Znanstveniki in vera v Boga

Človek kot stroj, o flori in favni...
Odgovori
Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Znanstveniki in vera v Boga

Odgovor Napisal/-a Rock »

Roman napisal/-a:
Rock napisal/-a:Z ozirom na temo je potrebno najprej zanesljivo ugotoviti, kaj si res mislil, in tega žal še vedno nisi pojasnil.
Zakaj meniš, da bi bilo treba pri povsem jasno zastavljenem vprašanju še ugotavljati, kaj sprašujem? Če imaš odgovor, ga daj, če ne, bodi tiho.
Tako menim zaradi konkretnih okoliščin primera, iz katerih nisi izvzet: njegova narava ni resnica, ampak retorika (zmaga v debati ne glede na metodo). - To naj velja do nadaljnjega za vse teme, do ev. preklica.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Znanstveniki in vera v Boga

Odgovor Napisal/-a Roman »

Dejal sem že, da mene debata kot tekma ne zanima, moj namen ni zmagati, pa čeprav se imaš za mojega nasprotnika in bi me rad porazil. Poleg tega se kar precej trudim z natančnim izražanjem, zato ti ni treba izgubljati časa z ugibanjem, kaj sem mislil. Mislil sem to, kar sem rekel. Bodi še ti tako neposreden in naravnost povej, da se ti ne ljubi odgovarjati na moja vprašanja. Bom razumel in nehal spraševati. Če ti zmaga v debati že toliko pomeni, ti jo lahko tudi priznam.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Znanstveniki in vera v Boga

Odgovor Napisal/-a Rock »

Roman napisal/-a:Dejal sem že, da mene debata kot tekma ne zanima, moj namen ni zmagati, pa čeprav se imaš za mojega nasprotnika in bi me rad porazil. Poleg tega se kar precej trudim z natančnim izražanjem, zato ti ni treba izgubljati časa z ugibanjem, kaj sem mislil. Mislil sem to, kar sem rekel. Bodi še ti tako neposreden in naravnost povej, da se ti ne ljubi odgovarjati na moja vprašanja. Bom razumel in nehal spraševati. Če ti zmaga v debati že toliko pomeni, ti jo lahko tudi priznam.
Tvoje vprašanje se je glasilo:
Za kaj bi človeštvo sploh bilo moralno usposobljeno?

Morda se trudiš z natančnim izražanjem;
morda je zate izjava jasna.
Žal, jaz ostajam skeptičen glede natančnejše vsebine tvojega vprašanja.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Znanstveniki in vera v Boga

Odgovor Napisal/-a shrink »

agata napisal/-a:Tople grede ne bi bilo, če ne bi bilo Sonca.
Ampak ga. agata očitno ni seznanjena s tem, da bi toplota iz našega dragega planeta uhajala, če ne bi premogel atmosfere s toplogrednimi plini, ki jo delno zadržuje. Naj se oglasi pri kakem pridelovalcu, ki premore toplo gredo, da se prepriča o mehanizmu delovanja. :lol:

P.S. Pa priporočam, da se neha smešiti z neumnimi trditvami tipa, da se je treba podrejati naravi (npr. plesati za dež). :lol:

agata
Prispevkov: 609
Pridružen: 19.1.2011 5:32

Re: Znanstveniki in vera v Boga

Odgovor Napisal/-a agata »

Menda ne boste rekli, mr. shrink, da lahko živimo brez zraka, vode, itn? Smo že podrejeni.
In ne vem, zakaj vas moti moje smešenje, če mene ne?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Znanstveniki in vera v Boga

Odgovor Napisal/-a shrink »

agata napisal/-a:Menda ne boste rekli, mr. shrink, da lahko živimo brez zraka, vode, itn? Smo že podrejeni.
In ne vem, zakaj vas moti moje smešenje, če mene ne?
Ga. agata, kot ponavadi ste zgrešili poanto: spotikam se ob vaše naivno in zgrešeno prepričanje, da človek ne more spreminjati svojega okolja in nenazadnje podnebja. Glede odvisnosti pa: človek bo s svojo tehnologijo lahko kdaj zapustil svoj ljubi planetek in tako nanj ne bo več vezan.

Sicer pa še kar naprej nakladajte o mitih, starih ljudstvih in plesih za dež; me sploh ne moti, me pa neizmerno zabava. :lol:

agata
Prispevkov: 609
Pridružen: 19.1.2011 5:32

Re: Znanstveniki in vera v Boga

Odgovor Napisal/-a agata »

Ravno nasprotno- vi ste zgrešili poanto- človek že od pamtiveka vpliva na na in spreminja svoje okolje. (a ni edini agens). Ne vem od kod vam to, da menim, da ga ne. Nasprotujem le znanstvenemu determinizmu,(še posebej zaradi tega, ker je kompromitirano in uporabljeno za pohlepno in nasilno oblast zahoda) ki je v osnovi zgrešeno, saj ga zanika sama znanost- oz. teorija kaosa. Ne moremo reči- če bomo naredili to- se bo zgodilo tisto-sploh pa ne v primeru podnebja, ki se zelo počasi spreminja, a to je konstanta.
Človek bo s svojo tehnologijo zapustil svoj planetek- mate radi science fiction? :lol:
ps:če bi zagovorniki spreminjanja podnebja na prvo mesto oz. če bi si za svoj prioritetni cilj zadali ustavitev vseh tovarn orožja, bi jim verjela, in bi se jim takoj pridružila, zaenkrat pa so zame sodobni ideologi, ki nas peljejo v diktaturo, ki se ji bomo prostovoljno podredili-dora finta ni kaj.
Glede plesa pa- poznate alegorije, ironije, metafore- ni treba vsega tk resno jemat, saj ste tako vi smešni.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Znanstveniki in vera v Boga

Odgovor Napisal/-a problemi »

agata napisal/-a:Človek bo s svojo tehnologijo zapustil svoj planetek- mate radi science fiction? :lol:
Agata, kaj ti je tu smešno, to da shrink (morebiti) rad bere SF verjetno ne? Pa saj to že počnemo, saj letamo naokoli, je res, da so to povoji in je tudi res, da je ideološko trditi, da enega dne bomo zagotovo ..., ampak sama ideja oziroma realna zmožnost doseči odhod s tega planeta pa zelo verjetno ni vredna posmeha.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Znanstveniki in vera v Boga

Odgovor Napisal/-a shrink »

Jah, človek že od pamtiveka spreminja svoje okolje, ampak ga. agata vseeno meni, da je antropogeno globalno segrevanje neumnost in spreminjanje podnebja znanstvena fantatika. :lol:

Seveda je ZF zanjo tudi mednarodna vesoljska postaja in vsi vesoljski poleti s človeško posadko, z razmišljanji (pa ne s tistimi v ZF romanih) o kolonizaciji drugih planetov pa je bolje, da ni seznanjena, kajti to bi bil dobeseden šok za družboslovko, ki vodo za svoj vrt raje prikliče s plesom kot pa z lokalnim vodovodom. :lol:

Z nakladanji o zanikanju determinizma s strani znanosti pa zgolj dokazuje svojo splošno nerazgledanost, ideologijo v (napovedih) znanosti pa seveda vidijo le posvečeni. :lol:

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Znanstveniki in vera v Boga

Odgovor Napisal/-a Roman »

Rock napisal/-a:Žal, jaz ostajam skeptičen glede natančnejše vsebine tvojega vprašanja.
Po nepotrebnem si beliš glavo. Naredi se neumnega in odgovori na vprašanje, kakor je bilo postavljeno.

Uporabniški avatar
NoSee
Prispevkov: 609
Pridružen: 7.11.2010 17:04

Re: Znanstveniki in vera v Boga

Odgovor Napisal/-a NoSee »

agata napisal/-a:ps:če bi zagovorniki spreminjanja podnebja na prvo mesto oz. če bi si za svoj prioritetni cilj zadali ustavitev vseh tovarn orožja, bi jim verjela, in bi se jim takoj pridružila, zaenkrat pa so zame sodobni ideologi, ki nas peljejo v diktaturo, ki se ji bomo prostovoljno podredili-dora finta ni kaj.
In ce bi se zavzeli za koncanje proizvodnje orozja, bi imeli bolj prav glede podnebja? Fail logic?
Sama se odlocas kateri ideologiji slediti, you can't live without it.

If you are a sheep.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Znanstveniki in vera v Boga

Odgovor Napisal/-a Rock »

Roman napisal/-a:
Rock napisal/-a:Žal, jaz ostajam skeptičen glede natančnejše vsebine tvojega vprašanja.
Po nepotrebnem si beliš glavo. Naredi se neumnega in odgovori na vprašanje, kakor je bilo postavljeno.
Postani razumen in se ukloni.

agata
Prispevkov: 609
Pridružen: 19.1.2011 5:32

Re: Znanstveniki in vera v Boga

Odgovor Napisal/-a agata »

Ne, Nosee, nasprotno, ravno zato, ker si niso zadali za svoj cilj uničenje tovarn in drugega sr. veš, da ne mislijo resno, in jim je prav malo mar za podnebje,_ to je predvsem boj za oblast v imenu....karkoli pač pride na jedilnik.
Podnebni procesi so zelo odlgotrajni in jih ni mogoče spreminjati kar tako čez noč, razen če nisi vulkan al pa komet.
Subverzvini naboj, ki ga je zeleno gibanje nosilo na začetku, je izgubil svojo moč oz. ga je kapitalizem izrabil za svojo korist- če mate tako radi naravo pa plačajte.
Tako, da edino kar lahko nardiš je, da si zaštihaš svoj vrt, a bojim se, da nam bodo še to zaračunali. Pač banditi.
Kolonizacija drugih planetov- saj še sami ne verjamete kar pišete, mr. Shrink.
Kaj vse mi pripisujete, ni za govort. :!:
Ja še zmeraj menim, da je antropogeno segrevanje neumnost- greje nas Sonce in pika.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Znanstveniki in vera v Boga

Odgovor Napisal/-a Roman »

Rock napisal/-a:Postani razumen in se ukloni.
In kaj je to, čemur naj bi se po tvojem modrem nasvetu uklonil?
agata napisal/-a:Kaj vse mi pripisujete, ni za govort.
Ni tako hudo, se pa lahko zamisliš nad svojo pristranskostjo.
Ja še zmeraj menim, da je antropogeno segrevanje neumnost- greje nas Sonce in pika.
Reci to prebivalcem Islandije. Če bi bili odvisni od sonca, bi jih zelo zeblo.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Znanstveniki in vera v Boga

Odgovor Napisal/-a Rock »

Roman napisal/-a:
Rock napisal/-a:Postani razumen in se ukloni.
In kaj je to, čemur naj bi se po tvojem modrem nasvetu uklonil?
Stremljenje k resnici, ne retoriki.

Odgovori