Cryonics?

Človek kot stroj, o flori in favni...
Lister
Prispevkov: 175
Pridružen: 2.6.2008 11:14

Re: Cryonics?

Odgovor Napisal/-a Lister »

Ok kot prvo naslednji korak nesmrtnost? Evolucija ne dela korakov ampak se dogaja stalno in brez kakršnega koli cilja. In pa nesmrtnost je v evoluciji nemogoča ker bi to izničilo njen osnovni mehanizem. Kot drugo, ko imaš enkrat nesmrtne ljudi je človeštvo mrtvo, tisočletni možgani z naučenimi vzorci niso sposobni novih načinov razmišljanja - skratka iz stališča človeštva je smiselna življenjska doba v kateri se lahko posameznik nauči dovolj podatkov da iz njih oblikuje neko novo zamisel, ne pa nesmrten človek, ker se ne moreš le učiti, nekdo mora tudi odkriti stvari ki se jih lahko naučiš.

Sploh pa zmzovanje nima nobene povezave z nesmrtnostjo ampak le z odlaganjem le te.

revolto
Prispevkov: 12
Pridružen: 18.6.2008 21:31

Re: Cryonics?

Odgovor Napisal/-a revolto »

Ja evolucija ne dela korakov.Mogoče sem se narobe izrazil. Nesmrtnosti v evoluciji res ne bo, ampak vseeno bo to kmalu postalo pomemben cilj človeštva( v zdravju, zdravi prehrani, in suplementih ki mogoče podaljšujejo in izboljšujejo kvaliteto življenja se obračajo milijarde). Predstavljaj si da neka firma odkrije vzroke staranja in jih do neke mere reverzira in to ponudi za široko javnost. Ti garantiram, da bo ta firma doživela ogromen razcvet

Ja, mogoče to ne bo najbolje za civilizacijo ..

Kot prvo ne pravim, da je krionika ziher rešitev za nesmrtnost, ampak je možnost(trenutno edina). Povej mi koliko možnosti imaš, ko te kremirajo ali pokopljejo?

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Cryonics?

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Kot prvo ne pravim, da je krionika ziher rešitev za nesmrtnost, ampak je možnost(trenutno edina). Povej mi koliko možnosti imaš, ko te kremirajo ali pokopljejo?
Obstaja način, ki sem ga že deloma omenil. V t.i. poetični nesmrtnosti, nesmrtnosti skozi prispevek k civilizaciji. Bodisi preko otrok, lastnega dela ipd. Kakor sta Prešeren in Shakespeare (pa mnogi drugi) rekla:

/.../ glasil se 'z njega, ko ne bo več mene,
ran mojih bo spomin in tvoje hvale. /.../


/.../ Dokler živ človek bo imel oči in dih,
bodo živele te; in ti boš živel v njih.


Ali pa Ivan Cankar z romanom Na klancu. On pravi: "To je spomenik moji materi - in takega spomenika še ni imela človeška mati. Postavil sem ga z veliko ljubeznijo."

Vsaj dokler živi človeški rod, imajo taki možakarji (in ženske) nesmrtnost.

revolto
Prispevkov: 12
Pridružen: 18.6.2008 21:31

Re: Cryonics?

Odgovor Napisal/-a revolto »

Ja poetična nesmrtnost ali pa kakšen znanstven prispevek(razne teorije) je tudi opcija za neke vrste nesmrtnost.

Ampak glejmo realno, kakšno možnost imamo da bomo ravno mi ustvarili kaj takega? V najboljšem primeru majhne

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Cryonics?

Odgovor Napisal/-a shrink »

revolto napisal/-a:Potem bi se lahko znebili tudi ljudi, ki imajo mentalne motnje in ne bodo nikoli gonilo napredka?
Evgenika niti približno ne spada v ta kontekst (preprečevanja daljšanja starosti/nesmrtnosti).
revolto napisal/-a:Nesmrtnost je naslednji korak v evoluciji. Res da ne naravni evoluciji, ampak bomo ljudje z genetiko rešili ta problem. Ali pa z nanorobotiko. Seveda je nesmiselno pričakovati, da bo to prej kot v par 100 letih. Evolucija je potrebovala milijone let, da smo taki kot smo in bi bilo utopično pričakovati da bomo mi rešili problem staranje v par deset letih. (V človeškem telesu je mnogo mehanizmov, zaradi katerih živimo tako dolgo, kot pač trenutno živimo)
No, sedaj je nekako jasno, da si pristaš idej transhumanistov. Svoje poglede (bolje rečeno: pomisleke) glede transhumanizma in de Greyevih vizionarskih idej (beri: SENS) v zvezi s človeško nesmrtnostjo sem že predstavil v drugi temi, tako da se tu ne bom ponavljal.
revolto napisal/-a:Veliko stvari ni naravnih, npr računalniške kalkulacije(tega ne bi narava nikoli ustvarila), genetsko modificirana hrana(to bi mogoče sicer narava ustvarila, samo ne po naših željah) ipd.
Narava zna bolje "kalkulirati" kot človek, ampak tega se vizionarji ponavadi ne zavedajo.
revolto napisal/-a:Preprečiti človeku možnost nesmrtnosti je isto kot da ga ubiješ. (torej se ga znebiš). Nakateri enocelični organizmi imajo možnost živeti večno.
To ni res:

1. Enocelični organizem tudi "umre" in sicer v trenutku mitoze oz. celične delitve na potomce.

2. Človek je s produciranjem potomcev ravno tako "nesmrten" kot enoceličarji.
revolto napisal/-a:Res pa, da je ravno ta naša smrtnost pripeljala človeštvo kjer smo sedaj. Namreč genetsko prepletanje(slab izraz), se ne bi zgodilo če ne bi bilo spolnega razmoževanja, saj bi ostali vedno isti, tako pa je najmočnejša vrsta preživela. MIslim pa, da bomo kmalu na stopnji kjer bo naravna evolucija postala prepočasna in ne bomo potrebovali več tega "križanja" različnih genov.
Vrste v povprečju (pre)živijo 2 milijona let, zato je zatrjevanje, da evolucija pušča človeka na cedilu, pravzaprav smešno.
revolto napisal/-a:Poglej kako napredni so sedaj računalniki in si predstavljaj, kako napredni bodo postali. Verjamem, da bodo kmalu računalniki ki bodo namesto nas predstavljali možne rešitve
Človeštvo si že ves svoj čas želi nesmrtnosti(zakaj pa obstajajo razna verstva, ki verjamejo v reinkarnacijo in posmrtno življenje->zato da lažje prenesemo smrt)
Človeštvo (in vsaka druga živalska ali rastlinska vrsta) si "nesmrtnost" že zagotavlja: namreč preko potomcev. Seveda se najde tudi kdo, ki se sprašuje, kaj je bolj pomembno: ohranjanje vrste ali individuuma. Tistim, ki bi radi ohranjali individuume, se seveda naravni način ohranjanja vrste preko razploda zdi "arhaičen" oz. celo nepotreben.
Zadnjič spremenil shrink, dne 20.6.2008 12:09, skupaj popravljeno 1 krat.

revolto
Prispevkov: 12
Pridružen: 18.6.2008 21:31

Re: Cryonics?

Odgovor Napisal/-a revolto »

Narava ne "kalkulira" tako kot bi si želel jaz, torej za ohranitev individuma. Človeško vrsto pa super ohranja ja
Aubrey de greyeve ideje so mi zelo zanimive, na žalost se mi zdi da nismo tako blizu kot on razlaga. (10-20 let se mi zdi da je dal termin). Je pa super oseba, ker predstavlja to idejo nesmrtnosti javnosti in si s tem zagotavlja finančno podporo. (bom prebral tvoje komentarje, samo da najdem kje si napisal)
Poleg tega se mi zdi, da bo malo več kot 7 stvari, ki povzročajo staranje in s tem povezane probleme.. Tudi njegove rešitve so zelo radikalne in mogoče dobimo eno pozitivno lastnost in 10 negativnih iz take genske modifikacije. Najbrž bi potrebovali močno procesorsko moč, ki bi predvidela vse možne izide

Človeštvo kot rasa je nesmrtno, na žalost posamezni osebki nismo

Ja, evolucija mene kot posameznika pušča na cedilu, saj bom umrl posledično bo vse kar vem/znam in bi imel priložnost spoznati šlo v nič. Ok mogoče bom nekaj znanja prenesel na potomce, ampak to zame ni dovolj
človeško vrsto ohranja odlično


Meni je na prvem mestu ohranitev mene, ker sem egoist. Res da starejši osebki niso sposobnosti producirati nekih revolucionarnih idej, ampak mislim da bi se dalo možgane do neke mere zaščiti pred staranjem in rešiti ta problem. Na žalost bo težje preiti okvire v katerih smo bili navajeni razmišljati..

Problem je, ker nam ni popolnoma jasno kako človeški organizem deluje in zato to še ni možno.

Lister
Prispevkov: 175
Pridružen: 2.6.2008 11:14

Re: Cryonics?

Odgovor Napisal/-a Lister »

Človeška vrsta nesmrtna? :lol: :lol: :lol: Čaki da se najde par Hitlerjev naenkrat! Boš ti vidu nesmrtna. :D Ok zato ni velik možnosti da bi nam ratal iztrebet čist celotno človeštvo je pa možno. In glede nato da je to možno, pa da je še nekaj drugih scenarijev po katerih nehamo bit, nismo nesmrtna vrsta.

Ideje transhumanistov v zvezi z nesmrtnostjo so smešne ja, sploh vsaka ideja o nesmrtnosti je smešna, tudi če premagaš staranje bomo še zmerom umiral. Maš še nesreče pa umore, pa vojne, pa fizične defekte, pa samomore, pa bolezni ... Še zmerom so mi pa všeč ideje v stilu pimp my body! :D

revolto
Prispevkov: 12
Pridružen: 18.6.2008 21:31

Re: Cryonics?

Odgovor Napisal/-a revolto »

Tudi v primeru vojn, vsi osebki ne bojo umrli. Razen seveda če uničimo planet

Ja, vredu to bo še vedno. Saj navsezadnje tudi vesolja ne poznamo in lahko preneha obstajati danes, jutri ali pa čez 10 milijard let. Mogoče bo za vedno?
Čeprav v tem primeru nimaš kaj za narediti

Če bi dobil možnost za gensko terapijo, ki bi zaustavila staranje in recimo da bi delovala terapija 100%, ali je ne bi vzel? Raje bi umrl?
Povej mi zakaj genska terapija nima možnosti delovati? Navsezadnje smo tudi mi samo "stroji"

Ali bi se raje normalno staral in zadnjih 10 let let preživel v bedi, ko ti začne možganska funkcija upadati, izgubljaš telesne sposobnosti in na koncu smrt.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Cryonics?

Odgovor Napisal/-a shrink »

Lister napisal/-a:Človeška vrsta nesmrtna? :lol: :lol: :lol:
Če se to navezuje tudi na moj post, potem je nesmrtnost (vrste) seveda mišljena zgolj v narekovajih (kar sem tudi v postu sedaj popravil). "Nesmrtnost" je namreč mišljena kot ohranjanje vrste do trenutka, ko vrsta (iz kateregakoli razloga: naravnega ali nenaravnega) izumre; povprečno dobo obstoja vrste pa sem tudi že navedel.

Odgovori