kvantna teleportacija

O naravnih pojavih. Kaj je ...? Kakšen je...?
Uporabniški avatar
NoSee
Prispevkov: 609
Pridružen: 7.11.2010 17:04

Re: kvantna teleportacija

Odgovor Napisal/-a NoSee »

Vprasanje je cemu bojo medzvezdne ekspedicije namenjene, kaj bo potovalo.
Se vedno vidim, da je razsirjena romanticna ideja o hibernirani cloveski posadki na medzvezdnem potovanju k sosednji Zemlji.
This is so wrong, IMHO.

Uporabniški avatar
Marko008
Prispevkov: 35
Pridružen: 9.9.2009 21:53
Kraj: Ruše

Re: kvantna teleportacija

Odgovor Napisal/-a Marko008 »

Bolj se vprašaj kdo se bo prostovoljno javil?

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: kvantna teleportacija

Odgovor Napisal/-a problemi »

Marko008 napisal/-a:Bolj se vprašaj kdo se bo prostovoljno javil?
Čez kakih 50 let se javim jaz - lahko kar vpišeš na spisek. :)

silvester1234
Prispevkov: 389
Pridružen: 30.3.2010 11:01

Re: kvantna teleportacija

Odgovor Napisal/-a silvester1234 »

Načeloma bi ločil teleportacijo in medzvezdna potovanja. Potovanje je pač potovanje, kot vsako, le cilj in hitrost so različni.
Teleportacija pa je pravzaprav samo prenos npr. človeka kot materije brez okoljskih pogojev. Hrana, zrak, temperatura itd.
Pri tem pa niti čutila ne sodelujejo. Vstopim v točki A in izstopim v točki B, ki je lahko svetlobna leta daleč. Nebi razpravljal
o energijah in pogojih za uspešno teleportacijo. Vsekakor pa sem zainteresiran, da npr. potovanje do prvega naseljivega planeta,
tudi opravim.

h3x0r89
Prispevkov: 1
Pridružen: 16.9.2011 0:57
Kraj: Koper
Kontakt:

Re: kvantna teleportacija

Odgovor Napisal/-a h3x0r89 »

Ajoj ,.. :> več ki berem vaš forum več se mi zdi da sem naredu prav, da nisem šol študirat in raje šol delat.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: kvantna teleportacija

Odgovor Napisal/-a Roman »

Da lahko ti samo delaš, so morali drugi študirati.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: kvantna teleportacija

Odgovor Napisal/-a problemi »

h3x0r89 napisal/-a:Ajoj ,.. :> več ki berem vaš forum več se mi zdi da sem naredu prav, da nisem šol študirat in raje šol delat.
Mogoče se niti ne zavedaš, da že ko bereš ta forum, pravzaprav študiraš. No diplome ti ne bo nihče podelil. Ampak diploma naj te ne moti, ta je tako pomembna zgolj enemu uporabniku tega foruma. :)

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: kvantna teleportacija

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Ampak diploma naj te ne moti, ta je tako pomembna zgolj enemu uporabniku tega foruma.
Kdo pa je ta, problemi? :roll:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: kvantna teleportacija

Odgovor Napisal/-a shrink »

problemi napisal/-a:Ampak diploma naj te ne moti, ta je tako pomembna zgolj enemu uporabniku tega foruma. :)
Nepomembna pa je, jasno, kvazifilozofom, ki menijo, da je v splošnem več vredno obiskovati cocktail partyje kot pa predavanja. :lol:

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: kvantna teleportacija

Odgovor Napisal/-a problemi »

ZdravaPamet napisal/-a:Kdo pa je ta, problemi? :roll:
Kaj bi ti govoril, se je sam prepoznal. :)

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: kvantna teleportacija

Odgovor Napisal/-a problemi »

shrink napisal/-a:Nepomembna pa je, jasno, kvazifilozofom, ki menijo, da je v splošnem več vredno obiskovati cocktail partyje kot pa predavanja. :lol:
V primeru, da so predavanja nekvalitetna, vsekakor. Drugače mi prija oboje, tako cocktail partyji kot predavanja. Moram priznati, da mi je zelo žal, da je pri meni občutno več drugega. Nič ne bi imel proti večjemu številu posedanj ob dobri pijači in prijetni družbi. Bistvena je kvaliteta, tako enega kot drugega. O kvalitetah je nekaj govorila agata in še nekdo, če se ne motim. Zakaj ne bereš njenih postov?

Ob tem se mi zastavi tudi vprašanje, zakaj pa naj ne bi bilo več vredno obiskovati cocktail partyje kot pa predavanja? Torej, kaj ti je pri tem tako smešno?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: kvantna teleportacija

Odgovor Napisal/-a shrink »

problemi napisal/-a:
ZdravaPamet napisal/-a:Kdo pa je ta, problemi? :roll:
Kaj bi ti govoril, se je sam prepoznal. :)
Hah, kvazifilozof, pa še vedno meni, da je vsem ostalim diploma nepomembna oz. da jim predstavlja le kos papirja. :lol:
problemi napisal/-a:
shrink napisal/-a:Nepomembna pa je, jasno, kvazifilozofom, ki menijo, da je v splošnem več vredno obiskovati cocktail partyje kot pa predavanja. :lol:
V primeru, da so predavanja nekvalitetna, vsekakor. Drugače mi prija oboje, tako cocktail partyji kot predavanja. Moram priznati, da mi je zelo žal, da je pri meni občutno več drugega. Nič ne bi imel proti večjemu številu posedanj ob dobri pijači in prijetni družbi. Bistvena je kvaliteta, tako enega kot drugega.
Dej nehi, no, kvazifilozof: a ti ni kapnilo, da govorim o predavanjih na univerzi? :lol:
O kvalitetah je nekaj govorila agata in še nekdo, če se ne motim. Zakaj ne bereš njenih postov?
Mnenjem družboslovke, ki misli, da je širjenje vesolja zgrešen koncept, ne pripisujem velike vrednosti. :lol:
Ob tem se mi zastavi tudi vprašanje, zakaj pa naj ne bi bilo več vredno obiskovati cocktail partyje kot pa predavanja? Torej, kaj ti je pri tem tako smešno?
Beri na začetku. Sicer pa, kvazifilozof: drži se raje teme.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: kvantna teleportacija

Odgovor Napisal/-a problemi »

shrink napisal/-a:Hah, kvazifilozof, pa še vedno meni, da je vsem ostalim diploma nepomembna oz. da jim predstavlja le kos papirja. :lol:
Veseli me, da si odprtega duha in v diplomi vidiš tudi marsikaj drugega, metafizičnega in ne zgolj to, da je diploma le kos papirja.

Za ostale sem pa prepričan - seveda obstaja možnost, da se motim - da jim je pomembno znanje, katerega sicer naj bi diploma potrjevala, vendar jim je tisti kos papirja drugotnega pomena.
Dej nehi, no, kvazifilozof: a ti ni kapnilo, da govorim o predavanjih na univerzi? :lol:
Mnenjem družboslovke, ki misli, da je širjenje vesolja zgrešen koncept, ne pripisujem velike vrednosti. :lol:
Nisem govoril o širjenju vesolja, temveč o kvalitetah. Verjetno tudi Newtona ne ceniš manj, ker je bil alkimist. Bodi malo prizanesljiv, nismo vsi tako "popolni/božanski" kot si ti.
Beri na začetku. Sicer pa, kvazifilozof: drži se raje teme.
Saj se držim teme.

Ob tem se mi zastavi tudi vprašanje, zakaj pa naj ne bi bilo več vredno obiskovati cocktail partyje kot pa predavanja? Torej, kaj ti je pri tem tako smešno?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: kvantna teleportacija

Odgovor Napisal/-a shrink »

problemi napisal/-a:
shrink napisal/-a:Hah, kvazifilozof, pa še vedno meni, da je vsem ostalim diploma nepomembna oz. da jim predstavlja le kos papirja. :lol:
Veseli me, da si odprtega duha in v diplomi vidiš tudi marsikaj drugega, metafizičnega in ne zgolj to, da je diploma le kos papirja.
Saj to je problem: kvazifilozofi pač menijo, da je le kos papirja. :lol:
Za ostale sem pa prepričan - seveda obstaja možnost, da se motim - da jim je pomembno znanje, katerega sicer naj bi diploma potrjevala, vendar jim je tisti kos papirja drugotnega pomena.
Kvazifilozofi pa so prepričani, da laiki premorejo več znanja od strokovnjakov in zato pač nakladajo: "diploma ni pomembna". :lol:
Mnenjem družboslovke, ki misli, da je širjenje vesolja zgrešen koncept, ne pripisujem velike vrednosti. :lol:
Nisem govoril o širjenju vesolja, temveč o kvalitetah. Verjetno tudi Newtona ne ceniš manj, ker je bil alkimist.
Newtonove alkimije ne preučujem, tako kot ne agatinih spisov o "kvalitetah".
Bodi malo prizanesljiv, nismo vsi tako "popolni/božanski" kot si ti.
Do raznih nakladačev sem še preveč potrpežljiv; saj veš, kaj pravijo: "potrpljenje je božja mast." :lol:
Beri na začetku. Sicer pa, kvazifilozof: drži se raje teme.
Saj se držim teme.
No, pa povej še kakšno o "kvantni teleportaciji". :lol:

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: kvantna teleportacija

Odgovor Napisal/-a problemi »

Shrink, znova si dokazal, da nimaš blage veze o čemu govorim.

Odgovori