energija polja

O naravnih pojavih. Kaj je ...? Kakšen je...?
stoplak
Prispevkov: 666
Pridružen: 25.7.2012 18:15

Re: energija polja

Odgovor Napisal/-a stoplak »

ZdravaPamet napisal/-a:Glede tvojih formul in umotovorov pa tole. Treba bo razčistiti izraze in misli. Comptonovo sipanje ni Dopplerjev efekt. Če veš, kako prideš do formule za Comptonovo sipanje, potem ti je to jasno. Dopplerjev pojav se nič "ne uporabi", kot ti razlagaš v svojih umetnih primerjavah, do njega pride.
Drugo, Dopplerjeva frekvenca je izraz, ki si si ga sam izmislil. Kaj to je v resnici? Nič! Če hočeš kazati na podobnost v formulah, boš to moral storiti na zelo zelo zelo precizen način. Najbolje bo, če si, kot sem ti že predlagal, prebereš biografijo Nielsa Bohra. In morda še kakšno splošno knjigo o razvoju de Brogliejeve relacije.

PS: mimogrede, tvoje enačbe niso vredne počenega groša. Nimajo razlage simbolov, nimajo izpeljav. Kaj naj z njimi, torej? In kaj, hudiča, je "mirujoči" delec v kvantni mehaniki? Kaj je to? Je to kaj za na kruh namazat?
ZdravaPamet napisal/-a:Imam kar nekaj lukenj, ampak nobene nisi ti naredil.
Odkril pa, streljaš se sam !

Vse si pomešal. To kar sem pisal nima nobene zveze z Comtovim sipanjem. Uporabljam le Comptonovo valovno dolžino http://sl.wikipedia.org/wiki/Comptonova ... l%C5%BEina za mirujoči delec.
Zgleda, da ti nimaš Googla da bi tam not vpisal "dopplerjeva frekvenca". Otrokom je pač treba pokazat:
http://static.mobisux.com/files/2674854 ... trosti.pdf , http://www.medrazgl.si/e107_files/publi ... 5_4_05.pdf
Te enačbe so že tolikokrat videne, da ne rabijo dodatne razlage. Zgleda da jih prvič vidiš. Pa saj nisi v osnovni šoli, da ti bom še izpeljave pisal.
A bo vseeno treba?
Otroci, otroci kaj bo iz vas !?
Sedi 1 ! :lol:

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: energija polja

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

He he.Jaz nisem ničesar pomešal. Ja, ti uporabljaš zdaj Comptonovo valovno dolžino. Pa ne veš, kaj to je.
Glede tvojih "virov" pa lahko samo rečem: ha ha.
stoplak napisal/-a:Te enačbe so že tolikokrat videne, da ne rabijo dodatne razlage. Zgleda da jih prvič vidiš. Pa saj nisi v osnovni šoli, da ti bom še izpeljave pisal.
A bo vseeno treba?
Vsekakor bi bilo to treba, če si nameraval resno debatirati.

stoplak
Prispevkov: 666
Pridružen: 25.7.2012 18:15

Re: energija polja

Odgovor Napisal/-a stoplak »

ZdravaPamet napisal/-a:He he.Jaz nisem ničesar pomešal. Ja, ti uporabljaš zdaj Comptonovo valovno dolžino. Pa ne veš, kaj to je.
Glede tvojih "virov" pa lahko samo rečem: ha ha.
Seveda si pomešal, vtaknil si Comptonovo sipanje kamor ne sodi ! Pri tej debati pa si pokazal da nisi kvalificiran da bi sodil kdo kaj ve.
ZdravaPamet napisal/-a:Vsekakor bi bilo to treba, če si nameraval resno debatirati.
Ne vem katero bi rad. Tisto f1-f0, ali za De Brogliejovo valovno enačbo.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: energija polja

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

stoplak napisal/-a:Seveda si pomešal, vtaknil si Comptonovo sipanje kamor ne sodi ! Pri tej debati pa si pokazal da nisi kvalificiran da bi sodil kdo kaj ve.
Okej, stoplak, si bom vtaknil tudi Dopplerjevo frekvenco tja, kamor sodi. Prav? Morda v atlas fiktivne fizike.

stoplak napisal/-a:Ne vem katero bi rad. Tisto f1-f0, ali za De Brogliejovo valovno enačbo.
Ma daj. Če bi bil resen, bi te tako razganjalo, da bi že zdavnaj vse izpeljal in precizno razložil. Samo zajebavaš se.

stoplak
Prispevkov: 666
Pridružen: 25.7.2012 18:15

Re: energija polja

Odgovor Napisal/-a stoplak »

ZdravaPamet napisal/-a:
stoplak napisal/-a:Seveda si pomešal, vtaknil si Comptonovo sipanje kamor ne sodi ! Pri tej debati pa si pokazal da nisi kvalificiran da bi sodil kdo kaj ve.
Okej, stoplak, si bom vtaknil tudi Dopplerjevo frekvenco tja, kamor sodi. Prav? Morda v atlas fiktivne fizike.

stoplak napisal/-a:Ne vem katero bi rad. Tisto f1-f0, ali za De Brogliejovo valovno enačbo.
Ma daj. Če bi bil resen, bi te tako razganjalo, da bi že zdavnaj vse izpeljal in precizno razložil. Samo zajebavaš se.
Mislim da sem dovolj dobro razložil in v tem ne vidim nobene zajebancije !

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: energija polja

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Nič nisi "razložil". Onegaviš z besedami, ki jih ne razumeš. Ali pa citiraš medicinske zbornike. Zresni se, no!

stoplak
Prispevkov: 666
Pridružen: 25.7.2012 18:15

Re: energija polja

Odgovor Napisal/-a stoplak »

ZdravaPamet napisal/-a:Nič nisi "razložil". Onegaviš z besedami, ki jih ne razumeš. Ali pa citiraš medicinske zbornike. Zresni se, no!
Tudi v medicinskem zborniku je "dopplerjevo frekvenco". Zakaj ga omenjaš ?
Zadnjič spremenil stoplak, dne 18.12.2012 17:55, skupaj popravljeno 2 krat.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: energija polja

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

To je pa res dober dodatek. Kot bi ga dal resignirani učitelj, ki vse vse, a v resnici nič.

stoplak
Prispevkov: 666
Pridružen: 25.7.2012 18:15

Re: energija polja

Odgovor Napisal/-a stoplak »

ZdravaPamet napisal/-a:To je pa res dober dodatek. Kot bi ga dal resignirani učitelj, ki vse vse, a v resnici nič.
Pa ja menda nisi iskal v medicinskem zborniko besedno zvezo "dopplerjeva frekvenca", tam je samo "dopplerjevo frekvenco" !

No predvsem si sam pokazal koliko veš in kako mešaš.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: energija polja

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Nehaj se zajebavat, no. Bom pa ja vedel, kaj je to Dopplerjev efekt. In Dopplerjeva frekvenca ni nič! Nič konkretnega.

stoplak
Prispevkov: 666
Pridružen: 25.7.2012 18:15

Re: energija polja

Odgovor Napisal/-a stoplak »

ZdravaPamet napisal/-a:Nehaj se zajebavat, no. Bom pa ja vedel, kaj je to Dopplerjev efekt. In Dopplerjeva frekvenca ni nič! Nič konkretnega.
No če je tako potem pa ti res ne moreš razumeti o čem sem pisal. No saj napreduješ v tej debati si spoznal da dopplerjeva frekvenca obstaja ! Nekaj še boš moral o tem prebrat potem pa boš že lahko dajal komentarje na mojo debato.
Zadnjič spremenil stoplak, dne 18.12.2012 18:32, skupaj popravljeno 1 krat.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: energija polja

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Zajebavanje še naprej. Pojma Dopplerjeve frekvence ne boš videl v nobenem resnem čtivu. Ker ni smiselna reč. Dopplerjev efekt je efekt spremembe/zamika frekvence valovanja. Ne moreš smiselno definirati "Dopplerjeve frekvence", saj bi teh bilo neskončno mnogo zaradi toliko načinov relativnega gibanja.

stoplak
Prispevkov: 666
Pridružen: 25.7.2012 18:15

Re: energija polja

Odgovor Napisal/-a stoplak »

ZdravaPamet napisal/-a:Zajebavanje še naprej. Pojma Dopplerjeve frekvence ne boš videl v nobenem resnem čtivu. Ker ni smiselna reč. Dopplerjev efekt je efekt spremembe/zamika frekvence valovanja. Ne moreš smiselno definirati "Dopplerjeve frekvence", saj bi teh bilo neskončno mnogo zaradi toliko načinov relativnega gibanja.
Zgleda, da ti sam sebe zajebavaš.
Še vedno nisi dojel o čem sem pisal. Moja Dopplerjeva frekvenca je ravno frekvenca De Broglievega valovanja.
ZdravaPamet napisal/-a:Ker ni smiselna reč
Kako smiselna je ta reč pa občutiš ko te ustavi policaj zaradi prekoračitve hitrosti.
Tvoji izgovori so povsem nepotrebni. Dopplerjeva frekvenca je v moji matematični izpeljavi zapisana kot f1-f0 !
Lahko jo imenuješ tudi frekvenco dopplerjevega zamika, če te to manj moti !
Zadnjič spremenil stoplak, dne 18.12.2012 19:00, skupaj popravljeno 1 krat.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: energija polja

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

stoplak napisal/-a:Še vedno nisi dojel o čem sem pisal. Moja Dopplerjeva frekvenca je ravno frekvenca De Broglievega valovanja.
Waw, "tvoja Dopplerjeva frekvenca" je ravno (po čudovitem božjem naključju,mar ne?) enaka frekvenci de Brogliejevega valovanja. A ti si drugače preštudiral pojme, s katerimi operiraš?

Nimam besed, da bi ti povedal, v kako težki zmoti si. Po moje niti pismen nisi, sicer bi že razumel, da Dopplerjeva frekvenca nič ne pomeni. Ni konkreten fizikalni koncept. Ni definirana. Ni nič! Ne vem, kakšne besede še lahko izberem, da boš kapiral.
stoplak napisal/-a:Kako smiselna je ta reč pa občutiš ko te ustavi policaj zaradi prekoračitve hitrosti.
A zdaj boš rekel, da policaj meri de Brogliejevo valovno dolžino?

Daj resno povej. A se zajebavaš? Kajne da se. Saj se, ne?

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: energija polja

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

stoplak napisal/-a:Lahko jo imenuješ tudi frekvenco dopplerjevega zamika, če te to manj moti !
Še slabše. Frekvenca valovanja, ki jo zaznava gibajoč se opazovalec, ni nič drugačna od vsake druge frekvence, zato je oznaka "Dopplerjeva" čisto odveč. Je takorekoč napačna.

Odgovori