Bargo

Zanima me...
Odgovori
Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Bargo

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a:
Rock napisal/-a: Zopet žalitve, poseganje v pristojnosti moderatorja, in sprenevedanje.
Zopet smetenje.
Ne žali.
viewtopic.php?p=111802#p111802

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Bargo

Odgovor Napisal/-a bargo »

Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a:Opa. Nažgali smo zmajčke || Niti ne, si pošteno pobarval rdeče. || Namesto koga roža cveti || Če pa trava nad mojo zemljo
bo pognala kak cvet, || Mali Vojko, je bil skoraj povsem enak, kot je danes velik, || V temnih oblekah ljudje, || Men in Black - Test Scene || Bum, bum! Bum, Bum! ...
Bargo - knock, knock: ali ti razumeš sam sebe?
Kje je rdeča nit, oziroma, vse je vseeno, kajti vse je eno?
Jaz bi se vseeno odločil za Ariadnino.

Specialno vprašanje za barga (ali za kogar koli):
Si slučajno bral knjigo od patra dr. K. Gržana (Le kaj počne Bog v nebesih, ko ...)? Tam je ena zagonetna fraza o 'biti', za katero trdi, da se tisti, ki bo menil, da jo je razrešil, zanesljivo moti.
Poznaš, si rešil, te zanima?
hm. Kako napreduje Max? :roll:


Vidim, da bolje letiš, kot pa plešeš. Zanimivo. Merlin gradi v in iz oblakov, kjer se ti počutiš kot doma. Prav. Poletiva.

Ribica iz Čudeži in znanost.
Bargo: Čuj, to je inteligentno ali izkustveno ugibanje?
Vojko: To je sestavni del sindroma manično-depresivne motnje

ABBA - Does Your Mother Know (Stereo)
You're so hot, teasing me
So you're blue but I can't take a chance on a chick like you
That's something I couldn't do
There's that look in your eyes
I can read in your face that your feelings are driving you wild

Ah, but girl you're only a child
Well I can dance with you honey
If you think it's funny
Does your mother know that you're out?



Ribica iz VPLIV LUNE.
Vojko: Pa še: rubrika "luna" ni najbolj primerna. - Katero temo predlagaš?
Bargo: hm. Kaj pa vem, mogoče Svobodni v veri?
Vojko: Kaj pa 'Vojska odrešitve"?
Bargo: Zakaj pa ne. Potem bo tale glasba primerna, a ne?

Wagner - RIDE OF THE VALKYRIES
Niso ta red kasneje pobili v Franciji pripadniki iste religije in jih obdolžili krivoverstva na zahtevo papeža?


Bargo: Izbira je tako velika, da te kar hitro zmede, kajne Rock ?
Rock: Postati morate človek, ki ne odstopa od svojih načel, ki ne pozna pomislekov, ki ne posluša prišepetovalcev, ampak gre z zavestjo, da pravilno ravna, z odločnimi koraki po izbrani poti, četudi strmi, k cilju. (Parafraza iz neke odlične knjige.)
Bargo: Videti je res odlično, vendar ... "ta kos mesa, ki terjam ga od njega, je drago kupljen in je moj. MOJ! ... Dobil ga bom. Če mi ga odrečete, potem zanikam vaš zakon. Ali ga dobim?"
Rock: Ne razumem (meso, drag, moj, zakon). Pojasni.

Bargo: Recimo, da si nekdo sposodi veliko denarja od nekoga. Sposojevalec pristane na pogoje posojevalca, da v primeru nevračila dolga v dogovorjenem roku, posojevalcu pripada kila mesa iz telesa sposojevalca. Dogovor zapišeta in podpišeta in posojevalec izvede svoj del posla.

Rok poteče, sposojevalec ne uspe vrniti niti beliča. Sedaj posojevalec terja svoj/njegov kos mesa, po črki zakona in pravici, ne odstopa od svojih načel, ne pozna pomislekov, .... Z odločnimi koraki po izbrani poti, vse do cilja.


Pater Karel Gržan bi dejal tako:
Tega srditeža v katerega so ga našemili je treba osvoboditi in misel mora, tudi misel mora osvoboditi, kajti misel vodi tudi dejansko prakso, ravnanje.

Ne moreš ti samo navzven spreminjati stvari, srce, globina duha in misel, pa ni prožna, se pa ne more širiti. Je ukalupljena, je prestrašena, je zbegana in zaradi tega, te zbeganosti, človek doživlja še tolikšno večjo notranjo osamo.

Rock napisal/-a: Si slučajno bral knjigo od patra dr. K. Gržana (Le kaj počne Bog v nebesih, ko ...)? Tam je ena zagonetna fraza o 'biti', za katero trdi, da se tisti, ki bo menil, da jo je razrešil, zanesljivo moti.
Poznaš, si rešil, te zanima?
Nisem in ne poznam, zagotovo pa jo bom prebral. Hvala Rock. 8) Torej, kakšna je uganka?

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Bargo

Odgovor Napisal/-a Rock »

bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a: Specialno vprašanje za barga (ali za kogar koli):
Si slučajno bral knjigo od patra dr. K. Gržana (Le kaj počne Bog v nebesih, ko ...)? Tam je ena zagonetna fraza o 'biti', za katero trdi, da se tisti, ki bo menil, da jo je razrešil, zanesljivo moti.
Poznaš, si rešil, te zanima?
hm. Kako napreduje Max? :roll:
Sprašuješ vojka?
Recimo, da si nekdo sposodi veliko denarja od nekoga. Sposojevalec pristane na pogoje posojevalca, da v primeru nevračila dolga v dogovorjenem roku, posojevalcu pripada kila mesa iz telesa sposojevalca.
Dogovor zapišeta in podpišeta in posojevalec izvede svoj del posla. - Rok poteče, sposojevalec ne uspe vrniti niti beliča. Sedaj posojevalec terja svoj/njegov kos mesa, po črki zakona in pravici, ne odstopa od svojih načel, ne pozna pomislekov, .... Z odločnimi koraki po izbrani poti, vse do cilja. - Pater Karel Gržan bi dejal tako:
Tega srditeža v katerega so ga našemili je treba osvoboditi in [tudi misel je treba] osvoboditi, kajti misel vodi tudi dejansko prakso, ravnanje. [Moja opomba: zaradi dosege boljše razumljivosti sem malce redakcijsko spremenil, čeprav še vedno nisem zadovoljen.]
-------------------
Si slučajno bral knjigo od patra dr. K. Gržana (Le kaj počne Bog v nebesih, ko ...)? Tam je ena zagonetna fraza o 'biti', za katero trdi, da se tisti, ki bo menil, da jo je razrešil, zanesljivo moti.
Poznaš, si rešil, te zanima?
---------------------
Nisem in ne poznam, zagotovo pa jo bom prebral. Hvala Rock. 8) Torej, kakšna je uganka?
Ah, dokaj enostavno. Predmet pr. posla (1 kg iz telesa) je nedopusten, tak pr. posel je ničen.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Bargo

Odgovor Napisal/-a Roman »

Ledvice in otroci se najbrž prodajajo brez pogodb.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Bargo

Odgovor Napisal/-a bargo »

Roman napisal/-a:Ledvice in otroci se najbrž prodajajo brez pogodb.
Najbrž. Od kar smo izumili denar, kot veličino za merjenje uspeha in ne pozabili na besedo, dano besedo, cveti trgovina z blagom. Vse je blago, tudi denar. In če kupujemo podjetja zato, da bi jih prodali po delih in ustvarili vrednost, zaslužili, potem pot do človeka in ledvic ni niti tako daleč, kot bi si nekdo mislil.

Unheilig - Brief an dich

Die Nacht versiegt im Schatten,
und der Regen spielt Klavier.
Die Luft wirkt kalt und doch so warm,
nur du, bist nicht hier.
Ich denk an dich und sehe dich,
doch nur noch, dein Gesicht.
Kein Geruch, kein Geschmack, von dir bei mir,
du verblasst immer mehr in mir.
Schreibe auf so wie du für mich warst,
sehe Bilder, mache kontrast.
Unseren Schwur, habe ich noch nicht gebrochen,
ich bleibe hier, so hab ich es dir versprochen.

Siehst du mich, hörst du mich,
schreibe diesen Brief an dich.
Werf ihn ins Feuer, dass sich Rauch erhebt
und warte, bis der Wind ihn zu dir weht.

Siehst du mich,
wenn meine Worte zu dir weh'n.
Hörst du mich,
sing meine Lieder nur für dich.

Frage mich, wie's dir geht,
sahst du ein Licht, um das sich alles dreht.
Gibt es Engel, die zu dir steh'n,
bist du weit weg, kannst du mich sehn.
Frage ihn ob, er mich kennt,
und wie lange, mein Licht noch brennt.
Unseren Schwur, habe ich noch nicht gebrochen
ich bleibe hier, so hab ich es dir versprochen


Ribica iz Pravo proti znanosti(?)
Bargo: Kot lahko vidiš je paradoksov več.
Roman: Ja.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Bargo

Odgovor Napisal/-a bargo »

Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a: Specialno vprašanje za barga (ali za kogar koli):
Si slučajno bral knjigo od patra dr. K. Gržana (Le kaj počne Bog v nebesih, ko ...)? Tam je ena zagonetna fraza o 'biti', za katero trdi, da se tisti, ki bo menil, da jo je razrešil, zanesljivo moti.
Poznaš, si rešil, te zanima?
hm. Kako napreduje Max? :roll:
Sprašuješ vojka?
NE, sprašujem tebe. Torej kako napreduje Max in trening nemščine? Si opazil, zadnje čase skrbim za tvoj trening z lažjimi besedili. :wink:

Unheilig Feuerengel

Den Blick gen Himmel
Zum Feuerball
Ich stell mir vor das es dich gibt
Phantasiegestalt aus Kinderzeit
Die mich beschützt und liebt

In jenen Tagen
Wenn die Welt mich zerstört
Und jeder kommentiert
Was er denkt und hört

Wenn Vertrauen erlischt
Und mein Handeln erfriert
Such ich nach der Wahrheit
Die mich lenkt und führt
Und ich streck die Hand zum Himmel aus

Feuerengel
Ich kann dich sehen
Wenn du an mir vorüber ziehst
Feuerengel
Erfüll mir einen Wunsch
Und trag mich fort zum Horizont

Kein Blick zurück
Nur den Focus nach vorn
Trag mich durch die Zeit
An einen unbekannten Ort


Ne joči, Peter - napovednik
A si ti tud not padu? 8)

Ta je za Vojko, mogoče jo prevede, mislim, da ima potencial in talent? 8)
Peter Dvorský & Karel Černoch - Láska prý [Perhaps Love] 1988

Rock napisal/-a: Recimo, da si nekdo sposodi veliko denarja od nekoga. Sposojevalec pristane na pogoje posojevalca, da v primeru nevračila dolga v dogovorjenem roku, posojevalcu pripada kila mesa iz telesa sposojevalca.
Dogovor zapišeta in podpišeta in posojevalec izvede svoj del posla. - Rok poteče, sposojevalec ne uspe vrniti niti beliča. Sedaj posojevalec terja svoj/njegov kos mesa, po črki zakona in pravici, ne odstopa od svojih načel, ne pozna pomislekov, .... Z odločnimi koraki po izbrani poti, vse do cilja. - Pater Karel Gržan bi dejal tako:
Tega srditeža v katerega so ga našemili je treba osvoboditi in [tudi misel je treba] osvoboditi, kajti misel vodi tudi dejansko prakso, ravnanje. [Moja opomba: zaradi dosege boljše razumljivosti sem malce redakcijsko spremenil, čeprav še vedno nisem zadovoljen.]
-------------------
Si slučajno bral knjigo od patra dr. K. Gržana (Le kaj počne Bog v nebesih, ko ...)? Tam je ena zagonetna fraza o 'biti', za katero trdi, da se tisti, ki bo menil, da jo je razrešil, zanesljivo moti.
Poznaš, si rešil, te zanima?
---------------------
Nisem in ne poznam, zagotovo pa jo bom prebral. Hvala Rock. 8) Torej, kakšna je uganka?
---------------------
Ah, dokaj enostavno. Predmet pr. posla (1 kg iz telesa) je nedopusten, tak pr. posel je ničen.
No ja, pustimo to meso človeško. Spraševal sem te po uganki patra Karla.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Bargo

Odgovor Napisal/-a vojko »

B: hm. Kako napreduje Max? :roll:
P: Sprašuješ vojka?
B: NE, sprašujem tebe. Torej kako napreduje Max in trening nemščine?
:D :!: :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Bargo

Odgovor Napisal/-a vojko »

Bargo je napisal:

Ta je za Vojko, mogoče jo prevede, mislim, da ima potencial in talent? 8)
Peter Dvorský & Karel Černoch - Láska prý [Perhaps Love] 1988

Samo prva kitica, za pokušino:

Morda je ljubezen kakor klet,
kjer posedam sam,
kjer iz kamnitega vrča
mlado vino nalivam,
pogasiti se trudim žejo,
to je ljubezen do prijatelja,
In če ne,
smo se pač motili.

8)

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Bargo

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
B: hm. Kako napreduje Max? :roll:
P: Sprašuješ vojka?
B: NE, sprašujem tebe. Torej kako napreduje Max in trening nemščine?
:D :lol:
Ne vem, zakaj se režiš! Povej, je bilo kaj novega iz Švice, v zadnjem letu? 8) Si dobil kakšno novičko iz "vertiljaka"? :lol:

The Voca People- We Are the World

Ribica iz Hitrost svetlobe.
Vojko: Jaz bi duhovnost opredelil kot tisto človekovo dejavnost, ki se ne ukvarja z materialno proizvodnjo.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Bargo

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:
B: hm. Kako napreduje Max?
P: Sprašuješ vojka?
B: NE, sprašujem tebe. Torej kako napreduje Max in trening nemščine?
:D :lol:
Ne vem, zakaj se režiš! Povej, je bilo kaj novega iz Švice, v zadnjem letu? 8) Si dobil kakšno novičko iz "vertiljaka"?

The Voca People- We Are the World

Ribica iz Hitrost svetlobe.
Vojko: Jaz bi duhovnost opredelil kot tisto človekovo dejavnost, ki se ne ukvarja z materialno proizvodnjo.
Ne režim se tebi, ampak tistemu, ki tako butasto sprašuje, čeprav ve, na koga se nanaša vprašanje ... :wink:

V Švici je vse po starem: ljudje tolčejo revščino, visoka inflacija, beg kapitala, slab šolski sistem, ljudje bežijo v Afganistan in Sirijo ... :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Bargo

Odgovor Napisal/-a Rock »

Roman napisal/-a:Ledvice in otroci se najbrž prodajajo brez pogodb.
Namigovanja ustvarjajo nezaželen vtis. Bodi konkretnejši.

Prodaja telesnih organov (npr. notranjih) je nedopustna kavza. Isto velja glede otrok.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Bargo

Odgovor Napisal/-a Roman »

Navezal sem na meso iz telesa. Kaj ni jasno?

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Bargo

Odgovor Napisal/-a Rock »

bargo napisal/-a: Od kar smo izumili denar, kot veličino za merjenje uspeha in ne pozabili na besedo, dano besedo, cveti trgovina z blagom.
To je podlo zavajanje.
Izum denarja (merilo vrednosti in menjalno sredstvo) je izredno pozitivno.
"... in ne pozabili na besedo ...." - tu bo morda pomota, 'ne' je odveč.
Vse je blago, tudi denar.
To ne drži, ne eno, ne drugo.
In če kupujemo podjetja zato, da bi jih prodali po delih in ustvarili vrednost, zaslužili,
Pripombe:

- 'podjetje' ni stvar, zato ga ne prodajamo, kupujemo.
Ampak to je strogo strokovna napaka, sedaj ne zahtevamo natančnega razmišljanja pravnikov, v poljudni govorici je povsem sprejemljivo.
Zato to alineo lahko prezreš. (Bom tudi sam v načelu nadaljeval poljudno.)

- nakup, prodaja podjetja; v celoti ali po delih; z namenom zaslužka (profita); nič od tega ni napačno. (Napačna je radikalno levičarska presoja.)
potem pot do človeka in ledvic ni niti tako daleč, kot bi si nekdo mislil.
Tudi to ne drži. Danes je življenje izredno pestro, vsako administrativno omejevanje pomeni omejitev naravne človekove svobode. Zato, vse je odvisno od vrednot.

Ni pravilna ne prepoved zasebne lastnine, in tudi ne prepoved profita, a izkoriščanje je prav tako prepovedano.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Bargo

Odgovor Napisal/-a Rock »

Roman napisal/-a:Navezal sem na meso iz telesa. Kaj ni jasno?
Tvoj stavek kot tak v celoti.

V Sloveniji prodaja ledvic ni dopustna, dopustna pa je darilna pogodba. Isto velja za kri. In še za marsikaj.

Pravni posel z 'otroki' je popolnoma nekaj drugega v pogojih prepovedi 'suženjstva'.

V drugih državah pa je - v prvih navedenih primerih - tudi drugače. In lahko razpravljamo, kaj je boljše, kaj je slabše.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Bargo

Odgovor Napisal/-a Rock »

bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a: hm. Kako napreduje Max? :roll:
Sprašuješ vojka?
NE, sprašujem tebe.
Zakaj vendar?
Torej kako napreduje Max
Kaj točno prav za prav želiš vedeti?
in trening nemščine?
Sem obupal. vojko ne ljubi poglabljanja v slovnico.
Recimo, da si nekdo sposodi veliko denarja od nekoga. Sposojevalec pristane na pogoje posojevalca, da v primeru nevračila dolga v dogovorjenem roku, posojevalcu pripada kila mesa iz telesa sposojevalca.
Dogovor zapišeta in podpišeta in posojevalec izvede svoj del posla. - Rok poteče, sposojevalec ne uspe vrniti niti beliča. Sedaj posojevalec terja svoj/njegov kos mesa, po črki zakona in pravici, ne odstopa od svojih načel, ne pozna pomislekov, .... Z odločnimi koraki po izbrani poti, vse do cilja. - Pater Karel Gržan bi dejal tako:
Tega srditeža v katerega so ga našemili je treba osvoboditi in [tudi misel je treba] osvoboditi, kajti misel vodi tudi dejansko prakso, ravnanje. [Moja opomba: zaradi dosege boljše razumljivosti sem malce redakcijsko spremenil, čeprav še vedno nisem zadovoljen.]
-------------------
Si slučajno bral knjigo od patra dr. K. Gržana (Le kaj počne Bog v nebesih, ko ...)? Tam je ena zagonetna fraza o 'biti', za katero trdi, da se tisti, ki bo menil, da jo je razrešil, zanesljivo moti.
Poznaš, si rešil, te zanima?
---------------------
Nisem in ne poznam, zagotovo pa jo bom prebral. Hvala Rock. 8) Torej, kakšna je uganka?
---------------------
Ah, dokaj enostavno. Predmet pr. posla (1 kg iz telesa) je nedopusten, tak pr. posel je ničen.
------------------
No ja, pustimo to meso človeško. Spraševal sem te po uganki patra Karla.
Ah, tako.
Ni mi povsem jasno, ali te zanima fizika, ali nemščina, ali pesnjenje, ali pravo, ali vse in nič.

Odgovori