Stvarnik je mrtev. Naj živi znanost !

Človek kot stroj, o flori in favni...
Odgovori
Hanuman
Prispevkov: 274
Pridružen: 7.8.2008 13:06

Re: Stvarnik je mrtev. Naj živi znanost !

Odgovor Napisal/-a Hanuman »

GJ napisal/-a:Saj ne gre energija proti niču temveč gre temperatura proti 0 K.
Kako pa veš da gre temperatura proti 0 K? A potem O K tudi doseže? In kaj se bo zgodilo, če temperatura doseže 0 K? Kaj potem ne bo ničesar več? Tudi prostora ne?
Yosh napisal/-a:Drugače pa je rečeno v eni upanišadi: pride nek modrec do enga drugega modreca.. pa mu rece.. Naucil sem se znanosti o stevilkah, geometriji, arhitekturi, jeziku.. in nasteje dobrsn del veje materialnega znanja.. in potem rece, a nisem srecen, kje najdem vecno sreco. In potem mu modrec odgovori, da najde sreco v duhovnem znanju.
In v čem je potem smisel razvijanja materialnega znanja, če v njem ni sreče?
Prvo materialno znanje, potem bos zrel za duhovno.
Materialno znanje ni predpogoj za razvijanje duhovnega znanja. Duhovno znanje je transcendentalno in nima nobene veze z materialnim znanjem (katero je ob smrti izgubljeno, ga ni več, ni,ni).

Hvala ti za nasvet in zgodbo Yosh, polepšal si mi dan.

Jai Sri Ram!

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: Stvarnik je mrtev. Naj živi znanost !

Odgovor Napisal/-a GJ »

Hanuman napisal/-a:
GJ napisal/-a:Saj ne gre energija proti niču temveč gre temperatura proti 0 K.
Kako pa veš da gre temperatura proti 0 K? A potem O K tudi doseže? In kaj se bo zgodilo, če temperatura doseže 0 K? Kaj potem ne bo ničesar več? Tudi prostora ne?
Preberi si še enkrat prejšnji post od Yosha, pisan ti je na kožo, da bolj ne more biti, drugače pa...

"Elementary my dear Watson"

Lep dan še naprej...

Yosh
Prispevkov: 39
Pridružen: 24.5.2010 15:36

Re: Stvarnik je mrtev. Naj živi znanost !

Odgovor Napisal/-a Yosh »

Kako pa veš da gre temperatura proti 0 K? A potem O K tudi doseže? In kaj se bo zgodilo, če temperatura doseže 0 K? Kaj potem ne bo ničesar več? Tudi prostora ne?
Lej, brezpredmetno se je ukvarjati s taksnimi vprasanji, kajti nisi kvalificiran zanje.
Koliko bo prostora, kam bo sel, ali bo vse zmrznilo, ali bodo atomi razpadli in podobno sploh ni relevantno.
Če te zanima kaj pomeni; izraz da gre nekaj proti nic, vzemi učbenik srednje šole, poglavje zveznost in limita, preuči, resi nekaj primerov in verjetno bos dobil predstavo kaj to pomeni.

In v čem je potem smisel razvijanja materialnega znanja, če v njem ni sreče?
To ni čisto res. Poglej, tvoja sreča je, da pises o Hanumanu, Princu Rami, o Absolutni resnici; ceprav jo ne poznas, ipd.. in to delas preko materialnega znanja.. uporabljas internet, uporabljas racunalnik, vso znanje fizike, kemije, matematike, jezika.. vse je noter.. pa se sploh ne zavedas.. kolksno je tvoje zavedanje potem?
Če želiš biti srečen, potem bodi, tega ti nihce ne prepricuje. a ne govori nam o popolni sreci, ker jo ne poznas. Poznas koncept idealističnega sveta, ki zgolj obstaja v ozkem krogu isto mislečih.
Ne pravim da je to narobe, to je vir tvoje srece, a ne projeciraj to na ostalo, to ni enako.
Če bi res bil željan znanja in resnice, bi jo imel bolj odprte oči, in ne bi zanikal samega sebe, ker prav to počnes, vključno s tem kar verjames.. Tvoje razumevanje tudi tega ni popolno.
Zgolj ponavljas besede drugih, kje je tvoja osebnost, individualnost katero povelicujes?
Zgodbica je povsem jasna. Seveda si jo prebral samo enostransko, tako kot tudi pocnes zdaj. Gleda samo tisto kar ti predstavlja ugodje. Ne boj se, nismo nic različni od tebe. Ampak ce res hoces soditi o stvareh, se pouci in poglej obe strani.
Materialno znanje pa v končnem ni različno od duhovnega. Dobro ves, kdo je to rekel, ce se ze sklicujes nanj in govoriš v njegovem imenu.
Narobe, premisli, uporabi svoj um,inteligenco katero imas, in razmisli.

In ja, bodi srecen, v materialnem svetu( duhovnem) kakorkolisnem ze hoces. da je .. svojem svetu..

Materialno znanje ni predpogoj za razvijanje duhovnega znanja. Duhovno znanje je transcendentalno in nima nobene veze z materialnim znanjem (katero je ob smrti izgubljeno, ga ni več, ni,ni).
Modrec bo prvo razumel materialno, potem sel visje. Ne mores preskocit. Prevaral bi rad, zato si prevaran. Korak po korak.
To ni pametno, po mojem mnenju. Ker potem ne locis stvari, in ce jih ne locis, si kot majhni otrok, katerega izkoristijo, oropajo njegovih atributov za svojo lastne TELESNE POTREBE( ugodje in sreca)
Ko umres, te NI. Neves ce obstaja svet. Nihce ne ve. Ves pa da zdaj obstaja svet, Točno taksen kakrsnega si izberes in voljno bivas v njem.
Vcasih je najpreprostejste pravilno, pa tudi ce ne odgovarja tvoji teznji ugodja.
Bojis se. Razumljivo clovek si. Ampak ok, naj te pomirim, vsi umremo, vsi se staramo, vsi trpimo..
In glej zivljenje gre naprej.. Živi. Preprosto je.

lp

Hanuman
Prispevkov: 274
Pridružen: 7.8.2008 13:06

Re: Stvarnik je mrtev. Naj živi znanost !

Odgovor Napisal/-a Hanuman »

Yosh napisal/-a:Lej, brezpredmetno se je ukvarjati s taksnimi vprasanji
Seveda je brezpredmetno, samo še ena teorija, ki z realnostjo nima nobene veze.
kajti nisi kvalificiran zanje.
Potem me pa poučite prosim, ali je to dejstvo, da gre temperatura vesolja proti 0 K?
To ni čisto res. Poglej, tvoja sreča je, da pises o Hanumanu, Princu Rami, o Absolutni resnici; ceprav jo ne poznas, ipd..
Yosh, saj me ne poznaš (še sebe ne), in mi želiš nekaj sugerirat, da ne poznam Absolutne Resnice, popolne sreče, da se bojim smrti in staranja.... Če rečem Absolutna Resnica, se je tudi zavedam. Spoznaš jo, če enostavno izgovarjaš transcendentalno maha-mantro Hare Krsna. V tej mantri je Absolutna Resnica (Krsna). Postopoma se ti razodane Brahman (večnost), potem Paramatma (nadduša v srcu) in na koncu Bog - Krsna osebno. Moja realizacija je Brahman in Paramatma. Zaznavam tako duhovni svet, kot materialni svet. Naredi eksperiment in izgovarjaj mantro, pa boš videl, kako je s tem.
in to delas preko materialnega znanja.. uporabljas internet, uporabljas racunalnik, vso znanje fizike, kemije, matematike, jezika.. vse je noter.. pa se sploh ne zavedas.. kolksno je tvoje zavedanje potem?
Bolj čisto, kot pa od tistega, ki ima v glavi vse to materialno znanje. Manj ko imaš materialnega znanja, bolj čisto je tvoje zavedanje realnosti. Če bom vedel kako deluje internet, ne bom imel nič bolj višje zavesti? Samo moj um bo bolj kompleksen, to je vse. Ne bom nič bolj srečen. Z razvijanjem materialnega znanja se samo prekrije PRAVO ZNANJE - duhovno znanje o duši, Bogu in odnosu med njima (skozi katerega prihaja popolna sreča). Materialno znanje zadovoljuje samo um, ne pa duše.

Yosh
Prispevkov: 39
Pridružen: 24.5.2010 15:36

Re: Stvarnik je mrtev. Naj živi znanost !

Odgovor Napisal/-a Yosh »

Seveda je brezpredmetno, samo še ena teorija, ki z realnostjo nima nobene veze.


Ne. Ampak zato, ker nisi kvalificiran,zato je brezpredmetno o tem govoriti.
Z realnostjo pa ima vse veze, kar je merljivo in ponovljivo v tolikšni meri da je neka konstanta.

No, da boš bolje razumel kaj pomeni teorija preden jo uporabljas :

"the term "theory", or "scientific theory" refers to a proposed explanation of empirical phenomena, made in a way consistent with the scientific method.
Such theories are preferably described in such a way that any scientist in the field is in a position to understand, verify, and challenge (or "falsify") it."

ali tudi : "theory is a prediction based on the results of previous observations or experiments. It is not, however, uncommon for a theory to produce predictions that are later confirmed or proven incorrect by experiment

Upam, da razumes. Veliko pa je še neraziskano, ampak se dela na tem, vsak dan. In v to je vložen trud, trdo delo, moral bi to spostovat.


Potem me pa poučite prosim, ali je to dejstvo, da gre temperatura vesolja proti 0 K?

Poučili so te ze, v osnovni soli in srednji, sam nismo mi krivi da nisi poslusal. Ampak se je cas.

Velikokrat so ti odgovorili, ampak noces poslusat, in ponavljas samo svoje.
Evo, ce te iskreno zanima, bos prebral in premislil :http://en.wikipedia.org/wiki/Absolute_zero
Bodi vsaj pošten "bhakta".

Yosh, saj me ne poznaš (še sebe ne), in mi želiš nekaj sugerirat, da ne poznam Absolutne Resnice, popolne sreče, da se bojim smrti in staranja.... Če rečem Absolutna Resnica, se je tudi zavedam. Spoznaš jo, če enostavno izgovarjaš transcendentalno maha-mantro Hare Krsna. V tej mantri je Absolutna Resnica (Krsna). Postopoma se ti razodane Brahman (večnost), potem Paramatma (nadduša v srcu) in na koncu Bog - Krsna osebno. Moja realizacija je Brahman in Paramatma. Zaznavam tako duhovni svet, kot materialni svet. Naredi eksperiment in izgovarjaj mantro, pa boš videl, kako je s tem.
Poznam sebe, in poznam tvoj vzorec. Nič ne sugeriram, povedal sem resnico. Tvoja realizacija Brahmana in Paramatme, je zgolj odraz tvoje subjektivne izkušnje pogojene s kemijskimi procesi v telesu, in seveda s določenimi praksami, ki naredijo ugodno okolje v katerem lahko izkušaš t.i,. religijski zanos, z namenom da ga poveličas pod pretvezo nekega "visjega" zaznavanja in izkusanja Boga.
Ne pravim da kar si izkusil ni bilo dejansko, torej fizično, subjektivno spoznavno. Je bilo, ampak to ni Resnica, ampak TVOJA RESNICA. TVOJE SUBJEKTIVNO IZKUSANJE.
Čas je da ti naredis eksperiment, jaz sem ze. Preuči malo znanost, ne bo ti skodovalo. Vsaj osnove( že tega je veliko)
in to delas preko materialnega znanja.. uporabljas internet, uporabljas racunalnik, vso znanje fizike, kemije, matematike, jezika.. vse je noter.. pa se sploh ne zavedas.. kolksno je tvoje zavedanje potem?

Bolj čisto, kot pa od tistega, ki ima v glavi vse to materialno znanje. Manj ko imaš materialnega znanja, bolj čisto je tvoje zavedanje realnosti. Če bom vedel kako deluje internet, ne bom imel nič bolj višje zavesti? Samo moj um bo bolj kompleksen, to je vse. Ne bom nič bolj srečen. Z razvijanjem materialnega znanja se samo prekrije PRAVO ZNANJE - duhovno znanje o duši, Bogu in odnosu med njima (skozi katerega prihaja popolna sreča). Materialno znanje zadovoljuje samo um, ne pa duše.

Bolj čisti, a ti si bolj cist, kej pa je tu cistost, jaz vidim sam napuh. Ne, motis se , to nima veze z čistočo.
Ne, manj ko imas materialnega znanja, bolj si manipuliran od drugih, v vedno se izkaze da tepci manipulirajo z tepci.
Če boš vedel kako deluje internet in iz česa je dejansko sestavljen tvoj računalnik, ne bos govoril takšnih neumnosti, še osnovnošolec ima vec znanja kot ti.
Višje zavedanje pa v tvojem kontekstu pomeni; nič misliti, jesti, izkušati lastne kemikalije sreče in temu dajati nalepke; to je Bog.
Kompleksen um, lahko naredi korist. Neumni pa so vedno znani po tem, da delajo probleme. Predvsem pa je problem ta napuh v nevednosti( beri: Jaz imam visje zavedanje, vi pa ste psi in macke).
Zelo nespostljivo, predvsem do tistih, ki so sedeli v solskih klopeh, z srcem in duso, kot ti pravis, se zavzeli za probleme, pri matematiki, fiziki, kemiji, skusali doumeti ta ustroj narave ... zakaj so oni manj vredni?
Zakaj oni imajo po tvojem nizjo zavest? Svasta. Nasprotno, boš srečen, ker te bo redko kdo zmanipuliral. Predvsem pa tvoja sreča ni odvisna od tega, ne pomeni absolutno to, da poznas "duhovno znanje" da edino takrat bos srecen..
Kar potrebujes je common sense in bos srecen. Drugace pa pravila etike in morale se ne izkljucuje seveda. To je samoumevno, to pristoji cloveku in pravi osebnosti, ki ima znanje.

Materialno znanje zadovolji oboje, ker je um in duša enako.
Očitno duhovno znanje pa ni potem popolno, če zadovoljuje samo dušo in ne uma.
Naj te spomnem, za tole vse kar tukaj pises, uporabljas um, pa ceprav majhen del, ker si dobesedno vse preplonkal.
Kje pa je tvoja osebnost? Ali res moras vse prepisat, ponovit od drugih? Kaj pa je tvoje mnenje?
Ti povem, nimas ga. Nimas ga.
Ker te ni.
Prodal si se, svoj um in duso drugim.

Žalostno, no pa si vsaj srečen.
Ves ni razlike med teboj in pijancem, oba se oklepata iluzije. Le da je tvoja bolj prefinjena in manj telesu skodljiva.

Hanuman
Prispevkov: 274
Pridružen: 7.8.2008 13:06

Re: Stvarnik je mrtev. Naj živi znanost !

Odgovor Napisal/-a Hanuman »

Yosh napisal/-a:Prodal si se, svoj um in duso drugim.
Sem pogledal tisti link, absolutna ničla je torej teoretična in se je ne da doseči (tretji zakon termodinamike). Če ima vesolje premalo mase bo temperatura padla na 0 K...itd. Sedaj mi pa povej, kaj naj zdaj s tem? Kakšno korist imam od te informacije? Sem kaj bližje Absolutni Resnici? Sem kaj bližje ljubezni? Sem sedaj pridobil delec svoje individualnosti? Ta tvoja logika mi ni razumljiva, Yosh. Kaj pred tem nisem bil individuum? Če sprejmem to informacijo se bom pustil indoktrinirati, tako kot si se ti, tega pa nočem, zato jo bom zavrgel. Yosh ti si se prodal, tebe so programirali, ne pa mene. Ti si ovca.
Kaj pa je tvoje mnenje?
Ti povem, nimas ga. Nimas ga.
Ne zaupam znanstvenikom (ker varajo) in ne zaupam svojim čutilom. Zaupam samo mojemu duhovnemu učitelju in Vedam, ker je v njih zapisana Resnica. Ni potrebe po spekuliranju. Tvoje mnenje Yosh, je pač drugačno, prirejeno tako, da lahko kljubuješ avtoriteti Boga in svetim spisom. Sam zavedi se, da padaš.

In niso kemikalije, Stvarnik je živ!

Yosh
Prispevkov: 39
Pridružen: 24.5.2010 15:36

Re: Stvarnik je mrtev. Naj živi znanost !

Odgovor Napisal/-a Yosh »

Sem pogledal tisti link, absolutna ničla je torej teoretična in se je ne da doseči (tretji zakon termodinamike).

Ne, prebral si prvi stavek, si vse prebral? Verjamem pa, da si se namatral.
Če ima vesolje premalo mase bo temperatura padla na 0 K...itd.
Ja itd., ampak ti dalje nisi prisel. In če si laznivec, sva zaključla. Laži pa ne bom toleriral, nevednost se, laži, namerne in zavestne pa ne.

Sedaj mi pa povej, kaj naj zdaj s tem? Kakšno korist imam od te informacije? Sem kaj bližje Absolutni Resnici? Sem kaj bližje ljubezni? Sem sedaj pridobil delec svoje individualnosti? Ta tvoja logika mi ni razumljiva, Yosh. Kaj pred tem nisem bil individuum? Če sprejmem to informacijo se bom pustil indoktrinirati, tako kot si se ti, tega pa nočem, zato jo bom zavrgel. Yosh ti si se prodal, tebe so programirali, ne pa mene. Ti si ovca.
Nasplosno od znanosti imas vsakodnevno korist, le da se ti s svojo "visjo zavestjo" ne zavedas.
Absolutna resnica je to da ti umrljiv, da se staras, da imas bolezni.. in ves kaj, kljub temu, si lahko srecen, brez t.i, "duhovnega znanja" ( sam neke nalepke), kot sem ze rekel, potrebujes nekaj common sensa.
Znanstvenikom je mar za cloveka, kajti preko uporabe svojega uma in inteligence, skrbijo za bolne, skusajo prepreciti naravno trpljenje ki je pac pogojeno z zivljenjem. Znanost je vsekakor koristna, ce pa ti tega ne mores videti, pa je to tvoj problem. Če enačis ljubezen z Absolutno resnico, potem se motis, ker nima to veze z absolutno resnico. Resnica je znanstveno preverljivo dejstvo, a NE subjektivno preverljivo, temvec objektivno, torej neodvisno od cutenja, duhovnega vedenja. itd.. Ne, ne rabis pridobiti delec individualnosti, ker si ze individualnost, samo ti to tezko razumes, ker v vsem tvojem nakladanju, TEBE kot osebo, individualnost se ni bilo. Plonkas, dobesedno.
Mogoce pa se kdaj spomnes nase, kaksen se bil vcasih pred to indoktrinacijo katero skusas meni naprtiti. Problem je da materialno znanje te ne indoktrinira, temvec ti daje moznost da uporabljas svoj lasten um, in ce si dober v tem, prispevas clovestvu, v isti zelji, da se resis trpljenja.. a ne zgolj lastnega, ker to bi bilo potem vsekakor sebicno dejanja, ampak tudi clovestva. Spostovanje vsem velikim mislecem, ki so pripomogli k temu, da ti danes ne umres od navadne gripe, ali kaksne bakterijske bolezni ali kaksne bolezni parazitov( npr. spalna bolezen ki jo prenasa muha cece).. Potem spostovanje vsem zdravnikom ki so velikokrat resili kaksnega mladega decka, ki je imel celo zivljenje pred seboj, in to z znanjem, znanostjo, NE magijo in molitvami..
In v tem si hinavec, da vse to zanikas in ne enkrat.. Ampak ti je deloma oproščeno, ker neves kaj pocnes.. in nimas svojega jaza.. ker si kot sem rekel, se prodal tepcem( Oblekam in stasu t.i. modrecev.. v vecini pa so neizobrazeni, ce pa so, so pa obicni uzivatorji tak k ti, k bi rad uzival zivljenje, in imel svoje ovcke k jim brisejo rit..
Če sprejmem to informacijo se bom pustil indoktrinirati, tako kot si se ti, tega pa nočem, zato jo bom zavrgel. Yosh ti si se prodal, tebe so programirali, ne pa mene. Ti si ovca.
Ne, ti tega noces sprejeti, prav zato, ker si indoktriniran in vsak dan si peres mozgane. Zavrzi, a tako bos zavrgel sebe, si že.
Jaz nisem omenjal ovc, a ocitno se spoznas v tem. Temu se rece projekcija. Bodi ovca, sej ti je fajn, ješ, nič ne mislis in si srecen. Bravo.
No pa saj, ce ti je to smisel, potem ti kar, a pusti znanost in resnico znanstvenikom, tistim ki so sedeli v klopeh( se zrtvovali) in pozno v noc delali matematiko, fiziko, kemijo in s tem prispevali in resili cloveska zivljenja, da potem lahko oni pojejo, plesejo se veselijo, ljubijo, cutijo, vonjajo, zivijo, in so srecni..
Ne zaupam znanstvenikom (ker varajo) in ne zaupam svojim čutilom. Zaupam samo mojemu duhovnemu učitelju in Vedam, ker je v njih zapisana Resnica. Ni potrebe po spekuliranju. Tvoje mnenje Yosh, je pač drugačno, prirejeno tako, da lahko kljubuješ avtoriteti Boga in svetim spisom. Sam zavedi se, da padaš. In niso kemikalije, Stvarnik je živ!

Ne zaupas znanstvenikom ker ne uporabljas svojega uma, tocno to si povedal.
Kaj varajo? Če pa vse je preverljivo, se celo sam lahko preveris, ce ti kaj ni jasn, sej to je point znanstvenega dela, beri zgoraj k sem ti dal citat kaj je teorija, ti pa je navkljub temu uporabljas napacno.
Predpostavljam da znas malo anglesko. Pravis da ne zaupas svojim cutilom, a se z njimi posluzujes "spoznavanja Absolutne resnice"? Ah, daj no poslusaj se kaj govoris, same neumnosti.
Pa je tvoj ucitelj vsaj izobrazen clovek da ga poslusas.. sej ne pravim , mogoce ti lahko da kaksno zivljenjsko modrost, a na matematike in fizike pa ti ne predava ane? SKoda.
V učbeniku recimo Ivan Vidav, Visja matematika ali pa Biochemistry od Voet ali Stryerja, tam je tudi napisana resnica. In tam ni spekuliranja, zgolj preverljiva dejstva, torej eksperimentalno potrjena dejstva, ki niso narejena na domeni lastnega subjektivizma, v domeni cutil, ampak predvsem z objektivno znanstveno metodo. In ne mores verjet, prav s tem znanjem, k je tam napisan lahko ti zdaj uporabljas svoj kalkulator in racunas koliko knjig si prodal.. recimo.. Ali pa lahko uporabljas lonec da skuhas hrano. ali pa uporabljas elektriko in racunalnik, internet.. se oblacila k jih nosis na sebi. vse.. dejansko je plod tega.. In potem reces, da ne zaupas temu.. grozno.. Hinavec si!

Jaz vsaj imam mnenje. Nisem pa hinavec kot si ti, jaz sem vsaj preucil obe strani kovanca.
Ne kljubujem Bogu, ker si niti ne upam trditi da obstaja, ali ne obstaja, ker nevem. In kdor rece da ve, ce obstaja Bog, v kakrsnem koli obliki si zelis predstavljas je en običen samzavajajoč lažnivec.
Iskreno povedano, me take misli ne zanimajo vec. Kar pa me zanima je znanost in dejstvo da bom skusal prezivet kvalitetno svoje zivljenje, srecno in mirno.
Kar verjamem je znanost in svojo lastno presojo, ter v moralo in etiko, kar je samoumevna za človeka.

Preberi Biokemijo, pa skusaj razumeti, pa potem reci da niso kemikalije.
Vsak tvoj zalog hrane k naredis je kemičen proces, celo to da gledas da kaj vidis, je kemičen proces, pa da ne govorim nadaljno .. Izobrazi se naprej. Potem pa govori o Absolutni resnici.
Stvarnik je živ zgolj v tvojem zaprtem idiličnem svetu, ali bolje rečeno iluzijskem svetu.. in ej , ce si srecen v njem, izvoli.. nihce ti ne brani biti v iluziji..
Uzivaj, sej to je edino kar pocnes.. pa ješ seveda..
Dober tek.
Zadnjič spremenil Yosh, dne 7.6.2010 11:01, skupaj popravljeno 2 krat.

Yosh
Prispevkov: 39
Pridružen: 24.5.2010 15:36

Re: Stvarnik je mrtev. Naj živi znanost !

Odgovor Napisal/-a Yosh »

Ljubezen, sovrastvo, vse custva so rezultat kemičnih procesov.. vse so kemični procesi, ki se dogajajo v tvojem telesu.

Hanuman
Prispevkov: 274
Pridružen: 7.8.2008 13:06

Re: Stvarnik je mrtev. Naj živi znanost !

Odgovor Napisal/-a Hanuman »

Ok, vse je projekcija.
Yosh napisal/-a:Ljubezen, sovrastvo, vse custva so rezultat kemičnih procesov.. vse so kemični procesi, ki se dogajajo v tvojem telesu.
In kateri kemijski element ti potem da ljubezen in kateri sovraštvo?

Me prav zanima, kaj boš spet naložil.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Stvarnik je mrtev. Naj živi znanost !

Odgovor Napisal/-a Roman »

Hanuman napisal/-a:Ok, vse je projekcija.
Vse ne, samo tisto, kar misli človek. Projekcija je človeški izdelek.
Yosh napisal/-a:Ljubezen, sovrastvo, vse custva so rezultat kemičnih procesov.. vse so kemični procesi, ki se dogajajo v tvojem telesu.
In kateri kemijski element ti potem da ljubezen in kateri sovraštvo?
Preberi še enkrat. Kemični procesi in kemični elementi niso isto. Lahko pa se zaneseš na to, da brez ogljika, vodika, kisika in drugih elementov ne bi bilo ne ljubezni in ne sovraštva.
Me prav zanima, kaj boš spet naložil.
He, he.

Hanuman
Prispevkov: 274
Pridružen: 7.8.2008 13:06

Re: Stvarnik je mrtev. Naj živi znanost !

Odgovor Napisal/-a Hanuman »

Roman napisal/-a:
Hanuman napisal/-a:Ok, vse je projekcija.
Vse ne, samo tisto, kar misli človek. Projekcija je človeški izdelek.
Vem kaj je projekcija.
Roman napisal/-a:
Hanuman napisal/-a:In kateri kemijski element ti potem da ljubezen in kateri sovraštvo?
Preberi še enkrat. Kemični procesi in kemični elementi niso isto.
Če trdiš, da je ljubezen in sovraštvo rezultat kemičnih procesov, moraš poznati tudi kemijske elemente, ki reagirajo v tem procesu. Torej, kateri kemijski elementi so v tem kemičnem procesu?

Yosh
Prispevkov: 39
Pridružen: 24.5.2010 15:36

Re: Stvarnik je mrtev. Naj živi znanost !

Odgovor Napisal/-a Yosh »

Hanuman napisal/-a:Ok, vse je projekcija.
Yosh napisal/-a:Ljubezen, sovrastvo, vse custva so rezultat kemičnih procesov.. vse so kemični procesi, ki se dogajajo v tvojem telesu.
In kateri kemijski element ti potem da ljubezen in kateri sovraštvo?

Me prav zanima, kaj boš spet naložil.

Evo http://en.wikipedia.org/wiki/Love preberi si. Predvsem tisti del k pise Chemical basis in physicological basis.
Če ne razumes angleško, mi povej pa ti vse prevedem, zato ker mi ja mar zate. Ne vidis da te imam rad, govorim ti resnico, da se zbudis iz sanj.

Drugace pa kot je rekel roman, iz nekaj osnovnih elementov potekajo vse bioloske reakcije, to so slednji elementi. N, O, P, S, H, C in seveda tudi mikroelementi, torej kovine, kot so Fe, Cu, Zn, Mo, Na, K..
Naj ti prevedem; N = dušik,O = kisik, P = fosfor, S = žveplo, H= vodik in C = ogljik. ( Fe = železo, Cu = baker, Zn= cink, Mg = magnezij, Mo = molibden Na = natrij in K = kalij.
vsi ti elementi so potrebni za normalno funkcioniranje. Seveda pa se ti posamezni atomi H, C N O povezejo v molekule kasneje v vecje strukture t.i, poli ali oligo molekule..s posebnimi vezmi( nekovaletnimi( hidorfobne interakcije in Wan der waalsove sile.., ionskimi, vodikovimi, kovaletnimi ) ali npr. ce so to sladkorji jim pravimo polisaharidi ali oligosaharidi, ce so to proteini( beljakovine) jim pravimo polipeptidi ali tudi encimi( seveda pa ti imajo pomembne oskidoredukcijske funkcije predvsem pri metabolizmu; prenosovi hrane v tvojem telesu in zacnejo delovati ko imajo vezano neko organsko molekulo, prostetično skupino ali pa nek kovinski ion) primer taksnega vkljucenega iona v protein je recimo pri hemoglobinu, ki je sestavni del rdečik krvničk, tvoje krvi je železo, zato tudi taksna barva.. rdeča...).. tega je ogromno in ce te res zanima si sposodi knjigo in preberi kaj o tem. Dobra osnova je Temelji biokemije od Rodney F Boyerja, ki pa je tudi v slovenscini.

Hanuman
Prispevkov: 274
Pridružen: 7.8.2008 13:06

Re: Stvarnik je mrtev. Naj živi znanost !

Odgovor Napisal/-a Hanuman »

Yosh napisal/-a:
Hanuman napisal/-a:Ok, vse je projekcija.
Yosh napisal/-a:Ljubezen, sovrastvo, vse custva so rezultat kemičnih procesov.. vse so kemični procesi, ki se dogajajo v tvojem telesu.
In kateri kemijski element ti potem da ljubezen in kateri sovraštvo?

Me prav zanima, kaj boš spet naložil.

Evo http://en.wikipedia.org/wiki/Love preberi si. Predvsem tisti del k pise Chemical basis in physicological basis.
Če ne razumes angleško, mi povej pa ti vse prevedem, zato ker mi ja mar zate. Ne vidis da te imam rad, govorim ti resnico, da se zbudis iz sanj.

Drugace pa kot je rekel roman, iz nekaj osnovnih elementov potekajo vse bioloske reakcije, to so slednji elementi. N, O, P, S, H, C in seveda tudi mikroelementi, torej kovine, kot so Fe, Cu, Zn, Mo, Na, K..
Naj ti prevedem; N = dušik,O = kisik, P = fosfor, S = žveplo, H= vodik in C = ogljik. ( Fe = železo, Cu = baker, Zn= cink, Mg = magnezij, Mo = molibden Na = natrij in K = kalij.
vsi ti elementi so potrebni za normalno funkcioniranje. Seveda pa se ti posamezni atomi H, C N O povezejo v molekule kasneje v vecje strukture t.i, poli ali oligo molekule..s posebnimi vezmi( nekovaletnimi( hidorfobne interakcije in Wan der waalsove sile.., ionskimi, vodikovimi, kovaletnimi ) ali npr. ce so to sladkorji jim pravimo polisaharidi ali oligosaharidi, ce so to proteini( beljakovine) jim pravimo polipeptidi ali tudi encimi( seveda pa ti imajo pomembne oskidoredukcijske funkcije predvsem pri metabolizmu; prenosovi hrane v tvojem telesu in zacnejo delovati ko imajo vezano neko organsko molekulo, prostetično skupino ali pa nek kovinski ion) primer taksnega vkljucenega iona v protein je recimo pri hemoglobinu, ki je sestavni del rdečik krvničk, tvoje krvi je železo, zato tudi taksna barva.. rdeča...).. tega je ogromno in ce te res zanima si sposodi knjigo in preberi kaj o tem. Dobra osnova je Temelji biokemije od Rodney F Boyerja, ki pa je tudi v slovenscini.
Nakladaš Yosh in varaš.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Stvarnik je mrtev. Naj živi znanost !

Odgovor Napisal/-a shrink »

Hanuman napisal/-a:Nakladaš Yosh in varaš.
Nikakor, samo kaj, ko sam ne razumeš, da ni govora o posameznih elementih, temveč o molekulah sestavljenih iz teh nekaj elementov. Gre pač za molekularno biologijo (t.j. biokemijo).

Že večkrat si dokazal, da ne razumeš ponujenih razlag, zato je vsakršen trud v zvezi s tabo zaman.

P.S. Nakladaš (npr. o vesolju v obliki jajca :lol: ) in varaš (s slepo vero v lastne svete spise - seveda zgolj samega sebe) kvečjemu sam.

Yosh
Prispevkov: 39
Pridružen: 24.5.2010 15:36

Re: Stvarnik je mrtev. Naj živi znanost !

Odgovor Napisal/-a Yosh »

Nakladaš Yosh in varaš.
Naj ti to predočim drugac, tvoj odgovor, ta naveden tukaj, pomeni :

Nočem sprejeti resnice, nočem priznati da se motim, da sem zmanipuliran in prevaran od ljudi, ki govorijo o dobrem in svetem. Sigurno je tole kar tukaj vidim narobe.
Ne more biti to res, zato Yosh, varas nakladas.


Takole zgleda..


Zanikas se, varas sebe.
Da, prevarati TI hoces, zato si prevaran.

Odpri oci, sprejmi realnost taksno kot je in bodi srecen.
Predvsem pa uporabi svoj razum, ker potem vsaj obstajas, lahko reces, Da in lahko reces Ne.
Zdaj delas samo to kar ti drugi povedo, ponavljas besede drugih, in dajes avtoriteto neizobrazenim.
ZBUDI SE! SPIS! Ne bodi lutka drugih! Imas pravico biti kar si, človek, ne suzenj drugih.
Nihce ti ne govori, da bodi nemoralen, neetičen. To je super, samo bodi vsaj malo kritičen, uporabi malo svoj um, zato ga imas, ker če ga ne potem si kot zival.
Ješ, spis, gledas, a ne vidis, poslusas, a ne slisis in ne razumes in vse kar ti ostane je malo tistih kemikalij k si pridelas z prakso.. in v njih uzivas in reces, To je Bog ,res je obstaja. in potem nadaljujes svoj spanec.. svojo iluzijo.
Narkoman si. Narkoman svojega telesa. Sej ok, ni slabo res, samo bodi TI, kar si. To kar si. Poslusaj sebe, svoj um, ker ga imas, imas ta dar, nisi zival, si clovek z analitično sposobnostjo, lahko razmisli, lahko loci kaj je prav kaj ne. lahko se uci in je kreativen, spoznava .. Ne bit lutka drugim!

Ne pusti se manipulirat, ker imas pravico biti kar si. To kar si ko si se rodil.
Nihce ti ne more vzeti te srece k jo imas, tudi ce sprejmes znanost, ne bos izgubil nicesar.
če bos sprejel razum tudi ne. Kvecjemu bos napredoval.
Uporabljati Um, ni slabo, se uciti, ni slabo.
ZNANOST NI NEKAJ SLABEGA.

Nevednost pa je problem. To uničuje ta svet.
Ker tepci vodijo svet. Tepci pod pretvezo da so nekaj posebnega, in da jim drugi morajo sluzit.
Ne, sluzi samo sebi in svojim bliznjim z ljubeznijo, in bodi clovek.

BODI CLOVEK.

Odgovori