Gensko spremenjeni ljudje

Človek kot stroj, o flori in favni...
Kronos
Prispevkov: 7
Pridružen: 21.6.2005 19:08
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Kronos »

Wikipedia pravi, da praktično ni živega bitja na Zemlji, ki bi bil nesmrten.
Moja napaka, vsa živa bitja lahko umrejo. Torej nesmrtnost ni primeren izraz. Boljši izraz je staranje, oz. smrt zaradi staranja.

To kar pravi Wikipedia za tisti dve vrsti, velja tudi za večino rastlinskega kraljestva (in rakave celice). Obstajajo bori, ki živijo tudi po več 10.000 let (sem spet pozabil točno ime vrste, lahko pa pobrskam, če koga res zanima).
Je pa res, da rabijo rastline "idealne pogoje" (kaj to pomeni, pa je spet zgodba zase).

Za opisano selekcijo ne vem, da bi se dogajala tako načrtno, je pa v manjših skupnostih tako, da samo boljši (močnejši, lepši, z večjo luknjo v bradi ... karkoli je pač moderno v takih skupnostih) dobijo partnerja.

lp Klemen

meglich
Prispevkov: 116
Pridružen: 4.8.2007 18:25

Odgovor Napisal/-a meglich »

Dawkins je v knjigi Sebični gen opisoval, kako podaljšati človeško življenje. Bilo bi zelo teško pa vendar je možno.

Uvesti bi morali zakon, da nihče ne sme imeti otroka pred 40im letom. S tem bi dosegli da bi se v parih generacijah obdržali samo ljudje z dobrimi geni za dolgo preživetje. Potem pa bi ta zakon prestavili na 50 let. Čez nekaj časa bi ostali samo še ljudje, ki so tega zmožni, med sabo bi se plodili in nastala bi rasa, ki lahko ima ljudi tudi po 50em letu. In nato bi ponovno ta zakon prestavili na 60 let in tako vse do 150 in morda še naprej.

LP

Kronos
Prispevkov: 7
Pridružen: 21.6.2005 19:08
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Kronos »

Se strinjam z Meglichem, Vsekakor bi bilo to možno. Tak sistem uporabljajo praktično v vseh kmetijskih panogah; izbirajo samo najboljše potomce in jih parijo med sabo. V začetku je uspeh zelo hiter, vendar kmalu dosežemo genetski maksimum (za dosežek genetskega maksimuma ne potrebujemo spreminjati dednega materiala, le "dobre" gene za starost nakopičimo s selekcijo). Zato se mi zdi ocena 150 let zelo na mestu. Za 200 let pa bi bile potrebne korenite genetske spremembe, ki bi trajale miljone let.

Toplo pa priporočam knjigo, ki jo je omenil Meglich in še druge knjige od Dawkinsa.

lp Klemen

Odgovori