Ali je voda škodljiva zdravju ?

O naravnih pojavih. Kaj je ...? Kakšen je...?
Odgovori
Aleluja
Prispevkov: 4
Pridružen: 23.11.2013 14:05

Re: Ali je voda škodljiva zdravju ?

Odgovor Napisal/-a Aleluja »

Destilirana voda je prav tako kot voda iz reverzne osmoze brez za zdravje človeka izjemno pomembnih mineralov, kot sta kalcij in magnezij. In voda je pomemben vir teh mineralov.
Ugotovljeno je, da je v predelih z mehko vodo (mehka voda je voda z manjšo vsebnostjo kalcija in magnezija) večja smrtnost zaradi srčnih in žilnih bolezni. V raziskavi so ljudje, ki pijejo vodo osiromašeno z magnezijem in kalcijem, kazali večjo nagnjenost do teh bolezni. V ZDA so tako ocenili, da se s pitjem vode bogate z kalcijem in magnezijem letno zmanjša smrtnost zaradi bolezni srca in ožilja za 150.000 primerov. Pitje vode z malo kalcija in magnezija povezujejo tudi z višjo stopnjo sindroma nenadne smrti pri dojenčkih, diabetesa in raka.

Za čiščenje vode je najbolje uporabiti vodni filter, ki iz vode odstrani klor, vsa možna organska onesnaženja, hormone, trihalometane, pesticide, azbest in težke kovine (svinec, živo srebro, krom itd.). V vodi se zadržijo za zdravje človeka pomembna minerala kalcij in magnezij.
http://www.vodni-filter.si/filter-za-vo ... x-Pb1.html

Še naprednejša pa je uporaba ionizatorja vode, ki poleg tega da vodo očisti onesnaževalcev še ionizira in loči na alkalno in kislo ionizirano vodo. Alkalna ionizirana voda, ki se imenuje tudi živa voda ima izmerjen močno negativen ORP – oksidacijsko redukcijski potencial, ki je značilen za antioksidante.
Merjenje ORP je standardizirana metoda in pravi dokaz za vsebnost aktivnega vodika, ki je močan naravni antioksidant.
http://www.ionizirana-voda.net/

Če pa vendarle vztrajate na čiščenju vode z reverzno osmozo, si izberite sistem čiščenja vode z reverzno osmozo, ki očiščeni vodi kvalitete destilirane vode, doda čiste minerale.
http://www.reverzna-osmoza.si/PurePro-E ... neral.html

majkeljanuar
Prispevkov: 12
Pridružen: 10.1.2014 10:51

Re: Ali je voda škodljiva zdravju ?

Odgovor Napisal/-a majkeljanuar »

Pozdravljeni,
na forumu sem nov in mi je tema izredno zanimiva, predvsem kako to, da je destilirana voda škodljiva in lahko povzroči smrt. Zanimivo je, da je destilirana voda zdravju škodljiva, pa to sploh ne razglašajo na veliko okoli. glede snega, ok. Samo po drugi strani pa gledaš ljudi, ki živijo na področjih praktično celoletnega snega, pa vodo dobivajo tako, da sneg raztopijo in ga zavrejo?

majkeljanuar
Prispevkov: 12
Pridružen: 10.1.2014 10:51

Re: Ali je voda škodljiva zdravju ?

Odgovor Napisal/-a majkeljanuar »

Res noben ne razume tega, kako je to mogoče?

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: Ali je voda škodljiva zdravju ?

Odgovor Napisal/-a GJ »

majkeljanuar napisal/-a:Res noben ne razume tega, kako je to mogoče?
Le uživanje čiste destilirane vode je škodljivo!
Če ji dodamo minimalne količine elektrolitov, kot je recimo kuhinjska sol (NaCl), potem ni več nevarna!

Lep dan...

mirko_77
Prispevkov: 18
Pridružen: 6.2.2014 11:39

Re: Ali je voda škodljiva zdravju ?

Odgovor Napisal/-a mirko_77 »

Jaz sem slišal, da je voda iz pipe v Sloveniji večinoma povsod užitna, torej, da jo je treba prekuhavati samo v posebnih primerih. Je to res?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Ali je voda škodljiva zdravju ?

Odgovor Napisal/-a shrink »

mirko_77 napisal/-a:Jaz sem slišal, da je voda iz pipe v Sloveniji večinoma povsod užitna, torej, da jo je treba prekuhavati samo v posebnih primerih. Je to res?
Res je. Voda iz pip velikih vodovodnih omrežij je načeloma neoporečna (razen v izjemnih primerih), problematična pa je kvečjemu voda iz kakšnih majhnih (da ne rečem: vaških) omrežij.

Uporabniški avatar
Kristali
Prispevkov: 2
Pridružen: 23.7.2014 13:40
Kraj: Prekmurje
Kontakt:

Re: Ali je voda škodljiva zdravju ?

Odgovor Napisal/-a Kristali »

Z vodo se lahko tudi "zastrupiš" in umreš, npr če v zelo kratkem času spiješ več litrov vode, lahko pride do redčenja krvi in posledično umreš.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Ali je voda škodljiva zdravju ?

Odgovor Napisal/-a vojko »

Kristali napisal/-a:Z vodo se lahko tudi "zastrupiš" in umreš, npr če v zelo kratkem času spiješ več litrov vode, lahko pride do redčenja krvi in posledično umreš.
Zelo 'bistra' ugotovitev. Tudi če poješ 20kg kruha ali 15kg češenj "posledično umreš"... :lol:

Primus82
Prispevkov: 21
Pridružen: 19.8.2014 14:25

Re: Ali je voda škodljiva zdravju ?

Odgovor Napisal/-a Primus82 »

Destilirana voda škodljiva zdravju?! :D Čisti H20,ki jo da narava je škodljiva za bitje k je iz 80% vode?
Je dejansko tu kdo probal al imate vsi velke oči pred tem kar vam pove profesor/piše na internetu itd...?!

Sam iz izkušen povem da spijem min. 4 litre (da štiri) DESTILIRANE VODE dnevno, že več kot 2 leti. Destiliram jo z destilatorjem, pa še vedno brcam...
Prosim za vse tiste, ki trobijo da od čiste vode umreš in podobne gluposti navedejo vsaj 1 vir/dokaz da se je to zgodilo....kjerkoli. Tudi jaz poznam kolega ki je zdravnik, pa mi je zatdril isto, da se destilirana vode ne sme pit, zakaj pa še sam ni vedel točno. Tako deluje 90% našega zdravstva, nažalost.

O tem koliko je voda v sloveniji "užitna", pa lahko vejo samo tisti ki iz pipe vodo natočijo v destilator in jo destilirajo. Verjamem da bi se vsi tule zgražali, ko bi vidli kako "užitna" je ta naša voda, ko vidite kakšna svinjarija ostane v destilatorju po 4L vode. Ne samo da je svinjarija, še smrdi. Pa naj mi še kter dohtar reče da je užitna voda iz pipe, medtem ko od destilirane lahko umreš? LOL

Primus82
Prispevkov: 21
Pridružen: 19.8.2014 14:25

Re: Ali je voda škodljiva zdravju ?

Odgovor Napisal/-a Primus82 »

GJ napisal/-a:
majkeljanuar napisal/-a:Res noben ne razume tega, kako je to mogoče?
Le uživanje čiste destilirane vode je škodljivo!
Če ji dodamo minimalne količine elektrolitov, kot je recimo kuhinjska sol (NaCl), potem ni več nevarna!
A res? Prosim argumentiraj?

Al ti je to povedal sosed pa trosiš bedarije naokol?

Primus82
Prispevkov: 21
Pridružen: 19.8.2014 14:25

Re: Ali je voda škodljiva zdravju ?

Odgovor Napisal/-a Primus82 »

majkeljanuar napisal/-a:Res noben ne razume tega, kako je to mogoče?
@majkeljanuar: destilirana voda ni škodljiva, prav nasprotno. Če bi rad kej več izvedel o tej tematiki me rade volje vprašaj, z veseljem razložim stvari. Za razliko od nekaterih ne nakladam, ker sam to prakticiram, pa se počutim bolše kod kadarkoli prej.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Ali je voda škodljiva zdravju ?

Odgovor Napisal/-a shrink »

Primus82 napisal/-a:
majkeljanuar napisal/-a:Res noben ne razume tega, kako je to mogoče?
@majkeljanuar: destilirana voda ni škodljiva, prav nasprotno. Če bi rad kej več izvedel o tej tematiki me rade volje vprašaj, z veseljem razložim stvari. Za razliko od nekaterih ne nakladam, ker sam to prakticiram, pa se počutim bolše kod kadarkoli prej.
No, no, nekateri, ki so se oglašali na tem forumu, so recimo prakticirali pitje "varikine" (pardon: MMS kapljic), pa so se tudi "boljše počutili kot kadarkoli prej". :lol:

Seveda ko smo jih povprašali po zdravi pameti (še posebej zaradi opozoril stroke) zaradi takšnega početja, so nas seveda odpravili, da zgolj "nakladamo". :lol:

Primus82
Prispevkov: 21
Pridružen: 19.8.2014 14:25

Re: Ali je voda škodljiva zdravju ?

Odgovor Napisal/-a Primus82 »

O mms kapljicah ne vem dosti, zato tega ne bom komentiral. Se pa spomnim da sem enkrat bral en zelo dolg forum (100+ pageov) o njih, kjer je VEČINO ljudi opisovalo pozitivne učinke. Po potrebi ga bom tudi poisktal.

Opozorila stroke? Stroka govori tisto kar jih naučijo na faxu in to je to. Kot primer je tudi da umreš oz. nevemkaj se ti zgodi od destilirane vode. Že to, da te 90% dohtarjev opozarja da je dobra pitna voda iz pipe, destilirana (popolnoma čista h20) pa bognedaj, dost pove o naši stroki.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Ali je voda škodljiva zdravju ?

Odgovor Napisal/-a shrink »

Primus82 napisal/-a:O mms kapljicah ne vem dosti, zato tega ne bom komentiral. Se pa spomnim da sem enkrat bral en zelo dolg forum (100+ pageov) o njih, kjer je VEČINO ljudi opisovalo pozitivne učinke. Po potrebi ga bom tudi poisktal.

Opozorila stroke? Stroka govori tisto kar jih naučijo na faxu in to je to. Kot primer je tudi da umreš oz. nevemkaj se ti zgodi od destilirane vode. Že to, da te 90% dohtarjev opozarja da je dobra pitna voda iz pipe, destilirana (popolnoma čista h20) pa bognedaj, dost pove o naši stroki.
Vse mi je jasno: Uporabniki, ki reklamirajo lastno terapijo na forumih, so merodajni, strokovnjake, ki so bili bojda indoktrinirani z znanjem med študijem, pa "bognedaj", da se jih omenja.

Ja, tako tipično oglašanje pivcev destilirane, "požegnane" ali z "varikino" oplemenitene vode "dosti pove" glede njihove naivnosti. :lol:

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: Ali je voda škodljiva zdravju ?

Odgovor Napisal/-a GJ »

Primus82 napisal/-a:
GJ napisal/-a:
majkeljanuar napisal/-a:Res noben ne razume tega, kako je to mogoče?
Le uživanje čiste destilirane vode je škodljivo!
Če ji dodamo minimalne količine elektrolitov, kot je recimo kuhinjska sol (NaCl), potem ni več nevarna!
A res? Prosim argumentiraj?
Najprej se malo izobrazi :!:
Recimo za začetek si preberi si: http://www.waterbenefitshealth.com/drin ... water.html
Na omenjeni povezavi lepo piše zakaj ne!
Primus82 napisal/-a:Al ti je to povedal sosed pa trosiš bedarije naokol?
Več kot očitno se ti že kažejo prvi simptomi dolgotrajnega uživanja destilirane vode... :oops:

Lep dan ti želim...

Odgovori