subliminalna sporočila

Človek kot stroj, o flori in favni...
Uporabniški avatar
mit
Prispevkov: 38
Pridružen: 4.6.2006 20:28
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mit »

nisem pa imel še takrat možnosti da pi posnetek previl nazaj, da bi dejansko videl če se res slišijo kašne besede takšne ali drugačne.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

sicer pa tako pravijo da jih podzavestno začutiš in ne zavestno
Podzavestno bolj težko karkoli začutiš, bi rekel...

In kakšen je zdaj zaključek? Osebno se nekako ne bom sekiral za možnost subliminalnih ukazov in sporočil, ker mislim da nas na nezavedni ravni (nehote ali hote) delno programira vse kar doživimo. Torej, mislim da na vsakem koraku nezavedno pobiramo (bolj ali manj močne) ne-skrite smernice (ki so lahko v obliki reklam tja postavljene načrtno) za svoje zavestne odločitve nekje v prihodnosti.

NIKKI
Prispevkov: 743
Pridružen: 24.3.2006 20:22

Odgovor Napisal/-a NIKKI »

Mene pa ženski spol zasipa s subliminalnimi sporočili, a je kej narobe z mano, k mi tko dišijo? :roll:

seenamojca
Prispevkov: 56
Pridružen: 2.12.2005 14:43

Odgovor Napisal/-a seenamojca »

nisem pa imel še takrat možnosti da pi posnetek previl nazaj
So drugi to naredili zate:

http://jeffmilner.com/backmasking.htm

Posebej pri Floydih tezko govorite, da NI sporocil v besedilu.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Zelo zabavna stran :)

Ampak mislim da se tu pokaže vpliv podanih napisanih besedil in istočasnega poslušanja nazaj prevrtenih besedil. Osebno nisem, preden sem prebral ta besedila, slišal nobenih takih hecov kot sem jih (mukoma sicer) po tem, ko sem besedila prebral. Večina poizkusov je dokaj slaboumnih (ali pa zajebantskih) in ob tem me skrbi edino to, da kakšen človek tem zarotam verjame.

Razen v treh primerih, ko je nazaj prevrteno besedilo tja postavljeno načrtno (brez očitnega zlobnega razloga), je vse stvar naknadnega polnjenja lukenj v besednih zvezah, ki samo zvenijo približno tako, kot bi teoretiki zarote hoteli. Upam, da hitro najdejo v tistih treh pesmih, kjer je v originalu nazaj prevrten posnetek, satansko sporočilo v originalni smeri.

Uporabniški avatar
mit
Prispevkov: 38
Pridružen: 4.6.2006 20:28
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mit »

mriz sem opazil da si ti pač eden tistih zagovornikov ki trdijo da je to lari fari,da je to ena potegavščina. No saj nič narobe,vsak ima svoje mnenje-to je dobrodošlo. Ampak mislim da glede na to internetno stran na kateri odlično prikazujejo primer sublimentalnih oziroma nazaj prevertenih besedil v glasbi še tisti ki zdaj dvomijo v to ne bi smel več....ampak vsak ima svoje mnenje ..to je res. Se pa strinjem s seenomojco da pri pink floydih nikakor ne moreš zanikati da ni teh sporočil,pa še pri drugih se najdejo.

Uporabniški avatar
mit
Prispevkov: 38
Pridružen: 4.6.2006 20:28
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mit »

pa hvala seenamojca za ta link :wink:

Uporabniški avatar
mit
Prispevkov: 38
Pridružen: 4.6.2006 20:28
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mit »

pa ko si rekel mriz da najprej nisi nič slišal nobenih sporočil, no potem si jih pa kar nekak z MUKOMA ko si prebral besedilo. Veš stvar je v tem da moraš imeti za to zelo izurjeno uho če lahko tako rečem,da slišiš ta sporočila. Tisti ki imajo to sposobnost ne rabijo nekih besedil zraven da jih ta sporočila razumejo, da jih znajo razbrati iz besedila.Tisti ki pa tega s prostim ušesom ne slišijo(priznam da tudi jaz jih ne bi razločil brez besedila)pač potrebujejo še besedilo....kar pa potem seveda ne pomeni da je to potegavščina. Res pa je da tisti ki pa dvomijo v to,še pa le težje potem to slišijo.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

mit napisal/-a:mriz sem opazil da si ti pač eden tistih zagovornikov ki trdijo da je to lari fari,da je to ena potegavščina.
Tako je, osebno se mi zdi naravnost smešno da nekateri v besedilu od Britney Spears najdejo prevrteno sporočilo 'Sleep with me, I'm not too young'. Kakšni so tile ljudje, je meni dokaj jasno... Kakorkoli, jaz ne potrebujem takih neumnosti da zaključim da je glasba od Spears-ove za en k. in da se je bom izogibal.
pa ko si rekel mriz da najprej nisi nič slišal nobenih sporočil, no potem si jih pa kar nekak z MUKOMA ko si prebral besedilo. Veš stvar je v tem da moraš imeti za to zelo izurjeno uho če lahko tako rečem,da slišiš ta sporočila.
Ne, stvar je v tem da bi v teh besedilil lahko slišal (in v to bil prepričan) tudi recimo "puding hodi po cesti". Stvar je v tem, da kup momljanja v glavi pretvoriš v smiselne besde na podlagi tega kaj ti teoretiki zarote vsilijo.

Kar se Floydov tiče, seveda lahko zanikam. Razen tistega, ki je tam načrtno in ki se pravzaprav norčuje iz te norosti.

Tisti ki imajo to sposobnost ne rabijo nekih besedil zraven da jih ta sporočila razumejo, da jih znajo razbrati iz besedila.
Razbrati ali vsiliti?
Res pa je da tisti ki pa dvomijo v to,še pa le težje potem to slišijo.
In obratno. Nepotešeni fanatični čistuni slišijo satana vsepovsod.

Ne vidim razlike med iskanjem smiselnosti v nazaj prevrtenih besedil in iskanja podob v oblakih, packah in podobnem. Stvar želje, potrebe, interesov, norosti itd.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

seenamojca napisal/-a:Posebej pri Floydih tezko govorite, da NI sporocil v besedilu.
Sem poslušal. Zanimivo, da je tam, kjer pri forward piše indistinguishable, v resnici posneto nazaj (kako, da tega nihče ne opazi?) in se zato pod reverse sliši naprej. Očitno namerno. Možno je tudi, da so se kje avtorji igrali s palindromi. Marsikaj pa je lahko nastalo tudi povsem naključno, tako kot v takozvanih biblijskih kodah. Prepričan pa sem, da ta zakrita sporočila nimajo nikakršnega vpliva na nas, pa čeprav bi jih po ne vem kakšnem čudežu podzavest lahko zaznala.

Uporabniški avatar
mit
Prispevkov: 38
Pridružen: 4.6.2006 20:28
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mit »

mriz saj ni nobeden rekel da je zdaj glasba recimo če si ravno Britney Spears omenjal slaba...nobeden ne govori nikomur katera glasba je slabe katera ni,kdo se more česa izogibati, vsak posluša kar mu paše. Pa ne vem zakaj si recimo tiste posnetke na tisti internetni strani predstavljaš kot da ti jih vsiljujejo da jih tako razumeš. Niti ne vem na osnovi česa lahko sklepaš da so tistim ljudje ki se s tem ukvarjajo takšni in takšni.Saj hvala bogu ,nekdo se mora.Oni so pač prikazali primere v katerih je moč zaslediti sporočila v nazaj prevertenem komadu,na osnovi besedila še pa lahko potem le nekako lažje razumeš posamezne besede ali stavke ki so v komadu. V glavnem nekaj je jasno...sporočila v nazaj prevrtenih komadih obstajajo....tega se ne da zanikat, sedaj je pa le stvar posameznika kako to sprejme....kot nekaj slabega ..kot nekaj dobrega...ali se pa na to niti ne ozira...

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Glej mit, Roman je malo bolj eksplicitno izpostavil tiste tri primere (dejansko in namerno) v pesmi vstavljenih prevrtenih sporočil.

Očitna razlika med temi tremi in ostalimi vsekakor je, saj se ta sporočila v originalni smeri slišijo kot kup momljanja in ne kot normalno govorjeno besedilo pesmi. In več kot očitno je, da so tja postavljena kot hec oz. v posmeh teorijam zarote. Tekst, ki poslušalcu čestita za odkritje sporočila (primer 'Empty spaces'), norčevanje v primeru 'Nature trail to hell' in opisovanje obrnljivosti glasbe v primeru 'Fire on high'. Mislim da ni težko ugotoviti se ta besedila radikalno razlikujejo od vsiljenih neumnosti v ostalih primerih. In kot je Roman napisal, tile trije primeri so v originalni smeri označeni za 'indistinguishable' in zato po moje sploh nebi smeli biti zraven ostalih.

Kot sem napisal par postov nazaj, pričakujem najdbo skritega sporočila v originalni smeri v teh treh primerih, saj bi komaj to bilo enako temu kar počnejo v ostalih pesmih.

Torej, nazaj prevrtena sporočila obstajajo, vendar samo kot izjeme in kot načrtno norčevanje iz teoretikov zarote. Obstoječa prevrtena sporočila so samo odgovor na že obstoječo teorijo zarote.

Tisto o Britney Spears sem napisal mimogrede, zaradi osebnega zadovoljstva :)
Pa ne vem zakaj si recimo tiste posnetke na tisti internetni strani predstavljaš kot da ti jih vsiljujejo da jih tako razumeš.
Sem povedal zakaj. Naknadno iskanje in pripisovanje smiselnosti v momljanju je stvar interesov in norosti (v teh zarotah predvsem norosti). In jasno je, da se ti na podlagi ponujenega besedila z malo truda tudi samemu lahko zazdi da res slišiš te neumnosti.
Niti ne vem na osnovi česa lahko sklepaš da so tistim ljudje ki se s tem ukvarjajo takšni in takšni.
Hja, verjetno se res malo preveč obešam na eno oddajo, kjer so se tile križarji lepo predstavili :roll:

genion
Prispevkov: 247
Pridružen: 13.4.2003 17:25
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a genion »

Heh, za hec sem se še sam spustil v odkrivanje te zarote in odkril naslednje.
Prvo sem poslušal prva dva komada v originalni smeri in nato reverse, pri tem pa razumel prav nič, vse dokler nisem odpru še revers besedilo. Ok.
Pol sem pa preizkusil nekaj drugega. Pri odlomku iz Britnijeve pesmi sem najprej poslušal pesem v originalu in si sam izpisal besede (glasove), kot bi bili če bi jih jaz govoril nazaj. Nato sem si predvajal reverse posnetek in glej ga zlomka - moje narobe napisene besede (čeprav brez pomena) so se zdele točno takšne kot jih je revers posnetek predvajal. Nato sem kliknil na revers besedilo, ki ga ponuja stran in ponovno zavrtel revers posnetek. Tokrat drugačno besedilo od tistega, ki sem ga sam napisal, a še vedno se je skladal z slišanim, prav tako dobro kot moj:)
Kaj mi to pove?

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Pove to, da lahko smiselni vzorec navidezno vpelješ v sistem ki realno tega vzorca nima, tako da 'malo pogledaš skozi prste', recimo? Rad bi sicer vedel kakšni mehanizmi delujejo v ozadju možganov da v takih sistemih 'najdejo' vpeljan vzorec (zraven splošne oz. naravne težnje po iskanju vzorcev opazovanem sistemu), ampak kakorkoli gledaš, je to stvar samoprevare, ali ne?


Rad bi slišal, kaj si tisti, ki branijo teorijo zarot v prevrtenih besedil, mislijo o takih podvigih:

slika 1

slika 2

še par obrazov v oblakih:

slika 3

slika 4

slika 5

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Simpatične slike, Mriz. Me spominjajo na obraz na Marsu.

Odgovori