naravni pojav ?

O naravnih pojavih. Kaj je ...? Kakšen je...?
Odgovori
wd40
Prispevkov: 1
Pridružen: 24.8.2009 23:06

naravni pojav ?

Odgovor Napisal/-a wd40 »

Lep pozdrav.

Nekaj dni nazaj na našem vikendu na približno 1000 m višine v okolici Javornika se mi je zgodilo nekaj čudnega.Bila je rahla nevihta in bili smo v oblaku. Stal sem sredi sobe nakar mi je skoraj pred nosom nekaj blisknilo. Iz nič. Kot nekakšna strela vendar točkasta. Z elektrikčno napeljavo je vse v redu in meni ni nič. A se je komu že kaj podobnega zgodilo, ma kdo kakšno pojasnilo?

LP

NIKKI
Prispevkov: 743
Pridružen: 24.3.2006 20:22

Re: naravni pojav ?

Odgovor Napisal/-a NIKKI »

Na
wd40 napisal/-a:Lep pozdrav.

Nekaj dni nazaj na našem vikendu na približno 1000 m višine v okolici Javornika se mi je zgodilo nekaj čudnega.Bila je rahla nevihta in bili smo v oblaku. Stal sem sredi sobe nakar mi je skoraj pred nosom nekaj blisknilo. Iz nič. Kot nekakšna strela vendar točkasta. Z elektrikčno napeljavo je vse v redu in meni ni nič. A se je komu že kaj podobnega zgodilo, ma kdo kakšno pojasnilo?

LP
Lahko, da je bila kroglasta strela:
http://en.wikipedia.org/wiki/Ball_lightning .
Sem pa na Javorniku (Črni Vrh nad Idrijo), doživel že par strašljivih neviht :shock: . Konec avgusta pred leti smo bili zvečer v Pirnatovi koči, ko je prišla nevihta. Zmanjkalo je elektrike, zato smo sedeli v temi, potem pa so se nenadoma začele luči same od sebe prižigati, modro se je zabliskalo zunaj, notri pa so žarnice istočasno osvetlile nekaj prestrašenih obrazov.
Ob drugi priliki je skakala iskra med nadometno električno napeljavo in škatlasto cevjo ogrevanja.

Odgovori