Replike na smetenja trolov

Zanima me...
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: Replike na smetenja trolov

Odgovor Napisal/-a GJ »

smolejleo napisal/-a:
9.5.2017 10:19

Sedaj mi pa povej in pokaži kje je copyright znak na teh slikah!?

https://www.google.at/search?q=esel+fli ... syubGRSSCM:

ali

http://www.pooh-log.de/thema/disney-pooh....22/?view=20
Ahhh... Moj slepi trol...
Prvi link je googlov search link, upam, da veš kaj to pomeni... :oops:
Torej obiščeš stran na katero kaže in to je tvoj drugi link pri katerem na vsaki strani piše na dnu desno: "© images Disney".

Lep dan še naprej, tudi slepim in slabovidnim...

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: Replike na smetenja trolov

Odgovor Napisal/-a GJ »

smolejleo napisal/-a:
9.5.2017 11:10
Vidim pa, da je Sašo nalepil By Sašo Delenc na sliko, ki je objavljena 10.12.2016.

http://www.kvarkadabra.net/2016/12/zasvojenost/
Aha, ti se bi primerjal s Sašom, če te prav razumem, ampak si zgolj slaboviden trol... :oops:
Če odpreš omenjeno slikco v svojem oknu vidiš, da tvoja trditev ne drži, ker potem napis izgine, ker napis ni del slikce!
"By Sašo Delenc" namreč velja za članek, če bolje razmisliš!
Ampak, pustiva sedaj Saša in raje govorimo o tebi...
Kaj je tako zanimivega oziroma privlačnega, da že nekaj let smetiš forum z raznimi slikcami in ostalimi neumnostmi, slikce seveda niti niso tvoje, za neumnosti pa nisem čisto prepričan?

Lep dan še naprej...

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Replike na smetenja trolov

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Seveda izgine " By Sašo Delenc", ko slikico odpreš, izgine pa tudi "© images Disney", ko tisto slikico z Asinusom na 10gramskem balončku odpreš!

Primerjam se z nobenim, sem samostojna oseba in osebnost. Primerjam moje leplenje slik iz medmrežja in leplenje slik drugih - kar poglej naslovnice v Kvarkadabri in avatarje nekaterih osebkov. O tem lahko razpravljava oziroma ne bova razpravljala, če boš naprej pisal v takem stilu kot si začel.
Vidim, da te moti, ko napišem ali ponazorim, kaj si mislim o Shrinku!? Lepo, da ga ščitiš, verjetno imaš svoje razloge za to. Jaz imam svoje razloge, da o njem ne mislim dobro in zato tudi o njem tako pišem. Moram pa ugotoviti, da se je nekaj pri njem spremenilo. Ni več toliko na forumu, veliko napak dela zadnje čase, ... Morda ti veš kaj več in ga želiš zaščititi.
Zase ti povem, da se na pisanje odzovem, pa še to ne vedno. Torej - če mi nihče nič noče, tudi jaz ne začenjam z nespodobnostmi, včasih pa napišem odkrito svoje mišljenje. Tako kot tu - čudim se, da me ti obmetavaš s trolom. kradljivcem, tatom zaradi slik iz medmrežja, obenem pa nič ne spregovoriš o podobnih zadevah pri drugih uporabnikih - naslovnice Kvarkadabre in avatarji nekaterih uporabnikov.

Slika

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: Replike na smetenja trolov

Odgovor Napisal/-a GJ »

smolejleo napisal/-a:
9.5.2017 20:09
Primerjam se z nobenim, sem samostojna oseba in osebnost. Primerjam moje leplenje slik iz medmrežja in leplenje slik drugih - kar poglej naslovnice v Kvarkadabri in avatarje nekaterih osebkov.
Kar se tiče avatarjev veljajo druga pravila! Moti pa me tvoje smetenje z neizvirnimi slikcami, ki so povsem izven konteksta!
Vidim, da te moti, ko napišem ali ponazorim, kaj si mislim o Shrinku!?
Briga me kaj si ti misliš o njem in tvoje jokcanje okoli njega, moti me zgolj tvoje brezzvezno ponavljanje in smetenje na forumu.
čudim se, da me ti obmetavaš s trolom. kradljivcem, tatom zaradi slik iz medmrežja, obenem pa nič ne spregovoriš o podobnih zadevah pri drugih uporabnikih - naslovnice Kvarkadabre in avatarji nekaterih uporabnikov.
Ker je razlika v rabi več kot očitna in ker nekateri vedo kaj je dovoljeno in kaj ne!

Lep večer vsem...

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Replike na smetenja trolov

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Sedaj bi pa res rad vedel, v čem je (s pravnega vidika neprofitnega objavljanja slik) razlika ko nekdo objavi sliko, ki jo najde tu:
https://www.google.at/search?q=shutters ... 80&bih=940

ali pa sliko, ki je tu:
https://www.google.at/search?q=eeyore+w ... 80&bih=940

Saj imamo nekaj pravnikov in prosim za razlago!

:!:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Replike na smetenja trolov

Odgovor Napisal/-a Rock »

GJ napisal/-a:
9.5.2017 21:07
smolejleo napisal/-a:
9.5.2017 20:09
Primerjam se z nobenim, sem samostojna oseba in osebnost. Primerjam moje leplenje slik iz medmrežja in leplenje slik drugih - kar poglej naslovnice v Kvarkadabri in avatarje nekaterih osebkov.
Kar se tiče avatarjev veljajo druga pravila!
Imaš kak argument za svojo trditev o 'drugih pravilih'? Moralna avtorska pravica vedno ostane (kadar jo je sploh potrebno upoštevati).

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Replike na smetenja trolov

Odgovor Napisal/-a Rock »

Tu je bilo nekaj o pravu, pa dodajam iz razloga ekonomičnosti še nekaj vprašanj (za vojka?)
(Kam bolj primerno bi vprašanja sicer spadala?) :

• meniš, da je lokacija spomenika tržaškemu pisatelju B. PAHORJU - spomenik so odkrili v aprilu 2017 - neprimerna (stoji blizu ljubljanskega Tivolskega ribnika)?
• poznaš témo 'pravna kontinuiteta/diskontinuiteta'?
• poznaš témo 'tajni uradni listi'?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Replike na smetenja trolov

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
11.5.2017 12:19
Tu je bilo nekaj o pravu, pa dodajam iz razloga ekonomičnosti še nekaj vprašanj (za vojka?)
(Kam bolj primerno bi vprašanja sicer spadala?) :

1• meniš, da je lokacija spomenika tržaškemu pisatelju B. PAHORJU - spomenik so odkrili v aprilu 2017 - neprimerna (stoji blizu ljubljanskega Tivolskega ribnika)?
2• poznaš témo 'pravna kontinuiteta/diskontinuiteta'?
3• poznaš témo 'tajni uradni listi'?
Ad 1•) Ne.
Ad 2•) Načelno.
Ad 3•) Načelno.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Replike na smetenja trolov

Odgovor Napisal/-a shrink »

No, to, da je trolej-smolej slaboviden, že vemo: njegovo ostro podučiteljsko oko mu kot po pravilu nagaja, tako da se neprestano smeši s trosenjem cvetk. :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Replike na smetenja trolov

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Če te moti moja slabovidnost - očala kar pomagajo. Tiste cvetke so kar dobre - nobenega pravega odgovora ni!

Pri tebi me skrbi, da imaš omejen dostop do foruma. Ti tako škoduje, da so te dali pod kontrolo. Ta omejeni čas ki ga imaš, bi moral že bolj koristno porabiti. V šolskem kotičku te čaka veliko neodgovorjenih vprašanj. Kot šef Kvakcov - Asinus Šrinkolino, bi se moral malo bolj potruditi. Sicer pa razumem, da proti tvoji napaki - slaboumnosti - ne obstaja tako preprost pripomoček kot pri moji napaki. Očal za slaboumnost še niso iznašli - najbolje je, če zamižiš in se delaš, da tega ne vidiš. To je pa tako ali tako že tvoja praksa - plašnice čez oči in pogumno naprej!

Torej Šrinkolino - lepe duhovne vaje ti želim!


:lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Replike na smetenja trolov

Odgovor Napisal/-a shrink »

Ne samo, da si slaboviden, trolej-smolej, tudi slaboumen si, če še vedno haluciniraš, "da sem pod kontrolo". To, pa tudi ostale cvetke, naj skrbijo tvojega praktišerja, podučitelj: morda je čas, da te pošlje po novo "spričevalo". :lol:

P.S. Nikar ne skrbi, jodlar, od danes naprej bom redno spremljal tvoje cvetke - samo tvoji moteni pameti v čast. :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Replike na smetenja trolov

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Oglej si svoje cvetke - smo že spletli venček, venček Šrinkolinovih zabavnih odgovorov. Res sem vesel, da zopet pisuniš - sem prebral tisto tvojo o plimski sili - in zopet je nastal en lep, zabaven dan.

DANICA napisal/-a: FIZIKA - astronomija
OdgovorNapisal/-a DANICA » 21.12.2015 9:52

Vprašanje iz Preizkusa znanja pri fiziki v 9. razredu OŠ:
Ali bi bila višina človeka na vseh planetih našega osončja enaka? Obkroži pravilni odgovor ( DA, NE) in ga utemelji.
Lepo prosim za odgovor in hvala.
Danica
shrink napisal/-a:V teoriji NE, ker večja/manjša gravitacija povzroča večje/manjše plimske sile, zaradi katerih bi se telo
bolj/manj "raztegnilo".

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Replike na smetenja trolov

Odgovor Napisal/-a shrink »

Narobe, trolej-smolej, ti le spet moteno jokcaš; da spomnim naključne bralce:
shrink napisal/-a:
5.1.2016 16:24
Narobe, moteni podučitelj osmoljenileo: na planetu je tudi človek, ki skoči v zrak, človek, ki je obešen na drogu za noge in človek, ki recimo leti z zmajem, pa v nobenem od teh primerov NIMA "pod sabo nekaj trdnega, kar deluje proti teži", zato vse tvoje nadaljnje nakladanje pač ni vredno piškavega drobiža, še posebej ne podučiteljski sklepi tipa:
osmoljenileo napisal/-a:Predvidevamo, da se človek kdaj pa kdaj postavi na lastne noge ali se vsaj usede in takrat se razdalja med vretenci hrbtenice zmanjša in s tem tudi velikost človeka. Ker je na različnih planetih teža (gravitacijska sila na površju planeta) človeka različna , bo tudi velikost človeka na drugih planetih (nekoliko) različna.
ker ne upoštevajo vseh možnih situacij, recimo da kak kratkohlačnik (ki mu pere dudo in slinček) kdaj pa kdaj skoči v zrak, ali pa med telovadbo visi na drogu, zato lahko takšna analiza pač najde mesto le v podučiteljskem peskovniku. :lol:

Seveda čisto v vsakem primeru deluje natezna sila zaradi plimskih efektov gravitacije, ker pa tega podučiteljski motenec iz dežele jodlarjev ni vedel, sedaj pa očitno ne razume, se v zvezi s tem lahko le konstantno imbecilno oglaša in to celo označuje za idiotizem, a je v resnici le njegovo smetenje idiotsko. :lol:

P.S. Temna energija je "nateg" le za šarlatane in njim podobne nakladače; tudi za neizobražene jodlarske podučitelje tipa osmoljenileo, ki je prepričan, da se "vesolje pospešeno širi zaradi črnih lukenj": za takšno izjavo bi srednješolski učitelj vsakemu učencu nategnil ušesa. :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Replike na smetenja trolov

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Dobro , Šrinkolinko!

Tu povzamem dve različni izjavi, naključni bralec naj se pa odloči katera je pravilna!

Izjava Asinusa šrinka:
na planetu z večjo gravitacijo je plimska sila večja, razdalje med vretenci hrbtenice se nekoliko povečajo in človek bo na takem planetu večji!

Izjava Smolejlea:
na planetu z večjo gravitacijo deluje večja sila teže, zato se razdalje med vretenci nekoliko pomanjšajo in človek bo na takem planetu manjši!

To kar ti blesaviš, da človek visi na drogu in skače v zrak več ali bolj velja za tiste tebi podobne živali, ki se po rokah gugajo z drevesa na drevo. In te bi bile na planetu z večjo gravitacijo zares večje, pa ne zaradi plimske sile ampak gravitacijske!

Sedaj bi bil res že čas, da priznaš zmoto in zakjučimo to temo! V nasprotnem primeru samo dokazuješ, da je na tvoji podstrehi še vedno popolna tema in bo treba nazaj v oblazinjeni gradek!


:lol:

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Replike na smetenja trolov

Odgovor Napisal/-a Roman »

Leo, zakaj ves čas pozabljaš, da je sila težnosti (kvadratno) odvisna od oddaljenosti od težišča telesa in se tako samo smešiš?

Zaklenjeno