Homeopatija

Človek kot stroj, o flori in favni...
Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: Homeopatija

Odgovor Napisal/-a =) »

shrink napisal/-a: Katera ustanova in kako naj (ne) bi delovala?
ah, butelj jaz - narobe se izražam - mislila sem na to homeopatsko društvo, ki v Sloveniji (očitno) nemoteno deluje.
shrink napisal/-a:Meni psihologi, ki se ukvarjajo z astrologijo, ali zdravniki, ki se ukvarjajo s homeopatijo, ne vzbujajo večje kredibilnosti.
No, saj meni tudi ne, v primeru ko je v interesu zdravnika, da te ozdravi ne pa odpravi.

No, saj se ne spoznam veliko na vse skupaj. Vem, pa da (zobo)zdravniki tudi če bi hoteli pomagati tega včasih ne morejo. Zafrkavajo jih razne inšpekcije, ukvarjati se morajo z birokracijo namesto, da bi se posvečali temu, za kar so študirali. Da ne govorim, da o pacientih ne dobijo nobene povratne informacije, če je z njimi kaj narobe na kakšnem drugem področju. Ko zdravnik vpraša pacienta kakšna zdravila jemlje...pa nastopi trenutek tišine...če pacient sploh ve kaj je z njim narobe, npr. da jemlje Marivarin, ki preprečuje strjevanje krvi.
Spet sem zašla iz teme. :roll:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Homeopatija

Odgovor Napisal/-a shrink »

=) napisal/-a:
shrink napisal/-a: Katera ustanova in kako naj (ne) bi delovala?
ah, butelj jaz - narobe se izražam - mislila sem na to homeopatsko društvo, ki v Sloveniji (očitno) nemoteno deluje.
Ne vidim razloga, da ne bi delovalo. Zdravilci si celo prizadevajo za zdravilsko zbornico. Verjetno imajo željo po tem, da bi sami sebe regulirali (kar je v bistvu logično, saj vsak ceh - tudi zdravniški - sam sebe regulira). Po eni strani bi bilo to koristno, saj bi tako vsak zdravilec moral imeti licenco in voditi kartone za paciente, ki jih "zdravi". Po drugi strani pa bi lahko prišlo do situacije, ko bi neka zdravilska struja (zaradi uradne moči, ki bi jo imela) onemogočila ostale struje, tako da bi licenco lahko dobili le tisti zdravilci, ki pripadajo struji na oblasti. Četudi bi se nekako uspeli zmeniti med seboj, bi obstajala nevarnost kartelnega dogovora in verjamem, da bi se marsikateri njihov pacient znašel v situaciji, kot je opisana v epizodi "House M.D. - 1X20: LOVE HURTS":
Harvey: I went to a, you know, they do that thing with sharp, uh, pointy things.

Foreman: Needles? Someone took your blood.

Harvey: No, they make you breathe.

Foreman: Pulmonologist.

Harvey: No, she had this, uh, electrical machine… [Foreman looks to Annette.]

Annette: He saw an acupuncturist.

Foreman: Uh huh. [to Annette again] Do you know what the acupuncturist did?

Annette: She diagnosed Liver Qi stagnation and sent Harvey to a Shen balancer. He referred him to a homeopathic doctor who sent him to chiropractor.

Foreman: Naturally.

Annette: Well, the chiropractor thought it might be food sensitivity and sent Harvey to a naturopath.

Harvey: The naturopath sent me back to the

Foreman: Back to the acupuncturist.

Annette: Yes.

Foreman: Okay. Well, we’ll need to see the records from all of those, uh, practitioners.
Konec koncev se popolnoma strinjam z Randijem, da se Slovenija z regulacijo/legalizacijo homeopatije oz. zdravilstva vrača v srednji vek:

SLOVENIA BACKS INTO THE MIDDLE AGES

Naj bo zadeva še tako regulirana, to ne spremeni osnovnega dejstva, da gre za šarlatanstvo.

mijam
Prispevkov: 1
Pridružen: 14.3.2010 19:37

Re: Homeopatija

Odgovor Napisal/-a mijam »

[homeopatija hja,,,

jaz sem danes klicala tako imenovano homeopatinjo trudi kavkler, in hja, no ne morem reči da to ona je,, zakaj,,
ker sem bila zelo vljudna čeprav je bila nedelja ura sedem( verjamem da ima vsakdo rad mir, pa vendar tudi pri nas smo tako imenovani sp in nas se kliče ob vsakem času, če ti ni pač ne dvigneš telefona a ne,, ) no ko sem prosila za informacijo mi je dejala da so za to zobozdravniki. Hja potem sem poklicala naprej in čuda da tisti ki pa so na tej listi takoimenovanih homeopatov, so bili pripravljeni pomagati in to celo brezplačno, ker se gre za otroka.. hja kaj naj rečem,,, ..

o učinku pa.. morda pa bo a ne,,,

Odgovori