Živali in čas

Človek kot stroj, o flori in favni...
Odgovori
saso.
Prispevkov: 27
Pridružen: 4.4.2008 11:09

Živali in čas

Odgovor Napisal/-a saso. »

Mogoče kdo ve kako živali zaznavajo čas? Ga mogoče tako kot mi, ga čisto drugače, ga sploh ne ali pa ga samo nekatere vrste? Večkrat sem prebral, da nekatere živali lahko napovejo prihodnost, nekatere imajo zelo dober spomin, torej gotovo ločijo med prihodnostjo in preteklostjo, a ne?
Mačke in kokoši naj bi bile sposobne napovedati dogodke v prihodnosti, sploh pa slabe, konj pa naj bi si zapomnil vse, kar je kdaj videl, slišal, čutil... A pozna še kdo kaj takih "pričevanj" o živalskih sposobnostih, ki jim jih drugače ne pripisujemo? :D

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Re: Živali in čas

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Pravijo, da imajo zlate ribice spomina samo 5 sekund. Ampak sem odločno proti, ker so moje ribice priplavale takoj na površje ko sem se jim pokazal pred akvarijem:).

Muha zaznava čas mnogo hitreje kot mi, njej se naš zamah z roko zdi kot slow motion video:) zato pa vedno uide (razen če ji od spredaj zapremo pot)!

Drugače pa večina živali prespi več kot 12 ur na dan, tako da njim najbrž čas teče bolj umirjeno, hehe.

Uporabniški avatar
fogl
Prispevkov: 546
Pridružen: 7.11.2004 20:25
Kraj: Radovljica

Re: Živali in čas

Odgovor Napisal/-a fogl »

MAVER|CK napisal/-a:Muha zaznava čas mnogo hitreje kot mi, njej se naš zamah z roko zdi kot slow motion video:) zato pa vedno uide (razen če ji od spredaj zapremo pot)!
Kaj pa če je to le refleks - muha zazna tlačno spremembo in zleti, tako kot ti odmakneš roko, če se npr. opečeš, še preden veš za kaj se gre.

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Re: Živali in čas

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Je, je sej to drži. Ker če daš muhi sesalec pred njo bo sama poletela vanj, ker čuti da ji zrak prihaja od zadaj in se hoče umakniti:).

Samo, kolikor sem gledal kako naj bi ona videla vedno naši zamahi tako počasi delujejo... vsaj tako prikažejo na TV-ju:). Ni pa vsem za verjet...

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: Živali in čas

Odgovor Napisal/-a GJ »

MAVER|CK napisal/-a:Samo, kolikor sem gledal kako naj bi ona videla vedno naši zamahi tako počasi delujejo...
Muha ne le da vidi, temveč ima cel kup drobnih dlačic, ki ji služijo za tipanje smeri zraka.

Slika

Lep dan..

Odgovori