razlaga za pojav

O naravnih pojavih. Kaj je ...? Kakšen je...?
Odgovori
jekosn
Prispevkov: 47
Pridružen: 21.5.2005 18:24
Kontakt:

razlaga za pojav

Odgovor Napisal/-a jekosn »

zanima me a ve kdo razložit pojav na posnetku, sej nekej mi je jasno, samo rad bi da razloži kakšen bolj expert od mene

http://www.youtube.com/watch?v=Pfs4Rd5f_IQ


hvala,lp

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Gre za lastna nihanja plošče pri različnih frekvencah zvoka. Zelo zanimivo. Prah (ali karkoli že je) se nabere na mestih z najmanjšo amplitudo.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »


Thazz
Prispevkov: 19
Pridružen: 3.4.2004 15:51
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Thazz »

Tole so pri Brainiacu tud delal. So z jajcno kremo napolnil bazen, pol pa hodil cez.

*=X
Prispevkov: 69
Pridružen: 15.9.2006 18:48

Odgovor Napisal/-a *=X »

V novi izdaji revije Življenje in tehnika je objavljen kratek članek z naslovom levitacija brez joge. Gre za eksperiment, v katerem so znanstveniki s pomočjo zvoka visokih frekvenc, katerega so usmerili v razne žuželke (mravlje, paglavce,... :shock: ), ustvarili področja višjega in nižjega tlaka okrog žuželk. Žuželke so se nato nekako ujele v področjih nižjega tlaka in do 30 min. lebdele v zraku. V teoriji bi lahko žuželke zamenjali tudi mi, mogoče bo kdaj lahko vsak superman :wink:

Uporabniški avatar
Aniviller
Prispevkov: 7263
Pridružen: 15.11.2004 18:16

Odgovor Napisal/-a Aniviller »

Jaz vem za poskus s pingpong zogico. Omejitev je v tem, da mora biti komora pravilnih oblik, potrebujemo pa precej velike glasnosti. Za ziva bitja zna biti problem neznosen hrup ki ga naprava oddaja :D Supreman pa ne pride v postev, potrebujes namrec zaprt prostor. Mogoce je bolj realna moznost uporabe superprevodnikov za lebdenje v zemljinem magnetnem polju, le dovolj tekocega dusika moras imeti s seboj. Ne vem pa kako je z meissnerjevim efektom v tako sibkih poljih.

Odgovori