Psihologija

Zanima me...
JAN
Prispevkov: 65
Pridružen: 2.7.2004 18:03

Odgovor Napisal/-a JAN »

Ne rečem da genski zapis ne vpliva na psihološko celoto človeka sam mislm da danes kar pozabljamo na vpliv okolja itd. Oglejte si npr. Das Experiment ta eksperiment temelji na podlagi podobnega eksperimenta, ki so ga izvajali le da v resnici ni prišlo do tako drastičnih razmer. Za tiste, ki ga niste videli: film prikazuje skupino naključnih prostovolcev in nikakršnih gensko zapisanih morilcev, katerim pa se v ekstremnih pogojih mal zmeša. Postanejo posiljevalci, morilci itd.

tIgEr
Prispevkov: 9
Pridružen: 13.7.2005 15:24
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a tIgEr »

Fora je v tem da serijskemu morilcu pač ni problem enga ubit ane... in da pač da za ceno da nekoga s5 vid pač enga ubije... big deal.. to je vsa scena ... če mene prašate je zadeva dost enostavna in mislm da ni globje fore kot je ta... nm "normalnim" pa pač umor ni opcija...

Drgač je pa podatkov več kot dovolj... človeka je prvič vidla na pogrebu bližnega sorodnika in možgani morilca pač logično sklepajo da se bo dotična oseba zelo verjetno prikazala na naslednjem pogrebu bližnega sorodnika... dec it

Ne ni vsak kljukec sposoben ubijati k odgovori na to vprašanje "pravilno" ma pa verjetno odlične potenciale.

lp

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

tIgEr napisal/-a:človeka je prvič vidla na pogrebu bližnega sorodnika in možgani morilca pač logično sklepajo da se bo dotična oseba zelo verjetno prikazala na naslednjem pogrebu bližnega sorodnika... dec it
Hja no kot sem rekel da se ravnaš po tej logiki moraš biti zaletav in neumen. Serijske morilce pa nikakor ne moreš metati v isti koš.
...ma pa verjetno odlične potenciale.
Kar pa imamo vsi...samo na pravi gumb je treba pritisniti. Problemi nastanejo po umoru/uboju.

tIgEr
Prispevkov: 9
Pridružen: 13.7.2005 15:24
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a tIgEr »

mriz napisal/-a: Hja no kot sem rekel da se ravnaš po tej logiki moraš biti zaletav in neumen. Serijske morilce pa nikakor ne moreš metati v isti koš.
Baje je med norostjo in genialnostjo samo korak... kam bi ti dau serisjekga morilca?

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Neumnost za mene ni enako norosti.

Serijski morilci pa stojijo z eno nogo v obeh taborih. No, genialnost je mogoče pretirana ocena, so pa nadpovprečno inteligenti vsi.

tIgEr
Prispevkov: 9
Pridružen: 13.7.2005 15:24
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a tIgEr »

Po keri logiki se pol po tvojem mnenju ravnajo serisjki morilci, če ne po tej k sm jo jst omenu.... jst mislm da ni tle globje fore kot ta da njim pač umor ni problem.

Nevem jst pač sodm po seb... jst nebi nikol v lajfu pomislu na to da bi enga ubou zato da bi enga še 1x vidu. Če pa bi se mi zdeu umor kot to da rečem dober dan pa zakaj pa ne. Drgač pa če si psiho je odgovor logičn ;)

Povej kej več k sam to da to ni res.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

tIgEr napisal/-a:Po keri logiki se pol po tvojem mnenju ravnajo serisjki morilci, če ne po tej k sm jo jst omenu....
Ne po zaletavi in neumni, kot je omenjena v tej temi. Njihovi umori so preštudirani, metodični, pripravljani za dalj časa v naprej (izbira žrtve, zasledovanje, izbira lokacije itd itd itd).
jst mislm da ni tle globje fore kot ta da njim pač umor ni problem.
To, da ti umor ni problem ni motiv za umor. Serijski morilci so motene osebe, in njim umori predstavljajo vrhunec v njihovih težnjah. Serijski morilci morijo zaradi motenega (ponavadi spolnega) poželenja po žrtvi in te težnje ne morejo nadzorovati. Po navadnih morilcih se razlikujo po pristopu. Če bi bili zaletavi in neumni, ne bi imeli šanse postati serijski morilci (več žrtev, daljši časovni intervali med posameznimi umori...).
Pri osebi v primeru iz prvega posta pač vidim neumno in pretirano obešanje na trenutni občutek in zgrešen pristop. Brez razmisleka, razumeš?
Nevem jst pač sodm po seb... jst nebi nikol v lajfu pomislu na to da bi enga ubou zato da bi enga še 1x vidu.
To je dobro, ne?

tIgEr
Prispevkov: 9
Pridružen: 13.7.2005 15:24
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a tIgEr »

no pol pa povej zakaj v tej "uganki" vsi odgovorijo: "zato da bi ga še 1x vidla"?
Še vedno nisi povedu svojga mišlenja. Zakaj glih da bi ga še 1x vidla? In zakaj vsi isto?

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

no pol pa povej zakaj v tej "uganki" vsi odgovorijo: "zato da bi ga še 1x vidla"?
Saj ne odgovorijo vsi. Odgovorili bi naj vsi morilci, s čimer pa se pač ne strinjam, kakor se tudi ne strinjam s tem da so vsi (še-ne morilci), ki so na to uganko odgovorili z "pravilno", sposobni umor storiti in, še bolj pomembno, prebaviti.
Še vedno nisi povedu svojga mišlenja.
Glede česa? Saj sem povedal svoje mnenje o tej uganki.
Zakaj glih da bi ga še 1x vidla?
Vprašaj tistega, ki si je to uganko izmislil. (Kaj sploh hočeš vedeti?)

tIgEr
Prispevkov: 9
Pridružen: 13.7.2005 15:24
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a tIgEr »

Zdej sm vidu se eno uganko kjer nakonc pise da tko odgovorijo psihopati na eni pa pise serijski morilci... zdej pa nevem kera je bl logična pomoje ta k sm jo nazadne vidu...
Ker kar si reku za serijske morilce je res ... tko da gre za kksno bl neumno vrsto morilcev.
Vprašaj tistega, ki si je to uganko izmislil. (Kaj sploh hočeš vedeti?)
:roll: :roll: :roll:

Odgovori