razlika med živim in mrtvim telesom

Človek kot stroj, o flori in favni...
GesAnimos
Prispevkov: 96
Pridružen: 10.9.2009 15:37

Re: razlika med živim in mrtvim telesom

Odgovor Napisal/-a GesAnimos »

Nicesar kar pravis da sem trdil v bistvu nisem "trdil"...ne tistega o popolnem prenosu zavesti kakor ne tistega o perpetum mobilu...

tako kot sem ti ze povedal: Vprasanje se ponavlja dokler ne prides do IZVIRNEGA VZROKA!!! Vse to kar ti govorish so le POSLEDICE oz. akcija-reakcija...

poglej si prilozene linke in to poskusaj povezati s svojim "znanjem" pa se ti bo odprlo novo obzorje...

basketas
Prispevkov: 33
Pridružen: 29.8.2009 12:48

Re: razlika med živim in mrtvim telesom

Odgovor Napisal/-a basketas »

Tudi jaz nisem nikjer omenil, da si kaj trdil. Pač sem podal repliko na perpetuum mobile in prenos zavesti.

Pričakoval sem nov "zakaj"... ampak verjetno ti jih je zmanjkalo, vsaj glede ritmovnika in njegovega delovanja. Na enak način ti kdo drug lahko odgovori na kakšno drugo vprašanje, če le ni preveč povezano z "višjimi silami". Res pa obstajajo stvari, ki so zaenkrat z našim znanjem še nerazložljive, ampak tudi to znanje bomo še osvojili. Pa s tem ne mislim tvoje različice "znanja", ampak znanje, pridobljeno z znanstvenimi eksperimenti (ki jih ti, kot je v neki drugi temi vidno, ne maraš :) ).

Ja res je, reakcija je POSLEDICA akcije. Torek je akcija VZROK za reakcijo. In če je ta akcija reakcija na neko drugo akcijo, je ta druga akcija spet VZROK. In tako prideš postopoma do "izvirnega" vzroka, tako kot sem jaz prišel do vzroka za bitje srca.

GesAnimos
Prispevkov: 96
Pridružen: 10.9.2009 15:37

Re: razlika med živim in mrtvim telesom

Odgovor Napisal/-a GesAnimos »

Bom citiral boga "znanosti" v podobi Alberta

...je rekel: "Človeška neumnost in vesolje nimata meja, čeprav o slednjem nisem prepričan"...in prav je imel, vesolje namrec ima "meje" cloveska neumnost pa she vedno ne!

...ceprav mu te neumnosti Nie Tsss Nie Trebla :wink: ..ce le bi videl tisto kar gleda in slisal tisto kar poslusha

viewtopic.php?f=7&t=243&p=34076#p34076

basketas
Prispevkov: 33
Pridružen: 29.8.2009 12:48

Re: razlika med živim in mrtvim telesom

Odgovor Napisal/-a basketas »

Ugotovil sem, da kadar nimaš več pametnih odgovorov (ki jih je tako ali tako zeloooo malo), začneš vedno pisati o človeški neumnosti, kako smo vsi v zmoti, kako ne poznamo resnice...

Zato mi odgovori na naslednje vprašanje:

Kaj je tisto, kar mi, ostali smrtniki, ne vidimo, ne razumemo, ti pa razumeš? Pa prosim brez odgovorov v smislu: to je višja resnica, prava resnica ali pa to moraš sam ugotoviti... Povej enkrat za vselej konkretno in direktno, potem ti bo morda uspelo koga prepričati. Dokler pa govoriš in govoriš, pa hkrati nič ne poveš, si pa na zelo slabi poti.

Če ti mene vprašaš nekaj glede "moje" resnice (ki jo mimogrede predstavlja znanost), ti bom (če bom le imel dovolj znanja iz tega področja) direktno odgovoril na postavljeno vprašanje z vsemi argumenti in pojasnili. Prosim, razsvetli še ti nas, kaj je tvoja resnica.

Pa še to... kar naprej navajaš linke iz youtuba oz koderkoli že in jih objavljaš kot neke argumente za svoje navedbe. Vsi ti videi so pač posnetki nekih predavanj ljudi, ki pač razlagajo svoje lastno prepričanje. Nič dokazljivega ne povejo, nič oprijemljivega, le svoje lastno RAZMIŠLANE. Kako lahko trdiš, da je njihovo ramišljanje tisto pravo???

GesAnimos
Prispevkov: 96
Pridružen: 10.9.2009 15:37

Re: razlika med živim in mrtvim telesom

Odgovor Napisal/-a GesAnimos »

Bolj KONKRETEN kot sem bil do sedaj v svojih prispevkih ne morem biti..podal sem neshteto linkov do dokumentov, predavanj, studij itd...ampak ker to pac niso ljudje oz. dokumenti ter studije ki bi bile objavljene v "uglednih" in pri javni znanosti edinih "verodostojnih" publikacijah pac te stvari oznacite kot "mnenja", psevdoznanost, sharlatanstvo itd...itd.....ceprav so vsa DOKAZANA z vashimi "znanstvenimi" metodami....treba se je pac malo potruditi in "dokazno" gradivo prestudirati pa je...kar pa vi ne marate lih prevec...saj so vam med "izobrazevanjem" dodobra ubili zeljo za raziskovanjem na lastno pest ter posledicno naredili iz vas mentalne lenuhe, ki vsako vrstico jemljejo dobesedno na popolnoma isti nacin kot to pocnejo verniki v take ali drugacne "bogove". Ce le bi pa bili malo bolj fleksibilni in svobodomiselni pri svojih razmisljanjih pa bi se vam odprla nova, sirsa obzorja sveta, ki ga tako vztrajno she danes zavracate, kot nekaj znanstveno fantasticnega...ceprav so o tem govorili ze "ugledni" znanstveniki iz vasega sveta.... viewtopic.php?f=7&t=243&p=34257#p34257



Cenim tvoje "znanje" oz. informiranost o podrobnostih bio-kemicnih procesov...ampak she vedno se v tem pojasnjevanju prevecc omejujesh in NIKAKOR nisi prishel do VZROKA...Kajti to kar si v tem zgornjem primeru oznacil kot vzrok je le she ena posledica oz. reakcija vec v nizu vseh, ki ustvarjajo harmonijo bivanja. Ce zelish priti do resnicnega vzroka te ne sme zaustaviti niti t.i. veliki pok kot imenujete t.i. zacetek nastanka vsega kar danes clovek zaznava kot zunanji svet...ceprav le ta ne obstaja..vse kar obstaja je Zavest, ki ustvarja...pa se pri tem ne omejuje z t.i. zakoni ampak le uposhteva pravila, ki si jih sama zastavlja...


ze tretjic ali cetrtic ti ponavljam eno in isto vprashanje, ki ga preprosto ali ignorirate ali pa se ga tako zelo bojite, da ga enostavno tudi vidite ne...ceprav je kljucnega pomena za globlje razumevanje vsega s cimer se ukvarjate. To je:

Kaj mislish katerih informacij je vec...tistih, ki so skozi tvoje zivljenje do tebe prishle ali tistih, ki she niso ali tudi nikoli ne bodo?!?!??!??

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: razlika med živim in mrtvim telesom

Odgovor Napisal/-a shrink »

GesAnimos napisal/-a:Bolj KONKRETEN kot sem bil do sedaj v svojih prispevkih ne morem biti..podal sem neshteto linkov do dokumentov, predavanj, studij itd...ampak ker to pac niso ljudje oz. dokumenti ter studije ki bi bile objavljene v "uglednih" in pri javni znanosti edinih "verodostojnih" publikacijah pac te stvari oznacite kot "mnenja", psevdoznanost, sharlatanstvo itd...itd.....ceprav so vsa DOKAZANA z vashimi "znanstvenimi" metodami....
Čisto nakladanje. Podrobna analiza je še vselej pokazala, da ne obstajajo nobeni otipljivi dokazi, znanstveno metodo pa se tako in tako da zlorabiti v t.i. kargo kult znanosti (nekaj primerov tako iz domačih kot tujih logov je bilo navedenih tudi na tem portalu).
GesAnimos napisal/-a:treba se je pac malo potruditi in "dokazno" gradivo prestudirati pa je...
Jah, tudi Srečko Šorli je uspel stehtati dušo črvom in svoje "odkritje" celo objavil v neki obskurni reviji, ampak noben trud pri prebiranju njegovih zmazkov ne more spremeniti dejstva, da prodaja meglo.
GesAnimos napisal/-a:kar pa vi ne marate lih prevec...saj so vam med "izobrazevanjem" dodobra ubili zeljo za raziskovanjem na lastno pest ter posledicno naredili iz vas mentalne lenuhe, ki vsako vrstico jemljejo dobesedno na popolnoma isti nacin kot to pocnejo verniki v take ali drugacne "bogove". Ce le bi pa bili malo bolj fleksibilni in svobodomiselni pri svojih razmisljanjih pa bi se vam odprla nova, sirsa obzorja sveta, ki ga tako vztrajno she danes zavracate, kot nekaj znanstveno fantasticnega...ceprav so o tem govorili ze "ugledni" znanstveniki iz vasega sveta.... viewtopic.php?f=7&t=243&p=34257#p34257
Sklicevanje na zmotna prepričanja slavnih znanstvenikov iz preteklosti te ne dela nič bolj kredibilnega; prej nasprotno: gre za tipično šarlatansko početje.

GesAnimos
Prispevkov: 96
Pridružen: 10.9.2009 15:37

Re: razlika med živim in mrtvim telesom

Odgovor Napisal/-a GesAnimos »

:lol:

zakaj pa nisi "analiziral" oz. odgovoril na VSE odstavke (mogoce spet spregledal kaj pomembnega..hmmm..)?? (mislim, ces se ze potrudil...pa to nared tako kot se za gre...ne pa kar tako, na pol) :wink:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: razlika med živim in mrtvim telesom

Odgovor Napisal/-a shrink »

GesAnimos napisal/-a::lol:

zakaj pa nisi "analiziral" oz. odgovoril na VSE odstavke (mogoce spet spregledal kaj pomembnega..hmmm..)?? (mislim, ces se ze potrudil...pa to nared tako kot se za gre...ne pa kar tako, na pol) :wink:
Ni potrebe, saj je očitno, da streljaš neumnosti.

GesAnimos
Prispevkov: 96
Pridružen: 10.9.2009 15:37

Re: razlika med živim in mrtvim telesom

Odgovor Napisal/-a GesAnimos »

shrink napisal/-a: Ni potrebe, saj je očitno, da streljaš neumnosti.

jap...pa tudi zadanem in unicim katero, ki vam je zameglila Razum... v nasprotju z brezglavim streljanjem ortodoksnih "znanstvenikov" v samoobrambi, ki ne pazijo kam streljajo..pa tako ubijajo tudi nedolzne..le pazite da she sebe ne zadanete

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: razlika med živim in mrtvim telesom

Odgovor Napisal/-a shrink »

GesAnimos napisal/-a:
shrink napisal/-a: Ni potrebe, saj je očitno, da streljaš neumnosti.

jap...pa tudi zadanem in unicim katero, ki vam je zameglila Razum... v nasprotju z brezglavim streljanjem ortodoksnih "znanstvenikov" v samoobrambi, ki ne pazijo kam streljajo..pa tako ubijajo tudi nedolzne..le pazite da she sebe ne zadanete
Očitno ne razumeš sintagme "streljati neumnosti"; pomeni namreč "trosenje/bruhanje neumnosti", ne pa njihovo "zadevanje ali uničevanje". Toliko v poduk.

GesAnimos
Prispevkov: 96
Pridružen: 10.9.2009 15:37

Re: razlika med živim in mrtvim telesom

Odgovor Napisal/-a GesAnimos »

shrink napisal/-a: Očitno ne razumeš sintagme "streljati neumnosti"; pomeni namreč "trosenje/bruhanje neumnosti", ne pa njihovo "zadevanje ali uničevanje". Toliko v poduk.
no vish..mogoce pa she pridesh do razumevanja tega, da ne ti... ne kdorkoli drug..ne meni..ne komurkoli drugemu, nima pravice vsiljevati svojega razumevanja dolocenih konceptov.. Ker sem svoboden in neodvisen si lahko nekaj razlagam tako kot meni osebno pashe in ne tako kot je to v druzbi ustaljena praksa...


ce in ko bosh to razumel bosh lahko recimo tudi v religijskih knjigah nashel toliko znanosti, kot ti je nobena "znanstvena" knjiga do sedaj ni pokazala :wink:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: razlika med živim in mrtvim telesom

Odgovor Napisal/-a shrink »

GesAnimos napisal/-a:
shrink napisal/-a: Očitno ne razumeš sintagme "streljati neumnosti"; pomeni namreč "trosenje/bruhanje neumnosti", ne pa njihovo "zadevanje ali uničevanje". Toliko v poduk.
no vish..mogoce pa she pridesh do razumevanja tega, da ne ti... ne kdorkoli drug..ne meni..ne komurkoli drugemu, nima pravice vsiljevati svojega razumevanja dolocenih konceptov.. Ker sem svoboden in neodvisen si lahko nekaj razlagam tako kot meni osebno pashe in ne tako kot je to v druzbi ustaljena praksa...
Povsem tvoj problem je, če nisi seznanjen z ustaljenimi pomeni določenih besednih zvez.
GesAnimos napisal/-a:ce in ko bosh to razumel bosh lahko recimo tudi v religijskih knjigah nashel toliko znanosti, kot ti je nobena "znanstvena" knjiga do sedaj ni pokazala :wink:
Že videno. Že slišano.

(Tipično šarlatansko nakladanje.)

Odgovori