Znanstveniki in vera v Boga

Človek kot stroj, o flori in favni...
Odgovori
Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Znanstveniki in vera v Boga

Odgovor Napisal/-a Rock »

ZdravaPamet napisal/-a:
Rock napisal/-a:Mogoče res niso vredni omembe.
No, ampak še vedno čakam, da imenuješ vsaj enega, glede na to, da so imeli celo svojo klasifikacijo historičnih materialistov.
Zgleda, da se sicer strinjaš. - Če pa je tako, dokazi niso potrebni.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Znanstveniki in vera v Boga

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Rock napisal/-a:Zgleda, da se sicer strinjaš. - Če pa je tako, dokazi niso potrebni.
Torej, da bom popolnoma jasen: Imenuj vsaj enega historičnega materialista, ki je poskušal na silo odpraviti vero!
Zastavil sem ti vprašanje. Formulirano dobro. In prosim, ne oziraj se na moje strinjanje/nestrinjajne, bodi pravniški, če si tega sposoben.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Znanstveniki in vera v Boga

Odgovor Napisal/-a Rock »

ZdravaPamet napisal/-a:
Rock napisal/-a:Zgleda, da se sicer strinjaš. - Če pa je tako, dokazi niso potrebni.
Torej, da bom popolnoma jasen: Imenuj vsaj enega historičnega materialista, ki je poskušal na silo odpraviti vero!
Zastavil sem ti vprašanje. Formulirano dobro. In prosim, ne oziraj se na moje strinjanje/nestrinjajne, bodi pravniški, če si tega sposoben.
Duhovne vse postreljajte!

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Znanstveniki in vera v Boga

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

No, prav. Ugotavljam, da si poleg že prej naštetega še mazač. Raje pusti pravo in se začni ukvarjati s čim, kar boš dejansko zmogel opravljati.

beno23
Prispevkov: 361
Pridružen: 15.2.2010 5:14

Re: Znanstveniki in vera v Boga

Odgovor Napisal/-a beno23 »

Sile sploh ne bo treba uporabit. Vera v boga in ves ostali nadnaravni bullshit bo tako ali tako sama od sebe izginila, le še nekaj let moramo počakati. Nemogoče je da bi ljudje ostali tako neumni kot so bili do sedaj tudi v bodoče, ker je vse več izobraženih, življenski standard se zvišuje in ljudje ne rabijo pravljic. napredek v znanosti prehiter. vernikov je vsak dan manj. sajonara

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Znanstveniki in vera v Boga

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Dodal bom še to, da že dlje časa sledim tvojim postom, dragi brat Rock, in opažam, da poleg arogance prodajaš še hlinjeno znanje. Tvoji posti in idiotični odgovori so poden od podna. Skrajni čas je že, da se malo porihtaš. Takile izpadi, kot so na primer: "duhovne vse postreljajte", ali pa "da dokazi niso potrebni, če se nekdo s čim strinja" itd. so degradacija tvojega intelekta in intelekta tistega, komur so namenjeni. To pišem samo zato, ker me blazno nervirajo odgovori, ki jih dobim na čisto elementarna vprašanja. Odgovori, ki so bolj ali manj otroška zajebancija. In zato ker nočem, da bi izpadlo, da so na tem slavnem forumu navadni prepirljivci, kot sem jaz.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Znanstveniki in vera v Boga

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

beno23 napisal/-a:Sile sploh ne bo treba uporabit. Vera v boga in ves ostali nadnaravni bullshit bo tako ali tako sama od sebe izginila, le še nekaj let moramo počakati.
To je čudovita iztočnica, ampak morava najprej počakati na Rockov odgovor. Trdil je namreč, da so bili menda historični materialisti, ki so na silo skušali odpraviti vero. Moral bo imenovati vsaj enega.
Ker pa vem, da se bo hecal še naprej, bom odgovoril jaz namesto njega. Razen posameznih zločincev, ki so pobijali vse naokoli, takih mož ne bo lahko najti. Ljubi Rock seveda cilja na kakšne partizane, pa revolucionarje, pa marxiste, pa trockiste, pa leniniste, pa titoiste itd. Češ da je to njihov imperativ, uničenje mamila namreč. Ampak ta njegova izjava zgolj kaže na to, kako slabo izobražen je, da niti avtorskih del ne zna pravilno citirati. Marx nikoli ni zapisal, da je vera ljudski opij, namenjen za uničenje.

Roberto11.
Prispevkov: 391
Pridružen: 30.12.2010 20:18
Kraj: Dolenjska

Re: Znanstveniki in vera v Boga

Odgovor Napisal/-a Roberto11. »

To je čudovita iztočnica, ampak morava najprej počakati na Rockov odgovor. Trdil je namreč, da so bili menda historični materialisti, ki so na silo skušali odpraviti vero. Moral bo imenovati vsaj enega.
Jaz ga sploh več ne jemljem resno. :)

Roberto11.
Prispevkov: 391
Pridružen: 30.12.2010 20:18
Kraj: Dolenjska

Re: Znanstveniki in vera v Boga

Odgovor Napisal/-a Roberto11. »

beno23 napisal/-a:Sile sploh ne bo treba uporabit. Vera v boga in ves ostali nadnaravni bullshit bo tako ali tako sama od sebe izginila, le še nekaj let moramo počakati. Nemogoče je da bi ljudje ostali tako neumni kot so bili do sedaj tudi v bodoče, ker je vse več izobraženih, življenski standard se zvišuje in ljudje ne rabijo pravljic. napredek v znanosti prehiter. vernikov je vsak dan manj. sajonara
Itak...Bolj kot človek razume vesolje in samega sebe, manj ostane prostora za vero in religije.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Znanstveniki in vera v Boga

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Roberto11. napisal/-a:Jaz ga sploh več ne jemljem resno.
Mene pa on tako razkači, da bi mu citiral verze iz Geneze.

beno23
Prispevkov: 361
Pridružen: 15.2.2010 5:14

Re: Znanstveniki in vera v Boga

Odgovor Napisal/-a beno23 »

ZdravaPamet napisal/-a:To je čudovita iztočnica, ampak morava najprej počakati na Rockov odgovor. Trdil je namreč, da so bili menda historični materialisti, ki so na silo skušali odpraviti vero. Moral bo imenovati vsaj enega.
Če ima vsaj malo pameti se bo umaknil iz debate, kajti argumentov žal nima da bi podprl svoje trditve. Tako kot vsi verniki govori nekaj napamet in hlini znanje...sploh nevem kaj takšni ljudje počnejo na tem forumu. Očitno jim znanost, dokazi ter zdrava pamet in logika govori da boga ni, vendar so bili kot otroci indokrinirani v religijo in se ne morejo otresti religijskega bullshita, saj so jim bili oprani možgani. Zato prihajajo na na takšne forume in iščejo luknje v znanosti (naravem svetu), da bi lahko potrdili svojo vero v nadnaravno :roll: get a life !

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Re: Znanstveniki in vera v Boga

Odgovor Napisal/-a mriz »

beno23 napisal/-a:Vera v boga in ves ostali nadnaravni bullshit bo tako ali tako sama od sebe izginila, le še nekaj let moramo počakati.
Smo malo optimistični, ali ne?

beno23
Prispevkov: 361
Pridružen: 15.2.2010 5:14

Re: Znanstveniki in vera v Boga

Odgovor Napisal/-a beno23 »

mriz napisal/-a:
beno23 napisal/-a:Vera v boga in ves ostali nadnaravni bullshit bo tako ali tako sama od sebe izginila, le še nekaj let moramo počakati.
Smo malo optimistični, ali ne?
no ja, dal ti bom bolj realen odgovor. danes je v svetu nekje 75% vernih ter 25% ateistov. glede na napredek v zadnjih letih bo čez 30-40 ali 50 let številka obrnjena (25/75)...in to je recept za lepšo prihodnost. vedno bo vsaj nekaj % ostalo vernih v nadnaravne pojave..vendar ko bodo manjšina ne morejo škodovati znanosti toliko kot danes. za primer si vzemi bivšega ameriškega predsednika, ki je dal prepovedal raziskave izvornih matičnih celic.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Re: Znanstveniki in vera v Boga

Odgovor Napisal/-a mriz »

Hm, kar 25% ateistov? Izgleda, da imam jaz zelo drugačne kriterije za to oznako. Ampak okej, če ciljaš na škodovanje znanosti in podobno, je v tem primeru verjetno sprejemljiva oz. dobrodošla tudi neka verska pasivnost ali brezbrižnost, kajne.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Znanstveniki in vera v Boga

Odgovor Napisal/-a problemi »

beno23 napisal/-a:
mriz napisal/-a:
beno23 napisal/-a:Vera v boga in ves ostali nadnaravni bullshit bo tako ali tako sama od sebe izginila, le še nekaj let moramo počakati.
Smo malo optimistični, ali ne?
no ja, dal ti bom bolj realen odgovor. danes je v svetu nekje 75% vernih ter 25% ateistov. glede na napredek v zadnjih letih bo čez 30-40 ali 50 let številka obrnjena (25/75)...in to je recept za lepšo prihodnost. vedno bo vsaj nekaj % ostalo vernih v nadnaravne pojave..vendar ko bodo manjšina ne morejo škodovati znanosti toliko kot danes. za primer si vzemi bivšega ameriškega predsednika, ki je dal prepovedal raziskave izvornih matičnih celic.
Vprašal bi te glede na kateri napredek sklepaš, da se bo tista tvoja številka obrnila? Poleg tega pa, ali lahko utemeljiš zakaj naj bi bila prihodnost lepša v primeru če bi bilo razmerje, verni/ateisti, 25/75?

Res je, jih je dal ameriški predsednik. Vendar jih ni dal kitajski. Rusi tudi nimajo nekih omejitev v tej smeri. Upam, da ne smatraš da je znanost edino tisto kar počne "zahodni svet".

Odgovori