ravnotežje

Človek kot stroj, o flori in favni...
Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Jp je na medicini, sicer "sele" v drugem letniku ampak ze raztura:). So psihici tele dhterji. Za ispit se zacne ucit ze 2 meseca prej, noro!

Jst sm tukaj takoj pomislil na Hussa, ki je ves cas tezil o tisti svoji ideji, ki ji je rekel metla, kjer bi robot znal drzati metlo na prstu roke z "scetinami" obrnjeno navzgor in jo drzati v ravnotezju!

Zadnjic sem gledal oddajo o robotih in sem videl, da so naredili ze robote, ki skacejo kot kengoru na eni nogi, vendar ne morejo stati pri miru in morajo ves cas poskakovati, da lahko korigirajo svoj polozaj. Videl sem tudi robote, ki so zunglirali s ping pong žogicami in loparji. Me pa prav zanima, ce majo ze takega, da bi znal drzati metlo na prstu?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Odgovor Napisal/-a shrink »

MAVER|CK napisal/-a:Jp je na medicini, sicer "sele" v drugem letniku ampak ze raztura:). So psihici tele dhterji. Za ispit se zacne ucit ze 2 meseca prej, noro!
QL, potem si pa doma med samimi "dohtarji". 8)
Jst sm tukaj takoj pomislil na Hussa, ki je ves cas tezil o tisti svoji ideji, ki ji je rekel metla, kjer bi robot znal drzati metlo na prstu roke z "scetinami" obrnjeno navzgor in jo drzati v ravnotezju!

Zadnjic sem gledal oddajo o robotih in sem videl, da so naredili ze robote, ki skacejo kot kengoru na eni nogi, vendar ne morejo stati pri miru in morajo ves cas poskakovati, da lahko korigirajo svoj polozaj. Videl sem tudi robote, ki so zunglirali s ping pong žogicami in loparji. Me pa prav zanima, ce majo ze takega, da bi znal drzati metlo na prstu?
Verjetno roboti po spretnosti še dolgo časa ne bodo prekosili človeka oz. na splošno višjih (visoko specializiranih) organizmov. Ti namreč premorejo tako kompleksne krmilne sisteme (s senzorji in aktuatorji vred), katerim stroji zaenkrat niso kos.

Odgovori