriščati tiste, ki ga ustvarjajo (delavce).

Razburljivo bo poslušati tvojo razlago od kod potem profit? :lol: :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Bargo

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:Preprosti je napisal:
To ni moj vzdevek.
Ni pravilna ne prepoved zasebne lastnine, in tudi ne prepoved profita, a izkoriščanje je prav tako prepovedano.
--------------------
Moral nam boš pojasniti tale contradictio in adjecto,
Ni nobenega c. in a.
Torej, po tvoje gre ekonomija takole: dovoljeno je grabiti profit, prepovedano pa je izkoriščati tiste, ki ga ustvarjajo (delavce).
Razburljivo bo poslušati tvojo razlago od kod potem profit? :lol: :lol:
Ne poznaš osnov normalne sodobne ekonomije.
Ti. 'marksistična ekonomska analiza' je zmazek, kot tudi 'marksizem' v celoti.

Ampak, predvsem mi ni všeč tvoj stil diskusije generalno. Najprej spremeni ta aspekt - če želiš dialog; in se opraviči za nazaj; ter obljubi za prihodnost soliden slog.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Bargo

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:Preprosti je napisal:
To ni moj vzdevek.
Ni pravilna ne prepoved zasebne lastnine, in tudi ne prepoved profita, a izkoriščanje je prav tako prepovedano.
--------------------
Moral nam boš pojasniti tale contradictio in adjecto,
Ni nobenega c. in a.
Torej, po tvoje gre ekonomija takole: dovoljeno je grabiti profit, prepovedano pa je izkoriščati tiste, ki ga ustvarjajo (delavce).
Razburljivo bo poslušati tvojo razlago od kod potem profit? :lol:
Ne poznaš osnov normalne sodobne ekonomije.
Ti. 'marksistična ekonomska analiza' je zmazek, kot tudi 'marksizem' v celoti.

Ampak, predvsem mi ni všeč tvoj stil diskusije generalno. Najprej spremeni ta aspekt - če želiš dialog; in se opraviči za nazaj; ter obljubi za prihodnost soliden slog.
Dialog je več kot 'soliden'; to se da razbrati že iz tega, da se zopet izogibaš jasno postavljenemu vprašanju z marginalijami o 'stilu diskusije' ... :lol:

Kar se pa tiče "poznavanja osnov 'normalne' sodobne ekonomije" pa o tem ne bom diskutiral; jaz sem svoje znanje že pokazal in to ne enkrat. Zdaj pa boš moral ti pokazati svoje "poznavanja osnov ekonomije" z odgovorom od kod profit, če delavci dobijo polno plačilo za celotno novo vrednost, ki so jo ustvarili (s tvojimi besedami: če je "prepovedano izkoriščati delavce") ... :lol:

Od kod izvira Mehrwert, that is the question ... :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Bargo

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:Preprosti je napisal:
To ni moj vzdevek.
Ni pravilna ne prepoved zasebne lastnine, in tudi ne prepoved profita, a izkoriščanje je prav tako prepovedano.
--------------------
Moral nam boš pojasniti tale contradictio in adjecto,
Ni nobenega c. in a.
Torej, po tvoje gre ekonomija takole: dovoljeno je grabiti profit, prepovedano pa je izkoriščati tiste, ki ga ustvarjajo (delavce).
Razburljivo bo poslušati tvojo razlago od kod potem profit? :lol:
Ne poznaš osnov normalne sodobne ekonomije.
Ti. 'marksistična ekonomska analiza' je zmazek, kot tudi 'marksizem' v celoti.
Ampak, predvsem mi ni všeč tvoj stil diskusije generalno. Najprej spremeni ta aspekt - če želiš dialog; in se opraviči za nazaj; ter obljubi za prihodnost soliden slog.
Dialog je več kot 'soliden'; to se da razbrati že iz tega, da se zopet izogibaš jasno postavljenemu vprašanju z marginalijami o 'stilu diskusije' ... :lol:
Nisi izpolnil niti ene od treh, sicer kumulativnih, zahtev. Posledice boš pripisal sebi.
od kod profit, če delavci dobijo polno plačilo za celotno novo vrednost, ki so jo ustvarili
Razprava o ti. 'izkoriščevalskem kapitalizmu' in 'pravičnem znanstvenem marksizmu' je pogojno izredno zanmiva.
Toda ob gornji oviri obstaja še dodatna: ti žal nasploh nisi resen diskutant.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Bargo

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a: To ni moj vzdevek. Ni nobenega c. in a. Ne poznaš osnov normalne sodobne ekonomije.
Ti. 'marksistična ekonomska analiza' je zmazek, kot tudi 'marksizem' v celoti.
Ampak, predvsem mi ni všeč tvoj stil diskusije generalno. Najprej spremeni ta aspekt - če želiš dialog; in se opraviči za nazaj; ter obljubi za prihodnost soliden slog.
Dialog je več kot 'soliden'; to se da razbrati že iz tega, da se zopet izogibaš jasno postavljenemu vprašanju z marginalijami o 'stilu diskusije' ... :lol:
Nisi izpolnil niti ene od treh, sicer kumulativnih, zahtev. Posledice boš pripisal sebi.
od kod profit, če delavci dobijo polno plačilo za celotno novo vrednost, ki so jo ustvarili
Razprava o ti. 'izkoriščevalskem kapitalizmu' in 'pravičnem znanstvenem marksizmu' je pogojno izredno zanmiva.
Toda ob gornji oviri obstaja še dodatna: ti žal nasploh nisi resen diskutant.
Seveda nisem 'resen diskutant'; zate so resni diskutanti amrit, osf, lukec, vedež, stream&Co. :lol:

Sicer pa dolgočasno predvidljivo: še na nobeno vprašanje nisi znal odgovoriti in bi bil čudež, če bi znal na to, ki si ga - poleg vsega - sam sprovociral z momljanjem o dovoljenem dobičku in prepovedanem izkoriščanju delavcev ... :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Bargo

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a: sam sprovociral z momljanjem o
Še ena žalitev več.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Bargo

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a: sam sprovociral z momljanjem o
Še ena žalitev več.
Madona, smo zadnje čase hitro užaljeni. Kot kmečke neveste ... :lol:

A o "dovoljenem dobičku in prepovedanem izkoriščanju delavcev" pa ne boš zinil nobene? Ti ne leži tema, kaj? :lol:

Nauk tega neprevidnega momljanja: nikoli ne začni teme, ki ji nisi dorasel ... :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Bargo

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a: Kot kmečke neveste ... :lol:
pa ne boš zinil nobene?
Nauk tega neprevidnega momljanja:
To je zbir nadaljnjih žalitev.

Jaz bi osf-jevem predlogu pridružil še tvojo osebo.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Bargo

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a: Kot kmečke neveste ... :lol:
pa ne boš zinil nobene?
Nauk tega neprevidnega momljanja:
To je zbir nadaljnjih žalitev.

Jaz bi osf-jevem predlogu pridružil še tvojo osebo.
Seveda; z osf sta itak vedno na isti valovni dolžini ... :lol: pa tudi po IQ in razumevanju naravoslovja sta si zelo blizu in sorodno razmišljata. Kako že gre tista znana ljudska modrost: 'gliha vkup štriha' ... :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Bargo

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a: tudi po IQ in razumevanju naravoslovja sta si zelo blizu
Še ena nepotrebna in neprijazna pripomba.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Bargo

Odgovor Napisal/-a bargo »

Preventiva. Moderator je nezamenljiv in ko se vrne bo hudič tako da,
Reciklaža

e-man:a ni zanimivo kako se lahko novo načeta tema o kvantni fiziki
spremeni v besedni spopad dveh ali več ljudi, ki želijo dokazati svoj prav?
pa tako sem se že veselil da boste povedali kaj zanimivega.
LP
shrink: Od šarlatanov ne moreš izvedeti nič zanimivega, seveda pa je treba na njihove neumnosti opozarjati, da ne bi kdo zares mislil, da gre za zanimivosti.



Poštarino: "Merim, da izgubim", se spomniš? 8) Ti si se rodil v fiziko, kvantno fiziko. :lol:

Tale je za vas:
Lady Gaga - Born This Way

Give yourself prudence and love your friends
Subway kid, rejoice of truth
In the religion of the insecure
I must be myself, respect my youth

A different lover is not a sin
Believe capital H-I-M
I love my life, I love this record and
Mi amore vole fe yah

I'm beautiful in my way,
'Cause God makes no mistakes
I'm on the right track, baby
I was born this way

Don't hide yourself in regret,
Just love yourself and you're set
I'm on the right track, baby
I was born this way


Whether life's disabilities
Left you outcast, bullied or teased
Rejoice and love yourself today
'Cause baby, you were born this way


Aja, si že tožil krivce?

P.s.
Poglej od začetka.

I was bonus with hey! :lol:

Men in black - The most unlikely threat 8)
Nato zagledam malo Tiffany. 8 letno belkinjo, sredi geta, obkroženo s pošastmi, tokrat ponoči, z knjigami o kvantni fiziki. Ona bo naredila neko sranje. Ona je stara 8 let in te knjige so preveč napredne zanjo.

Sapient sat.

Je bil dober strel, a ne? :)

Odgovori