subliminalna sporočila

Človek kot stroj, o flori in favni...
Uporabniški avatar
mit
Prispevkov: 38
Pridružen: 4.6.2006 20:28
Kraj: Velenje

subliminalna sporočila

Odgovor Napisal/-a mit »

subliminalna sporočila

Uporabniški avatar
mit
Prispevkov: 38
Pridružen: 4.6.2006 20:28
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mit »

Marsikdo še ni slišal za pojem subliminalna sporočila,vendar je pa to ena najbolj zloveščih sredstev,ki so na voljo podjetjem iz sveta zabave in brezobzirnim vladnim oddelkom ali drugače-je zahrbtna oblika nadzorovanja razuma,znana kot subliminalna sporočila. Načelo je preprosto. Naš zavestni razum potrebuje določen čas,da zazna neko sliko,približno desetinko sekunde-eno sličico na des.sekunde. ampak stvar je v tem da film in televitija pa delujeta tako,da prikažeta veliko več kot le eno sličico v desetinki sekunde-pri filmu tudi do 60 sličic v desetinki sekunde. In človekova podzavest se zaveda vsake posamezne sličice ki jih zaznava na podrazumski način in jih pošilja naravnost v možgane pri čemer obide vse običajne zavestne filtre.
Ne dolgo nazaj so v nekem kinomatografu v New Jerseyju namestili napravo, ki je med filmi na platno pobliskavala sporočila kot so "jejte pokovko" in "pijte coca colo". Vsako sporočilo se je pojavilo le za delček sekunde,veliko prekratko da bi ljudje v občinstvu zavestno opazili besede. Oglaševalski direktor ki je to počel je v revija in časopisih obširno razlagal, da je opravil 6-tedensko študijo učinkov teh subliminalnih sporočil na tisoče obiskovalcev kinematografa. študija je pokazala, da je prodaja coca cole posledično narasla za 20 odstotkov, prodaja pokovke pa skoraj za 60 odstotkov. Vrine se jih lahko tudi v zvočne posnetke. Tehnika se imenuje vzratno maskiranje. Če želite jasno slišati pritaknjena sporočila,morate posnetke zavrteti nazaj ,vendar lahko človeška podzavest teoretično prevrti takšna skrita sporočila in omogoča poslušalcu da njihova vsebina vpliva nanj. Ker se zdi da je večina subliminalnih sporočil skritih v rockovskih pesmih ki nsjstnikom govorijo naj "počnejo to" in "naj se ljubijo" se ne moremo izogniti sklepu, da gre za delo Satana, ki hoče spodkopati krščnske vrednote. Po tej teoriji je vir vseh subliminalnih sporočil zaskrbljrnost vlade in poslovnga sveta. Oglase uporabljajo, da ostanemo krotki,poslušni in kupujemo izdelke,da ostaja finančni sistem zdrav. Javnost je seveda razumljivo ogorčena in prestrašena zaradi oglaševalske tehnike ki lahko neposredno vpliva na razum ljudi.
Kot zanimivost še naj povem da so vrsto subliminalnih podob našli tudi v zagonskem zaslonu Microsoftovega sisitema Windows 95. Med drugimi je v levem kotu zaslona bil črn konj,ki se vzpenja,zgoraj desno je bil črn ptič z razpetimi krili, desno od logotipa Windows je rockovski zvezdnik, čez sredino in levo od logotipa pa je par, ki se ljubi. Kaj te podobe pomenijo,pa se vsi samo sprašujejo. Ne nazadnje se pa lahko vprašamo kam vese to pelje...?!

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

V nadzor.

Kdor hoče pa se lahko vedno očisti te nesnage, prav tako kot jo tudi dobi. LP

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

mit napisal/-a:Ker se zdi da je večina subliminalnih sporočil skritih v rockovskih pesmih ki nsjstnikom govorijo naj "počnejo to" in "naj se ljubijo" se ne moremo izogniti sklepu, da gre za delo Satana, ki hoče spodkopati krščnske vrednote.
Ti to resno misliš ali se norca delaš?

Ježešna, kaj bi le bilo, če bi se ljubili. Naj rajši gledajo klanje (ki mimogrede sploh ni skrito) po TV-ju, ne?

Sicer pa tudi ne vem od kod ideje da npr. ime skupine AC/DC pomeni 'antichrist/dead christ' in sekiranje okoli njihovih skritih besedil, ko pa imaš prav luškano black metal sceno ki satana časti direktno, odkrito. Me zanima kdaj bojo našli skrito čaščenje satana še v kaki dobri reggae skupini, recimo v Israel Vibration :)

Kot zanimivost še naj povem da so vrsto subliminalnih podob našli tudi v zagonskem zaslonu Microsoftovega sisitema Windows 95. Med drugimi je v levem kotu zaslona bil črn konj,ki se vzpenja,zgoraj desno je bil črn ptič z razpetimi krili, desno od logotipa Windows je rockovski zvezdnik, čez sredino in levo od logotipa pa je par, ki se ljubi.
In kaj je zaj to takega?
Vedež napisal/-a:V nadzor.
Za nadzor take vrste ne potrebuješ v tej temi omenjene metode.

azi
Prispevkov: 74
Pridružen: 23.10.2005 14:07

Odgovor Napisal/-a azi »

mriz napisal/-a:
mit napisal/-a:
Kot zanimivost še naj povem da so vrsto subliminalnih podob našli tudi v zagonskem zaslonu Microsoftovega sisitema Windows 95. Med drugimi je v levem kotu zaslona bil črn konj,ki se vzpenja,zgoraj desno je bil črn ptič z razpetimi krili, desno od logotipa Windows je rockovski zvezdnik, čez sredino in levo od logotipa pa je par, ki se ljubi.
In kaj je zaj to takega?
Kaj pa ce ima nova razlicica microsoftovega sistema vgrajeno kaj drugega kot samo konja in ljubeci par?

Pa se malo vec branja :
http://en.wikipedia.org/wiki/Subliminal_message

Uporabniški avatar
mit
Prispevkov: 38
Pridružen: 4.6.2006 20:28
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mit »

tudi mogoče...

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

azi napisal/-a:Kaj pa ce ima nova razlicica microsoftovega sistema vgrajeno kaj drugega kot samo konja in ljubeci par?
Kaj pa je hujše od ljubečega para, ki očitno skuša spodkopati krščanske vrednote?

Je mogoče znano, na kakšen tip ljudi ta subliminalna sporočila vplivajo? Predstavljam si da skriti ukaz 'Jej kokice!' ne more delovati na vse enako...
Zakaj bi pravzaprav posvečali toliko pozornosti (teoretični) možnosti subliminalnemu zlu? Saj manipulacija ne rabi takšne skrite (in če uporablja samo besedne ukaze in določene cilje, dokaj nesmiselne) poti, ali ne? Mislim na to, da te lahko (tisti ki to želijo) obrnejo po svoje tudi na bolj direktne (in po moje, bolj učinkovite) načine... kaj bi pa sploh želeli ukazati s sliko črnega konja? Tudi če pričakujejo da bo slika črnega konja delovala na vse ljudi enako (torej tako kot bi oni želeli), so malo nori.

Uporabniški avatar
mit
Prispevkov: 38
Pridružen: 4.6.2006 20:28
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mit »

jaz si pa predstavljam da recimo besedo "jej kokice" če smo že ravno pri teh kokicah,ne bo nekdo razumel da more it recimo k šiptarju na burek ampak mislim da bo vsak kdo razumel to kot da naj je kokice.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Problem različnih pomenov sem omejil na sporočila v obliki slik, podob.

Jaz bi naredil primerjavo, če ima skriti ukaz res večji učinek od ne-skritega. Kaj bi mi bolj spodbudilo tek (no, če ne bi bil že malo lačen, ne bi pomagalo nič): skrita, za trenutek (nezavedno) videna sličica čizburgerja ali par sekundna reklama z čizburgerjem v glavni vlogi?

Uporabniški avatar
mit
Prispevkov: 38
Pridružen: 4.6.2006 20:28
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mit »

ni stvar zdaj v tem kaj ima večji učinek na človeka. Verjamem da bi imela verjetno večji učinek parsekundna sličica z čizburgerjem v glavni vlogi katere bi se človek zavestno zavedal....ali pa tudi ne kajti v tem primeru se lahko človek še vedno zavestno odloči ali bo šel na čizburger ali ne.....pri sličici v sublimentalni obliki se pa človek ne bi mogel zavestno odločiti ali bo šel na čizburger ali ne in te te nekak v podzavesti prisillijo v to....tega se človek ne zaveda. zato mislim da bi imela sličica v sublimentalni obliki večji učinek kot pa par sekund trajajoča sličica.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Ti predpostavljaš da zavestna odločitev ne more biti produkt manipulacije? Ta problem postaja vedno globji..
...bo šel na čizburger ali ne in te te nekak v podzavesti prisillijo v to..
Ampak tudi pod vplivom teh subl. ukazov bi naj imel občutek zavestne odločitve, ne? Če ne bi bilo tako, bi menda prišlo do panike oz. jeze (osebno bi ponorel če bi nemočno, brez nobene kontrole opazoval svoje telo kako gre po kokice :lol: )...

Kakorkoli, jaz sem mnenja da nas lahko programira vse kar (zavestno) vidimo, slišimo (in na podlagi česa se uradno zavestno odločamo) itd. Ločevati svojo (svobodno, trdno) zavest od labilne in 'podivjane' podzavesti (in posledično iskati bavbava v takih fintah kot je stvar te teme) se mi zdi rahlo naivno..

Uporabniški avatar
mit
Prispevkov: 38
Pridružen: 4.6.2006 20:28
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mit »

dober, tist glede kokic se strinjam,to si dober napisal :lol:

Uporabniški avatar
mit
Prispevkov: 38
Pridružen: 4.6.2006 20:28
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mit »

seveda pa nobeden ni rekel da imajo ta sporočila le negativen vpliv na človeka-na podzavest. Seveda so tudi takšna sporočila.....v glavnem jih najdemo v glasbeni industriji ki pa pozitivno vplivajo na človeka.....ga spravijo v dobro voljo...ga pomirijo...

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

mit napisal/-a:Seveda so tudi takšna sporočila.....v glavnem jih najdemo v glasbeni industriji ki pa pozitivno vplivajo na človeka.....ga spravijo v dobro voljo...ga pomirijo...
Misliš nazaj prevrtena besedila in podobno? Lahko ponudiš konkretni primer? Zaenkrat nimam razloga, da ne bi mislil da je ta teorija zarote plod domišljije paranoičnih staršev, ki iščejo hudiča tam kjer ga ni. Pa še, problem je v tem da lahko, če se trudiš, v vsakem nazaj prevrtenem govorjenju slišiš smiselne besede, celo stavke. Na podobnem efektu temelji celoten EVP (Electronic Voice Phenomena) biznis. Škoda, ker zveni pa lahko res dobro :)

Da mene glasba, ki mi je všeč, pomiri in spravi v dobro voljo, ne potrebuje (in očitno niti ne more vsebovati) skritih in nazaj prevrtenih ukazov naj bom vesel in podobno...

Uporabniški avatar
mit
Prispevkov: 38
Pridružen: 4.6.2006 20:28
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mit »

ja jaz osebno tudi ne potrebujem nekih posebnih skladb (s sublimentalnimi sporočili v pomirjajoči obliki),da bi me pomirilo ali spravilo v dobro voljo. Sem poslušal ne dolgo nazaj primer skladbe z nekimi pozitivnimi sporočili, ampak odkrito povedano se mi ni zdelo nič posebnega to.....nisem začutil nobenih kako bi rekel pomirjevalnih sporočil. sicer pa tako pravijo da jih podzavestno začutiš in ne zavestno :D

Odgovori