kvantna teleportacija

O naravnih pojavih. Kaj je ...? Kakšen je...?
problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: kvantna teleportacija

Odgovor Napisal/-a problemi »

NoSee napisal/-a:Kopranje - kloniranje: reprodukcija organizmov z enako genetsko zasnovo. Kloniran clovek se razvije kot zarodek in se po telesni zasnovi ne razlikuje od originala.
Teleportiranje: odvisno od ideje - prenos vseh materialnih gradnikov(istih atomov) na drugo lokacijo v prostoru ali kopiranje gradnikov originala in sestavitev kopije(iz drugih atomov) drugje v prostoru. Razlika je ta, da se v prvem primeru original razstavi in sestavi drugje, pri drugi pa se ustvari kopija originala, original ostane.. dobimo dva identicna cloveka..
Ok, pojasnilo/opozorilo na mestu, sam namreč tudi temu "dobimo dva identicna cloveka" rečem klon (identičen originalu).
NoSee napisal/-a:Spomini se prenesejo.
Glede spomina imam sam nekaj vprašanj, vendar jih moram prvo formulirati, da se po nepotrebnem ne zapletamo v n-postov pojasnjevanja.

silvester1234
Prispevkov: 389
Pridružen: 30.3.2010 11:01

Re: kvantna teleportacija

Odgovor Napisal/-a silvester1234 »

Naj vas spomnim, da po telesu ne potekajo le kemični procesi, marveč tudi električni, ki pa bi jih tako razstavljanje človeka
na posamezne delce, po vsej verjetnosti izbrisalo. Vprašanje je kaj bi bila posledica take tehnologije teleporta. Mislim, da bo
to rešljivo, ko bomo znali teleportirati človeka v enem kosu, brez razstavljanja. Predlagam drugačno razmišljanje o teleportaciji.
Novo teorijo otem,kako prenesti človeka od A do B. Da bo delec iz organizma v točki A fizično prenešen v točko B, kar pomeni,
da se bomo fizično teleportirali. Edino ta opcija je zame osebno sprejemljiva.

Roberto11.
Prispevkov: 391
Pridružen: 30.12.2010 20:18
Kraj: Dolenjska

Re: kvantna teleportacija

Odgovor Napisal/-a Roberto11. »

. Da bo delec iz organizma v točki A fizično prenešen v točko B, kar pomeni,
da se bomo fizično teleportirali. Edino ta opcija je zame osebno sprejemljiva.
Ja.....Menim, da bi to bilo možno, če bi bil človek sposoben ločiti prostor in čas. Če je to sploh možno. :) Kar pomeni premikanje po prostoru, brez tega, da mine kakšen čas.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Re: kvantna teleportacija

Odgovor Napisal/-a mriz »

silvester1234 napisal/-a:Predlagam drugačno razmišljanje o teleportaciji.
Novo teorijo otem,kako prenesti človeka od A do B. Da bo delec iz organizma v točki A fizično prenešen v točko B, kar pomeni,
da se bomo fizično teleportirali. Edino ta opcija je zame osebno sprejemljiva.
Se strinjam, zato naj kar nadaljujejo v tej smeri:

Slika

:D

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: kvantna teleportacija

Odgovor Napisal/-a problemi »

silvester1234 napisal/-a:Naj vas spomnim, da po telesu ne potekajo le kemični procesi, marveč tudi električni, ki pa bi jih tako razstavljanje človeka
na posamezne delce, po vsej verjetnosti izbrisalo.
Ne vidim razloga zakaj bi jih izbrisalo oziroma ti procesi bi se znova sprožili ob "sestavljanju" človeka.
silvester1234 napisal/-a:Vprašanje je kaj bi bila posledica take tehnologije teleporta. Mislim, da bo
to rešljivo, ko bomo znali teleportirati človeka v enem kosu, brez razstavljanja. Predlagam drugačno razmišljanje o teleportaciji.
Tu trčimo ob zanimivo vprašanje in sicer: ko omenjaš v enem kosu, koliko bi še lahko bili razkosani, da bi govorili o tem, da sem se jaz prenesel. Torej verjetno bi, če bi mi po teleportaciji manjkala roka bil še zmeraj jaz, verjetno bi to bil tudi, če bi mi manjkale vse okončine (zanemarimo izkrvavitev). Torej, če zanemarimo izkrvavitev, odpoved organov itn. bi pri takem kosanju lahko prišli do tega, da bi bilo dovolj prenesti našo zavest, ki bi se še zmeraj zavedala tega, da sem se jaz prenesel. Ker je že pozna ura, se lahko zgodi da ne bom razumljiv, zato bom stvar skrajšal in vprašal do kdaj bi pri takem kosanju lahko govorili o tem da sem se prenesel jaz. Zdaj pa si zamislimo, da bi prenesli, kot sem prej omenil, našo zavest v nek računalniški program (tudi o temu je bila tema na slo-techu: Protokol), kjer bi se zavest "znašla" v "virtualnem telesu" (avatar) in bi kot tak živel v programu naprej. Torej, seveda hipotetično, sploh ne bi potrebovali, da se prenese naše telo, ampak samo naša zavest. E, zdaj pa kaj je to zavest ali je to neka entiteta znotraj možganov ali pa je to samo "produkt" procesiranja možganov, ki se je skozi evolucijo razvil pri človeku (za ostala bitja glede tega nisem prepričan, vsaj v kontekstu kot jo razumemo pri človeku), se zavest sploh lahko prenese itn.
silvester1234 napisal/-a:Novo teorijo otem,kako prenesti človeka od A do B. Da bo delec iz organizma v točki A fizično prenešen v točko B, kar pomeni,
da se bomo fizično teleportirali. Edino ta opcija je zame osebno sprejemljiva.
V vsakem primeru bi šlo za fizični proces oziroma prenos.

Roberto11.
Prispevkov: 391
Pridružen: 30.12.2010 20:18
Kraj: Dolenjska

Re: kvantna teleportacija

Odgovor Napisal/-a Roberto11. »

Teleportiranje: odvisno od ideje - prenos vseh materialnih gradnikov(istih atomov) na drugo lokacijo v prostoru ali kopiranje gradnikov originala in sestavitev kopije(iz drugih atomov) drugje v prostoru. Razlika je ta, da se v prvem primeru original razstavi in sestavi drugje, pri drugi pa se ustvari kopija originala, original ostane.. dobimo dva identicna cloveka..
Saj ni pogoj, da se objekt na prvotni lokaciji razstavi.
Človek se že kar nekaj časa "teleportira". Se vsedeš v avto...mine nekaj časa in si že na željeni lokaciji...Če ne pride kaj vmes. :)
Z avionom gre to še hitreje.....

S svojimi mislimi, idejami in s samo realizacijo teh idej, presegamo omejitve, ki nam jih postavlja naše fizićno telo.Napredek teče v tej smeri, da se zmanjša čas potreben za realiziranje neke ideje.
Težko rečem, da bi lahko človek obstajal brez telesa, le kot zavest. Saj, če želimo biti kot subjekti, rabimo nekaj, kar nas omejuje od ostalega bivanja.

Zato se strinjam s tem:
Silvester1234 napisal/-a:Vprašanje je kaj bi bila posledica take tehnologije teleporta. Mislim, da bo
to rešljivo, ko bomo znali teleportirati človeka v enem kosu, brez razstavljanja. Predlagam drugačno razmišljanje o teleportaciji.
Saj s tehniko vedno bolj zmanjšujemo časovne omejitve, pri samem prenosu in če nam uspe kdaj naše telo brez razstavljanja prenesti na primer v Ameriko v 10 sekundah, ali bo to že ta prava teleportacija ali ne..... :?:

Uporabniški avatar
NoSee
Prispevkov: 609
Pridružen: 7.11.2010 17:04

Re: kvantna teleportacija

Odgovor Napisal/-a NoSee »

Finta teleportacije je, da gre za prenos informacij po kljucu: dekodiranje -> rekonstrukcija
Ce mislis, da je smiselna teleportacija v Ameriko, ti povem, da ni. Ker ze imamo recimo Skype.
Ce bos zelel, bos nekoc v prihodnosti(morda) lahko manevriral s 'telesom na daljavo', kot danes lahko manevriras z modelckom letala ali upravljas kak stroj, recimo avto.
Ce bo cimprejsnja potreba po identicnem fizicnem telesu na drugem koncu osoncja, bo teleport smiseln, drugace lahko pocaka na transportirano telo. A si tezko zamislim smiseln scenarij za tako potrebo(teleport).

Vprasanje je predvsem, ali je potrebno manj energije in dopusceno dovolj spremembe kozmoloske entropije, za prenos telesa? Ali pa je klasicen tansport materije cisto dovolj.

Morda je teleport zasilni izhod za prepozni fizicni pobeg iz osoncja? A kje bo pa sprejemnik in kaksna bo izguba informacij?
Zelo tezko vprasanje.

@problemi: 'Slo-techov Protokol' je v bistvu upanje, da nam bo prizaneseno ob pomasinanem svetu. Ne bo nam, no place for wishes.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: kvantna teleportacija

Odgovor Napisal/-a problemi »

NoSee napisal/-a:Morda je teleport zasilni izhod za prepozni fizicni pobeg iz osoncja? A kje bo pa sprejemnik in kaksna bo izguba informacij?
Zelo tezko vprasanje.
Se strinjam, zelo težko vprašanje.
NoSee napisal/-a:@problemi: 'Slo-techov Protokol' je v bistvu upanje, da nam bo prizaneseno ob pomasinanem svetu. Ne bo nam, no place for wishes.
Strinjam se, samo meni je bila v tistem času, ko sem to bral, ta ideja zelo všeč. Hedonizem v najčistejši obliki, sem mislil, potem pa, kot veš, pridejo tisti hudičevi "ampak", "kaj če", itd.

Ko si zgoraj omenil "zasilni izhod za prepozni fizicni pobeg iz osoncja", sem ob razmišljanju za rešitev tega problema, prišel na neko idejo (no verjetno sploh ni moja ideja): Vemo, da smo/bomo sposobni narediti "umetne" pogoje za spočetje otroka. Torej bi morali v neki prihodnosti, sproducirati določeno število robotov, katere bi poslali v vesolje. Ti roboti bi iskali (no ni mus da bi našli, ampak potem je tako vseeno) planet, ki bi omogočal bivanje človeku. Ko bi ga našli bi sprožili procese v za to narejenih "umetnih" maternicah, tako, da bi na tem planetu zaživela človeška populacija. Roboti bi tudi pomagali, saj bi bili tako programirani, tem otrokom pri vzgoji do stopnje, kjer bi potem sami skrbeli za reprodukcijo in vse ostalo, kar je pač potrebno za življenje. (neke vrste Noetova barka)

Ampak (spet) tu visi eno vprašanje: Za koji k...., bi sploh morali poskrbeti za to, da se človek kot vrsta ohrani?

Uporabniški avatar
NoSee
Prispevkov: 609
Pridružen: 7.11.2010 17:04

Re: kvantna teleportacija

Odgovor Napisal/-a NoSee »

problemi napisal/-a:
NoSee napisal/-a:Morda je teleport zasilni izhod za prepozni fizicni pobeg iz osoncja? A kje bo pa sprejemnik in kaksna bo izguba informacij?
Zelo tezko vprasanje.
Se strinjam, zelo težko vprašanje.
NoSee napisal/-a:@problemi: 'Slo-techov Protokol' je v bistvu upanje, da nam bo prizaneseno ob pomasinanem svetu. Ne bo nam, no place for wishes.
Strinjam se, samo meni je bila v tistem času, ko sem to bral, ta ideja zelo všeč. Hedonizem v najčistejši obliki, sem mislil, potem pa, kot veš, pridejo tisti hudičevi "ampak", "kaj če", itd.

Ko si zgoraj omenil "zasilni izhod za prepozni fizicni pobeg iz osoncja", sem ob razmišljanju za rešitev tega problema, prišel na neko idejo (no verjetno sploh ni moja ideja): Vemo, da smo/bomo sposobni narediti "umetne" pogoje za spočetje otroka. Torej bi morali v neki prihodnosti, sproducirati določeno število robotov, katere bi poslali v vesolje. Ti roboti bi iskali (no ni mus da bi našli, ampak potem je tako vseeno) planet, ki bi omogočal bivanje človeku. Ko bi ga našli bi sprožili procese v za to narejenih "umetnih" maternicah, tako, da bi na tem planetu zaživela človeška populacija. Roboti bi tudi pomagali, saj bi bili tako programirani, tem otrokom pri vzgoji do stopnje, kjer bi potem sami skrbeli za reprodukcijo in vse ostalo, kar je pač potrebno za življenje. (neke vrste Noetova barka)

Ampak (spet) tu visi eno vprašanje: Za koji k...., bi sploh morali poskrbeti za to, da se človek kot vrsta ohrani?
Tale "Noetova barka" je v osnovi cisto na mestu ideja, je pa na mestu(morda se bolj) tudi vprasanje na koncu.
Gre se za to. 'Clovek' je po lastni presoji najbolj razvit sentient v vesolju in je za razvoj potreboval ogromno bioloske evolucije. Ce bi ob morebitni neizbezni apokalipsi bila potrebna prezervacija, torej ohranitev "izdelka" vse evolucije do sedaj, je smiselno porabit nekaj resursov za nadaljni bioloski razvoj cloveka. Da ne gre vsa preteklost 'v nic'.
Vendar je poglavitni problem take ideje o prezervaciji ta, da ne uposteva dejstva, da je clovek nek prehodni organizem, brez dolocene koncne oblike..
Cemu si zeleti prezervacijo lastne vrste? Ta zelja je izvajanje samoohranitvenega nagon, ki je v bistvu bioloska(in memetska) teznja po nadaljni replikaciji preverjene forme(cloveka).
Zame je ta misel(zelja) nekako dekadentna.

silvester1234
Prispevkov: 389
Pridružen: 30.3.2010 11:01

Re: kvantna teleportacija

Odgovor Napisal/-a silvester1234 »

Če dobro premislimo. A me kaj briga, kaj bo s človeštvom po moji smrti? Najbrž ne. Izjema so edino morebitni potomci. Če jih ni in
če ni ničesar za menoj na kar bi bil sentimentalno vezan je pravzaprav vseeno. Če pa rešujem svojo kožo s preselitvijo na drug planet,
pa sem zainteresiran, da v čimvečji meri preselim, poleg ljudi, tudi čimveč tehnologije, da si olajšam nov začetek in nadaljujem razvoj
od tam, kjer sem končal na matičnem planetu. Pa smo pri tem, zakaj prenesti mene v celoti, od tu v tja. Nima smisla, če jaz nisem preseljen.
Boli me,... za virtualnega mene, oz. mojo informacijo. Preseli moje telo in duha, oz. mojo zavest, pa bo cilj dosežen. Vse ostale variante
so samo neka virtualna vizualizacija za katero mi je vseeno.

beno23
Prispevkov: 361
Pridružen: 15.2.2010 5:14

Re: kvantna teleportacija

Odgovor Napisal/-a beno23 »

silvester1234 napisal/-a:Če dobro premislimo. A me kaj briga, kaj bo s človeštvom po moji smrti? Najbrž ne. Izjema so edino morebitni potomci. Če jih ni in
če ni ničesar za menoj na kar bi bil sentimentalno vezan je pravzaprav vseeno. Če pa rešujem svojo kožo s preselitvijo na drug planet,
pa sem zainteresiran, da v čimvečji meri preselim, poleg ljudi, tudi čimveč tehnologije, da si olajšam nov začetek in nadaljujem razvoj
od tam, kjer sem končal na matičnem planetu. Pa smo pri tem, zakaj prenesti mene v celoti, od tu v tja. Nima smisla, če jaz nisem preseljen.
Boli me,... za virtualnega mene, oz. mojo informacijo. Preseli moje telo in duha, oz. mojo zavest, pa bo cilj dosežen. Vse ostale variante
so samo neka virtualna vizualizacija za katero mi je vseeno.
Še dobro da ne razmišljajo vsi na tak način, ker bi še danes živeli v kameni dobi. Pa brez zamere, saj logično sklepaš le neproduktivno je.

Uporabniški avatar
NoSee
Prispevkov: 609
Pridružen: 7.11.2010 17:04

Re: kvantna teleportacija

Odgovor Napisal/-a NoSee »

silvester1234 napisal/-a:Če dobro premislimo. A me kaj briga, kaj bo s človeštvom po moji smrti? Najbrž ne. Izjema so edino morebitni potomci. Če jih ni in
če ni ničesar za menoj na kar bi bil sentimentalno vezan je pravzaprav vseeno. Če pa rešujem svojo kožo s preselitvijo na drug planet,
pa sem zainteresiran, da v čimvečji meri preselim, poleg ljudi, tudi čimveč tehnologije, da si olajšam nov začetek in nadaljujem razvoj
od tam, kjer sem končal na matičnem planetu. Pa smo pri tem, zakaj prenesti mene v celoti, od tu v tja. Nima smisla, če jaz nisem preseljen.
Boli me,... za virtualnega mene, oz. mojo informacijo. Preseli moje telo in duha, oz. mojo zavest, pa bo cilj dosežen. Vse ostale variante
so samo neka virtualna vizualizacija za katero mi je vseeno.
Ideja o 'tvoji dusi' ali zavesti je le navezanost ega na neko identifikacijo z imaginarno projekcijo duse.
Ce ze teleportiramo neke humanoidne sentiente na drug planet, upam, da ne bojo razmisljali, kot razmisljas ti:)

silvester1234
Prispevkov: 389
Pridružen: 30.3.2010 11:01

Re: kvantna teleportacija

Odgovor Napisal/-a silvester1234 »

Tu sem karikiral drugo plat razmišljanja. Če dobro pomislimo. Človek kot socialno bitje, ja ima smisel razvijati tehnologije za teleportacijo.
Jaz kot ego, pa sem zainteresiran za lastni obstoj. Če se nekje ustvari samo moja replika, še vedno trpi moje telo, recimo, da je to
beg pred razpadom zemlje. Če me ne teleportira z vsemi gradniki, ki so original, to ni teleportacija, marveč le prenos informacije o
mojem DNK in številu ter sestavi celic, ki me sestavljajo in kako sem sestavljen. Gradniki pa so iz lokalnega materiala svetlobna leta daleč.
A sem zainteresiran? Če pa me teleporter prenese v originalu, nepoškodovanega, z vsemi miselnimi procesi vred je povsem druga stvar.
Samo taka je taprava in smiselna.

Uporabniški avatar
NoSee
Prispevkov: 609
Pridružen: 7.11.2010 17:04

Re: kvantna teleportacija

Odgovor Napisal/-a NoSee »

silvester1234 napisal/-a:Tu sem karikiral drugo plat razmišljanja. Če dobro pomislimo. Človek kot socialno bitje, ja ima smisel razvijati tehnologije za teleportacijo.
Jaz kot ego, pa sem zainteresiran za lastni obstoj. Če se nekje ustvari samo moja replika, še vedno trpi moje telo, recimo, da je to
beg pred razpadom zemlje. Če me ne teleportira z vsemi gradniki, ki so original, to ni teleportacija, marveč le prenos informacije o
mojem DNK in številu ter sestavi celic, ki me sestavljajo in kako sem sestavljen. Gradniki pa so iz lokalnega materiala svetlobna leta daleč.
A sem zainteresiran? Če pa me teleporter prenese v originalu, nepoškodovanega, z vsemi miselnimi procesi vred je povsem druga stvar.
Samo taka je taprava in smiselna.
V bistvu je stvar precej kompleksna..
Po mojem mnenju nekega "originala" sploh ni(kot organizma), obstaja zgolj planck-timeframe-snapshot v multiversu, kjer bi lahko bila neka struktura oznacena kot original.
Torej je ego in sam princip originalnosti iluzoren. Zato so taki pomisleki nekako neutemeljeni.

V bistvu si sam replika svojega prejsnjega stanja, nikoli original, vedno v kopiranju svojih gradnikov. A razlika je v tem, da se replikacija dogaja znotraj, zunanjost je pomembna zgolj za nek vnos surovin za kopiranje.
Katero verzijo sebe(zaporedno celicno delitev) bi lahko oznacil za original?
Kako bos prenesel original atom, kaj sele kompleksno strukturo brez razstavljanja, na drug planet s svetlobno hitrostjo? Struktura(in s tem 'originalnost') se pri visjih hitrostih razsuje, ni vec original. Zato ne mores in ni smiselno prenasat originalne atome po vesolju, ce jih imas povsod na kupe.

Recimo to precej muci mnoge transhumaniste. Kako doseci vecno zivljenje?
Nau slo.. zaradi entropije, ce ne drugega:)

silvester1234
Prispevkov: 389
Pridružen: 30.3.2010 11:01

Re: kvantna teleportacija

Odgovor Napisal/-a silvester1234 »

Saj se strinjam s trditvijo, a menim, da same ideje ni za zavreči, čeprav je tu ravno kvantna fizika in enotno polje,
pravzaprav ta princip, ki si ga ti opisal. Samo razdelati bi ga bilo treba, do popolnega razumevanja, pa je že vidna luč
na koncu tunela. Najbrž je to ta ideja, ki bi bila najbližje pravi rešitvi. Stvar je samo v tem, ali bo fizikalna znanost
videla v tem dovolj in pravi izziv. Tudi bodoči pogoni za medzvezdna potovanja se mi zdijo najbolj verjetni na principih
kvantne fizike.

Odgovori