Nesmrtnost

Človek kot stroj, o flori in favni...
Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: Nesmrtnost

Odgovor Napisal/-a =) »

mriz napisal/-a: Nesmiselno je tudi, da verujoči obžalujejo smrt bližnjih. Sploh pa bi lahko pomislili na to, da bo čas zemeljskega življenja proti večnosti v nebesih (kamor po njihovem v praksi očitno grejo vsi, ki so umrli), nekako neskončno majhen in s tem relativno hitro pozabljen ali pa vsaj nepomemben. Tisti, ki pa verjamejo v reinkarnacijo, pa itak verjamejo, da to, kar so zdaj, ni njihov pravi jaz (ali kakorkoli že), torej vsi spomini (kakor tudi spomini drugih) nimajo realne vrednosti.
daj, daj. saj še sam sebi ne verjameš to kar govoriš.... :wink:
smrt nekoga ki ti je blizu obžaluješ zato, ker si bil z njim srečen vsaj nekaj trenutkov. V bistvu zelo egoistično. (Taki smo ljudje)
Vernik se morda zaveda "nepomembnosti" tako kot ti, ki si pika v vesolju, ali pa si sam vse svoje vesolje, kakorkoli že, to nič ne zmanjša trpljenja v trenutku nesreče.
Mika me, da bi rekel, da pravi verniki sploh ne bi smeli posvečati preveč pozornosti trenutnemu zemeljskemu življenju, razen iz vidika ugajanja bogu,
to ja

ampak iz tega bi bilo očitno, da so ravno pravi verniki - torej predpostavljeno najbolj moralni, dobri ljudje - največji problem stabilne družbe (morilski fanatiki, samomorilski napadalci in podobna navlaka).
to pa ne.
sicer drugih ver ne poznam toliko, vendar če se omejim na krščanstvo ni možno,da si pravi vernik in morilski fanatik. Hahaha...seveda pa obstaja dosti nepravih vernikov, ki se imajo za prave - pravičniške (ki so prišli sodit!), takih pa - se strinjam - se je bolj za bat od "odkritih" morilcev. Pri njih vsaj veš pri čem si, imajo neko logiko, taktiko, sistem,...fanatiki so pa...hmmmm...neprištevni???? :roll:

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Re: Nesmrtnost

Odgovor Napisal/-a mriz »

=) napisal/-a:daj, daj. saj še sam sebi ne verjameš to kar govoriš....
To, kar govorim, so za moje pojme logične implikacije tega, kar se trenutno obravnava (seveda pa priznam, da me tako iskanje in vlečenje čudnih ekstremov iz navidezno neškodljivih prepričanj tudi zelo zabava).
smrt nekoga ki ti je blizu obžaluješ zato, ker si bil z njim srečen vsaj nekaj trenutkov. V bistvu zelo egoistično. (Taki smo ljudje)
Ja, ampak to je logično edino iz evolucijskega vidika, ne pa vidika vere. Sicer pa je vse, kar počnemo, egoistično. To, da vera oz. specifična verska mitologija ne zmanjša trpljenja, je za moje pojme ravno pokazatelj tega, da nima realne vrednosti (in tudi realne vloge v naravi)
sicer drugih ver ne poznam toliko, vendar če se omejim na krščanstvo ni možno,da si pravi vernik in morilski fanatik. Hahaha...seveda pa obstaja dosti nepravih vernikov, ki se imajo za prave - pravičniške (ki so prišli sodit!), takih pa - se strinjam - se je bolj za bat od "odkritih" morilcev.
Kot prvo mislim, da se vsi zgolj imajo za prave vernike (to pomeni torej, da sledijo temu, kar so določili njihovi verski voditelji). Ampak, razen avtoritete pastirjev ni resnega merila za 'pravost' določenih vernikov - oz. bolj natančno, 'pravost' tega, kar določeni verniki verjamejo. To, da se je nekdo pripravljen razstreliti med množico za boga - ali pa ubiti zdravnika, ki je opravljal splave, seveda ne pove nič o pravilnosti tega, kar je verjel - pove pa zelo dosti o tem, kako je to verjel (in to se mi zdi pomembno).

Mimogrede, tudi tista ena manjša sekta v ZDA, ki je znana po svoji nestrpnosti, sovraštvu itd., to po njihovo počne zgolj iz ljubezni do človeštva (!) - ljudem samo bolj eksplicitno sporočajo to, kar dejansko piše v bibliji - no, tile norci so po mnenju mnogih bolj pravi verniki od ostalih, ki se grejo t.i. 'cherry-picking', torej selektivno izbiranje tega, kar bodo sprejemali in verjeli.

Odgovori