Neskončnost v naravi?

O naravnih pojavih. Kaj je ...? Kakšen je...?
Uporabniški avatar
stream
Prispevkov: 313
Pridružen: 21.3.2006 0:39
Kontakt:

Re: Neskončnost v naravi?

Odgovor Napisal/-a stream »

shrink napisal/-a:Ne, ne, trol, vrednost je ena in ista, namreč polpismenega in neizobraženega šarlatana. :lol:
A tako torej smo spet pri mojem statusu, ti ga pa navzven kažeš o svoji izobrazbi s svojo pismenostjo boš pa še marsikaj razložil, kajne?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Neskončnost v naravi?

Odgovor Napisal/-a shrink »

Hah, trol (to je tudi tvoj status), svojo "pismenost" spet kažeš z gornjo besedno solato, o tvoji "izobraženosti" pa res ni treba izgubljati besed, ker jo lepo kažeš v temi o anticepivcih. :lol:

Uporabniški avatar
stream
Prispevkov: 313
Pridružen: 21.3.2006 0:39
Kontakt:

Re: Neskončnost v naravi?

Odgovor Napisal/-a stream »

shrink napisal/-a:Hah, trol (to je tudi tvoj status), svojo "pismenost" spet kažeš z gornjo besedno solato, o tvoji "izobraženosti" pa res ni treba izgubljati besed, ker jo lepo kažeš v temi o anticepivcih. :lol:
Veš kdo ti je kriv, da ne razumeš pikice slovensko in da ne razumeš niti ene same poante, ko je govora o določeni temi, mogoče tvoj Johnny Status.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Neskončnost v naravi?

Odgovor Napisal/-a Roman »

Ali smo linearno neskončnost že razčistili?

Uporabniški avatar
stream
Prispevkov: 313
Pridružen: 21.3.2006 0:39
Kontakt:

Re: Neskončnost v naravi?

Odgovor Napisal/-a stream »

Roman napisal/-a:Ali smo linearno neskončnost že razčistili?
Jaz sem jo bi pa težko rekel še za koga drugega tukaj.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Neskončnost v naravi?

Odgovor Napisal/-a Roman »

Ti si samo prikazal, da ne razlikuješ med (nes)končnostjo in (ne)omejenostjo). Pri čemer seveda tudi (ne)omejenost nima nobene zveze z (ne)linearnostjo. Ti dam primer? Šolski primer linearne funkcije je y=kx+n, pri čemer ta ni omejena, pa tudi neskončno točk ima.

Uporabniški avatar
stream
Prispevkov: 313
Pridružen: 21.3.2006 0:39
Kontakt:

Re: Neskončnost v naravi?

Odgovor Napisal/-a stream »

Roman napisal/-a:Ti si samo prikazal, da ne razlikuješ med (nes)končnostjo in (ne)omejenostjo). Pri čemer seveda tudi (ne)omejenost nima nobene zveze z (ne)linearnostjo. Ti dam primer? Šolski primer linearne funkcije je y=kx+n, pri čemer ta ni omejena, pa tudi neskončno točk ima.
Ja seveda, ti si to prikazal s funkcijo, pomembno bi bilo to dokazati tudi na drugih številčnih sistemih.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Neskončnost v naravi?

Odgovor Napisal/-a shrink »

stream napisal/-a:
shrink napisal/-a:Hah, trol (to je tudi tvoj status), svojo "pismenost" spet kažeš z gornjo besedno solato, o tvoji "izobraženosti" pa res ni treba izgubljati besed, ker jo lepo kažeš v temi o anticepivcih. :lol:
Veš kdo ti je kriv, da ne razumeš pikice slovensko in da ne razumeš niti ene same poante, ko je govora o določeni temi, mogoče tvoj Johnny Status.
Je rekel polpismeni in neizobraženi trol. Koliko pa on razume npr. "poanto" neskončnosti, pa naj si prebere pri Romanu. :lol:

Sicer pa:

viewtopic.php?p=97619#p97619

Uporabniški avatar
stream
Prispevkov: 313
Pridružen: 21.3.2006 0:39
Kontakt:

Re: Neskončnost v naravi?

Odgovor Napisal/-a stream »

shrink napisal/-a:
stream napisal/-a:
shrink napisal/-a:Hah, trol (to je tudi tvoj status), svojo "pismenost" spet kažeš z gornjo besedno solato, o tvoji "izobraženosti" pa res ni treba izgubljati besed, ker jo lepo kažeš v temi o anticepivcih. :lol:
Veš kdo ti je kriv, da ne razumeš pikice slovensko in da ne razumeš niti ene same poante, ko je govora o določeni temi, mogoče tvoj Johnny Status.
Je rekel polpismeni in neizobraženi trol. Koliko pa on razume npr. "poanto" neskončnosti, pa naj si prebere pri Romanu. :lol:

Sicer pa:

viewtopic.php?p=97619#p97619
Pa ti razloži kaj je CENZURA a se misliš na ta način pogovarjat, izvoli s tem samo kažeš svojo inteligenco in verjemi, da te niti na forumu ne jemlje nihče resno kaj šele kje drugje.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Neskončnost v naravi?

Odgovor Napisal/-a shrink »

Pa saj sem ti že povedal, trol, da se na tvoje "vrednostne sodbe" požvižgam. Tako me niti malo ne gane tvoja zadnja, kdo me (ne) jemlje resno na tem forumu. :lol:

Bi ti pa lahko bilo iz odzivov na tvoja polpismena nakladanja jasno, kdo tebe jemlje resno. Sporoči, če potrebuješ podnapise za to. :lol:

Drugače pa si definicijo šarlatana že dobil.

Uporabniški avatar
stream
Prispevkov: 313
Pridružen: 21.3.2006 0:39
Kontakt:

Re: Neskončnost v naravi?

Odgovor Napisal/-a stream »

shrink napisal/-a:Pa saj sem ti že povedal, trol, da se na tvoje "vrednostne sodbe" požvižgam. Tako me niti malo ne gane tvoja zadnja, kdo me (ne) jemlje resno na tem forumu. :lol:

Bi ti pa lahko bilo iz odzivov na tvoja polpismena nakladanja jasno, kdo tebe jemlje resno. Sporoči, če potrebuješ podnapise za to. :lol:

Drugače pa si definicijo šarlatana že dobil.
Seveda te ne gane, če bi o tvoji podpovprečni razgledanosti naredili cel diskurz.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Neskončnost v naravi?

Odgovor Napisal/-a shrink »


Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Neskončnost v naravi?

Odgovor Napisal/-a Roman »

stream napisal/-a:... pomembno bi bilo to dokazati tudi na drugih številčnih sistemih.
Drugih številčnih (si hotel reči številskih?) sistemih? Je premica številski sistem? Ne vem, če te prav razumem, ampak če vzameva na primer naravna števila, zanje velja, da so navzdol omejena (nobenega naravnega števila ni pod 1), navzgor neomejena (ne obstaja največje naravno število) in jih je števno neskončno mnogo. Za cela števila velja, da so navzdol in navzgor neomejena, po številu pa jih je ravno toliko kot naravnih števil. Če pa sem te narobe razumel, mi še vedno dolguješ definicijo linearne neskončnosti. Omemba prostorske in časovne omejenosti nima ničesar skupnega ne z linearnostjo in ne z neskončnostjo.

Uporabniški avatar
stream
Prispevkov: 313
Pridružen: 21.3.2006 0:39
Kontakt:

Re: Neskončnost v naravi?

Odgovor Napisal/-a stream »

Roman napisal/-a:
stream napisal/-a:... pomembno bi bilo to dokazati tudi na drugih številčnih sistemih.
Drugih številčnih (si hotel reči številskih?) sistemih? Je premica številski sistem? Ne vem, če te prav razumem, ampak če vzameva na primer naravna števila, zanje velja, da so navzdol omejena (nobenega naravnega števila ni pod 1), navzgor neomejena (ne obstaja največje naravno število) in jih je števno neskončno mnogo. Za cela števila velja, da so navzdol in navzgor neomejena, po številu pa jih je ravno toliko kot naravnih števil. Če pa sem te narobe razumel, mi še vedno dolguješ definicijo linearne neskončnosti. Omemba prostorske in časovne omejenosti nima ničesar skupnega ne z linearnostjo in ne z neskončnostjo.
Ne, sem kar prav mislil, seveda se navezuješ na desetiški sistem, možna pa je pretvoritev tudi v druge.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Neskončnost v naravi?

Odgovor Napisal/-a shrink »

stream napisal/-a:
Roman napisal/-a:
stream napisal/-a:... pomembno bi bilo to dokazati tudi na drugih številčnih sistemih.
Drugih številčnih (si hotel reči številskih?) sistemih? Je premica številski sistem? Ne vem, če te prav razumem, ampak če vzameva na primer naravna števila, zanje velja, da so navzdol omejena (nobenega naravnega števila ni pod 1), navzgor neomejena (ne obstaja največje naravno število) in jih je števno neskončno mnogo. Za cela števila velja, da so navzdol in navzgor neomejena, po številu pa jih je ravno toliko kot naravnih števil. Če pa sem te narobe razumel, mi še vedno dolguješ definicijo linearne neskončnosti. Omemba prostorske in časovne omejenosti nima ničesar skupnega ne z linearnostjo in ne z neskončnostjo.
Ne, sem kar prav mislil, seveda se navezuješ na desetiški sistem, možna pa je pretvoritev tudi v druge.
Hah, s tem spet kažeš, da se ti ne sanja o matematiki: lastnosti (množice) naravnih števil niso odvisne od izbire številskega sistema. Ampak to nekemu neizobraženemu trolu pač ne more biti jasno. :lol:

Odgovori